Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

moje najnowsze dane:

trasa poznań - bukowina - tempo do autostrady średnie wręcz momentami powolne bo górki dołki i ciągłe linie, później do łodzi do 130km/h, autostrada od 130-215km/h i średnia wyszła 7,4L także jak dla mnie rewelacja. dodam że Pepina 3.0tdi 204KM spalił tyle samo.

no to wow - oszczedne te nowe 2.0tfsi i to bardzo :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

rozumiem posiadaczy diesel-i , że się spuszczają nad tym kto ile pali. Ja palę w mieście( trasy prawie nie zaliczam) ok 13 l . Widziały gały co brały. Nie żałuję ani literka.Dziwię się jak posiadacze 1,6l piszą o spalaniu średnim7-8 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem posiadaczy diesel-i , że się spuszczają nad tym kto ile pali. Ja palę w mieście( trasy prawie nie zaliczam) ok 13 l . Widziały gały co brały. Nie żałuję ani literka.Dziwię się jak posiadacze 1,6l piszą o spalaniu średnim7-8 l.

Średnie jak najbardziej... zależy ile w tej średniej jest trasy, a ile miasta. U mnie po mieście wychodzi ok. 10,5l przy zrównoważonej jeździe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że żeby pojecie średniej miało sens powinno być pół na pół. Jeśli ktoś mieszka poza miastem i na pełnym baku parę razy w miesiącu zaliczy miasto to jego średnia będzie praktycznie jazdą na trasie i poda 8l bo tak mu komp pokazał. chyba że mi się coś myli bo jestem dziś po paru głębszych :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że żeby pojecie średniej miało sens powinno być pół na pół. Jeśli ktoś mieszka poza miastem i na pełnym baku parę razy w miesiącu zaliczy miasto to jego średnia będzie praktycznie jazdą na trasie i poda 8l bo tak mu komp pokazał. chyba że mi się coś myli bo jestem dziś po paru głębszych :>

a dla mnie pojęcie średniej ma też zastosowanie wtedy, kiedy np jedziesz tylko trasę 500km z czego 200km po górach wolno do 100km.h, dwupasmówkę 100km szybciej do 120km/h, 20km przez miasto do 60km/h a resztę np po autostradzie 180km/h i na koniec masz np 9L/100km. także pojęcie średniego spalania można używać jak dla mnie w różnych przypadkach nie tylko w relacji trasa-miasto. sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Kalisz - Bukowina - Chorzów (do stacji) wyszło 7,96l/100km. Nie narzekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie pojęcie średniej ma też zastosowanie wtedy, kiedy np jedziesz tylko trasę 500km z czego 200km po górach wolno do 100km.h, dwupasmówkę 100km szybciej do 120km/h, 20km przez miasto do 60km/h a resztę np po autostradzie 180km/h i na koniec masz np 9L/100km. także pojęcie średniego spalania można używać jak dla mnie w różnych przypadkach nie tylko w relacji trasa-miasto. sorry za OT

Przekonałeś mnie.

Zeby nie mieszać napiszę tak:

trasa(10%)- przy równej jeździe ok. 8-9l

miasto(90%) - w gdańskich korkach 13-14l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jankes82 - popieram kolegę

ja na trasie do 130 km/h jakieś 5 razy parkowanie - tzw średnia 7 litrów

natomiast miasto - czyli dom / robot / dom i 7 razy światła w jedną stronę 13 litrów

średnia średnie jest równa ??????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jechałem skodą służbową 2005 1,9 TDi 130 KM 6 biegów (rewelacja) to jest oczywiście chwilowe spalanie pokazywane przez komuter (nie wiem jak się to ma do rzeczywistości):

Na 5 biegu 90 KM/h (2000 obr/min) - 3,9

Na 6 biegu 90 KM/h (1500 obr/min) - 4,4

Na 6 biegu 110 KM/h (2000 obr/min) - 3,9

To jest to co pokazywał komputer, średnie spalanie do połowy trasy miałem 4,5, ale na całej trasie mi wyszło 4,9 ale to była służbówka więc delikatnie później nie jechałem (zwłaszcza już pod koniec, bo nie miałem już czasu jechać 110KM/h musiałem przyśpieszyć i ostro wyprzedzać)

Ej sorrki tochę się rypnąłem i już poprawiłem (natomiast obr nie są dokładne, bo dokładnie nie czytałem ich, ale prędkość jak najbardziej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 6 biegu 90 KM/h (1500 obr/min) - 3,9

Na 6 biegu 110 KM/h (2000 obr/min) - 3,9

Coś niedokładne te odczyty, jeżeli przy 90 masz 1,5kRPM, to przy 110 masz 1830RPM

Jeżeli przy 110 jest 2k, to przy 90 będzie 1630.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma Skodę i muszę przyznać że komputerek lekko przekłamuje w drugą stronę (niż w audi) ale na spalanie nie narzeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bo zaczyna sie robić OT :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już chyba pisałem i nic się nie zmieniło

średnia dla 1.8T to 10l / 100km

tankowanie przeważnie 52-57 litrów

przejechane kilometry: w przedziale 500-600

spalanie tego silnika uważam na big +

-jazda raczej dynamiczna, używany przedział obrotów 2500rpm - 5000rpm

w ekstremalnych sytuacjach do końca rpm jak mi zacznie ktoś z bmw fikać na światłach :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

815km na 49 litrach, więc kurde 6 litrów :decayed: ale to dlatego, że sporo po Poznaniu śmigałem :wink4: w tym bardzo spokojna jazda z Poznania do Ślesina do 110 max -> 4,7 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

815km na 49 litrach, więc kurde 6 litrów :decayed: ale to dlatego, że sporo po Poznaniu śmigałem :wink4: w tym bardzo spokojna jazda z Poznania do Ślesina do 110 max -> 4,7 :decayed:

i widzisz Wojtek jednak można zejść do takich liczb :naughty: :gwizdanie: mówiłem :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie! to co czytam to różne obserwacje .Moja jest jedna.Większość z Was ma cegłę pod nogą.Moje średnie spalanie to 3000 km a 150 l paliwa.Jazda letnia mieszana.Zimą w mieście średnio 6-7 .Rekord minimum trasa 660km -27 l. paliwa 4,1/100.Przyznaję styl jazdy połowa trasy ok 90/h druga część 120-140 km/h. ,4 osoby w aucie.Myślę że to zależy głównie od techniki jazdy a w szczególności od sposobu rozpędzania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...