Treść opublikowana przez Skowrix
-
Nowe paliwo E10 na stacjach benzynowych od 2024r
Moje subiektywne odczucia są bardzo podobne to tego co napisał Radek. Ot kolejny argument UE do kupowania nowego. Niemniej jednak z tego co mi się udało doczytać to nie chodzi o sam fakt złej/gorszej pracy silnika ze względu na niższą kaloryczność paliwa E10 ale o negatywny wpływ większej ilości biokomponentów na twożywa, z których jest zbudowany układ paliwowy. Podobno ich większe stężenie może je uszkadzać prowadząc do wycieków a więc mamy tutaj czynnik bezpieczeństwa. Dodatkowo większa ilość bioetanolu może przyspieszyć korozję metali co za tym idzie szybsze zużycie silnika. Na koniec, co osobiście mnie zdziwiło bo myślałem, że będzie dokładnie na odwrót ale większa zawartość etanolu wpływa na wyższe EGT - tutaj mamy więc szybsze zużycie silnika i katalizatora.
-
Odpadająca Listwa Drzwiowa
Śrubka chyba została w listwie z tego co widze a w drzwiach jest dziura. Najpierw napraw drzwi a później można będzie przymocować listwę bo na razie to nie ma do czego.
-
Czujniki temperatury w A4 B7 1.6
Z ciekawości zerknąłem na schematy elektryczne i silnik z kodem ALZ miał czujnik na dole chłodnicy (G83 - Radiator outlet coolant temperature sender) tylko w roku modelowym 2001. Żeby było śmieszniej, na schematach części do rocznika 2001 jest tylko informacja 'Silniki o zapłonie iskrowym' bez wyszczególnionych kodów silnika. Stąd zapewne informacja we wszelkich katalogach, że czujnik nie pasuje do ALZ bo w następnych rocznikach kod ALZ nie był już powiązany z tym czujnikiem. Jeżeli fizycznie masz na wyjściu z chłodnicy ten czujnik to wygląda na to, że masz u siebie silnik/wiązkę z rocznika modelowego 2001 lub auto jest z rynku innego niż EU. Natomiast jeżeli chodzi o nr części to 06A919501 lub 06A919501A bo tylko takie występują w tym miejscu.
-
[ALL B6,B7] Wskaźnik temperatury oleju na FISie; taki jak w RS4
@Jarkoo97 mam urządzenie, które daje takie możliwości, jak coś zapraszam na PW
-
Brakujący element A4 B6 2.0 ALT i pryskanie olejem
Powinna tam być zaślepka o nr 06B 103 113 C. Sama z siebie raczej nie wypadła. Możliwe, że odma zamarzła a ta zaślepka trzymała się na tyle słabo, że ją wydmuchało.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Można założyć ale wchodzi wtedy do silnika 0,5l oleju mniej.
-
Prowadnica miarki oleju 1.8t audi a4 b7
Zerknąłem pod maskę u siebie i faktycznie wygląda to tak jakby rurka u Ciebie była głębiej osadzona. U mnie ten kołnież na rurce jest mniej więcej na wysokości tego szwu na kolektorze a u Ciebie wydaje się, że góra rurki jest na wysokości szwu. I to by potwierdzało różnicę w odczytach bo ten kołnież ma na oko jakies 1,5cm.
-
Prowadnica miarki oleju 1.8t audi a4 b7
Napisałeś, że kupiłeś nową prowadnice i zalałeś olej więc dla mnie oczywiste jest to, że z nowym olejem idzie nowy filtr. Jeżeli założyłeś mniejszy filtr niż poprzednio a wlałeś taką samą ilość oleju to logiczne będzie, że stan oleju w misce będzie wyższy. Istnieje też opcja, że wcześniejsza rurka była za krótka, przez co miałeś za niski poziom oleju i stąd komunikaty z czujnika. Jaki masz nr bagnetu?
-
Prowadnica miarki oleju 1.8t audi a4 b7
Niby ori. A jaki masz filtr oleju zamontowany? Dla przykładu różnica pojemności między MANN W719/30 a Knecht OC470 to dobre 0,5l.
-
Prowadnica miarki oleju 1.8t audi a4 b7
Rurka oryginał czy jakiś zamiennik? U mnie w lokalnym sklepie też tylko 1 model jakiegoś zamiennika mieli i była lipa. Zamówiłem z ASO ori i wszystko się zgadza. Koszt rok temu ok. 40PLN.
-
Dystanse na przód 5mm w A4 B6
Odezwij sie do firmy która produkuje dystanse i poproś żeby Ci zrobili dystans na wymiar, wewnątrz 57,1 a na zewnątrz 66,6. Znajomy takie ma w S6
-
Spawanie plastiku jak połączyć dwa inne rodzaje
Zszywki do plastiku (takie wtapiane druciki) żeby połączyć te materiały i na to klej/szpachla do wykończenia spoiny.
-
Centralny zamek wzbudza się co jakiś czas i zamyka auto bez klucza i pilota
Jeżeli masz 4 szyby w prądzie to zamkami sterują moduły w drzwiach dlatego nadal działały pomimo odpięcia MK. Sprawdź kable w przelotce drzwi, które zgłaszają bład komunikacji jednoprzewodowej. Na 99,9% masz tam uszkodzony co najmniej 1 kabel. Jak to naprawisz możemy myśleć co dalej.
-
A4 B6 1.8T BEX nie odpala
Według tego co napisałeś przekaźnik działa poprawnie więc skupiłbym się na samej pompie. Co do schematu pod nr 29 są wtryskiwacze, a pod 42 MAF i zaworki od EVAP, DV i jeszcze chyba jakiś. Schematy możesz sobie sprawdzić na kolhosniki.ru. Skoro na tych bezpiecznikach zmierzyłeś 10v to wszystko jest ok. Sprawdź pompę a później możemy gdybać dalej.
-
A4 B6 1.8T BEX nie odpala
Wyjmij go i zobacz czy na styku 85 lub 86 po włączeniu zapłonu jest 12v. Na drugi pin sterujący przekaźnika (nr 5 na schemacie) powinna być podana masa z ECU ale tak jak pisałem wczesniej, ta masa nie pojawi się za każdym włączeniem zapłonu więc najlepiej sprawdzić to podczas kręcenia rozrusznikiem. Poniżej masz schemat: J17 - przekaźnik pompy 'b' - stały plus z aku 'c' - plus po zapłonie
-
A4 B6 1.8T BEX nie odpala
Pompa nie pracuje przy każdym włączeniu zapłonu! Najlepiej sprawdź napięcie na kostce pompy podczas kręcenia rozrusznikiem bo wtedy powinno tam być 12v. Pompę warto też sprawdzić na krótko. Przekaźnik pompy paliwa zasila również wtryski, przepływkę i kilka zaworków więc jeżeli problem leży w nim to będziesz miał błedy od tych elementów w ECU.
-
B8 TrOOOOp
000915105DL VAG - produkt oryginalny VW AUDI SEAT SKODA 000915105DL Akumulator ze wskaź. stanu naładowania Patrząc na zasadę działania to wydaję mi się, że tylko w zwykłych akumulatorach można umieścić wskaźnik naładowania (oczko) więc wskazywałoby to na zwykły aku.
-
Regeneracja głowicy 1.8T BFB podkarpacie
Ja robiem tutaj i nie mam nic do zarzucenia. Kontakt WWW.AUTOSZLIFY.PL Autoszlify Naprawa i wyważanie wałów napędowych, regeneracja głowic
-
B6 DIVISION
Chodziło mi o coś takiego: https://allegro.pl/oferta/mosiezna-wkladka-gwintowana-wysoka-m5-10-szt-13175094402?fromVariant=13175094150 Koszt ~1PLN/szt. Montaż lutownicą lub nawet na upartego zapalniczką. Ani to skomplikowane ani kosztowne.
-
B6 DIVISION
A gdyby zastosować w wydruku mosiężne tulejki z gwintem wtapiane na gorąco i zwykłe śrubki zamiast wkrętów?
-
Potrzebny schemat wtyczki ECU
Dla rocznika 2010 widze tylko CFMA
-
Potrzebny schemat wtyczki ECU
ECU: Pin 108 - zielono/brązowy - masa czujników Pin 93 - biało/brązowy - sygnał Licznik, kostka niebieska: Pin 4 - biały - sygnał Pin 32 - masa czujników
-
Brak komunikacji z modułem drzwi kierowcy błąd 01331
Z tego co pamiętam to łączenie przewodów powinno mieć nie więcej niż 10 cm. Mowa tutaj o długości przewodów bez skręcenia ze sobą. Na stole jendak często używam ok.15cm prostych kabelków do łączenia CANów i wszystko śmiga więc tutaj bym raczej nie szukał błędu. Tryb 1-przewodowy jest tylko na tym sterowniku od kierowcy? Reszta magistrali działa poprawnie? Do dokładniejszej diagnostyki to oscyloskop by sie przydał.
-
Czujnik ciśnienia oleju w A4 B6 1.8T
Że jak będziesz tak dalej robił to następnym Twoim postem będzie 'coś zaczęło stukać w silniku'. Kup manometr albo podjedź do mechanika na pomiar ciśnienia oleju bo nikt Ci go zdalnie nie zmierzy na podstawie gasnącej kontrolki....
-
Uszkodzony moduł komfortu w A4 B6?
Światłami zewnętrznymi steruje MCE więc to nie tylko problem z MK. Na pierwszy rzut oka problem z CANem. Pełny skan by się przydał.