Treść opublikowana przez adadur
-
przygasanie świateł
NO i ładowanie alternatora do sprawdzenia
-
[B5 ADR] Jak działa sprawny ABS ? [1.8 B5]
Trudno powiedzieć na odległość ale jeżeli podejrzewasz że coś jest nie tak to posprawdzaj tarcze impulcowe z tyłu i z przodu bo możę otworki z nich są zapaćkane i dają mylne wskazania.
-
[B5 1.9 TDI AJM] temperatura plynu chlodzacego(wskaznik)
Upewnij się że silnik trzyma 90St.C (kilmatronikiem i VAGiem) a jak na szafie pokazuje mniej to się nie przejmuj ja od kupna auta (niedługo rok będzie) tak śmigam. Oczywiście czujnik (u nas zielony) padł.
-
[B5 1.9TDI 1Z]96r Dziwne problemy z turbiną (?)
Dlatego warto mieć w schowku taśmę - prowizorka bo prowizorka ale pozwala trochę pojezdzić i oszczędzić tubinę i katalizotor.
-
Zderzak z rocznika 99 do 96 ??
Widziałem już auta z przed II liftu z nowszym zderzakiem kwestia przymocowania bocznego zawiesia pewnie. Na wiosnę będę demontował i dawał do malowania więc możnemy się zgadać to sobie lukniesz.
-
[ALL B5] Wymiana płynu chłodniczego
nie wiem jak inni ale ja nie kumam w czym problem i o co ci chodzi Koledze Ryś-owi coś się pomyliło chyba z plynem hamulcowym - w układzie chłodzenia się płynu nie wymiania okresowo. Wymiana można zrobić, jeśli się spuszcza w celu przeprowadzenia jakiś napraw. Czy ktoś się oriętuje ile kosztuje różowy płyn w ASO ( i za jaką pojemność) bo musze troszkę uzupełnić).
-
Podświetlenie nóg kierowcy i pasażera
Jak to się nie da - sprawdzasz gdzie leży kostka i przy niej sie wpinasz - z pomoca ETKA i schamt instlacji A4-B5 po II lifcie które miały takowe podświetlenie (myślę że w standardzie). Ewentualnie schaematów elektr. można szukać. Napewno dasz radę.
-
jakiego wyposażenia brakuje nam w naszych A4???
A ja powiem krótko - brakuje mi B6 a najlepiej B7 niemniej nie będę się spieszył ze zmianą autko bo przyjemnie się śmiga tym co jest.
-
Końcówka spryskiwacza xenonów w B6 - problem
Może jakaś fotka pomoże by temat ruszył.
-
[ALL B6] Demontaż tapicerki przednich drzwi
Zmień temat np. na taki "[A4-B6] Demontaż tapicerki przednich drzwi" A co do tematu to myślę, że mocowania powinny byc niemal identyczne jak w A4-B5, więc dwa małe wkręciki (z przodu i z tyłu drzwi (przy uszczelkach)), potem jednen przy rączce, ściągasz tą zaślepkę i pod spodem masz dwie głowne śruby, nastepnie ciągniesz do góry na ok. 2cm i do siebie, odpinasz cięgno klamki oraz kostki i odstawiasz na bok.
-
[A4 B5 2,5 TDI q] Avant 1999r
to chyba zegary się nie zmieniły z początkiem liftu wcale - z tym zegarkiem to drążyłem bo mam w niemieckiej instrukcji od auta takie analogowy na jednej stronie a dalej jest opisany cyfrowy.
-
Jakie wahacze?
Nie wiem jak ty ja tam lubię pogrzebać przy autku a w przypadku przedniego zawieszenia (poza amorkami) jestem w stanie sam to zrobić, więc owa cena powiem że drogo. Jak napiszesz po ile kupiłes części to się więcej da powiedzieć bo z robocizną róznie bywa.
-
[B5 1.9 TDI AJM] Castrol edge + temperatura oleju
oczywiscie, ale ta norme spelnia cala masa olejow (pol syntetyki tez, a nigdy bym tego nie zalal do TDI) Niunia nie ma lekkiego zycia, wiec i materialy eksploatacyjne ma miec najwyzszej jakosci...za chwile zalewam tego edge i zobaczymy czy jest jakakolwiek odczuwalna/slyszalna roznica w porownaniu do castrola GTD. przegonie tez autostradka i zobacze jak temperaturka Cała masa - kilka kilkanaście produktów raptem. a jak znajdziesz półsyntetyk VW 505.01 to masz u mnie piwko! (chyba pomyliłeś z VW 505.00).
-
kasowanie inspekcji serwisowej
Tu jest mowa o autko po II lifcie
-
[A4 B5 2,5 TDI q] Avant 1999r
czyli okazalo sie ze na poczatku liftu zegar byl analogowy ladne autko O tym własnie murzynku mówiłem że zegary nie zmieniły się od początku II liftu - może sz sobie odnotować - wydaje mi się że nowe pojawiły się pod koniec roku albo od 2000r. Co do autka - jeju jakie bialutkie - teraz wraca moda na białe autka Widać że zadbane autko wiec właściciel troszkę pośmiga. No i gdzie to taką zimę mamy już??? Na jednej z fotek widać że za kierwonicą toś w krótkich gaciach siedzi :razz: a na innych fotkach zima w pełni - czyżby jakiś mors w klubie?
-
Lekkie znoszenie na prawo ?!?
Zanim jeszcze wybierzesz sie do diagnosty na ustaiwnie zbiezności sprawdz oponki - pozamieniaj je na kołach a najlepiej innego typu (modelu) podmień na chwile. Może ściąganie będzie jak było ale upewnisz się co do łożyska, bo szum może od opon pochodzić.
-
kasowanie inspekcji serwisowej
Myślisz że to zadziała po II lifcie - bardziej bym był za tym opisem od audi TT.
-
[B5 1.9 TDI AJM] Castrol edge + temperatura oleju
Mużynku - lej olej z normą VW 505.01 a jakiej marki to już twoja sprawa. Norma ta jest tak specyficzna, że naprawdę różnicy między markami oleju sie nie poczuje. Wszystkie parametry tych olejów są niemal idenyczne a różnice są pomijalne. A jak masz obawy co do skuteczności oleju to powiem że zjeżdżony po 10tkm ma gorsze parametry niż najtańszy z normą 505.01. Wiec już lepiej tańszy lać ale zmieniać wcześniej.
-
[A4 B5 2,5 TDI q] Avant 1999r
Dawaj zdjęcia!!!! Koniecznie wrzuć fotkę zegarów - chciałbym coś sprawdzić. Czy wiesz z jakiego miesiące jest twoje auto?
-
[B5 - II lift] Automatyczne ustawianie zegara i daty.
Wyłączyć - tzn jak? przez manulane nastawienie? w kaliningradzie nie żyjemy i moskiewskiego czasu nie mamy.
-
[ALL B5] Wymiana płynu chłodniczego
też wydaje mi się że układ ma zdolnośc do samoodpowietrzania a otworek na jednym z krućców pomaga przy pierwszym zalaniu.
-
Mozna sprzedac stare wahacze?
to po ile skupują
-
[B5/B6] model 2001 a 2002
To przecież będzie rok modelowy auta... Ja mam w VINie 3 (czyli 2003), ale data produkcji to listopad 2002. Tylko brief Ci powie prawde (albo dealer Audi jak poprosisz go o dane podająć VIN) Po części masz rację ale podaj VIN (na PW) to ci sprawdzę w którym miesiącu opuścił fabrykę - przykladowo w 2000 rok modelowy klapali już od czerwca w 2001 od lipca. W salonie może różnie stać a data zakupu jest w książce serwisowej.
-
Znosi Audiczkę
Jak masz opony kierunkowe to tez możesz zamienić lewo prawo [...] Tylko opony nie koła!
-
Mozna sprzedac stare wahacze?
też slyszałem że można używane wahacze za parę złoty opchnąć