Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jakieś 80PS mniej :naughty:

trochę ponad 40 :naughty:[br]Dopisany: 30 Październik 2009, 13:56_________________________________________________

Tylko, ze stary poczciwy AFNik wazy 300kg mniej, ma o 2 cylindry mniej, naped o 2 kola slabszy i kola o 4 cale mniejsze... :D

To fakt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj: Ślesin - Poznań + z 10 km po Poznaniu, 4 osoby + pełny bagażnik -> 5,1 literka (dynamiczne przyśpieszanie - do 3500 obrotów ale później spokojnie i zgodnie z przepisami - akcja znicz :tongue4:)

dzisiaj: 1h 20min po Poznaniu, średnia prędkość 16 km/h :wallbash: -> 9,5 litra

także ciężko mi jest osiągnąć 10 litrów w mieście nawet jak się staram :decayed:

wszystkie wyniki z FISa of course :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam Audi od miesiaca (1.8T Quattro AEB)i jestem troszke zalamany spalaniem, srednia z calego baku wyszła mi 14,8 l/100km, ciagle po miescie i z niedogrzanym silnikiem - 65-70 stopni (termostat juz wymieniony i jest ok) Nie ukrywam ze torszke ja cisnelem, czesto bylo 5-6k obrotow i to na zimnym silniku, wiem ze to zle. Moze ta wersja silnika jest jakos malo oszczedna i jeszcze to Q. Co o tym sadzicie??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danelko nie stresuj się albo zmień buty z martensów na balerinki :) ja obecnie śmigam autem "nie Audi" i w trasie do 110 pali 20 l/100 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14.8L na zimnym silniku po mieśćie i na takich obrotach??

Nie mam AEB ale z tego co czytałem to niezbyt dużo :naughty:[br]Dopisany: 02 Listopad 2009, 21:38_________________________________________________

Danelko nie stresuj się albo zmień buty z martensów na balerinki :) ja obecnie śmigam autem "nie Audi" i w trasie do 110 pali 20 l/100 :)

Lex??? :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam Audi od miesiaca (1.8T Quattro AEB)i jestem troszke zalamany spalaniem, srednia z calego baku wyszła mi 14,8 l/100km, ciagle po miescie i z niedogrzanym silnikiem - 65-70 stopni (termostat juz wymieniony i jest ok) Nie ukrywam ze torszke ja cisnelem, czesto bylo 5-6k obrotow i to na zimnym silniku, wiem ze to zle. Moze ta wersja silnika jest jakos malo oszczedna i jeszcze to Q. Co o tym sadzicie??

Pozdrawiam

Po pierwsze to bardzo niezdrowo dla turba i silnika tak go ganiac na zimnym czy poniz 90

po drógie 1,8t plus Q tyle bedzie palic 13w góre po miescie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.11.2009. Starogard Gd -Poznań ,Poznań -Starogard Gd opony zimowe .do Poznania 3 osoby + bagaż powrót samotny.560 km.,15min korek On -3,71 pln. 100 zł.i 2 gr. 27 l On.= 4,82 l/100km Prędkosci : tereny zabudowane zgodnie z przepisami , :> poza do 140 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieczka w sobote w gory swietokrzyskie, 5 doroslych osob, zimowki, trasa ok 500km, predkosc w trasie do 160kmh, srednio ok 140kmh. Spalanie wg FIS: 7,5l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie:

przy założeniach: 1/3 miasto, 2/3 trasa (przelotowo do 120km/h) 2000-22000 obr., klima na 18, jedna kreska, opnony (to też wżne)- uniroyal 205/55 R16 0809 wyszło mi coś ok. 5,8l/100km. spokojna jazda bez wariowania.

Nie wiem czy do dobrze czy b.dobrze, bo auto mam od niedawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie troszkę się zwiększyło jak zniżyła sie temperaturka. :decayed: Średnie spalanie wynosiło około 6-6,5l a teraz są to granice 7-7,2l... Ale patrząc na inne wpisy to i tak dobry wynik. :tongue4: Właśnie w obniżonej temperaturze dopatruje się efektu większego spalania. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trochę śmiesznie i na odwrót...

Na początku (lipiec, sierpień) jeździłem z niesprawnym termostatem, zimówki, brudny filtr powietrza plus prawie cały czas klima, 80%miasto - 7,3-7,5 litrów na 100 km (wynik potwierdzony co najmniej wyjechaniem dwóch pełnych baków).

Teraz, po zrobieniu wszystkiego, (filtry, termostat, opony letnie, zatkany egr) klima prawie wcale, miasto 80%, z czego większość samochód na pusto 7,7-8,0 litrów na 100 km.

Myślałem, że jak zacznie dobrze trzymać temperaturkę, a mi przejdzie wciskanie pedału w podłogę to spalanie spadnie, bo jak się widzi w profilach, że komuś AFN pali 5 do 6 litrów to ja już naprawdę nie wiem co jest grane... (silnik zdrowy, komplet logów niedawno robiony).

Co Wy na to? Dużo, mało, ok? Nogę mam ciężką ale :rolleyes: ... ale sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie troszkę się zwiększyło jak zniżyła sie temperaturka. :decayed: Średnie spalanie wynosiło około 6-6,5l a teraz są to granice 7-7,2l... Ale patrząc na inne wpisy to i tak dobry wynik. :tongue4: Właśnie w obniżonej temperaturze dopatruje się efektu większego spalania. :gwizdanie:

U mnie tak samo. Średnia z Fis'u 2 ostatnie 4 baki była 6,7 litra a teraz kolejna 2 baki spalanie z Fis'u 2 wzrosło do 7,3. Nadal jeżdżę na letnich 225/40/18 :wink4:

Rodzaj jazdy to 5 -6 razy w tygodniu do pracy 7 km w jedną stronę plus czasami wypad do miasta lub jakaś dłuższa trasa. Proporcje to ok 70% cykl mieszany - 30% trasa

Ogólnie to jestem bardzo zadowolony ze spalania tego auta :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piatek, Warszawa > Kielce, wyjazdowe korki do Janek, spory korek kolo Grojca + turlanie sie od Radomia w sznurze aut... 7,8l/100km

Sobota, Kielce > Kraków, spory ruch, sporo wyprzedzania... 8,3l/100km

Sobota, Kraków > Kielce, pozny wieczor, mega mgła, mały ruch, 7,3l/100km, ale trasa pokonana w godzinke :)

Niedziela, Kielce > Warszawa, średni ruch, bez korków, 7,9l/100km.

655km przejechane do zapalenia rezerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piatek, Warszawa > Kielce, wyjazdowe korki do Janek, spory korek kolo Grojca + turlanie sie od Radomia w sznurze aut... 7,8l/100km

Sobota, Kielce > Kraków, spory ruch, sporo wyprzedzania... 8,3l/100km

Sobota, Kraków > Kielce, pozny wieczor, mega mgła, mały ruch, 7,3l/100km, ale trasa pokonana w godzinke :)

Niedziela, Kielce > Warszawa, średni ruch, bez korków, 7,9l/100km.

655km przejechane do zapalenia rezerwy.

kruca bomba to mi sie przy 750 zapala w mieście :) rezerwa

a na trasie przy jakis mniej wiecej 900 :) przy spalaniu jakies 5,5 L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest normalne spalanie dla 2.5TDI w Q... ktore np. nie pali znacznie wiecej od 1.9TDI Q [ktos wyzej podawal spalanie]. :)

Dzis np. rano jadac do pracy, normalne codzienne korki + spory ruch - 9,0l/100km :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...