Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

adadur

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adadur

  1. adadur odpowiedział(a) na Szewczenko7 temat w Lifestyle i Hydepark
    W rzędówce raczej nie realne
  2. Taleny rysownicze kolaga ma nie powiem Ta antenka jest normalna z bagnetem?
  3. 1) w czasie jazdy po nierównej drodze (bruk, gruntowa) sprawdź czy podczas skrętu w którąć ze stron nie czujesz trzepania, stukania. Jeśli tak, to dla przykładow dla skrętu w prawo będzie któryś wahacz górny walnięty z lewej strony. jeśli wahacz lekko wybity nie będzie go słychać przy jezdzie na wprost i delikatnych skrętach - im bardziej wybity wym głośniejszy i stuki pojawiają się przy coraz mniejszych skrętach. 2) Potrzebny ktoś do pomocy i rękawiczki by sie nie uperdzielić. Kładziesz dłoć na jedym ze sworzni wahacza a druga osoba mocno rękoma szarpie do siebie górną część koła - ewidętnie wyczujesz luz na którymś ze sworzni. No i pozastanie ci kupno 2 wahaczy (polecam wymienić oba!!!) niedawno podawałem link do gościa który sprzedawał oryginały za 100zł do tego śruby (2 szt.) przy tuljach wahacza M10 kl. 10.9 śruba do sworzni czerniona M10 kl. 8.8 i 3 nakrętki kl.10.9 z kołnierzem (koszty 2x8zł+1x5zł+3x2,5=20,5zł) Z dolnymi wahaczami sprawy się mają trochę inaczej.
  4. przyrost mocy na kołach = 0 !!! o ile koła te same jak zapodasz o mniejszym FI to moment wzrośnie ale odnieś to do realiów - zawieszenie nie wpływa na moc !!! Jedyną ważna zaletą jest to że pozwoli ci szybciej pokonywać zakręty - auto się nie wychyli zbytnio - w lato jest to fajne, zimą niestey nie do końca bo zewnętrzne koła nie są tak dociskane i łatwiej o poślizg (tu dochodzi sprawa opon ale to inna bajka). Wadą jest to że - będziesz się tłukł po polskich drogach niczym jak jadąc na wozie drabiniastym.
  5. Dwumasa - abym się mylił. poszukaj wątków na temat koła dwumasowego i odnieś do swoich problemów.
  6. Ja wymieniałem w ASO VW płyn hamulcowy za 80zł !!! (w tym 1 litr płynu)
  7. I nie była ona 4-o pinowa? jasne ze czteropinowa jest u mnie :razz: To czemu wyskakujesz z tym czujnikiem jak na fotce widać że to wtyczka dwupinowa.
  8. Jeśli czujnik się uszkodził to może dotykał koła impulsowego (zabrudzone, zaśniedziałe przyrdzewiałe). Możliwe że ktoś przed tobą miał podobny problem i wstawił czujnik nie dokładnie taki jak powinien być. Ogólnie pwinno być tak żę czujnik się wsuwa do końca a powierzchnie cylindryczne powinny być czyste (co jakiś czas trzeba wyczyścić)
  9. Mi tam się wydaje że BOSE jest bardzo dobrą popierdułką przestronność dźwięku fajna jak się rozkręci to też przyzwoicie gra, ogólnie doznania dla ucha miłe, jednak czegoś brakuje, dynamika i niskie tony pozostawiają sporo do życzenial.
  10. To co moim pozostało .... 6 tyś
  11. Zapewne to płyn ale czemu go jest na tyle mało ... czas chyba go wymienić. Płynu jest dokładnie w połowie pomiędzy min a max. Wymiana nie jest konieczna bo w tym roku odpowietrzałem na wszelki wypadek układ i przepompowałem go nowym płynem - jest OK. Pewnie więcej razy się nie powtórzy, choć płynu mogę troszkę dolać. To dlaczego nie nalałes odrazu płyu na max. nie mów że wyparował tylko?
  12. Efektowniej będzie jak zakupi się alusy min. 17" a z opisu to nawet 18". Nie wiem czy zawias oryginalny czy zmianiany - można sprawdzić po kodach z kalejki.
  13. A trzeba było w palinik nie dawać przy skręconych kołach
  14. Zapodaj nowy wątek w dziale: Audi A4 Klub Polska Strona Główna » Forum Techniczne » Warsztat - Zrób to sam dodaj jakiś opis + fotki, myślę że zainteresowanie będzie duże.
  15. Oj nie gdybajcie, że to wahacze bo to nie one. Oski od kierownicy są wsparte na takich uchwytach z gumowa tulejką - wydaje mi sie, że ta z przodu jest cicha i dalej w dół za przegubem jest kolejna ona nie piszczy, bo w zeszłą sobotę przesmarowałem WD40 te elementy potem jest przepust przez ścianke groziową i albo to tam albo tuż za nią. Muszę spróbować od spodu auta sie tam dostać (o ile się da), ale puki mokro nie chcę aby mi na łep coś padało.
  16. Ja popuściłem nakrętke polałem penetrantem, uderzyłem młotkiem :mrgreen: pare razy w klucz (nasadka, na szczęście nakrętka z kołnierzem), znów penetrant, uderzanie etc.... Śrub niestety nowych nie miałem, więc... :mrgreen: ( kątówa odpadła ) Jak zauważyłem śruby to nie jest jakieś cudo tylko troche lepsze o najzwyklejszych ( twardość 8.8, a nie były w żaden sposób wyrobione) więc... popracują jeszcze troche przy nowych wahaczach... [...] ... Oj śruby przy tulejach wahaczy są klasy 10.9 a ta przy sworzniach klasy 8.8 ale co ważniejsze jest czerniona (oksydowana) i pasowana. Istotne jest to że wszystkie te śruby są z gwintem samohamownym - wieć każde ich skręcania "uszkadza" (ściera) powierzchnię gwintu i pogarsza własnośc samohamowności. Na twoim miejscu śrubę przy sworzniach bym wymienił.
  17. Zapewne to płyn ale czemu go jest na tyle mało ... czas chyba go wymienić. [ Dodano: 18-12-2006, 10:07 ] Jeśli pali się kontrolka ABS + na wuświetlaczu znaczek od układu hamulcowego to najprawdopodobniej któryś czujnik. podepnij VAGa powie ci co dokładnie i przy którym kole. Jak czujnik wysuń wyczyść zamontuj - wykasuj błędy VAGiem i Autko powinno być uleczone.
  18. Badi2 delektuje sie nowym nabytkiem i o nas już zapomniała
  19. też smigam na Dunlopkach i mogę polecić
  20. jak by kolega zadał pytanie przed robotą to by dostał szczegółowe instrukcje. Po koleji - śruba przy sworzniach faktycznie potrafi sie cholernie zapiec - potrzebny dobry klucz oczkowy (6 krawędziowy) nr. 15 (o ile dobrze pamiętam) odkręcić nakrętkę i spróbować zakręcić śrubą (stosować przedłużkę), wcześniej jeszcze dobrze opukać ją z zewnątrz, nakręcic dwie nakrętki z luzem i napierdzielac młotkiem. Nie ma bata wkońcu pusi się poddać choć nie ukrywam że zmagania z ta śrubą moga stanowić 3/4 czasu wymiany obu górnych sworzni. odnośnie śruby w górnym przednim wahaczu: nakrętki na śrubach są nakręcone od strony tylnej do kierunku jazdy, wiec śruba przy wahaczu górnym przednim podczas wysuwania zapiera się o wnętrze nadkola nadkole. W ASO zalecają odkręcenie całej kolumy, ale jest to zbędna robota bo się bierze kątówkę i po 30s nie mamy problemu. No cóż przy montażu śruby musimy ją wsunąc od drugiej strony co myślę że nie ma znaczenia. oczywiście z pewnych wzglęgów uważam za konieczne wymianę wszystkich śrub i nakrętek na nowe.
  21. Nie ładnie nie ładnie - lenistwo ;) :razz: tu sobie sprawdzisz: http://www.miata.net/garage/tirecalc.html
  22. adadur odpowiedział(a) na gosia temat w Elektryka i Oświetlenie
    W brew pozorom jest to bardzo proste: 1. Odbezpieczyć zawleczkę i naduszamy "spust" tylko na moment aby przebity "nabój" rozprężył się w komorze i wytworzył odpowiednie ciśnienie 2. dopiero po ok. 2-3 sekundach można uzyć gaśnicy Niestety w przypływie paniki i pośpiechu ludziska myślą że gośnica odrazu jest gotowa do użycia.
  23. Nie rezygnuj z zamieszczania kodów z naklejki czy je przepisując czy wstawiając fotkę, możęsz się dowiedzieć czegoś ciekawego o aucie.
  24. Dlaczego jeszcze nikt nie napisałe magicznego słowa Michelin

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.