Treść opublikowana przez george
-
Bixenon A4 B6 - Adaptery, Montaż Hella Evox-R 2.0, B8 FL, Hella 3R... Bi-Led !
Na offroad i rajdy idealne po zamkniętych terenach.
-
Bixenon A4 B6 - Adaptery, Montaż Hella Evox-R 2.0, B8 FL, Hella 3R... Bi-Led !
Zwykła lampa ogranicza się do 2,5", w bixenonie możesz wstawić soczewkę 3" no i lepsza wentylacja, a także wizualnie na korzyść bixa ze względu na dużą soczewkę.
-
Bixenon A4 B6 - Adaptery, Montaż Hella Evox-R 2.0, B8 FL, Hella 3R... Bi-Led !
Nawet samopoziom nic nie da przy biLED. Bez samopoziomu może oślepiać. Wszystko zależy od tego jakich silniczków użyjesz. 3 pin to ręczna regulacja, czyli halogen, 4 pin silniczek to ksenon/biksenon. Nawet w przypadku ksenonu musisz przedłużyć wiązkę pod biksenon.
-
Ceny paliwa marzec 2026
AMIC 95 6,34 zł/litr , Moya 6,34 zł/litr, Orlen 95 6,34 zł/litr, 98 6,67 zł/litr oraz ON 7,09 zł/litr. Przejazdowo k/Gdańska.
-
Brilliant Red B7 S-Line Avant Quattro 2.0T by ElectricShock
Pierwsze palniki, które kupiłem to OSRAM Xenarc Night Breaker Laser 200% 4300 K D1S, po zmianie lamp na D3S palniki VW OEM to raczej było 4800 K, była widoczna różnica na suchym - bardziej biało światło. Wróciłem do Xenon Plus i wcześniej wspomnianych OSRAM (tak wyszło, że te palniki przeleżały). Sprawdziłem na stronie OSRAM i okazuje się, że jest to 4500 K. Oj tak. Zdziwiłem się kiedyś mając 4800 K z Hella Intemo jak potrafi stłumić światło mokry asfalt.
-
Brilliant Red B7 S-Line Avant Quattro 2.0T by ElectricShock
@Muskel1 , jak wypadają te palniki w deszczu skoro jest informacja, że barwa wynosi do 6200 K?
-
B6 DIVISION
@kosik25 , myślę o 90 mm, jak zobaczyłem jak to siedzi na Twoim aucie to nie było wątpliwości. Do zderzaka S line idealna proporcja. Niemniej zastanawiam się czy końcowe w 1,8 T a 1,9 TDI/2,5 TDI mają inne średnice.
-
B6 DIVISION
Pytanie do użytkowników BEXa ( @dayd_4, @R4xx i innych) jaka jest średnica montażowa końcówki wydechu? Myślę o Ulterze N1-90RS.
-
Bicie tarcz z przodu, 3ci komplet
Czy piasty były sprawdzane po tych akcjach? Łożysko nie blokuje się?
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
Avus II i II też pasuja do B6.
-
Bicie tarcz z przodu, 3ci komplet
Sprawdziłbym w pierwszej kolejności zaciski, może tłoczek lub prowadnica stoją.. jak napisał @Muskel1. Podwyższona temperatura felgi wskaże na zablokowany element. Znienawidzone przez Deva ATE po 18 000 km nie bije... to znaczy biło, bo zbyt mało hamowałem i zardzewiało od wewnątrz. Po wyczyszczeniu i częstszy używaniu hamulca problem ustąpił. Jakiej firmy były to tarcze?
-
B8 TrOOOOp
Nie ma za co. Po raz któryś piszę Ci... mały pracuje w ASO. Kupowałem od niego NOWĄ rączkę pod składane lusterkę i kolanko odmy.
-
B8 TrOOOOp
Pisałem Ci wcześniej, że @_małyTM_ pracuje w sklepie VW we Wrocławiu i ma dostęp do oryginalnych części, w tym z ASO z Niemiec...
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
Miałem na myśli opory toczenia, w drugiej kolejności komfort.
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
Przy takich walcach to mój wóz przestałby jeździć, a jedynie toczyłby się.
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
Zacisk od S4 ma tłoczek 43 mm, zacisk T5 ma chyba 41 mm tak jak B7 288 mm. Dodajmy do tego większą średnicę co wpływa na siłę hamowania, a wentylowana tarcza na lepsze odprowadzanie ciepła. Wizualnie masz rację, lepiej to wygląda. Przesiadałem się z 312 na 320, potem 255 na 288. Na przodzie zmiana jest bardziej odczuwalna, ale z tyłu też czuję różnicę, oczywiście nie taką jak z przodu.
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
Myślałem o 300 mm, ale cena zazwyczaj jest wysoka a dostępność niska. Z ciekawości, jak zachowuje się samochód przy takich proporcjach siły? W S4 B6/B7 było 345/300, w S4 B8 345/330, chociaż Dev wspominał, że B6/B7 lepiej hamuje.
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
320/288?
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
Dzięki @kosik25 , 90 mm siadło jakby tam było od zawsze. Pójdę w tą stronę.
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
@kosik25, jakie masz końcówki wydechy? Myślę nad montażem takich.
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
Zależy od uderzenia... konstrukcja haka tj. belka nie jest elementem tłumiącym i jeżeli ilość przekazanej energii przekroczy pojemność haka to pójdzie w podłogę. Oznacza to, że w Twoich przypadkach na tyle rozproszyło energię, że nie miałeś dodatkowych szkód. W Polsce jedynie kula nie może zasłaniać tablic lub świateł przeciwmgielnych.
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
Potwierdzam, w Kołobrzegu jest najchłodniej. @kosik25, fabryczny hak? Zastanawiam się nad dołożeniem, mam również zderzak S-line.
-
Audi A4 B8 1.8 TFSI (160KM) Moja Piękność
Na nowych zrobią Ci za 5500 zł? Przecież zrezygnowałeś z nowych.
-
Audi A4 B8 1.8 TFSI (160KM) Moja Piękność
Cena dotyczy montażu na używanych, ale oryginalnych częściach. Przy nowych zamiennikach wyszliby na minus doliczając robociznę w takiej kwocie.
-
Audi A4 B8 1.8 TFSI (160KM) Moja Piękność
Kolega wyżej dał Ci rozpiskę na ORI części: