Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

rozumiem, że jego właściwości smarne będą w wyższych temp będą odpowiednie (cyfra 40 po W świadczy o lepkości oleju w wysokich temp) więc teoretycznie zmiana bedzie tylko przy niskich temp...

---------- Post dopisany at 15:08 ---------- Poprzedni post napisany at 14:55 ----------

poza tym do tego silnika norma jest 505.01 lub 507.00, z tego co się orientowałem 0w40 ma 505.00

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,8 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

A co jeśli chodzi o klasę jakości ( API, ACEA ) .

Jakieś zalecenia pod tym względem do AFNa ?

Opublikowano

na to nie patrz, do diesla ma byc minimum 505.00

co oznacza że można wlac 5W40, 0W30, 0W40

Opublikowano

Witam Wszystkich . Mam takie pytanko , przyszła pora na wymianę oleju w silniku . Obecnie zalany jest valvoline 5w40 a przynajmniej jest tak napisane . Czy to jest dobry olej czy zmienić go na inny .

Silnik to 1.9tdi a4b7 z 2007r bez dpf .

Opublikowano

Nie wiemy jaki dokładnie jest to olej. Valvoline opinie ma dobrą ale w przypadku silnika istotne są tzw normy i dopuszczenia przez producentów. Jeśli chodzi o twój silnik, to jest na pompowtryskach i napisałeś że jest bez dpf a więc lej olej z normą 505.01.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano

co sądzicie na temat tego oleju do 2.0 tdi 140km bpw?

Valvolie DuraBlend Diesel 5W-40

Opublikowano

A co powiecie o tym "teście" . Valvoline tutaj wypadł najsłabiej . A Castrol bardzo ładni się zachował .

co prawda film z przed trzech lat, ale od tamtego czasu żadnej rewolucji nie było .

Opublikowano

Edwardzie to kup Castrola i nie produkuj 100 postów na ten temat. Zresztą sądząc po dotychczasowych postach i wahaniach, postawisz właśnie na tą "markę" i 10w40...

Opublikowano

ja to już nie wiem, może pozostane przy motulu 8100 x-clean 5w40, rozmawiałem z jednym mechanikiem i mówi ze jak jest zimno to przyspieszacz zapłonu może hałasować i wydawać takie stuki itp że podczas rozruchu jak jest zimno zmienia sie kat wtrsku itp, a jak auto po chwili sie rozgrzeje to milknie ten dzwiek i że wymiana oleju nic tu nie da

Opublikowano
postawisz właśnie na tą "markę" i 10w40...

Dokładnie tak jak mówisz kolego .

Opublikowano
postawisz właśnie na tą "markę" i 10w40...

Dokładnie tak jak mówisz kolego .

To po co w ogóle bezsensowna dyskusja co wybrać skoro już dawno podjąłeś decyzję?

Opublikowano
postawisz właśnie na tą "markę" i 10w40...

Dokładnie tak jak mówisz kolego .

Matko Boska !!!!! Co za Gamoń... :facepalm:

Kolego, nie licz na to że jeszcze ktoś bedzie skory pomagac Ci na tym forum. Szkoda czasu, lepiej pomagac tym którzy faktycznie chca skorzystać z wiedzy Kolegów z forum.

Opublikowano

To ściema. Wleje 5w40, ale się do tego nie przyzna. :wink:

Nie mniej jednak dużego minusa juz ma.

Opublikowano

Może to mechanik i próbuje więcej zepsuć żeby zarobić na wille z basenem. ;-)

Wysłane Pocztą Polską przy pomocy listonosza.

Opublikowano
postawisz właśnie na tą "markę" i 10w40...

Dokładnie tak jak mówisz kolego .

Edwardzie.. raczej nie "rekomendujemy" oliw 10W40 :whistling:

W znaczeniu oczywiście oliw półsyntetycznych, zawsze proponowane są Full Syntetyki.

Opublikowano
A co jeśli chodzi o klasę jakości ( API, ACEA ) .

Jakieś zalecenia pod tym względem do AFNa ?

do afn norma 505 i juz, ja polecam Ci vavoline synpower 5w40,takiego uzywałem i jak dla mnie miodzio, i az szkoda ze niema on normy do PD.

albo wybierz cos innego z motula czy tam innej marki,

Opublikowano

Witam

Troche marudzę z góry przepraszam..

Czy MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40 jest przeznaczony do aut z DPF???

Tak jak Mobil 1 formula esp 5w30 ???

Dziekuje bardzo.

Opublikowano
Oleje do DPF mają normę 507.00.

Motul - MOTUL

Wysłane Pocztą Polską przy pomocy listonosza.

Witam

Wlasnie na tej stronie nalezy kliknąć na Motul 8100 x clean C3 5W40 dalej arkusz danych technicznych w rogu po prawej stronie pojawiają się wszystkie dane oleju m.in MID SAPS kompatybilne z DPF i katalizatorami.

Jeżeli auto zostało wyposażone w filtr cząstek stałych (DPF / FAP) lub w trójdrożny katalizator (TWC) to w silniku powinien być stosowany dedykowany dla tego typu silników olej. Są to zwykle syntetyczne oleje ze średnią zawartością zawartością popiołów siarczanych, fosforu i siarki (mid SAPS) oraz oleje niskopopiołowe (low SAPS) o lepkości 5w30, które przedłużają trwałość wymienionych powyżej układów obróbki/spalania spalin.

Może za bardzo się spinam :facepalm::grin:

Dzieki pozdrawiam

Opublikowano
To ściema. Wleje 5w40, ale się do tego nie przyzna. :wink:

Nie mniej jednak dużego minusa juz ma.

Nie kolego .

Już zalany Gulf TEC Plus 10W40 .

A ten minus mało mnie obchodzi .

haters-laska-gif:naughty::naughty::naughty:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.