Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz jak już zalałem tym 15W40 to rzeczywiście zrobię jakieś 5tys na nim po czym wleję płukankę i zaleję najpierw 10W40

Jaki 10W40 do tego silnika TDI 90KM 1Z byłby odpowiedni?

Jakim preparatem płukałeś u siebie i jak długo pracował silnik na wlanej płukance? Wlewa się do zimnego czy ciepłego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli nie jeździsz dużo i zalałes te 15W40 to ja bym lato juz przejeździł na nim do 8 - 10tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko poźniej to lej 5W... lub 0W... a nie jakieś półsyntetyki 10W... po co tak kombinować, lej odrazu dobry olej a nie w jakieś pół środki się chcesz bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

505.00 lub 505.01 jak chcesz

zalewaj X-cess-em 5W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak już zalałem tym 15W40 to rzeczywiście zrobię jakieś 5tys na nim po czym wleję płukankę i zaleję najpierw 10W40

Jaki 10W40 do tego silnika TDI 90KM 1Z byłby odpowiedni?

Jakim preparatem płukałeś u siebie i jak długo pracował silnik na wlanej płukance? Wlewa się do zimnego czy ciepłego silnika?

np durablend valvoline 10w40,a zalej synpower 5w40 i bedzie ci pieknie smigac,smiało nie rozszczelni sie lałem to w swoim afn a jak by nie patrzec miał wiecj kucy I NIE ŻAŁOWAŁEM MU kopyta

---------- Post dopisany at 23:10 ---------- Poprzedni post napisany at 23:08 ----------

Silnik AHF Golf MK4 110PS, jaki olej zalac?

Jakie normy ma spelniac?

lej valvoline synpower 5w40 ,miałem afn jezdziłem na nim i jezdzi dalej na nim super olej motor czysty bedzie cały czas NORMA 505.00 wystarczy

lub inny np fuchs

---------- Post dopisany at 23:43 ---------- Poprzedni post napisany at 23:10 ----------

W firmowym TDI PD testowalem juz wiele olejow i nie moge zlego slowa powiedziec o Amsoil. Bardzo dobrze trzymal parametry.

Lotos Traffic to rzeczywiscie dobra seria i jesli mialbym wybierac olej z ogolnie dostepnych bylby Traffic Pro od Lotosa lub Lazerway od Statoila. Ale ze mam dojscie do Motula - zalewam Motula. Na zadnym oleju silnik nie pracowal mi tak kulturalnie jak na Specyficu 505.01.

Wysłane z prodiża.

amsssss.jpg

opni tyle ilu uzytkowników

---------- Post dopisany at 23:52 ---------- Poprzedni post napisany at 23:43 ----------

fuc.jpg

loooooooooo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób płukankę w tym 1Z i niczym się nie przejmuj. Ja tak zrobiłem w swoim i później wlałem Millers XFD 5W-40, chyba zrobię zdjęcie jaki stan oleju jest po prawie 9tys km.

ale kilka postów wcześniej ktoś odradzał i nie był zadowolony z tego millersa

Fakt ktos napisał ze według niego Motul jest lepszy od Millersa.

Tylko jak do tego doszedł (na słuch ?) po przejechaniu 10 tys kilometrów?

Moja opinia jest taka, ze oba te oleje sa z tej samej półki jakosciowej.

Jedyne co je rozni to cena lekko nizsza dla oleju Motul.

Mam znajomych ktorzy juz od dluzszego czas uzywaja oleju Millers i sa bardzo z niego zadowoleni.

Mase ludzi jezdziło wczesniej na Motulu, ale jak wyszły afery z podrabianiem tego oleju ( podobnie jak Castrola i Mobila) zaczeto jezdzic na Millersie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Millers stanie sie bardziej i tez zostanie podrobiony.

Wysłane z prodiża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Millers stanie sie bardziej i tez zostanie podrobiony.

Wysłane z prodiża.

Wiem, ale narazie póki co "handlarze" na to jeszcze nie wpadli.

Dla kilkudziesieciu baniek 5L na miesiąc nie opłaca im sie uruchamiac biznesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

To jest moja pierwsza wypowiedz na tym forum więc proszę o wyrozumiałość :wink:

Posiadam autko z Niemiec, które dopiero co przyjechało - Audi A4 2.5TDI quattro V6 132kW z 2002 rok i jest zalane olejem Divinol PD 5W30.

Chcę kupić dobrą oliwę lecz korzystając z wyszukiwarek oleju na stronach producentów najczęściej wynikiem jest norma 504 00/507 00. Śmiało mogę stwierdzić, że im więcej czytam tym mniej wiem :kox:

Proszę o radę jaką normę powinien spełniać olej do mojego autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę jaką normę powinien spełniać olej do mojego autka.

wylewu mozna dostac

najpierw odpowiedz potem pytanie :facepalm:

wlej X-cessa 5W-40 i juz głowy nie zawracaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę jaką normę powinien spełniać olej do mojego autka.

Do wszystkich pozostałych silników diesla opartych o system zasilania pompa rozdzielaczową VP

Oraz do 2,5 TDI: AKE, AKN, AFB, BDH, BAU, BDG, BCZ, BFC - Oleje do nich przeznaczone muszą spełniać normy:

505.00 lub 506.00

NP. Millers Oils XFD 5w40 lub LM Top Tec 4600 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lista_pop_oliw.jpg

lub

cos z tej listy sobie zalej

---------- Post dopisany at 00:28 ---------- Poprzedni post napisany at 00:26 ----------

Witam Wszystkich,

To jest moja pierwsza wypowiedz na tym forum więc proszę o wyrozumiałość :wink:

Posiadam autko z Niemiec, które dopiero co przyjechało - Audi A4 2.5TDI quattro V6 132kW z 2002 rok i jest zalane olejem Divinol PD 5W30.

Chcę kupić dobrą oliwę lecz korzystając z wyszukiwarek oleju na stronach producentów najczęściej wynikiem jest norma 504 00/507 00. Śmiało mogę stwierdzić, że im więcej czytam tym mniej wiem :kox:

Proszę o radę jaką normę powinien spełniać olej do mojego autka.

powinno byc odwrotnie było nie logowac sie na forum:grin:

---------- Post dopisany at 00:42 ---------- Poprzedni post napisany at 00:28 ----------

co bys nie zalał i tak z czasem potrzebny ci bedzie impulsownik kinetyczny z naprowadzaniem trzonkowym do grzebania przy aucie:naughty:

---------- Post dopisany at 00:44 ---------- Poprzedni post napisany at 00:42 ----------

tu masz liste oliw które uważa vw

https://erwin.volkswagen.de/erwin/vo...0500_50501.pdf

---------- Post dopisany at 01:42 ---------- Poprzedni post napisany at 00:44 ----------

Cała prawda ikle syntetyku w syntetyku

ciekawe opracowanie na temat syntetycznych oliw dajace obraz o mniej popularnych i tych wiecej zwłaszcza w PL

All about Synthetic Motor Oil polecam czytajac zmienia sie swiat oliw w głowie tym osobnikom mniej wtajemniczonym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://s16.postimage.org/8ez0xb0o1/lista_pop_oliw.jpg

lub

cos z tej listy sobie zalej

---------- Post dopisany at 00:28 ---------- Poprzedni post napisany at 00:26 ----------

Witam Wszystkich,

To jest moja pierwsza wypowiedz na tym forum więc proszę o wyrozumiałość :wink:

Posiadam autko z Niemiec, które dopiero co przyjechało - Audi A4 2.5TDI quattro V6 132kW z 2002 rok i jest zalane olejem Divinol PD 5W30.

Chcę kupić dobrą oliwę lecz korzystając z wyszukiwarek oleju na stronach producentów najczęściej wynikiem jest norma 504 00/507 00. Śmiało mogę stwierdzić, że im więcej czytam tym mniej wiem :kox:

Proszę o radę jaką normę powinien spełniać olej do mojego autka.

powinno byc odwrotnie było nie logowac sie na forum:grin:

---------- Post dopisany at 00:42 ---------- Poprzedni post napisany at 00:28 ----------

co bys nie zalał i tak z czasem potrzebny ci bedzie impulsownik kinetyczny z naprowadzaniem trzonkowym do grzebania przy aucie:naughty:

---------- Post dopisany at 00:44 ---------- Poprzedni post napisany at 00:42 ----------

tu masz liste oliw które uważa vw

https://erwin.volkswagen.de/erwin/vo...0500_50501.pdf

---------- Post dopisany at 01:42 ---------- Poprzedni post napisany at 00:44 ----------

Cała prawda ikle syntetyku w syntetyku

ciekawe opracowanie na temat syntetycznych oliw dajace obraz o mniej popularnych i tych wiecej zwłaszcza w PL

All about Synthetic Motor Oil polecam czytajac zmienia sie swiat oliw w głowie tym osobnikom mniej wtajemniczonym

Przemek ciekawy artykuł , przeczytałem cały . Kolega mechanik ostatnio mi mówił że rozbierał silnik po oleju Shell i był czyściutki jak łza w porównaniu do Castrola. Więc polecał shella do mojej audiczki :) natomiast z artykułu też wynika że jednak Motul jest jedną z pierwszych fabryk czyż nie ? i mają doświadczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie myślałeś chyba że tyle osób go poleca tylko dlatego że ma ładną etykietkę lub żeby ktoś sobie zarobił. Wystarczy trochę poczytać i porównać żeby wyrobić sobie własną opinię na ten temat, a jest tego w sieci na prawdę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie myślałeś chyba że tyle osób go poleca tylko dlatego że ma ładną etykietkę lub żeby ktoś sobie zarobił. Wystarczy trochę poczytać i porównać żeby wyrobić sobie własną opinię na ten temat, a jest tego w sieci na prawdę dużo.

Nyna ja przecież sam leje Motulka :D tylko akurat Przemek chyba jest mocno sceptycznie do niego nastawiony i to było pytanko do Przema :) (przynajmniej tak wywnioskowałem po jego wypowiedziach na temat użytkowania motula ) Przemek wypowiedz się :D:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to on właśnie uważa że tu jest jakaś Motulomania i wszyscy tak chwalą nie wiadomo czemu, a widać że się oriętuje w temacie oleju więc albo celowo prowokuje albo z jakiegoś powodu nie chce przyjąć do wiadomości że to dobry olej bo jak widać wszelakie testy, artykuły i opinie użytkowników na to wskazują. Oczywiście nie jest to jedyny dobry i słuszny olej jaki można lać bo wiele razy było pisane że są również inne godne polecenia i bardzo dobre oleje i są w tym wątku również opisane i wiele osób tu obecnych na nich jeździ więc nie jest to tylko Motul. Większość dyskusji wynika z tego że ludzie pytają co wlać bo poprzedni właściciel nie wiadomo co lał lub standardowo Castrol, Mobil itd. Więc na każdy taki post nikt nie będzie przecież odpowiadał całym wywodem na temat marek olejów ich bazy itd. bo ten temat miał by już chyba parę tysięcy stron i nic nie moża by było w nim znaleźć(teraz też już jest ciężko), więc jak się pojwia taki post i widać że komuś się nie chce nawet przeczytać 1 czy 2 stron wątku to pada po prostu odpowiedz wlej to czy tamto w zależności od tego kto na czym jeździ i co poleca bez zagłębiania się zbytnio w charakterystykę danego oleju i to czy może jednak LM będzie lepszy od Motula czy Milersa bo to są takie różnice że normalnie się tego raczej nie odczuje, dopiero po jednej czy dwóch wymianach użytkownik sam może stwierdzić że jego silnik na tym czy na tamtym oleju jednak lepiej chodzi, czy mniej go zużywa, ale to wiadomo każdy silnik jest inny: stan, przebieg itd. Dlatego czego by ktoś nie wybrał z LM, Milersa, Motula, Amsoil to będzie dobry wybór po jakimś słabym oleju, a reszta to już indywidualna ocena i ewentualne minimalne różnice i nie ma się co na siłę przekonywać na wyższością świąt ... itd. wiecie jak to dalej leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...