Treść opublikowana przez iwadrian
-
[B6 AWX] Problem ze światłem w bagażniku
Na fisie też napewno nie masz sygnalizacji o otwartym bagażniku, zacznij od wymontowania zamka i sprawdzenia mikrowyłącznika,zewrzyj piny w kostce i sprawdź czy się wtedy lampka zaświeci.
-
[ALL B6] Klamka zewn. od strony kierowcy
w b5 bo w b6 klamka jest na zabezpieczenie mocowana. Potem i tak z wymontowanej całej klamki trzeba samą nakładkę zdejmować a to można zrobić bez demontowania boczka i całej klamki.
-
[ALL B6] Klamka zewn. od strony kierowcy
Nie będziesz miał z tym żadnego problemu, temat był poruszany na forum więc i fotki z demontażu się znajdą . Iwadrian mógłbyś coś więcej napisać jak to ściągnąć, nie miałem czasu nawet przy tym szperać, a dalej wkurza tak jak wkurzało . Z góry dzięki . gdy uniesiesz klamkę do góry to w górnej części jest widoczna blaszka która po przesunięciu za pomocą cieniutkiego śrubokręta lub drutu odbezpiecza nakładkę. Dostęp jest trudny i przydaje się latarka ale da radę to zrobić bez sciągania i demontowania całej klamki.
-
[ALL B6] Klamka zewn. od strony kierowcy
Zewnętrzną nakładkę (lakierowaną) da radę zdjąć bez demontażu tapicerki. Po zdjęciu wystarczy pomiędzy nakładkę a klamkę trochę sylikonu i klamka już nie będzie brzęczeć przy zamykaniu drzwi.
-
[ALL B5] Witam jaką paste polerską polecacie do przepolerowania lakieru w audi
3M fastcut plus jest bardzo dobra ale jedynie do polerowania mechanicznego (na twardej gąbce),ręcznie to tylko rys narobisz. Po polerowaniu 3M koniecznie trzeba autko mleczkiem nabłyszczającym(na miękkiej gąbce) potraktować bo po samym 3M mogą zostać delikatne mazaje.Wczoraj przeprowadziłem gruntowną polerkę swojego autka, zajęło mi to 5 godzin ale efekt jest
-
[ALL B5] Ballada o czarnym Audi :)
Super pomysł i wykonanie Tym bardziej, że to utwór o czarnym audi
-
[ALL B6] Porysowana dokładka zderzaka - czy da się naprawić?
Ostatnio malowałem dla klienta dokładkę i po dobraniu przez mieszalnie bazy w kolorze szarym pokryłem ją lakierem bezbarwnym matowym. Efekt całkiem niezły, po przyjrzeniu się widać delikatną różnicę struktury, raczej niezauważalną dla laika.
-
[ALL B6] Co zrobić żeby klapa bagażnika avant b6 lepiej sie dociskała po zamknięciu?
Luzujesz śruby i ustawiasz, jeżeli się nie domyka to wysuwasz do tyłu a jak jest za luźno to przesuwasz do wewnątrz. Najlepiej udaj się z tym do fachowca.
-
[ALL B6] Opadnięte drzwi przednie(kierowca)
proszę bardzo http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=94990.30
-
[ALL B6] Co zrobić żeby klapa bagażnika avant b6 lepiej sie dociskała po zamknięciu?
Możesz wyregulować to tymi odbojami lub ryglem zamka znajdującym się na tylnym wzmocnieniu. Rób to z wyczuciem bo ak przesadzisz to klapa będzie się telepać na wybojach.
-
[B6 AWX] Temperatura na wskazówce.... czy coś nie tak ?
Dokładnie tak. U mnie wskazówka też minimalnie jest wychylona poza 90* i tak samo jest przy teście wskaźników.Wystarczyło by skorygować osadzenie wskazówki na ośce ale nie chce mi się demontować i rozkręcać zegarów z tak błahego powodu.
-
[ALL B6] Słabo zamykające się drzwi
uchyl szybę i spróbuj zamknąć drzwi wtedy wszystko będzie jasne. warto też tutaj poczytać --> http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=94990.0
-
Czym jezdziłeś, zanim kupiłeś Audi?
motorynka 1982--> simson skuterek 1991-->, maluch 1989-->vw garbus 1973--> vw transporter 1982--> maluch 1984--> opel kadet gsi 1990-->opel omega 1988-->peugeot 605 1991-->mitsubishi galant 1989--> opel calibra 1991-->vw passat 2001--> jest audi 90 coupe Quatro 1983 i audi a4 2001.
-
[B6 AWX] Pedał hamulca zostaje w podłodze i nie odpuszcza!!!
Zapewne dzieje się tak tylko wtedy gdy silnik pracuje, układ podciśnienia się kłania, przejrzyjcie przewody podciśnienia z pompy vacum do serwo i sprawdźcie czy nie macie wody w serwie.
-
[ALL B7] Jak zdemontować klamkę zewnętrzną od strony kierowcy???
Zeby zdjąć całą klamkę musisz tapicerkę drzwi zdjąć, odpiąć cięgiełko idące do zamka, przesunąć blaszkę zabezpieczającą i wyjąć klamkę. Możesz też zdjąć samą nakładkę klamki (tą lakierowaną). przytrzymaj klamkę w pozycji otwartej i cienkim śrubokrętem przesuń zabezpieczenie w górnej części klamki.
-
[ALL] Koszt pomalowania A4
Po nałożeniu jednej warstwy lakier po wyschnięciu i odparowaniu rozpuszczalników będzie matowy,przy próbie polerowania poprzecierasz się na krawędziach a w efekcie końcowym lakier będzie miał zero odporności na uszkodzenia mechaniczne takie jak odbicia kamieni, zarysowania itd. Powinno się nakładać minimum dwie warstwy lakieru wtedy również łatwiej pousuwać ewentualne poprochy powstałe przy malowaniu lub zarysowania powstałe w póżniejszej eksploatacji.
-
[B6 AWX] Całkowity brak mocy.
Mechanik bzdury opowiada. Podłącz auto pod vag-a i zrób logi dynamiczne.Sprawdź podłączenie wężyków podciśnienia.
-
RPA 2010 - Mistrzostwa Świata - analiza i komentarze
Nic mnie tak dawno nie cieszyło jak to,że Niemcy dali zarozumiałym Angolom po pupie No i polski wkład w te upokorzenie
-
Strefa Śmiechu
http://www.youtube.com/watch?v=TTUYl4KONYA&feature=player_embedded#! akcja od 35 sec
-
[B5 AFN] Problem z wisco
Przez szczeliny w obudowie alternatora widać wiatraczek i można sprawdzić śrubokrętem, w jedną stronę ma się obracać a w drugą nie.
-
Naprawa pekajacego zawiasu schowka pasazera
racja, nie należy tylko używać oleju,lub smaru bo od nich gumka w tłoczku pęcznieje,blokuje się co jest w konsekwencji przyczyną pękania zawiasu. Ja zapobiegawczo wazeliną techniczną to posmarowałem i też działa.
-
[B5 AFN] Problem z wisco
W kole pasowym wisco jest otwór wkładasz tam jakiś bolec (ja zawsze wkładam klucz imbusowy) i zapierasz o podstawę wisco i odkręcasz śrubę imbusową 8mm trzymającą wisco z tyłu pod alternatorem. Co do alternatora to jak poluzujesz lub odkręcisz wisco to wiatrak się odsunie i dolna śruba alternatora też wyjdzie. aha i śruba trzymajca wisco ta na imbus 8mm ma normalny PRAWY gwint.
-
Co Wy na to
mam nadzieję, że żartujesz sobie tylko audi to jest klasa sama w sobie.
-
[B6 ALT] Bardzo dziwna usterka.
Ciekawe to co piszesz, nigdy nie spotkałem się z takim przypadkiem aby była aż tak duża różnica. Ja na twoim miejscu zrobiłbym logi dynamiczne w czasie gdy jest zimno i w czasie gdy jest ciepło a potem je porównał. To jednak temat dla speców od vag-a a takich na tym forum kilku jest
-
[ALL B7] Rdza
Co racja to racja nieraz przyjeżdżają na warsztat auta 3-5 letnie a śruby trzeba przecinakami lub kątówką traktować bo klucza to nie ma już nawet na co założyć Audi,VW,bmw dają radę ale merce czy niektóre japońce (Yaris i micra w szczególności) to zgniluchy straszne.