Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Albo się wskazanie na FIS "przekręciło"...

Nie rozumiem was tak pokazuje i wg mnie tak jest S4 w miescie spala ok 15-16L,wiec na trasach 70km+troche miasta 13 jest mozliwe :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Albo się wskazanie na FIS "przekręciło"...

Nie rozumiem was tak pokazuje i wg mnie tak jest S4 w miescie spala ok 15-16L,wiec na trasach 70km+troche miasta 13 jest mozliwe :wink4:

Oj, tak się tylko droczymy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków - Piła 10,1 l/100 km

Piła - Kraków 9,2 l/100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wawa - Piła 11,8 [ale to przez srednia 184km/h z autobany :decayed: ]

Pila - Wawa 8,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa Września - Piła, spalanie 7,8 l\100

trasa Piła - Września 8 l\100 - przez te starty na kresce pewnie :gwizdanie:

ogólna średnia z 2 poziomu FIS-a po przejechaniu 3 zbiorników 7,8 l\100

w porównaniu z poprzednią B5 silnik w B6 mocniejszy o 13KM i 15 Nm i spala o ok. 2L \100 mniej paliwa.

Polecam serdecznie wszystkim kupującym :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piła - Poznań: bez szaleństw, prędkości 80-120, trochę szybciej przy wyprzedzaniu i spalanie 4,6 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Elbląg - Hamburg - Luxemburg - Lyon - Barcelona - Murcia = ok. 3400km

3 osoby z bagażami + klima, Niemcy średnio szybko, Francja przepisowo a Hiszpanii trochę się śpieszyłem (150 - 170km/h) średnia z FIS wyszła 5,4... z baków do baków wyszło 5,21l/100km

z powrotem zdam relację...

Murcia - Barcelona - Marseille - Cannes - Monaco - Mediolan - Bellinzona - Vaduz - Berlin - Słubice - Elbląg = ok. 3500km

średnia z FIS 5,7 z baku 5,48 (tym razem większość trasy Hiszpania - Francja jechana nacjonalkami - Niemcy ekspresowo jak na mnie bo w ciągu trochę ponad 6 godzin pękło 800km- z 4 przerwami na palenie ;) no i autko bardziej załadowane... ale co tam spalanie - te widoki :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis malutka trasa Katowice - Łódz

Jako ze średnio na gierkówce jezdze okolo 140km/h dzis dałem troche w palnik i trzymałem sie od 150-210km/h - najczesciej pomiedzy 160-180km/h, tylko na Autostradzie powyzej 200km/h ale tam tej autostrady jest... :decayed:

Spalanie wyszło 6,45L/100km.

Dodam ze przy spokojnej jezdzie od 130-150km/h spala w zaleznosci od jego widzi mi sie 5,5-5,9L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdynia- Warszawa ~390 km : spalanie ( wg. FIS) 7,1 l/100km średnia prędkość z całej trasy 84 km/h, Warszawa- Gdynia : spalanie ( wg. FIS) 5,9 l/100km średnia prędkość z całej trasy 71 km/h ( pierwszy raz osiągnąłem takie spalanie :decayed:) ogólnie jeszcze nigdy nie zszedłem poniżej 6 l/100km, w aucie były 2,5 osoby, pies i mały bagaż ( mnie można liczyć jako 1,5 osoby :gwizdanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz mnie zlinczuja :) ale czesto drąże ten temat i znowu sie potwierdza.

na trasie z Warszawy do gdańska (nie 7ka tylko przez grudziadz i autostrade A1) jechał za mna przez calutka trase GOLF Plus z silnikiem 1.9tdi 115 koni.

delikatnie mowiac jechalismy szybko ;] ale golfik dzielnie sie trzymal. tyle ze jak porownywalismy przez CB jakich oborot w uzywamy to wychodzilo ze ja jade ot tak sobie tyle ze szybko a Golf musial wyciskac ostatnie soki.

po takiej trasie wskazania FISa u mnie - 9,1 - golf 8,5

jezeli troche ponad pol litra na sto km ma byc cena za naped Q, automat , V6 i wyprzedzanie na luzaku to ja jestem HAPPY ;]

nawet jak to bedzie litr to swiadczy jak najlpiej o silnikach 3.0

a pisze to tylko zeby znowu zdenerwowac pare osob :polew: :polew:

po prostu spalania mozna porownac tylko przy identycznym stylu jazdy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pisze to tylko zeby znowu zdenerwowac pare osob :polew: :polew:

po prostu spalania mozna porownac tylko przy identycznym stylu jazdy..

Jasne, że tak.

Ale gdybyście jechali 90kph to różnica pewnie była by trochę większa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pisze to tylko zeby znowu zdenerwowac pare osob :polew: :polew:

po prostu spalania mozna porownac tylko przy identycznym stylu jazdy..

Jasne, że tak.

Ale gdybyście jechali 90kph to różnica pewnie była by trochę większa...

No nie wiem czy aż tak duża? mojej kobiecie udało się zejść według fis'a do 5,0l/100km!(stała prędkość 70 na równej drodze :wink4:) Mi nigdy się nie udało zejść poniżej 6.5 a z reguły ok 9-10,5l nie ważne czy trasa czy miasto (ciężką mam nogę) także mam automata tak jak OLO. Na trasie przy spokojnej jeździe możliwe jest 7-7,5 nie zapominajmy że to 3.0Tip+Q!

OLO zapomniał dodać, że masa samochodu z dowodu to 1800kg! + kierowca i pasażer i pełny bak w moim przypadku to daje ok 1950kg

Sam do tej pory nie mogę uwierzyć ile te silnika palą :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie 200 km po Warszawie - jazda typowo emerycka wskazania FIS 5.6l / 100 km ... :evil:

ale dluzej juz tak jezdzic nie moge ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa-Skoczów-Piła przy bardzo nie ekonomicznej jezdzie i dość mocno załadowany 6,2 z klimą.Rezerwa zapaliła sie po 973 km.Do Łodzi 140-160, autostrada 160-180 w kierunku Poznania :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień czyli dojazdy do pracy ok 5.4 do 5.8. Zawsze tankuję do pełna i kasuje licznik więc wiem dokładnie ile mi pali. Co jakiś czas trasa Wodzisław-Lublin przez Radom (rodzina) nie zbyt ekonomiczna jazda 4.8l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...