Treść opublikowana przez Ralen
-
HID xenon do mijania
Hidretrofit.Pl Ja tutaj kupuje i nigdy nie ma problemu. 35w lub 55w, przetwornice są wodoszczelne i nie zakłócają
-
Dodatkowy subwoofer z Audi Q5
ale dawałeś mu konkretnie ognia jeżeli chodzi o volume ? Bo 2 ohm to jakby nie patrzeć, nie 4 ohm.
-
Dodatkowy subwoofer z Audi Q5
@Kojak spiąłeś temat? rozwiązałeś problem charczenia? śmiga Ci ten sub z mazdy z wzmacniaczem HK ? Pytanie do tych co podłączyli suba z mazdy do wzmacniacza harman kardon - śmiga wam to? nie spaliliście wzmacniacza przy głośnym słuchaniu ? Pytam bo to podłączenie 2ohm głośnika do 4ohm wzmacniacza. Generalnie sub z mazdy 10r już do mnie jedzie więc też będę podłączał. Rozważam wpięcie głośnika do wzmacniacza HK, lub odpięcie HK i podłaczenie suba poprzez wzmak BOSE. Dajcie znać !
-
Demontaż montaż wymiana głośnika centralnego A4 B6 B7
? dokładnie masz rację, popieprzyło mi się i uświadomiłem to sobie chwile po tym jak napisałem post, jakiś chwilowy zanik inteligencji mnie chwycił. ? bez obaw, nadrobiłem to przeciągnięciem kabla, zajęło to około godziny ale się udało ? Pociągnąłem go troszeczkę inaczej niż opisujecie, jest prostsza droga. We wnęce od głośnika jest przelot tam gdzie idzie kabel od czujnika - ori wiązka, ale jest też druga możliwość poprowadzenia kabla. Wyjąłem środkowe kratki nawiewów na konsoili i po boku(po lewej) ukazały mi się plastiki od nawiewu podszybia. Na podszybiu przy tej szparze gdzie ciągniecie kabel, jest jeszcze możliwość przeciągnięcia kabla przez środek nawiewu na szybę -> przepuszczacie kabel środkiem przez gąbkę separującą tunel nawiewu od podszybia. Jak go przeciągniecie to powinien być widoczny w okolicach środkowego nawiewu konsoli a stamtąd po prostu w dół ? Kabel nie przecina defacto nawiewu na szybe, jest możliwość go tam schować po środku (nawiew na szybę jest tak jakby 2 częściowy). Gdybym zorientował się wcześniej, przeciągnięcie kabla zajęłoby mi 15 minut ?
-
Demontaż montaż wymiana głośnika centralnego A4 B6 B7
Odgrzeje kotleta... To mówisz że może być tak że ktoś tam ma już poprowadzona wiązke nie? Bo trochę się zdziwiłem jak rozebralem i moim oczom ukazała się wiązka z kostka na 4 piny. ? Jestem przekonany że nikt go nie wyjął i fabrycznie go nie było. Mam ultra biedę audio wersję. Nie miałem fabrycznego radia ani tylnych głośników - były ori zaslepione wygłuszenia. Musiałem dokładać. U mnie wygląda to tak: https://1drv.ms/u/s!ApT91JNv8gFHhhfT6rSKgcz3rO0e Rozumiem że będzie Plug and Play?
-
[ALL TDI PD] Buja na boki przy biegu jałowym
no to Ci właśnie napisałem że eksperymetowałem i jak daję -2 to nie buja w ogóle. Jeździłem 1,5 roku z synchronizacją -3,3 i nic nie buja, ale auto jest głośne. Na 0 i w górę jeździ się przyjemnie, no ale buja.
-
[ALL TDI PD] Buja na boki przy biegu jałowym
Rozumiem że rozmowa toczy się na temat bujania autem na biegu jałowym ( przy dotknięciu gazu bujanie znika). Opiszę wam moją historię po 2 latach tego tematu, może komuś się przyda, może podsunie pomysły Po 4 latach jeżdżenia i grzebania przy moim 1.9 AWX znalazłem pewną zależność dotyczącą bujania. Zacząłem się bawić synchronizacją i jak dam synchronizację na -2 i dalej to bujać przestaje. Jak daję bliżej 0 i na + to buja autem na biegu jałowym. Pompki są po regeneracji, 13 23 wychodzi elegancko. Najciekawszą rzeczą jest to że jak mam synchronizację -2, to pierwszy cylinder ma korekcję bliską -1 i wtedy jest OK. Jak synchronizację daje blisko 0 to korekcje są prawie jak fabryka (+/-20) na wszystkich cylindrach ale autem buja... Zauważyłem też ciekawą rzecz dotyczącą spalania na biegu jałowym. Przy synchronizacji -2 gdzie teoretycznie wszystko jest OK, spalanie jest 0.4l/h. Jak dam synchronizację w okolicy +1 to spalanie kiwa się między 0.0 a 0.2 l/h ?. Ktoś wyjaśni co jest grane ? bo mi na myśl przychodzi chyba tylko słabe ciśnienie paliwa, być może to bujanie spowodowane jest zabitą mułem pompą w baku ? Teoretycznie mógłbym dać -2 i zapomnieć o problemie, ale przy takim synchro auto pracuje głośno i brzydko. Rozdmucham trochę kotleta
-
[B6 AVF] Stukanie spod pokrywy zaworów.
Zobacz czy to cykanie nie idzie czasem spod auta. Mogą to być problemy ze sprzęgłem. U mnie cykało identycznie ale spod auta i zmieniało się w momencie naciśnięcia sprzęgła.
-
1.9tdi AVF quattro slaby moment obrotowy
po 300k przebiegu chociażby pompowtryski mogą być już w średniej kondycji i stracisz te 10 koni. Quattro cięższe niż ośka. Nie ma sensu wnikać jak z samochodem wszystko OK i jesteś zadowolony
-
1.9tdi AVF quattro slaby moment obrotowy
Sprawdź, może masz kata zabitego. Po tylu latach jak nie był ruszany.... będziesz miał odpowiedź zwłaszcza gdy kupiłeś auto od dziadka Niemca co do sklepu po bułki jeździł Bez logów nikt Ci wiele nie powie niestety. Zakładając że wsio jest OK, katalizator byłby następną rzeczą w której szukałbym problemu. Ewentualnie vacuum pompa i pompa w baku (niska dawka paliwa)
-
Avf jakie sprzęgło problem.
seryjnie AVF nie wychodziło w 5b o ile mi wiadomo. Musiałeś mieć coś grzebane. Spróboj na wyłączonym silniku wrzucić 6 bieg (max do prawej i do dołu). Może ktoś tylko gałkę z d*py zmienił. Jak nie da rady to masz 5b i kładziesz takie sprzęgło jak do AWX. A nie zdziwiłbym się gdyby ktoś zmienił skrzynię na 5b po to, żeby założyć tam jednomas jest i taka opcja Osobiście mam AWX i 5b i mi leży. 3k obr mam przy 150km/h i jest stosunkowo cicho. Przełożenia są troszkę dłuższe i nie trzeba aż tyle "wajchlować" chociaż i tak więcej ruchu niż w PB.
-
[B6 AWX] Drganie/buczenie silnika przy przyśpieszaniu, 1700-2000 obr na piątym biegu ,drganie drążka biegów oraz szarpanie
Oj żebyś się nie zdziwił Dogięcie konektorów to rozwiązanie raz ze bezkosztowe, dwa, wydaje mi się że dłużej potrzyma i zawsze możesz to zrobić sam na podwórku - 30 minut roboty. Nowa listwa prędzej czy później i tak się wyrobi.
-
Podłączenie wzmacniacza fabrycznego
zobacz od 25 sekundy. Prawdopodobnie rozwiązaniem twojego problemu będzie dokupienie przejściówki
-
B6/B7 Sedan - Montaż niefabrycznego subwoofera w miejsce oryginalnego
Pożyczyłem teraz głośnik basowy 30cm w budzie BR ze wzmakiem od znajomego, podłaczyłem i wystroiłem, ale mimo tego że go skręciłem prawie do mnimum to bass jest dudniący, nie jest taki miękki i czysty. Myślę że to właśnie wina tego że jest zamknięty w bagażniku. Gdybym go włożył w półkę, efekt pewnie byłby inny (tak mi się wydaje, specem nie jestem). Dźwięk szedłby bardziej do kabiny, nie dudniłby po bagażniku. Obawiam się że zabudowa w boczek będzie powodowała taki sam problem : /. Gość z filmiku elegancko to wystroił. A ps: u mnie fabrycznie suba nie było w związku z czym nie mam kratki w półce. Bagażnik jest zamknięty, oddzielony od kabiny.
-
B6/B7 Sedan - Montaż niefabrycznego subwoofera w miejsce oryginalnego
Siemanko, z góry przepraszam jeżeli taki temat już był, ale przepatrzyłem kilka stron szukajki i nie znalazłem. Planuję do swojego sedana dorzucić wzmacniacz+sub. Zastanawiałem się nad skrzynią, no ale... wszyscy wiemy ile one zajmują miejsca. Chciałem zapytać czy ktoś z was wymieniał oryginalnego suba, na coś mocniejszego, niefabrycznego? Jak to się ma do montażu w półkę zamiast ori ? jak wyglądają wymiary ? Nie ukrywam że zainspirował mnie trochę poniższy filmik :). Nie zależy mi na łupaniu z bagażnika i budzeniu wsi z rana. Chciałbym nadać w trochę głębokiego miękkiego basowego klimatu. Będę wdzięczny za wypowiedzi czy jest to w ogóle rozwiązanie warte uwagi. Osobiście wydaje mi się że tak A co do samego suba, chciałem włożyć: http://allegro.pl/glosnik-basowy-rockford-fosgate-p1s4-10-25cm-500w-i5668373244.html + https://www.audiosklep.pl/crunch-gpx-10004-p3750 Radio: Pioneer DEH-150UI Najczęściej słucham: Electro, trance, rap, bounce, czasem disco i po prostu radio Dajcie znaka, chętnie wysłucham opinie bo nie ukrywam że chciałbym dobrać to z głową
-
[B6 AWX] Uszkodzenie przepływomierza - zapytanie
Panowie aktualizacja, temat rozwiązany. Uszkodzony był zaworek sterowania tubro - N75. Podmieniłem sobie na drugi i wszystko jest OKI.
-
[B6 AWX] Pompowtryski 038130073Q - jakie odpowiedniki?
Nie trzeba. Miałem 3 pompki z końcówką Q, jedną AR i pracowało bez problemu - w takim stanie zakupiłem auto
-
[B6 AWX] Uszkodzenie przepływomierza - zapytanie
Jak wyzdrowieję bo mnie zapalenie płuc wzięło za jakiś czas wrócimy do tematu o ile mi mechanik go nie ogarnie wcześniej
-
[B6 AWX] Uszkodzenie przepływomierza - zapytanie
Piotrek Bosch stwierdził że przepływka sprawna. Gdzie szukać dalej problemu? N75? Hamulce mi nie osłabły
-
[B6 AWX] Uszkodzenie przepływomierza - zapytanie
Zamiennik w sensie jest to ORI zapasowa - używana przepływka. Tak mówię o drucikach wewnątrz. Jeden jest zerwany czyli już wiem że na śmieci. Zobaczymy jak będzie wyglądała moja przepływka którą z reklamacji jutro odbiorę. Dam znać
-
[B6 AWX] Uszkodzenie przepływomierza - zapytanie
Nie no, filtr wymieniam co ok 10-12 tyś km. Sporo jeździłem więc wymieniałem 4 razy do roku razem z olejem tak mniej więcej. Zakładam MAN'a Ja nie wiem czy przepływka jest zaolejona. Obstawiam że taki będzie powód odrzucenia reklamacji. Bo w zasadzie do czego innego można by się przyczepić... A kojarzysz te druciki wewnątrz? wszystkie powinny być całe tak ? Mam silnik po wymianie, raczej nie powinno być tam problemów. Używana motorówka ma 190 tyś nalotu
-
[B6 AWX] Uszkodzenie przepływomierza - zapytanie
Dobra Piotrze wraacmy do tematu. Moja przepływka jedzie do mnie z reklamacji - reklamacja nie uznana. Nie wiem jeszcze dla czego ale ktoś dostanie Wpier***. Zakładam że napiszą mi że dlatego że była "zaolejona". Ciekawe jakim cudem skoro EGR OFF, Odma OUT. No ale do rzeczy. Skoro już będę miał spowrotem swój przepływomierz, postanowiłem że spróbuję go wyczyścić. Piotrze co Ty na to ? Wykręcę go i psiknę parę razy specyfikiem od Valvoline do czyszczenia EGR i Turbo a później potraktuję kompresorem. Ma to sens i czy będzie OK ? Wyczyściłem w ten sposób dziś tą zastępczą przepływkę i tak jakby odrobinę ożyła bo coś tam zaczęła tubawa na niej dziś pracować ale łapałem notlauf więc ją wymontowałem,. Podczas jej czyszczenia zauważyłem że jeden z drucików wewnątrz (chyba ten ostatni - najcieńszy), jest przerwany. Zakładam że dlatego przepływka nie działa? - to tak na boku tematu... Dajcie opinie. Thx
-
[B6 AWX] Brak mocy od dołu - prośba o analizę logów.
Skierowałbym się w stronę katalizatora ewentualnie pompki paliwa w baku i vacuum.
-
[B6 AWX] Uszkodzenie przepływomierza - zapytanie
moja stara turbina świstała a ta nie świszczy więc zrobili robotę
-
[B6 AWX] Uszkodzenie przepływomierza - zapytanie
No moja akurat była zrobiona git. Nie poczułem różnicy między starą a zregenerowaną turbawką podnosiła się normalnie od 1750 obrotów