Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam

jestem posiadaczem audi a4 2003r 101KM AVB, powiedzcie koledzy który dokładnie MOTUL zalać i jakie filtry???? :)

Wazne zeby spełniał którąś z tych norm

MOTUL SPECIFIC VW 505.01

SPECIFIC VW 506.01

SPECIFIC VW 507.00

A filtr Knecht lub Mann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko, czy po Castrol Edge, 5w-30, który obecnie jest zalany w samochodzie (a4, b5, ajm), można wlać MOTUL SPECIFIC VW 505.01, 5w-40, bez dodatkowych zabiegów, jak to czyszczenie silnika jakimś specyfikiem?

Czy ten castrol to jest w pewni syntetyczny olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko, czy po Castrol Edge, 5w-30, który obecnie jest zalany w samochodzie (a4, b5, ajm), można wlać MOTUL SPECIFIC VW 505.01, 5w-40, bez dodatkowych zabiegów, jak to czyszczenie silnika jakimś specyfikiem?

Czy ten castrol to jest w pewni syntetyczny olej?

Lej smialo. Ja przez 3 wymiany lalem castrol edge 5-40 a potem zalalem motul SPECIFIC VW 505.01, 5w-40 i nic zlego sie nie stalo - wrecz przeciwnie autko ciszej chodzi gdy zimny i mniej bierze oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 6,5tys zrobionych kilometrów na motulu ubyło oleju jakieś 5mm na bagnecie :gwizdanie: wiec chyba źle nie jest :chytry: przebieg aktualny 313tys auto nie seryjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam zamiar zmienic olej w swojej B7 na motula raczej i mam pytanko czy warto użyć przed Motul Engine Clean czy można sobie darować..? Mam nakręcone 186000 km. Czy istnieje obawa, że może jakieś cząsteczki osadu nie do końca usunięte przy wymianie oleju mogą mi później zablokować np. jakiś kanał olejowy? Mam trochę obawy przed tym.. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam zamiar zmienic olej w swojej B7 na motula raczej i mam pytanko czy warto użyć przed Motul Engine Clean czy można sobie darować..? Mam nakręcone 186000 km. Czy istnieje obawa, że może jakieś cząsteczki osadu nie do końca usunięte przy wymianie oleju mogą mi później zablokować np. jakiś kanał olejowy? Mam trochę obawy przed tym.. :confused4:

Nie płukał bym silnika bo Motul jest mieszalny z innymi olejami. Natomiast po zalaniu nowym olejem kolejną wymianę proponuje zrobić po przejechaniu ok 8-10 tys km. Jeżeli masz w ogóle jakiś osad to nowy olej stopniowo ci go wyczyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-rek, Petro Canada może bić tu wszystkie oleje o których piszemy... widziałem test na mrozie. Trochę się interesowałem tymi olejami...

olejowiec, dobrą spec. dałeś ? może któryś Duron był by dobry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moż ktoś wie gdzie kupić motula w okolicy Dębicy podkarpacie?

zamów z forum :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam pytanko jaki olej do mojej audi a4 b6 2002r. 1.9 TDO 96 KW oraz jakie ten silnik posiada oznaczenie

przeczytaj 1 podwieszonego posta to będziesz wiedział jaki olej, o oznaczenie też wystarczyło chwile :szukaj:

ale wiadomo nie chce się.

jeżeli ma 5 biegów to awx jeżeli 6 to avf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem nowym posiadaczem audi A4 B5 1995 1.9 tdi sprowadzony z niemiec nie mam pojęcia na jakim oleju jezdziła a wiec pytanie moge zalac ja olejem tak jak na początku tego postu MOTUL serii 8100 spelniajace norme 505.00 lub 506.00 jesli nie wiem na jakim wczesniej latała????? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem nowym posiadaczem audi A4 B5 1995 1.9 tdi sprowadzony z niemiec nie mam pojęcia na jakim oleju jezdziła a wiec pytanie moge zalac ja olejem tak jak na początku tego postu MOTUL serii 8100 spelniajace norme 505.00 lub 506.00 jesli nie wiem na jakim wczesniej latała????? :mysli:

lej spokojnie Motul 8100 x-cess

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki

a ma ktoś może jakieś namiary na pewne żódła sprzedające oleje takie????? bo w mojej okolicy to bym sie nie zdziwił jak by mi wode sprzedali zamiast oleju heheheheh :> :>[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2010, 20:21_________________________________________________aha ok wiem jak juz kupić olej , ze strony motula heheheh a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...