Opublikowano 16 Grudnia 201411 l Valvo bez rewelacji jesli chodzi o parametry ale oczywiscie lepiej niz castrol. To ze chwala na vw-passat to jeszcze nic nie znaczy... uzytkownicy passatow czesto leja najtanszy szit. Wysłane z prodiża
Opublikowano 17 Grudnia 201411 l Brat ma paszteta b4, silnik pszczółka, przebieg 380k km. I nie potrafie go rozkminić dlaczego męczy swojego zeciora olejem 15W40 ( nie pamietam jakiej firmy) Wysłane z mojego GT-I9100 Edytowane 17 Grudnia 201411 l przez Hezen
Opublikowano 17 Grudnia 201411 l Bierz Motula od kolegi Dzik z forum - sprawdzone zrodlo. Wysłane z prodiża
Opublikowano 17 Grudnia 201411 l Ja zastanawialem sie na zmiana obecnego motula. Porozmawialem z dzikiem jakis czas temu i zistaje przy motulu.
Opublikowano 17 Grudnia 201411 l Ja wszystkich użytkowników Passatów których znam nie leją w swoje niuniue nic wyżej jak 10W40, i zazwyczaj jest to Castrol. Kiedyś śmieliśmy się na forum, że passaciarze żyją jeszcze w głębokiej komunie... No może z wyjątkiem jednego znajomego który jeździ paskiem 2012r i brał go z salonu Edytowane 17 Grudnia 201411 l przez cabanmat
Opublikowano 17 Grudnia 201411 l heh, wszsytko fajnie, ja do siebie liqui moly leje, a też jeżdżę Passatem, Auto nie jest wyznacznikiem tego jaki właściciel olej leje. Pomijam fakt, że ludzie mają różne auta w garażach. Mam kilku klientów co przeszli na valvo z innych polecanych tu olejów i mówią, że zupełnie inny silnik. I nie jest to opinia zaraz po zalaniu, tlko po 2-3 wymianach. Jeden to np VW sharan na pompkach. Ogólnie czy zaleje Motula, LM czy valvo będzie zadowolony:)
Opublikowano 17 Grudnia 201411 l A czy Liqui Moly Diesel Synthoil 5W-40 będzie odpowiednim olejem, by już do końca używać w B6 1.9 TDI PD? Obecnie Motul x-Clean. Edytowane 17 Grudnia 201411 l przez nitroo
Opublikowano 17 Grudnia 201411 l Zmien na Specyfic 505.01 5w-40. Najlepszy olej do PD. Ten LM nie ma odp normy. Wysłane z prodiża
Opublikowano 17 Grudnia 201411 l Mam kolegę który leje szajstrola i jeździ na nim już chyba z 300tyś z tym że wymienia co 10tyś. Byłem pewien że w silniku jest szlam a po zdjęciu pokrywy czapki ku mojemu zdziwieniu silnik czysty jak łza
Opublikowano 17 Grudnia 201411 l Właśnie nie chcę już Motula, bo mi motor głośniej chodzi Wolałbym coś innego... Z LM tylko Top Tec 4100 5W-40 ma odpowiednią normę?
Opublikowano 17 Grudnia 201411 l Ja pare dni temu wymieniłem wszystkie filtry, olej oraz płukanka oleju i wtrysków i moim zdaniem silnik chodzi znacznie ciszej. Być może to dlatego, że nie wiem jaki szit był wcześniej. Teraz zalałem Motulem i jest git. Sent from my iPhone using Tapatalk
Opublikowano 17 Grudnia 201411 l Kazdy ma swoja opinie co do oleju ja tez jestem bardziej za valvo niz motul podam przyklad tylko mowa tu o oleju 10w40 silnik 1Z poprzedni wlasciciel jezdzil na motulu bodajze 6100 ja wymienilem na valvo tez 10w40 kultura pracy silnika sie poprawila zaczol chodzic ze tak powiem bardziej mieko i ciszej choc zecior i tak z kultury pracy nie slynie ale teraz sprubuje valvo synpower xtreme 5w40 zaleje pojezdze wyrarze opinie
Opublikowano 17 Grudnia 201411 l Tomek mógłbyś po valvo i motulu jeszcze rozważyć 10W40 LM z mos2 tylko akurat zima idzie więc na 5W40 silnik będzie miał lżej. Po te valvo jak coś to zapraszam także
Opublikowano 17 Grudnia 201411 l Jeszcze raz przypominam - oleje HC lepiej wyciszaja silnik ale duzo szybciej utleniaja i starzeja. HC slabo sie spisuje w ciezkich, miejskich warunkach. Aby trzymaly w miare parametry doladowuje sie je dodatkami i te 7 do 8 tys wytrzymaja. Wiec jestem w stanie uwierzyc ze po zalaniu valvo silnik chodzi troche ciszej - choc to tez subiektywne odczucie bo zawsze po zalaniu sierzego oleju halas sie redukuje. Wysłane z prodiża Edytowane 17 Grudnia 201411 l przez endriuu
Opublikowano 17 Grudnia 201411 l możesz rozważyć Damian jeszcze longtime high tech - będzie zimą lżej niż na 5W40, zaraz będę go testował )) to dam znać
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto