Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

adadur

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adadur

  1. NO i ładowanie alternatora do sprawdzenia
  2. Trudno powiedzieć na odległość ale jeżeli podejrzewasz że coś jest nie tak to posprawdzaj tarcze impulcowe z tyłu i z przodu bo możę otworki z nich są zapaćkane i dają mylne wskazania.
  3. adadur odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.9TDI
    Upewnij się że silnik trzyma 90St.C (kilmatronikiem i VAGiem) a jak na szafie pokazuje mniej to się nie przejmuj ja od kupna auta (niedługo rok będzie) tak śmigam. Oczywiście czujnik (u nas zielony) padł.
  4. Dlatego warto mieć w schowku taśmę - prowizorka bo prowizorka ale pozwala trochę pojezdzić i oszczędzić tubinę i katalizotor.
  5. Widziałem już auta z przed II liftu z nowszym zderzakiem kwestia przymocowania bocznego zawiesia pewnie. Na wiosnę będę demontował i dawał do malowania więc możnemy się zgadać to sobie lukniesz.
  6. nie wiem jak inni ale ja nie kumam w czym problem i o co ci chodzi Koledze Ryś-owi coś się pomyliło chyba z plynem hamulcowym - w układzie chłodzenia się płynu nie wymiania okresowo. Wymiana można zrobić, jeśli się spuszcza w celu przeprowadzenia jakiś napraw. Czy ktoś się oriętuje ile kosztuje różowy płyn w ASO ( i za jaką pojemność) bo musze troszkę uzupełnić).
  7. Jak to się nie da - sprawdzasz gdzie leży kostka i przy niej sie wpinasz - z pomoca ETKA i schamt instlacji A4-B5 po II lifcie które miały takowe podświetlenie (myślę że w standardzie). Ewentualnie schaematów elektr. można szukać. Napewno dasz radę.
  8. A ja powiem krótko - brakuje mi B6 a najlepiej B7 niemniej nie będę się spieszył ze zmianą autko bo przyjemnie się śmiga tym co jest.
  9. Może jakaś fotka pomoże by temat ruszył.
  10. Zmień temat np. na taki "[A4-B6] Demontaż tapicerki przednich drzwi" A co do tematu to myślę, że mocowania powinny byc niemal identyczne jak w A4-B5, więc dwa małe wkręciki (z przodu i z tyłu drzwi (przy uszczelkach)), potem jednen przy rączce, ściągasz tą zaślepkę i pod spodem masz dwie głowne śruby, nastepnie ciągniesz do góry na ok. 2cm i do siebie, odpinasz cięgno klamki oraz kostki i odstawiasz na bok.
  11. to chyba zegary się nie zmieniły z początkiem liftu wcale - z tym zegarkiem to drążyłem bo mam w niemieckiej instrukcji od auta takie analogowy na jednej stronie a dalej jest opisany cyfrowy.
  12. adadur odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Układ Jezdny
    Nie wiem jak ty ja tam lubię pogrzebać przy autku a w przypadku przedniego zawieszenia (poza amorkami) jestem w stanie sam to zrobić, więc owa cena powiem że drogo. Jak napiszesz po ile kupiłes części to się więcej da powiedzieć bo z robocizną róznie bywa.
  13. adadur odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.9TDI
    oczywiscie, ale ta norme spelnia cala masa olejow (pol syntetyki tez, a nigdy bym tego nie zalal do TDI) Niunia nie ma lekkiego zycia, wiec i materialy eksploatacyjne ma miec najwyzszej jakosci...za chwile zalewam tego edge i zobaczymy czy jest jakakolwiek odczuwalna/slyszalna roznica w porownaniu do castrola GTD. przegonie tez autostradka i zobacze jak temperaturka Cała masa - kilka kilkanaście produktów raptem. a jak znajdziesz półsyntetyk VW 505.01 to masz u mnie piwko! (chyba pomyliłeś z VW 505.00).
  14. Tu jest mowa o autko po II lifcie
  15. czyli okazalo sie ze na poczatku liftu zegar byl analogowy ladne autko O tym własnie murzynku mówiłem że zegary nie zmieniły się od początku II liftu - może sz sobie odnotować - wydaje mi się że nowe pojawiły się pod koniec roku albo od 2000r. Co do autka - jeju jakie bialutkie - teraz wraca moda na białe autka Widać że zadbane autko wiec właściciel troszkę pośmiga. No i gdzie to taką zimę mamy już??? Na jednej z fotek widać że za kierwonicą toś w krótkich gaciach siedzi :razz: a na innych fotkach zima w pełni - czyżby jakiś mors w klubie?
  16. Zanim jeszcze wybierzesz sie do diagnosty na ustaiwnie zbiezności sprawdz oponki - pozamieniaj je na kołach a najlepiej innego typu (modelu) podmień na chwile. Może ściąganie będzie jak było ale upewnisz się co do łożyska, bo szum może od opon pochodzić.
  17. Myślisz że to zadziała po II lifcie - bardziej bym był za tym opisem od audi TT.
  18. adadur odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.9TDI
    Mużynku - lej olej z normą VW 505.01 a jakiej marki to już twoja sprawa. Norma ta jest tak specyficzna, że naprawdę różnicy między markami oleju sie nie poczuje. Wszystkie parametry tych olejów są niemal idenyczne a różnice są pomijalne. A jak masz obawy co do skuteczności oleju to powiem że zjeżdżony po 10tkm ma gorsze parametry niż najtańszy z normą 505.01. Wiec już lepiej tańszy lać ale zmieniać wcześniej.
  19. Dawaj zdjęcia!!!! Koniecznie wrzuć fotkę zegarów - chciałbym coś sprawdzić. Czy wiesz z jakiego miesiące jest twoje auto?
  20. Wyłączyć - tzn jak? przez manulane nastawienie? w kaliningradzie nie żyjemy i moskiewskiego czasu nie mamy.
  21. też wydaje mi się że układ ma zdolnośc do samoodpowietrzania a otworek na jednym z krućców pomaga przy pierwszym zalaniu.
  22. to po ile skupują
  23. To przecież będzie rok modelowy auta... Ja mam w VINie 3 (czyli 2003), ale data produkcji to listopad 2002. Tylko brief Ci powie prawde (albo dealer Audi jak poprosisz go o dane podająć VIN) Po części masz rację ale podaj VIN (na PW) to ci sprawdzę w którym miesiącu opuścił fabrykę - przykladowo w 2000 rok modelowy klapali już od czerwca w 2001 od lipca. W salonie może różnie stać a data zakupu jest w książce serwisowej.
  24. adadur odpowiedział(a) na Cayman temat w Układ Jezdny
    Jak masz opony kierunkowe to tez możesz zamienić lewo prawo [...] Tylko opony nie koła!
  25. też slyszałem że można używane wahacze za parę złoty opchnąć

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.