Opublikowano 6 Lipca 20169 l tia. specific to stara dobra formulacja do pd bez dpf. relikt. tak dobrych olejow juz sie nie robi. wysłane z prodiża OK dziękówa bo niepotrzebnie kupiłbym C3
Opublikowano 6 Lipca 20169 l rafal wiadomo ze 5w40 (nawet c3) ma wiecej zwiazkoow dymiących w sobie. jak nie masz dpf to juz w ogole. @dawid Millers dla Ciebie to http://pro-choice.pl/ee-longlife-5w40-5l-p-945.html problem z millersem jest jednak taki ze w tych nowych formulacjach nie maja juz olejow A3/B3 5w40. ten powyzszy to tez olej C3 - czyli bardziej chroni dpf niz sam silnik. ja na Twoim miejcu zalabym LM Diesel Synthoil lub Motul Xcess wysłane z prodiża DPF-a nie mam od 2 lat i dymu do tej pory nie było. Silnik wydaje sie być zdrowy.. 230 kkm najechane. A ten LM Diesel Synthoil lub Motul Xcess to jest do silnika z DPF-em ???
Opublikowano 6 Lipca 20169 l DPF-a nie mam od 2 lat i dymu do tej pory nie było. Silnik wydaje sie być zdrowy.. 230 kkm najechane.A ten LM Diesel Synthoil lub Motul Xcess to jest do silnika z DPF-em ??? nie to pompa vp
Opublikowano 11 Lipca 20169 l Jak w temacie kupiłem b6 1.9 tdi AVF i poprzedni właściciel zalewał mobil 10w40 . I zastanawiam się co zalać? Może castrol Lub MOTULA? i zmieniać olej w skrzyni biegów? czy odpuścić? Będę wdzięczny za odpowiedzi
Opublikowano 11 Lipca 20169 l Motul 5w40 specific 505.01 tu masz w zestawie od kolegi dzik z forum. pewnosc ze oryginal i do tego w dobrej cenie: http://pro-choice.pl/zestaw-olej-motul-specific-5w40-50501-5l-filtr-oleju-knecht-ox143d-p-872.html wysłane z prodiża Edytowane 11 Lipca 20169 l przez endriuu
Opublikowano 11 Lipca 20169 l gość od ktorego kupiłem auto zrobil 80tys na 10w 40 i mówił zebym lał tylko 10w40. Czy na5w30 musze robić płukankę? nic zlego z silnikiem się nie stanie? powiem szczerze że ładnie klekocze:)
Opublikowano 11 Lipca 20169 l nie stanie sie nic. twoj silnik musi jezdzic na 5w40. 80 tys na 10w.... ręce opadają.... wysłane z prodiża
Opublikowano 11 Lipca 20169 l niby na mobil 10w40 super 2000 pisze ze spełnia norme 505 na pompowtryski itp. Czyli bez problemu moge zalać motula? nie rozszczelni nic? wiem ze to pytanie po raz 100000000 ale wolę żeby ktoś potwierdził. Robić płukankę?
Opublikowano 11 Lipca 20169 l Nic się nie stanie. Pompki, turbina muszą jezdzić na syntetyku. Płukanke wlej przez bagnet. Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Opublikowano 12 Lipca 20169 l niby na mobil 10w40 super 2000 pisze ze spełnia norme 505 na pompowtryski itp. Czyli bez problemu moge zalać motula? nie rozszczelni nic? Norma na PDki to 505.01 i ten szajs który podałeś nie spełnia tej normy. I szybciej roszczelnia Ci się zwieracze a nie silnik. Edytowane 12 Lipca 20169 l przez Dev
Opublikowano 12 Lipca 20169 l gość od ktorego kupiłem auto zrobil 80tys na 10w 40 i mówił zebym lał tylko 10w40. Czy na5w30 musze robić płukankę? nic zlego z silnikiem się nie stanie? powiem szczerze że ładnie klekocze:) 5W30 nie jest dla Ciebie... tę oliwę bym Ci polecił gdybyś miał nie wiem... 2.7TDI z DPF'em Do Ciebie https://www.motul.com/pl/pl/products/oils-lubricants/specific-505-01-502-00-5w40?f%5Brange%5D=25&f%5Bviscosity%5D=34
Opublikowano 12 Lipca 20169 l Witam. Mój silnik na oznaczenie AVF, w przyszłym miesiącu czeka mnie wymiana oleju i filtrów. Poprzedni olej jaki zalalem to CASTROL PLATINIUM FST 5W40 Full syntetyk i teraz pytania co o nim sądzicie ? Zalać to sami czy możecie polecić coś lepszego ? I jakby ktoś mógł mi podrzucić na PW jakieś dobre filtry oleju powietrza paliwa to bym był wdzięczny. Pozdrawiam
Opublikowano 12 Lipca 20169 l Filtry Knecht albo Mann. Olej wlej lepiej Valvoline SynPower MST C3 5W40
Opublikowano 12 Lipca 20169 l konkretny jakbys spojrzal kilka postow wyzej to zauwazylbys ze roberto mial ten sam problem i silnik co ty. albo zmień nicka na leniwy ktoś wysłane z prodiża
Opublikowano 12 Lipca 20169 l Wybacz kolego, pisałem z pracy, na szybko. Panowie poczytalem trochę i mam pytanie MOTUL SPECIFIC VW 505.01 czy ten Valvoline SynPower MST C3 5W40, który polecił kolega nitro ? Cena nie gra roli.
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto