Treść opublikowana przez adadur
-
[B5 1Z 1996] Jak sprawdzic olej w skrzyni biegów
Tylko teoretycznie Ja radziłbym od czasu do czasu wymienić olej w skrzyni biegów nawet gdy nic sie nie dzieje. W końcu na skutek eksploatacji olej ulega zuzyciu, nawet gdy samochód nie jest używany i traci swoje wartości smarujące (zresztą to wie każdy) Przyczyną tego zjawiska są reakcje chemiczne spowodowane obecnością zanieczyszczeń, nagromadzonych w trakcie pracy skrzyni biegów. przesada kolego. Olej sinikowy zużywa się bo pracuje w wysokiej temperaturze. Olej w skrzyni jest krótko mówiąc "inny", ma inne własności i parametry wystarczające by pracować wiele lat. Jedynym zjawiskiem jest starzenie.
-
jakie najszersze opony wejdą na felgę 7Jx16
Nie kombinuj zbytnio z tymi oponami bo latem przy ostrych slalomach jak ci się rozszczelni i przejedziesz sie felgą po alsfalcie to odechce ci się więcej kombinowania
-
Wymiana gammy cc na concerta I
No to może instalacja Concerta II w aucie bez CAN-Bus: http://download.audi4ever.at/faq/pdf/audi_a4_b5_concert_2_beleuchtung_ohne_can.pdf
-
[B5 1.8T Avant] moja aczworka '-)
Fajne auto. A na zimę jakie kółka zakładasz?
-
[B5 2.5 TDi Avant Quattro] Moja A4
przypomina mi to coś co stoi w moim garażu fajne auto i życzę bezawaryjności i dużych przebiegów
-
[B5 1Z 1996] Jak sprawdzic olej w skrzyni biegów
W skrzyni powien być boczny otwór z korkiem - przez taki otworek też wlewa sie olej. Stan oleju sprawdzasz za pomocą czegoś wygiętego w kształt litery L i prawidłowy stan to kilka mm poniżej poziomu tego otworka. Teoretycznie oleju tego sie nie zmienia i nie zagląda się tam raczej, chyba że w wyniku jakiś napraw i awarii.
-
Jak temperatura w 1.8??
Odszukaj pompę wody która jest napędzana paskiem i na krućcu przy niej zamontowany jest termostat. A gdzie ty w E-gu korek miałeś, u nas nie ma korków ;)
-
Jakiej firmy tłumik??
Może to i tłumik ale już nie będzie tak cicho jak z katalizatorem [ Dodano: 22-12-2006, 09:40 ] A co ty porównujesz wydech diesla z benzynką...
-
[ALL B5] Jakie są objawy zużycia górnych wahaczy???
To zastosuj się do 2 sposobu sprawdzania które podałem i dowiesz sie co się tam drażni.
-
Jakiej firmy tłumik??
Pytałem z tego powodu że w tych autkach szybciej pada plecionka (ewentualnie zakchany kat) niż tłumik. Jeśli układ wpada w rezonanz to możę obiajwiać się buczeniem z tłumik - rezonuje tak jak pudło gitary wiec musisz sprawdzić to na kanale i sprawdzić tłumiki jeśli coś np. w nich lata to do wymiany, jeżeli wyglądają na zdrowe to plecionka lub zapchany kat.
-
Jak sprawdzic czy centalny zamek sterowany jest tez z pilota
Najrozsądniej tam gdzie mają używki
-
Monster A4 Avant
Ale całe pic w tym to te felgi
-
[ALL B5] Jakie są objawy zużycia górnych wahaczy???
Sruby przy tulejach w górnych wahaczach fabrycznie są sierowane nakrętką wsronę amorka i z przedniego wahacza nie ma szans jej wysunąc bo koliduje z nadkolem. Wyjścia są dwa: demontaż kolumny lub kątówka (wycięcie śruby) - ja wybrałem kontówkę co zaoszczędziło sporo czasu a zamontowanie odwrotnie śruby w niczym nie przeszkadza.
-
Monster A4 Avant
No bo to monster A4 - podziwiam nie robotę ale odwagę tego gościa - ja bym auta tak nie skrzywidził
-
Jak sprawdzic czy centalny zamek sterowany jest tez z pilota
Po pierwsze zapozanj sie z kodami na naklejce i dowiesz się co powinno być w wyposarzeniu. Nie ma problemu z dołożeniem alarmu lub zapodaniem urządzonka do sterowanie droga radiową (tu już lepiej nowy alarm zapodać)
-
Jakiej firmy tłumik??
Jesteś pewien że tłumik ci padł bo w dieslu są one bardzo żywotne.
-
POMOCY kolo zapasowe
Możęsz mi podać parametry tego kompresora? Te z marketów niech ludzie sobie darują niektóre nie potrafią napompować do 1,6atm !!! a co dopiero do 2,2-2,3. jestem ciekaw czy ta oryginalna daję radę i ile czasu jej to zabiera.
-
[b5 1.9 90KM] źle wchodzą biegi
Niech kolega powie jak sie sprzęgło zachowuje.
-
[B5 1.9AJM] Nasz nowy Granacik - A4 Avant
Piękna niunia nie NIUNIA :razz: PS. Świetne autko ale kurna czepnę się z listy powinien ESP zniknąć (jak ASP to nie ESP i na odwrót, jedno albo drugie) Sorki powinno być ASR nie wiem ale czesto przy pisaniu mi się to pierdzieli
-
Monster A4 Avant
Nie no bez słów a co wy na to? http://www.uwespethmann.de/bilderauto/Seidl_ST2_Umbau.pdf
-
[ALL B5] Wycena lakierowania
Wiecie z tym malowaniem auta to jest dokladnie tak samo jak ktoś powie wam że zrobił remont - jeden powie że wydał 300zł a drugi że 10000zł i obaj będą twierdzić że mają bosko zrobione, odświerzone i wogóle cacy. Dopieru jak sie pójdzie przyjrzeć robocie i zastosowanym materiałom ... to sie widzi różnice.
-
[ALL B5] Jakie są objawy zużycia górnych wahaczy???
Jeśli przy jezdzie na wprost to jednak na dole coś puka.. Sprawdź dobrze jeszcze z tym przy skręcaniu oraz z szarpaniem za koło.
-
BiTDI
A widział ktoś TDI Boxter ?
-
[B6, 1.8TQ] zmiana zawieszenia na sportowe
Myślisz że wyciągnie z tego 1,8T coś więcej?
-
zakładam oryginalną antenę gps na dach
A co z anteną od radia ... i ewentualnie gdzie miała by sie podziać antena GSM. Chyba że ta ma w sobie je wszystkie?