Treść opublikowana przez NYNA
-
[B5 AJM] Cieknie olej z EGR-u
No u nas niestety to każdego indywidualna sprawa czy i jak dba o środowisko bo kogo to właściwie interesuje. Wystarczy popatrzeć przy zachodniej granicy co wjeżdża do Polski, aż strach pomyśleć co się czasem znajduje w tych ciężarówkach a złapią 1 na 1000 a reszta w glebę. Ps.Sory za OT
-
[B5 AJM] Cieknie olej z EGR-u
Zdania są podzielone jak to często bywa ale nikt nie karze koledze robić tak czy inaczej tylko podaje możliwości rozwiązania problemu a jak zrobi to jego wybór. Też znam wiele przykładów zaślepienia EGR i nic się złego nie stało z autkami a niektóre przejechały po 100 tys. i jeżdżą do tej pory "ale" zawsze jest to ale
-
[ALL B6] Przesunięcie rozrządu - przyczyny i konsekwencje ?
Dokładnie jak masz gwarancje na rozrząd(pisemną, faktury itd.) to niech się teraz martwią Ci co go wymieniali tym bardziej że piszesz że był wymieniany we wrześniu 2008.Tylko uważaj bo pewnie będą Ci próbowali wpierać że to z innej przyczyny itd.Zależy gdzie wymieniałaś ten rozrząd oczywiście.Najlepiej jedź z kimś kto się na tym zna a jak nie to bierz rzeczoznawce i przy nim niech otwierają silnik to wtedy się nie wymigają w żaden sposób.
-
[B5 AFF] A4 z silnikiem 1.9 Di ?
katalizator
-
[ALL] Opłata skarbowa ,kłopocik
No w Częstochowie byś nie zarejestrował
-
[ALL] Opłata skarbowa ,kłopocik
To nie wiem gdzie to wyczytałeś ze nie trzeba mieć tego kwitu chyba że masz fakturę lub kupiłeś auto przez komis inaczej w wydziale komunikacji nie zarejestrują Ci auta bo jest to wymagany dokument przy rejestracji i nawet jak nie wiesz że masz to zapłacić to miła pani przy rejestracji Cię uświadomi :)A jak gdzieś rejestrują bez tego to nie znają przepisów i do nich bym się najpierw doczepił.
-
[ALL] Problem z OC z poprzedniego autka
Ciężko to Ci będzie tego nie płacić niestety Bo kupiłeś auto i dostałeś polisę od poprzedniego właściciela tak? Czyli po przerejestrowaniu auta powinieneś przepisać ją na siebie a jak chciałeś ubezpieczyć u innego ubezpieczyciela to powinieneś zgłosić to obecnemu ubezpieczycielowi. Poprzedni właściciel pewnie wyrejestrował auto i poszedł zgłosić do ubezpieczyciela że sprzedał i tam od razu z umowy wpisali Ciebie jako nowego właściciela właściciela i dlatego cały czas Ci naliczyli za ubezpieczenie bo musi być ciągłość a oni nie wiedzieli że ubezpieczyłeś gdzieś indziej bo powinieneś to zgłosić według przepisów.
-
[B5 ADP] Wyczuwalne stuki w maglownicy
Zapytaj na spotach w Twojej okolicy to może Ci coś chłopaki podpowiedzą. Ja wiem ze w Łodzi jest dobry zakład: http://maglownice.polskareklama.pl/q,strona,glowna.html
-
[B5 1Z] Paląca sie konrolka ładowania po odpaleniu
To pewnie dioda w alternatorze.Nic Ci się nie będzie działo poza tym że musisz dodać trochę gazu żeby wzbudzić alternator więc możesz jeździć spokojnie.
-
[B6 AWX] Wymiana rozrządu
Aż dziwne że tyle wytrzymał
-
[B5 ADP] Wyczuwalne stuki w maglownicy
Najlepiej znajdź jakiś dobry zakład który regeneruje maglownice i zawieź tam swoją niech Ci zregenerują dostaniesz gwarancje 12 m-cy i problem z głowy.Zaznaczam że to musi być dobry zakład z renomą.
-
Jakie żarówki polecacie do świateł mijania Audi A4?
Też mam u siebie Osram Night Breaker od miesiąca i muszę powiedzieć że naprawdę dużo lepsza widoczność jest i co ważne nie oślepiają jadących z przeciwka
-
[B5 AFN] Ubywający płyn chłodniczy
U mnie tez nie było od dołu widać wycieku ale jak zdjąłem od góry obudowę z silnika to na plastikowym króćcu przy głowicy było trochę różowych kropelek płynu.Króciec kosztował 46 zł w ASO i po problemie.Jeden jest przy głowicy a drugi chyba z tyłu silnika i po paru latach lubią puszczać więc warto sprawdzić zanim Ci wpadnie taki głupi pomysł z dolewaniem jakiś doktorów to jest dobre na krótką metę np: dla handlarzy a jak chcesz samochodem pojeździć to znajdź wyciek.
-
[ALL] Kiedy należy wykupić ubezpieczenie
Teraz ubezpieczenie OC poprzedniego właściciela przechodzi na Ciebie chyba że przy kupnie podpisałeś papier sprzedającemu że się zrzekasz jego ubezpieczenia a jeżeli nie to jego OC przechodzi na Ciebie. Po przerejestrowaniu auta na siebie powinieneś przepisać ubezpieczenie na siebie tak jak koledzy wyżej napisali i albo dopłacisz albo Ci zwrócą różnice zależy ile masz zniżek.A jeżeli nie przepisujesz polisy na siebie bo się kończy niedługo i dojeździsz do końca i chcesz ubezpieczyć u innego to musisz zgłosić ubezpieczycielowi że rezygnujesz bo pewnie poprzedni właściciel zgłosił sprzedaż i ubezpieczyciel już może mieć Twoje dane i automatycznie przedłuży Ci umowę na następny rok i wyśle druk do zapłaty.Więc lepiej takie rzeczy pozałatwiać odrazu bo później szkoda nerwów, chodzenia i wyjaśniania.
-
[B5 AFB] Zwrot pieniędzy z OC i AC po sprzedaży auta.
Ja 2 lata temu czekałem na zwrot OC/AC w PZU niecałe 2 tygodnie i kasa była na koncie.
-
[B5 AFN] Króciec z plastiku na głowicy / wyciek płynu chłodzącego
No to zadzwoń do ASO podasz Vin i Ci sprawdzą i podadzą cenę i numer części. Napewno szybciej niż czekać aż Ci ktoś sprawdzi.
-
[B5 AFN] Króciec z plastiku na głowicy / wyciek płynu chłodzącego
Podjedz do ASO i zapytaj. Ja ostatnio kupowałem króciec ten przy głowicy i kosztował 46 zł więc nie ma sensu kombinować lepiej kupić ori.
-
[B6 AVB] Wymiana rozrzadu - co wymienić dodatkowo ?
Jak ja kupowałem to w ASO był tylko G12+
-
[B5 ADR] Auto z kierownica z prawej strony
Pewnie takich ja Ty było by więcej i trzeba by było ruch w Polsce zmienić :gwizdanie:
-
Alufelgi zimą
Właśnie dlatego teraz trzeba częściej myć auto żeby zmyć tą sól.
-
[B5 AJL] ESP wlacznik/wylacznik
Przecież jak nie ma włącznika to nie ma ESP. To jest tak jak z podgrzewanymi lusterkami można mieć super wersje a grzanych lusterek może nie być.Wszystko zależy co sobie zażyczył pierwszy właściciel.
-
[B5 AFN] Pytanie o temperaturę
Jak by miał np: 2 miesiące wcześniej wymieniany płyn to trochę bez sensu było by znowu nowy lać. Do całego układu wchodzi 7,5 litra. Ewentualnie tu też masz: http://www.allegro.pl/item520673179_plyn_chlodniczy_g12_plus_butelka_1l_oryginalny.html
-
[ALL] Dolany płyn hamulcowy do układu wspomaganiu - co zrobić ?
Chyba Ci to nic nie da.Moim zdaniem lepiej trzeba było zalać Ori płynem bo Febi jest dużo rzadszy o Ori płynu a gęstszy może był by tu lepszy.No chyba ze już masz pompę na wykończeniu to już jej nic nie pomoże.
-
Ceny paliwa marzec 2026
A na Luk Oil w Częstochowie przy trasie ON- 3.03 i kolejka jak cholera Gadałem z gościem co wozi paliwo i mówi że teraz trochę zdrożało i mówi żeby się wstrzymać z kupowaniem do przyszłego tygodnia bo znowu ma być taniej.Na stacje dopiero chyba teraz dociera to droższe paliwo.
-
[ALL] Producenci części do rozrządu
Chyba w niedalekiej przyszłości chcesz jeszcze nagrzewnice wymieniać.Płyn do układu to G12+ 34 zł w ASO za 1,5 litra koncentratu więc chyba nie warto lać jakiś wynalazków.