Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MorgothDBMA

no wieć ja też się dołączę:

Przetestowałem w końcu klekota; zalałem pod korek ostatnio

Przejechałem 925 km

Zalałem pod korek wczoraj: 58 litrów BP Ultimate Diesel

Wynik 58 / 9.25 = 6.27 l / 100 km

Jazda: Około 60/40 (trasa/miasto) 50/50 (klima on/off).

Prędkości średnie w przedziale 90-130, czasami do 160

Kilka razy ponad 190 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, po okolo 2 tyg jazd...wyniki sa nastepujace dla silniczka 1.8TQ:

1) pierwszy bak, 50%miasto/50% trasa...ogolnie butowanie na maxa...moze 40% w tym bylo normalnej dynamicznej jazdy, spalanie 9,8L/100km...dosc malo czyz nie?

2) drugi bak: 70%trasa/30%miasto...ogolnie piescilem sie z kazdym wduszeniem pedalu gazu...ogolnie mocno ekonomicznie...obr do 2500/min...+moze kilka ostrych startow ze swiatel az tak do setki...

>>na 54 litrach przejechalem 620km...co daje = 8,70L/100km...

Zastanawia mnie jedno...ze roznica miedzy niezlym butowaniem, a ekonmiczna jazda wyszla mi dobry literek...myslalem ze wiecej zaoszczedze:/.

P.S-wszystkie testy liczone wg ilosci wlanych litrow i przejechanych km, dodam ze tankowanie na tej samej stacji Shell, ten sam dystrybutor...

Paliwo: Shell V-Power 95, klima w obu przypadkach wlaczona podczas 80% czasu jazdy.

Oczywiscie prosze, o krotkie skomentowanie tych wynikow...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam! mi przy jeżdzie ekonomicznej średnie spalanie wyszło 7,5 litra a przy normalnej jeżdzie bez butowania 8 przy silniku 1,8 125 km

[ Komentarz dodany przez: zdeniu: 2006-09-25, 21:42 ]

witam Cię kolego i zapraszam do działu Newbie oraz do zaponania się z regulaminem forum, w przeciwnym razie posty będą usuwane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po okolo 2 tyg jazd...wyniki sa nastepujace dla silniczka 1.8TQ:

1) pierwszy bak, 50%miasto/50% trasa...ogolnie butowanie na maxa...moze 40% w tym bylo normalnej dynamicznej jazdy, spalanie 9,8L/100km...dosc malo czyz nie?

2) drugi bak: 70%trasa/30%miasto...ogolnie piescilem sie z kazdym wduszeniem pedalu gazu...ogolnie mocno ekonomicznie...obr do 2500/min...+moze kilka ostrych startow ze swiatel az tak do setki...

>>na 54 litrach przejechalem 620km...co daje = 8,70L/100km...

Zastanawia mnie jedno...ze roznica miedzy niezlym butowaniem, a ekonmiczna jazda wyszla mi dobry literek...myslalem ze wiecej zaoszczedze:/.

P.S-wszystkie testy liczone wg ilosci wlanych litrow i przejechanych km, dodam ze tankowanie na tej samej stacji Shell, ten sam dystrybutor...

Paliwo: Shell V-Power 95, klima w obu przypadkach wlaczona podczas 80% czasu jazdy.

Oczywiscie prosze, o krotkie skomentowanie tych wynikow...

Pozdrawiam.

skoro 1.8TQ przy butowaniu pali 9l to albo nie byla to ostra jazda albo zle obliczyles. na dodatek z klima, jak dla mnie wynik nieosiagalny. moje 2.6Q (o takiej samej mocy) wpijalo przy spokojniutkiej trasie jakies 8-8,5l, przy szlenstwach w miescie od 18 (2 osoby) do 20 (5 osob)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ostanio mam wrażenie że przy bezsiarkowym dieslu (Diesel Supra, Ultimate, V-Power Diesel) autko jakby mniej spalało - ktoś to sprawdzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ostanio mam wrażenie że przy bezsiarkowym dieslu (Diesel Supra, Ultimate, V-Power Diesel) autko jakby mniej spalało - ktoś to sprawdzał.

kiedys jak mialem B4 TDI i pokazalo sie BP Ultmate Diesel to po zatankowaniu kilku kociołkow doszedłem do wniosku ze autko zaczeło mniej palic,lepiej jezdzic,mniej dymic itp ... od tej pory tankuje tylko na BP ... czasem Shell V-Power ..... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po okolo 2 tyg jazd...wyniki sa nastepujace dla silniczka 1.8TQ:

1) pierwszy bak, 50%miasto/50% trasa...ogolnie butowanie na maxa...moze 40% w tym bylo normalnej dynamicznej jazdy, spalanie 9,8L/100km...dosc malo czyz nie?

2) drugi bak: 70%trasa/30%miasto...ogolnie piescilem sie z kazdym wduszeniem pedalu gazu...ogolnie mocno ekonomicznie...obr do 2500/min...+moze kilka ostrych startow ze swiatel az tak do setki...

>>na 54 litrach przejechalem 620km...co daje = 8,70L/100km...

Zastanawia mnie jedno...ze roznica miedzy niezlym butowaniem, a ekonmiczna jazda wyszla mi dobry literek...myslalem ze wiecej zaoszczedze:/.

P.S-wszystkie testy liczone wg ilosci wlanych litrow i przejechanych km, dodam ze tankowanie na tej samej stacji Shell, ten sam dystrybutor...

Paliwo: Shell V-Power 95, klima w obu przypadkach wlaczona podczas 80% czasu jazdy.

Oczywiscie prosze, o krotkie skomentowanie tych wynikow...

Pozdrawiam.

skoro 1.8TQ przy butowaniu pali 9l to albo nie byla to ostra jazda albo zle obliczyles. na dodatek z klima, jak dla mnie wynik nieosiagalny. moje 2.6Q (o takiej samej mocy) wpijalo przy spokojniutkiej trasie jakies 8-8,5l, przy szlenstwach w miescie od 18 (2 osoby) do 20 (5 osob)

Witam.

Przy butowaniu spalil mi 9.8L/100km, z tym ze jezdzilem sam...nie mowie ze kazde swiatla to pisk opon...ale baaardzo dynamicznie...i przeciaganie na biegach...

Coz, bede dalej mierzyl;-)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to czas na mnie w miescie srednio 12litrow z klima/bez klimy 50%/50% jak deptalem prawie na kazdych swiatlach to do 13litrow srednio dochodzil...

na trasie predkosc 120-160kmh srednio 9litrow klima/bez klimy 50%/50% a w drodze do chorwacji nawet16litrow wyszla srednia przy predkosci 180kmh-230kmh

predkosc z jaka maksymalnie jechalem to 236km/h dalej sie balem bo nie wiem co by sie stalo jakby mi odcielo doplyw paliwa ale do deski jeszcze zostalo z 5-10cm :lol:

na pelnym baku 53litry gazu ojciec robi srednio w jezdzie mieszanej 320-350km.

a ja na benzynie pelnym bakiem w jezdzie mieszanej 600-650km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy butowaniu spalil mi 9.8L/100km

Chyba Cie troszke poniosło,raczej wynik niemozliwy :wink: Może cos zle policzyłeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

But butowi nie równy - stąd te rozbieżności :wink: Zależy jak ciężki but i przez jaki czas.

...dokładnie...u mnie but nie znaczy całe 600km przy obrotach 6k ;-)...

...coz, nie ma co dyskutowac jaki but to jest but...;-)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupiłem swoją niunę,paliła wiecej paliwa niż ja szlugów i blantów-serio.

W pierwszy dzien zalałem ją na shellu za 100PLN. Zrobiłem ponad 110km.Byłem załamany. Myślałem już nad montażem instalacji gazowej,choć jestem strasznym przeciwnikiem LPG. Po wymianie olejów,filtrów,łożysk itd o gazie już zapomniałem. Auto paliło dużo mniej.

Ostatnio zrobiłem trase Miedzyzdroje-Szczecin-Gdańsk-Stargard Szcz.-Szczecin-Międzyzdroje, łącznie zrobiłem 952km na 72 litrach paliwa. W strone Gdańska jechałem w dwie osoby,spowrotem w 5 osób. Średnia prędkość 120km/h. Czasami auto podkręcałem do 170km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy spokojnej jeździe do 140 km/h w trasie 7,5 miasto normalna jazda a nie mam bardzo lekkiej nogi nigdy więcej jak 10. po zatankowaniu w trasie komuter pokazuje 1000-1100 km do przejechania na baku ale wystarczy podkręcic do 160-200 pali 10-11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy spokojnej jeździe do 140 km/h w trasie 7,5 miasto normalna jazda a nie mam bardzo lekkiej nogi nigdy więcej jak 10. po zatankowaniu w trasie komuter pokazuje 1000-1100 km do przejechania na baku ale wystarczy podkręcic do 160-200 pali 10-11

Moje wyniki :

trasa PL-NL predkość 160km/h spalanie 6,4 paliwo shell v-power diesel(testowane 4 razy)

chociaż ostatnio jechalem wiekszość trasy okolo 140 km/h i na baku przejechalem 950km...

miasto w holandii litr wiecej to samo paliwo , w Polsce okolo 1,5l wiecej i nie wiem dlaczego ?:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobilem mala trase, tzn tankowalem do pelna, pojechalem - 100 km w jedna, 100 w druga, zatankowalem znow do pelna i weszlo tylko 15 l, wyszlo 7,5 l / 100 KM :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobilem mala trase, tzn tankowalem do pelna, pojechalem - 100 km w jedna, 100 w druga, zatankowalem znow do pelna i weszlo tylko 15 l, wyszlo 7,5 l / 100 KM

No to teraz masz takiespalanie jakie powinno być w 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jechales chyba z 90km/h ze takie male spalanie masz

Wcale nie musiał jechać 90 bo mi tyle pali jadąc tak do 140 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie musiał jechać 90 bo mi tyle pali jadąc tak do 140 km/h

Dokladnie, jechalem wiekszosc trasy 120-140, jak przejezdzalem przez miasto to troche zwalnialem :mrgreen: A no i warto zauwazyc ze na 17 " i 225/45/17 , wiec spalanie naprawde niskie , sam sie zdziwilem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...