Treść opublikowana przez adadur
-
BiTDI
W rzędówce raczej nie realne
-
zakładam oryginalną antenę gps na dach
Taleny rysownicze kolaga ma nie powiem Ta antenka jest normalna z bagnetem?
-
[ALL B5] Jakie są objawy zużycia górnych wahaczy???
1) w czasie jazdy po nierównej drodze (bruk, gruntowa) sprawdź czy podczas skrętu w którąć ze stron nie czujesz trzepania, stukania. Jeśli tak, to dla przykładow dla skrętu w prawo będzie któryś wahacz górny walnięty z lewej strony. jeśli wahacz lekko wybity nie będzie go słychać przy jezdzie na wprost i delikatnych skrętach - im bardziej wybity wym głośniejszy i stuki pojawiają się przy coraz mniejszych skrętach. 2) Potrzebny ktoś do pomocy i rękawiczki by sie nie uperdzielić. Kładziesz dłoć na jedym ze sworzni wahacza a druga osoba mocno rękoma szarpie do siebie górną część koła - ewidętnie wyczujesz luz na którymś ze sworzni. No i pozastanie ci kupno 2 wahaczy (polecam wymienić oba!!!) niedawno podawałem link do gościa który sprzedawał oryginały za 100zł do tego śruby (2 szt.) przy tuljach wahacza M10 kl. 10.9 śruba do sworzni czerniona M10 kl. 8.8 i 3 nakrętki kl.10.9 z kołnierzem (koszty 2x8zł+1x5zł+3x2,5=20,5zł) Z dolnymi wahaczami sprawy się mają trochę inaczej.
-
[B6, 1.8TQ] zmiana zawieszenia na sportowe
przyrost mocy na kołach = 0 !!! o ile koła te same jak zapodasz o mniejszym FI to moment wzrośnie ale odnieś to do realiów - zawieszenie nie wpływa na moc !!! Jedyną ważna zaletą jest to że pozwoli ci szybciej pokonywać zakręty - auto się nie wychyli zbytnio - w lato jest to fajne, zimą niestey nie do końca bo zewnętrzne koła nie są tak dociskane i łatwiej o poślizg (tu dochodzi sprawa opon ale to inna bajka). Wadą jest to że - będziesz się tłukł po polskich drogach niczym jak jadąc na wozie drabiniastym.
-
[B6 1.9 AWX] TAK JAKBY ODCIECIE DOPŁYWU PALIWA
Dwumasa - abym się mylił. poszukaj wątków na temat koła dwumasowego i odnieś do swoich problemów.
-
czy skrzynia od b4 pasuje do a4
Napewno nie.
-
[B6 AWX/AVF] Duży przegląd w ASO
Ja wymieniałem w ASO VW płyn hamulcowy za 80zł !!! (w tym 1 litr płynu)
-
Czujniki z tyłu głowicy
I nie była ona 4-o pinowa? jasne ze czteropinowa jest u mnie :razz: To czemu wyskakujesz z tym czujnikiem jak na fotce widać że to wtyczka dwupinowa.
-
[b5] wyłączenie ABS-u ...
Jeśli czujnik się uszkodził to może dotykał koła impulsowego (zabrudzone, zaśniedziałe przyrdzewiałe). Możliwe że ktoś przed tobą miał podobny problem i wstawił czujnik nie dokładnie taki jak powinien być. Ogólnie pwinno być tak żę czujnik się wsuwa do końca a powierzchnie cylindryczne powinny być czyste (co jakiś czas trzeba wyczyścić)
-
Gdzie głośniki w Avancie?
Mi tam się wydaje że BOSE jest bardzo dobrą popierdułką przestronność dźwięku fajna jak się rozkręci to też przyzwoicie gra, ogólnie doznania dla ucha miłe, jednak czegoś brakuje, dynamika i niskie tony pozostawiają sporo do życzenial.
-
[B5 ALL] Jaki łącznik do stabilizatora?
To co moim pozostało .... 6 tyś
-
3 sygnaly przy zapaleniu silnika ! co to moze byc
Zapewne to płyn ale czemu go jest na tyle mało ... czas chyba go wymienić. Płynu jest dokładnie w połowie pomiędzy min a max. Wymiana nie jest konieczna bo w tym roku odpowietrzałem na wszelki wypadek układ i przepompowałem go nowym płynem - jest OK. Pewnie więcej razy się nie powtórzy, choć płynu mogę troszkę dolać. To dlaczego nie nalałes odrazu płyu na max. nie mów że wyparował tylko?
-
jak tanio obnizyć a4?
Efektowniej będzie jak zakupi się alusy min. 17" a z opisu to nawet 18". Nie wiem czy zawias oryginalny czy zmianiany - można sprawdzić po kodach z kalejki.
-
[ALL] Stukanie w przednich kolach przy skręcaniu
A trzeba było w palinik nie dawać przy skręconych kołach
-
[B6 1.8T] Moja mała czarnulka :D
Zapodaj nowy wątek w dziale: Audi A4 Klub Polska Strona Główna » Forum Techniczne » Warsztat - Zrób to sam dodaj jakiś opis + fotki, myślę że zainteresowanie będzie duże.
-
[B5 AFF] Piszczy przy kręceniu kierownicą
Oj nie gdybajcie, że to wahacze bo to nie one. Oski od kierownicy są wsparte na takich uchwytach z gumowa tulejką - wydaje mi sie, że ta z przodu jest cicha i dalej w dół za przegubem jest kolejna ona nie piszczy, bo w zeszłą sobotę przesmarowałem WD40 te elementy potem jest przepust przez ścianke groziową i albo to tam albo tuż za nią. Muszę spróbować od spodu auta sie tam dostać (o ile się da), ale puki mokro nie chcę aby mi na łep coś padało.
-
[ALL] Wymiana wahacza - spostrzeżenia
Ja popuściłem nakrętke polałem penetrantem, uderzyłem młotkiem :mrgreen: pare razy w klucz (nasadka, na szczęście nakrętka z kołnierzem), znów penetrant, uderzanie etc.... Śrub niestety nowych nie miałem, więc... :mrgreen: ( kątówa odpadła ) Jak zauważyłem śruby to nie jest jakieś cudo tylko troche lepsze o najzwyklejszych ( twardość 8.8, a nie były w żaden sposób wyrobione) więc... popracują jeszcze troche przy nowych wahaczach... [...] ... Oj śruby przy tulejach wahaczy są klasy 10.9 a ta przy sworzniach klasy 8.8 ale co ważniejsze jest czerniona (oksydowana) i pasowana. Istotne jest to że wszystkie te śruby są z gwintem samohamownym - wieć każde ich skręcania "uszkadza" (ściera) powierzchnię gwintu i pogarsza własnośc samohamowności. Na twoim miejscu śrubę przy sworzniach bym wymienił.
-
3 sygnaly przy zapaleniu silnika ! co to moze byc
Zapewne to płyn ale czemu go jest na tyle mało ... czas chyba go wymienić. [ Dodano: 18-12-2006, 10:07 ] Jeśli pali się kontrolka ABS + na wuświetlaczu znaczek od układu hamulcowego to najprawdopodobniej któryś czujnik. podepnij VAGa powie ci co dokładnie i przy którym kole. Jak czujnik wysuń wyczyść zamontuj - wykasuj błędy VAGiem i Autko powinno być uleczone.
-
Kolory tapicerki
Badi2 delektuje sie nowym nabytkiem i o nas już zapomniała
-
jakie najlepiej kupić zimowki do A4 B6
też smigam na Dunlopkach i mogę polecić
-
[ALL] Wymiana wahacza - spostrzeżenia
jak by kolega zadał pytanie przed robotą to by dostał szczegółowe instrukcje. Po koleji - śruba przy sworzniach faktycznie potrafi sie cholernie zapiec - potrzebny dobry klucz oczkowy (6 krawędziowy) nr. 15 (o ile dobrze pamiętam) odkręcić nakrętkę i spróbować zakręcić śrubą (stosować przedłużkę), wcześniej jeszcze dobrze opukać ją z zewnątrz, nakręcic dwie nakrętki z luzem i napierdzielac młotkiem. Nie ma bata wkońcu pusi się poddać choć nie ukrywam że zmagania z ta śrubą moga stanowić 3/4 czasu wymiany obu górnych sworzni. odnośnie śruby w górnym przednim wahaczu: nakrętki na śrubach są nakręcone od strony tylnej do kierunku jazdy, wiec śruba przy wahaczu górnym przednim podczas wysuwania zapiera się o wnętrze nadkola nadkole. W ASO zalecają odkręcenie całej kolumy, ale jest to zbędna robota bo się bierze kątówkę i po 30s nie mamy problemu. No cóż przy montażu śruby musimy ją wsunąc od drugiej strony co myślę że nie ma znaczenia. oczywiście z pewnych wzglęgów uważam za konieczne wymianę wszystkich śrub i nakrętek na nowe.
-
Musze kupić letnie opony jakie wybrać ???
Nie ładnie nie ładnie - lenistwo ;) :razz: tu sobie sprawdzisz: http://www.miata.net/garage/tirecalc.html
-
gaśnica
W brew pozorom jest to bardzo proste: 1. Odbezpieczyć zawleczkę i naduszamy "spust" tylko na moment aby przebity "nabój" rozprężył się w komorze i wytworzył odpowiednie ciśnienie 2. dopiero po ok. 2-3 sekundach można uzyć gaśnicy Niestety w przypływie paniki i pośpiechu ludziska myślą że gośnica odrazu jest gotowa do użycia.
-
Kolory tapicerki
Nie rezygnuj z zamieszczania kodów z naklejki czy je przepisując czy wstawiając fotkę, możęsz się dowiedzieć czegoś ciekawego o aucie.
-
Musze kupić letnie opony jakie wybrać ???
Dlaczego jeszcze nikt nie napisałe magicznego słowa Michelin