Treść opublikowana przez Mozgu
-
Szarpanie przy ruszaniu
Problem przy ruszaniu na skreconych kolach moze wskazywac przeguby wlasnie, nie "strzelaja"?
-
Wtryski - czas wymiany ?
W takim razie sory za wpeowadzenie w blad
-
AFN chiptuning ABT
Nie mam pojecia. Nie znam sie na tym ale tez mam AFN i tuner powiedzial mi ze prawdopodobnie u mnie tez bedzie trzeba kosci zmienic zeby wgrac inna mape
-
AFN chiptuning ABT
Prawdopodobnie twoich kosci pamieci nie dalo sie edytowac aby wgrac nowy program i dlatego zostaly zmienione. Ale nie jestem pewny
-
Chiptuner z hamownia 4x4 w świętokrzyskim? Pacjent Audi A4 1.9 AFN QUATTRO
Wie ktos cos o GetCar? Bylem w ostrowcu. Bartek spoko goaciu ale mialem niesprawny samochod. Tzn geometria turbiny i przeplywka dlatego nie zrobil programu.
-
Odma oryginał/zamiennik?
W zwyklym sklepie motoryzacyjnym kupisz zamiennik za okolo 50-60zl. Ja chyba tez kupilem topran i pasi bez problemu. Uzywki bym nie kupil bo odmy ze starosci kruszeja i lubia pekac.
-
wyciek oleju
Bedzie ci olej kapal. Wiec lepiej kup dolewke. Ja odme kupilem w hurtowni za 60 zl
-
Chiptuner z hamownia 4x4 w świętokrzyskim? Pacjent Audi A4 1.9 AFN QUATTRO
Tak jak w temacie. Poszukuje chiptunera z hamownia 4x4 w świętokrzyskim
-
szarpie podczas przyspieszania i nagle włączając się turbo
http://www.youtube.com/watch?v=pF6yO5R7yXE tu masz filmik jakiś tam znalazłem jak tam wejśc. Ogólnie jeżeli audi masz pred liftem to tak samo wyglada. A po lifcie inaczej sa rozmieszczone przyciski ale tam samo sie tam wchodzi. Kanały 49 i 51 to wskazania czujnika temp. Sa 2 bo czujnik podwójny. Ogólnie odczyty mogą się rożnic miedzy soba o kilka stopni. Ale dziwne by było gdyby np wchodzisz rano do samochodu a pokazuje ci 40 stopni. wtedy wiesz na pewno że walnięty
-
Szarpanie przy ruszaniu
Wg mnie sztywne jest lepsze, tańsze i wytrzymalsze. Możesz strzelać ze sprzęgła ruszając spod świateł bez obawy że ropierniczysz dwumas. Może komfort jazdy deko mniejszy, ale napewno o niebo lepiej niż na rozwalonym dwumasie
-
szarpie, podskakuje... ? [A4 b5 1Z]
Jak jest padnięty dwumas to cała budą telepie i to bardzo. Wątpię żeby od sprzęgła samochód jak to mówisz "przygasał" w trakcie jazdy. Raczej bym stawiał na układ paliwowy. Może coś z wtryskami. Jaki masz wg silnik? Jak powyżej 3000 słabnie to może masz zapieczoną geometrię i bije przymałe ciśnienie. U mnie po wyczyszczeniu to po 3000 obr idzie znacznie lepiej. Fakt że turo bije aż za dużo i czasem je przez to odcina. Ale dopiero w poniedziałek dojdę do tego czyja to wina jak pojade z reklamacja.
-
Wtryski - czas wymiany ?
Sprawdzenie to kosztuje jakieś 10zł od wtrysku (oczywiście jak je samemu wyjmiesz i przywieziesz) więc lepiej sprawdzić w jakim są stanie zanim zaczniesz pakować się w koszta. Jak coś to tylko zakłądaj wtryski od AFN. Są większe i w razie czego bedziesz mógł więcej z auta wyciągnąć.
-
Przyrdzewiala pompa wody
jak założysz rozrząd to po nagrzaniu do minimum 80 stopni sprawdź pod kompem czy masz dobrze ustawioną pompę wtryskową. bo nawet jak wszystko jest na znaki to nie zawsze okazuje się ok
-
Wymiana rozrządu i części eksploatacyjnych
Ja wymieniłem sam pasek, a po pół roku rolka się zatarła i zerwało pasek. U mnie to był duży problem ponieważ napędza on też pompe wody i musiałem zostać holowany do domu, bo gotował się w ciągu kilku sekund.
-
dziwna sprawa z temperaturą.
Strasznie długo to znaczy ile?
-
Wymiana oleju oraz filtra oleju
Oczywiście że w misce olejowej znajduje się korek. Będziesz musiał ściągnąć osłonę pod silnikiem. Odkręca się bodajże kluczem 17 albo 19. Filtr oleju jest jak patrzysz na samochód od przodu to po prawej stronie silnika przy ściane grodziowej od kabiny. Trochę nisko. Jak odkręcisz zbiorniczek płynu wyrównawczego jest dobry dostęp. Ale jeżeli nie wiedziałeś tego to lepiej się sam nie bierz. Pamietaj że filtr dokręca się bez klucza, jedynie rękami, maksymalnie mocno jak możesz gołymi rękami. I oczywiście uszczelke nowego filtra trzeba ładnie przesmarować olejem żeby się nie podwinęła przy dokręcaniu bo będzie ciekło. Przy okazji powiedz jaki filtr i olej kupiłeś, bo jestem ciekawy
-
Uszczelka miski olejowej?
Jedno co pewne to że płyn chłodniczy, widać że cieknie z góry po bloku i skrapla się też na misce. U mnie było podobnie. Ciekł ten wąż z trójnikiem. co łączy pompe wody, głowice i chłodniczkę oleju. Wygląda tak : http://allegro.pl/meyle-rura-waz-chlodnicy-seat-alhambra-cordoba-i4673032269.html. Z tego co wiem to często pękaja
-
szarpie podczas przyspieszania i nagle włączając się turbo
W IC raczej nie powinno być oleju, tzn bywa bo turbo jak sie zużywa to daje czasem z powietrzem. Wewnątrz IC panuje duże ciśnienie podczas jazdy, jeżeli coś to raczej nie łąpie lewe, tylko ucieka ciśnienie. Dziwne że nie kopci. Możesz podpiąć kompa i sprawdzić podczas jazdy czy czy wykresy prawidłowego ciśnienia pokrywają się z twoimi. Ja też miałem silikonowe (fajne niebieskie ) ale zmieniłem na gumowe bo są sztywniejsze. Podejrzewałem że silikonowe mogą się zaciskać przy dużym podciśnieniu. Świece to najlepiej wykręcić i sprawdzić podpinając ka krótko do aku czy grzeją, bo można też miernikiem sprawdzić czy ciągną prąd ale jak bedzie miałą zwarcie to prad pociągnie a nie zagrzeje. Może być winny też czujnik temp. Nie pokazywać niskich wartości. Jak masz klimatronik to wejdz w ukryte menu rano i sprawdz jaka temp pokazuje. U mnie jest do wymiany bo jak jest ciepło to jest ok. A jak zimno to nawet po całej nocy przy 0 stopni na dworze nie pokaże niżej niż 30 stopni i wtedy już świec nie grzeje dłużej niż sekundę.
-
szarpie podczas przyspieszania i nagle włączając się turbo
Sprawdz swiece bo moze ktoras nie grzeje i dlatego nie rowno chodzi. A jak nie to wina ktoregos wtrysku. A sprawa z turbo jest prosta. Nieszczelne podcisnienie. Ktore sie powoli nabija i jest za male aby pociagnac sztange od geometrii. Sprawdz czy masz odpowienio miekki pedal hamulca bo moze byc wina vacu, servo albo jakiegos wezyka. W moim przypadku byl wezyk od akumulatora podcisnienia. Tej czarnej gruszki plastikowej. Sprawdz czujnikiem podcisnieniowym jaka masz wartosc. W tym ukladzie powinno byc chyba 0,7 bar podcisnienia.
-
Ubywa płynu chłodniczego
Jak wycieka to chyba male odkrycie ale cos tam musi byc nieszczelne... Uklad chlodenia to nie akumulator, czemu dolewasz wody zdemineralizowanej a nie plynu chlodniczego? Jak za bardzo rozcienczysz to w zime ci zamarznie
-
Szarpnięcie przy puszczaniu gazu
Kolego, jak zgrasz puszczenie gazu i wciskanie sprzęgła to nie ma chu** że szarpnie
- Egr AJM
-
Wahania wskaźnika temperatury
Od strony ściany grodziowej. Ściągniesz osłonę silnika to będzie wyglądało tak : http://picturepush.com/public/5146142 Ja jak wymieniałem to nie spuszczałem wody. przygotowałem sobie nowy w prawą rękę a lewą wyciągnąłem stary i od razu nowy w jego miejsce. Uciekło max 100ml. Możesz kupić czujnik z nowym oringiem to wtedy przy wyciąganiu starego musisz zobaczyć czy oring wyszedł. Jak założysz na stary to może cieknąć. Jak będziesz się guzdrał to najwyżej ucieknie płyn ze zbiornika wyrównawczego. PS. Wymiana czujnika na zimnym silniku. Kumpel poparzył palce
-
Egr AJM
Watpie zeby AJM grzal sie dluzej niz AFN bo to praktycznie to samo, tylko ze ty masz pompowtrysk. Co chyba na temp nie wplywa. Wg mnie EGR ma znikomy wplyw na grzanie, bo on tylko czasami otwiera i zapetla spaliny (jak sie myle.niech mnie ktos poprawi). Jak masz sprawny termostat i nie ustawisz 30 stopni na klimatroniku ze goracym nawiewem na maxa wystudzisz silnik to spokojnie sie zagrzeje. A jak nie to dykte przed chlodnice
-
co mozna spierniczyc podczas czyszczenia turbo?
Już na 3 biegu powyżej 4000rpm odetnie tubo. Na 4 przy okolo 3200. A na 5 tez kolo 3000. Ogólnie jeździłem dużo z komputerem. Wartość doładowania rośnie do okolo 2400 minibar. I odcięcie turbo, tryb awaryny. Regulacja długości sztangi nic nie daje, mimo, że pracuje ona prawidłowo. Ewidentnie coś jest spieprzone w środku. Założyłem nowy oryginalny zawór N75. Układ podciśnień szczelny. Sprawdzany czujnikiem podciśnienie w układzie ma książkowa wartość.