Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

adadur

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adadur

  1. Nie gdybać - podpiąć pod VAGa
  2. Nie to ewidentnie zza kierownicy. Jakiś czas temu kręciłem kołami przez okno i mam wrażenie jakby to gdzies głębiej siedział ten świerszcz.
  3. A to już schematu nie będę zmianiał - kto kumaty ten wie jak zmienić. Ale czy halogeny zapalą się jak będziemy tylko na postojowkach czy nie trzeba zapalić mijania - w oryginalnym podłączeniu. Jesli pod mijania to trzeba by łącznie z długimi to powiązać bo by gasły w momęcie przełączenia. Najprościej tak jak ty zrobiłeś.
  4. Chciałem podzilić się z wami pewną informacją. Na jednej ze stacji NESTE przeprowadzono kontrolę paliwa (przez WIIH) i wyniki są pozytywne. Wszystkie badane paliwa spełniają normy. Pisze o tym bo spotkałem się z informacjami i opiniami, że wyraźnie "tańsze paliwo (na tych stacjach) powinno być gorsze". Paliwa na tej stacji z racji, że są cenowo bardzo konkurencyjne są poddawane częstym kontrolom (nawet co 2 tygodnie). Co ciekawe zgłoszenie do kontroli najprawdopodobniej wypływają od konkuręcji, którą drażnią niskie ceny.
  5. To jest taki dźwięk jakby ktoś starą szafę otwierał a nie jakieś piski sgrzyty itp
  6. Możęsz poszperać na forum ale polecam oryginały albo ATE
  7. Sprawdz na kostkach przy lampie czy dochodzi prąd.
  8. Pasek do wymiany. Zdaj sie na mechanika bo może przegniesz z naciągiem i z czasem rozwali łożyska.
  9. Zanim jeszcze to powiedz mi skad "+" do włącznik Jesli iść twym schamatem to bym narysował go tak (dodam że niewiem czy poprawieni bo nie wiem co pod przekaźnik ma byc popodpinane ale wg twojego schamtu):
  10. NO też mam tego świerszcza i nie wiem gdzie podsmarować - już ktoś inny wspominał że też z tym walczy ale lekarstwa nikt jeszcze nie podał. poziek: temat dobrze nazwany
  11. Murzynku to dam ci inny banalniejszy przykład po co ten ESP powyżej tych wymyśonych 20km/h: Wyobraź sobie że jedziesz zimą drogą szybkiego ruchu gdzie podczas zawieruchy zawiało śniegu i miescami niezłe lodowisko jest. Normalnie jadąc czuje sie lęk i przejerzdzając przez tak śliskie miejsca i pusza sie noge z gazu. Mając ASR najerzdzasz na śliską powierzchnie czujniki odczytują poślizg redukują moc jedziesz dalej prosto - momenty na kołach zostały wyrównane. Jeśli by tej mocy się nie ujęło (brak ASR) i powiedzmy jedna strona złapie szybciej lepszą przyczepność to nawet przy jezdzie na wprost masz wielkie szansę, że obruci auto i wylądujesz jeśli dobrze będzie w rowie.
  12. adadur odpowiedział(a) na tomi temat w Układ Jezdny
    Tulejka składa się z obejmy metalowej i metalowej tulejki wewnątrz dość szerokiej by zapierała się na "widełkach", pomiedzy nimi jest guma, czasami z otworami których ułożenie ma znaczenie. Teraz jeśli śruba zaciśnie wraz z widełkami tulejkę do nie ma sposobu później aby ją obrócić i po spuszczeniu auta tulejka zewnętrza w stosunku do wewnętrznej ulega skręceniu jeśli jeszcze auto dobije na dziudze to jeszcze bardziej w ten spsób szybko można uszkodzić gumę w tulejce (wręcz zerwać). Jęsli mechanik załapał śrubą tuleje na tyle aby sie mogła jeszcze obrócić w widełkach to OK jak nie to lipa.
  13. jak masz kogoś w niemczech to możę ci to czasem taniej kupić niż u nas - ceny węży różnie się mają np. w ASO do AFNa wychodzący z IC (górny) jest droższy niż w AJMie a wielkościowo zbliżone (w Polsce 180zł w Niemczech 150-160). Taśmę sobie odpuść kompletnie bo po rozdrzaniu klej taśmy tak sie roztapia że z czasem dostaje sie przedmuchów - nie pisz że owiniesz 2, 3 razy to nic nie da przechodziłem to z konieczności na urlopie, pozatym zaciskałem jeszcze opaskami elektrycznymi - da sie na tym tysiące km zrobić ale do czasu. Poprostu musisz kupić czy w ASO czy zamiennik czy przez Allegro.
  14. Wczoraj zamodelowałem w 3 D Mechanikalu (takie rozbudowany AutoCAD) kółeczka Audi - niestety wymiary wzięłem z głowy proporcionalnie z pewnego logo. Widzę że ktoś tu też zwymiarował je w AutoCAD-e możę ma ktoś oryginalne wymiary i numery kolorów stosowanych w logo Audi (może istniej czcionka Audi).
  15. adadur odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Silnik i Układ Napędowy
    Pomimo że to "mordersze" praktyki to pamiętam jak do mechanika podjechał pewien emeryt na wymiane oleju panowie mu spościli olej i pozostawli do ścieknięcia a on w tym czasie chba jakąś ropkę nalał raz drugi w tym czasie odpalał auto na chwilę - przepłukał silniczek zalali świerzej oliwy ... czy coś mu to dało? nie wiem osobiście bym tak nie zrobił. Pozatym mając pewne doświadczenie co zrobił brak oleju w skrzyni biegów nigdy bym tak sie nie bawił.
  16. adadur odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Układ Jezdny
    w przedziale od 1-10 daje tej firmie 4 jesli chodzi o jakosc Bardzo fajnie będę jeździł teraz na drukarce tylko lej dobry tusz
  17. tzn. badanie techniczne tak jak powyżej piszą
  18. Toć to prawie AUDI: http://wiadomosci.onet.pl/1444782,69,item.html chłopaki licytujemy dodatkowe info: http://auto.gazeta.pl/auto/1,48316,3241988.html?skad=rss http://www.eastnews.pl/news/wyniki.php?fraza=Union+D-Type http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=98&ShowArticleId=23713 http://www1.motorpasion.com/2006/12/02-el-auto-union-d-type-de-hitler-a-subasta http://www.ddavid.com/formula1/auto_d.htm
  19. napisz coś więcej - jaki wirus? gdzie? koszty? jak wgany? spalanie?
  20. adadur odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Silnik i Układ Napędowy
    MORDERCY!
  21. adadur odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Lifestyle i Hydepark
    Nie wiem ale bańka 4 litry styka na 15000 km czyli od wymiany do wymiany ale klinkęłem że na przedział 100-200ml - z pośpiechu - zakłamuje wyniki :mrgreen:
  22. Dokładnie oryginalnie mocowanie głośników w przenich drzwiach jest na 3 wkręty i to rozłożone niesymetrycznie. Aby zamontoać głośniki o innym rozstawie wkrętów trzeba zakupić dodatkowy, pośredni pieścień (plastikowy lub z MDFu).
  23. Słusznie podany link - tylko zniknie za pół roku
  24. jestem tego samego zdania i myślę że jak bym miał kaskę np. B7... wolał bym kupić starszego RSa A ja tam mam w nosie RSa bo pozostane przy TDIkach wiec wolałbym B7

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.