Treść opublikowana przez spanky
-
[B5 1.9 AFN] Analiza logów - ciąg dalszy
zgodnie z obietnica krótki opis w jezyku polskim. silnik odpalony,nagrazny min 80 stopni,wszelkie urzdzenia wyłaczone (radio,klima,swiatla itp .... ) klikasz 01-silnik klikasz 11-login wpisujesz 12233 i enter, klikasz 10 -adaptacje wpisujesz kanał który Cie interesuje (w tym przypadku 01) pokaze Ci sie okno z wartościa aktualna (np.32784) i na górze odpowiednik w mg/skok np.2.8 mg/skok. W oknie obok mozesz wpisac twoja wartość (np.32768) wciskasz Test i odcztujesz wartość na górze w mg/skok ... jezeli Ci pasuje wciskasz Zapisz i masz ustawiona dawke .... P.S Za przedstawiony opis nie odpowiadam i robisz to na własne ryzyko ... :!: ;-)
-
[B5 1.9 AFN] Analiza logów - ciąg dalszy
forum jest po to zeby sobie pomagac ;-) co do tłumaczenie ... to niestety jeszcze nie dotarłem do domku .... :twisted: (a juz jestem znowu w pracy) .. ale dzisiaj powinienim juz nocowac u siebie ;-) to Ci w skrocie napisze co i jak .... cierpliwosci .... (albo jak chcesz to zadzwon w sobote to zrobimy to on-line :twisted: ) a co do Zlotu zimowego .... to sie nie deklaruje bo jeszcze nie wiem ....
-
[B5 1.9 AFN] Analiza logów - ciąg dalszy
no nie tak do końca bo w dalszym ciągu jak silnik jest gorący to na wolnych obrotach trzesię silnikiem co do dawki to nie potrzeba rzadnego klucza (taka korekte da sie zrobic Vag'iem ... :twisted: ) jakwróce do domku to Ci to przetłumacze (teraz jestem w pracy i nie mam zabardzo czasu ;-) ) co do problemu to chodzilo mi o cisneinie doładowania wymagane/rzeczywiste .... ;-)
-
[B5 1Z] Regeneracja czy zmiana silnika 1.9 tdi q
jak cienko z kasa stoisz to bym robil,jak masz zapas kapusty to szukaj zdrowego silnika .... :twisted:
-
[B5 1.9 AFN] Analiza logów - ciąg dalszy
no i teraz wszystko wyglada normalnie .... kat wtrysku wacha sie miedzy 47-50,jak nie ma problemow z odpalaniem to bym zostawil (powinno byc miedzy 49-54) a jak zrobic poluzowac pompe wtryskowa ipodpiac vaga i ustawic ja na wymagana wartość (podałem wyzej) dawka dosyc mala 6.8 mg/skok ,zwieksz do 3mg/skok autko bedzie lepiej zbierac sie od dołu (im mniej tym lepiej ;-) ) a tak to mozesz zrobic: Special adaptations: Login code 12233: To perform the following adaptations (except idle) you need to use the Login function. Enter 12233 as a Login code. Misuse of some of the adaptations can lead to engine failure. This is done at your own risk! Note that the EGR setting is for off-road use only... [select] [01 - Engine] [Login - 11] Enter 12233 to activate special adaptations, [Do It!] [Adaptation - 10] Enter the "channel number" below to select each channel. Put in the suggested value(s) in "new value". [Test] Observe the "test value" field to make sure the adaptation setting is acceptable. [save] Channel 1: injected quantity Check the injected quantity at idle, engine warm and all power consuming devices turned off. Specification is 2.5 to 9 mg/h. To change the amount of injected fuel perceived by the ECU, go to adaptation channel 1. If you have driveability problems, you may want to increase it to 3-4 mg/h. For slightly improved throttle response, you may try to decrease the value. ustaw wartość : 32784 albo nizej tak zeby wskazanie bylo na poziomie 3 mg/skok układ wtryskowy masz zdrowy wiec nie masz sie czym martwic. przepływomierz jak dla mnie jestszcze calkiem niezle mierzy Turbo pompuje choc spadki ponizej wymaganego moga sugerowac zatarte kierownice ... osobiscie pojezdilbym troszke z sendałem w podłodze i pewnie sie rozjezdzi ... Podsumowywyujac problem zostal rozwiazany, ogladajac logi mozna wywnioskowac ze autko zdrowe , a jak ma byc idealne to zrob kosmetyczne sprawy opisane przeze mnie wyzej .... i ciesz sie moca TDI .... :twisted:
-
[B5 AHU/AFN i inne] Jak sprawdzić jaki mam silnik ?
wstaw zdjecie silnika to Ci powiem ..... :twisted:
-
[B5 AFN] Wolne nagrzewanie sie silnika.
nic nie powinno .... :twisted: kiedys na AKP byla dyskusja na ten temat :arrow: http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=25510&start=0
-
[B5 AFN] Wolne nagrzewanie sie silnika.
moze czujnik temperatury masz zwalony ... moze szukasz dziury w całym :twisted: osłony maja wpływ ... P.S ja bym osobiscie olal temat .... jak sie nagrzewa i trzyma temperature to wszystko jest OK .....
-
[B6] Dziwne turkotanie podczas skrętu tylko jak jest wilgoć
tego to nie wiem .... generalnie najgorzej jest stawiac dignozy na odległośc w takich przypadkach ... gdzie terkotac moze ogon kota który sie kiedys wkrecil i jak jest wilgotno to mu ogon sztywnieje .... :twisted:
-
[B6] Dziwne turkotanie podczas skrętu tylko jak jest wilgoć
moze przegub .... :roll:
-
Audi S4
ładny Avancik .... :twisted:
-
Manual Boost Control-ProPerfekt
małe OT napisz cos wiecej ... słyszałem o uturbionych Cieniasach ... a jak tam Sej
-
powoli zimówki
Chłopie i tak trzymać To forum uratowało Ci życie :mrgreen: a co najmniej blachy Twojej A4 :razz: nie tyle jemu co innym .... :twisted:
-
[B5 - II lift] Automatyczne ustawianie zegara i daty.
wyglada na to ze masz problemy z AQ .... (co do tego samoczynnego kasowania) co do antenki to u mnie czasami (vardzo rzadko) znika i potem sie pojawia. Ostatnio wyjąlem bezpiecznik od zegarów, włozyłem i zresetowalo ustawienia godziny i kalendarza ... po 2 minutkach pojawila sie antenka i wszsytko sie samo ustawilo .... :twisted:
-
350 km/h
Fahrerinformationssystem (FIS) - system informowania kierowcy
-
AIRBAG - zagadka :)
no to gratuluje bonusika .... :twisted:
-
Manual Boost Control-ProPerfekt
hmmm ... niech pomysle ... w twoim TDI ... za 70 zł wyrzucisz silnik na smieci ..... :twisted: chyba taniej nie mozna ... ;-)
-
[ALL] Szum powietrza przy większych prędkościach
wcale nie musi to byc wina klasniecia lamp za latarnia .... :twisted:
-
Torsen jak dbać ?
:arrow: http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=46702&highlight=przykaza%F1
-
[B5 1.9TDI 115KM AJM]Dziwne zachowanie obrotów
powiemy ze wszystko wyglada OK .... wiec w czym problem .... :twisted: co do obrotów to nie mam pojecia ... moze potencjometr pedału gazu .... :roll:
-
[B5 1,9 AFN] diagnoza
jeszcze nikt nie napisał o zapieczonych kierownicach .... :twisted:
-
[B5 1,9] Cos nie tak z termostatem???
nie dramatyzuj ..... :twisted:
-
A4 B6 1,9 TDI Body-Kit S4 nowe fotki
piękne TDI .... :twisted:
-
[B5 AJM] Opadająca temperatura silnika
a jaka temperature wskazuje Vag .... :?: moja osobista diagnoza to termostat do wymiany .... :twisted:
-
[B5 1,9TDI 90KM] Gdzie diagnoza na dolnym slasku??
moze tutak cos znajdziesz .... :arrow: http://frakir.man.lublin.pl/~hugo/forum/viewtopic.php?t=67