Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[B5 1Z] Wymiana skrzyni biegów
Np. pozostałe synchronizatory, łożyska, dyferencjał nie wiadomo w jakim stanie.
-
[B6 ALT] Przełożenie automatycznie skrzyni na ręczną
Części do przekładki w B6 za tysiaka albo taniej to chyba tylko w zaprzyjaźnionej dziupli :gwizdanie: daj spokój tej skrzyni, nie ma sensu się z tym babrać, a ten potencjalny kupujący niech szuka manuala albo sam sobie przekłada
-
[B5 ABC] Przekładka silnika, czy tylko na ABC i tylko bez klimy????
O ile wiem dla 2.6 w A4 nie ma innego oznaczenia jak ABC, w starszych audi występował jeszcze 139- konny ACZ.
-
[B5 AFN] Automatyczna skrzynia nie przełącza biegów
Co dokładnie dzieje się z twoją skrzynią Kolego? Koszt remontu zależy co się w środku zużyło, bez rozebrania skrzyni nikt ci nie powie jakie dokładnie bądą koszta. Ja ostatnio za wymianę sprzęgła hydrokinetycznego i jednego kosza bo był przypalony zapłaciłem z robotą, olejem i filtrem 2700 zł. Używane skrzynie sobie odpuść, nie wiesz co tam siedzi w środku, a gwarancja rozruchowa to fikcja bo sprzedawca się wszystkiego wyprze jak będzie chciał, a samo zdjęcie i założenie drugiej skrzyni z napełnieniem to są już pieniądze. A propos pieniędzy to niestety jeżeli ma być zrobione dobrze, a nie na sztukę to trzeba wydać tyle ile trzeba, ale niekoniecznie majątek
-
[ALL B5] Wycenienie mojej Audiczki
Żeby poszła w ludzi to moim zdaniem za dziewiątkę. Sprzęt lepiej sobie wyciągnij, szkoda oddawać za takie pieniądze.
-
[B5 ABC] Poduszka silnika
Dziękuję
-
[B5 ABC] Poduszka silnika
Witam. Czy któryś z Kolegów mający dostęp do ETKI mógłby sprawdzić czy poduszka silnika o numerze katalogowym 8D0 199 379 K będzie pasować do a4 z silnikiem 2.6 i automatem, 97 rok?
-
[B5 AFN] Sprężarka klimy
Osuszacz koniecznie trzeba wymienić przy zatartej sprężarce, opiłki zatrzymują się przede wszystkim tam, dysza to jest pikuś. Jeżeli zostanie stary osuszacz i nie daj Boże w końcu się rozpadnie w środku to pójdzie z niego w układ granulat i wtedy jest wielka kicha. Zresztą po dobrych kilku latach osuszacz i tak jest zużyty więc w sumie powinien być cyklicznie wymieniany.
-
[B5 AFN] Sprężarka klimy
600 zł całość to bardzo optymistyczny wariant, ja za samo płukanie układu element po elemencie płaciłem 600 zł, a jeszcze dochodzą części. Tysiąc musisz mieć zabezpieczone na operację minimum.
-
[B5 AFN] Sprężarka klimy
Wymienić osuszacz, sprawdzić dyszę rozprężną i przepłukać układ.
-
[B5 AFN] Czerwona szklarnia :)
pewnie za cene dekielkow z aso kupilbym uzywane felgi :> Nie sądzę, ja za dekielek do swoich felg z S8 płaciłem 60 zł, czasem można kupić coś w ASO w dobrej cenie
-
[B5 AFN] Czerwona szklarnia :)
Po dekielki proponuję udać się do ASO, na pewno będą mieli.
-
[ALL B5] Najlepsza opcja na CD w B5
Z ori radiem pracują też starsze zmieniarki Panasonica i chyba Clariona, ale za to głowy nie dam.
-
[All B5] Nagrzewnica i parownik
Wyeksploatowana nagrzewnica to trochę abstrakcja, ponieważ to też nie jest element eksploatacyjny i dopóki się nie rozszczelni nie ma po co jej wymieniać. Jeżeli ci ogrzewanie słabo grzeje to możliwe że układ chłodzenia jest zapowietrzony jeżeli coś było przy nim robione i spuszczany płyn albo po prostu nagrzewnica jest zamulona. O tym jak ją przepłukać już było, użyj szukajki a na pewno znajdziesz. Co do deski nie mam pojęcia, nie miałem z tym problemu, ale na pewno było omawiane na forum jak to zrobić.
-
[All B5] Nagrzewnica i parownik
Parownik nadaje się do wymiany wtedy gdy jest nieszczelny, nie jest to część eksploatacyjna więc się nie zużywa i nie podlega obligatoryjnej wymianie. Patrząc na niego stwierdzisz czy jest brudny, czy nie, uszkodzeń bez lampy UV i kontrastu w układzie nie zauważysz chyba że jest kompletnie rozsadzony. Na dyszy rozprężnej przed parownikiem rozpręża się czynnik chłodzący, przechodzi przez parownik obniżając jego temperaturę, następnie przez żeberka parownika dmuchawa tłoczy powietrze i kieruje schłodzone na nawiewy.
-
Audi 80 B4 Avant
Żeby wstawić halogeny z kierunkami musisz zmienić jeszcze lampy na gładkie bez kierunków żeby to wyglądało.
-
Audi 80 B4 Avant
Ładne B4, solidne jak czołgi auta i miały w sobie COŚ.
-
[B5 APU] Zapach oleju w kabinie
Dokładnie, na bank leci gdzieś olej po silniku i jak się nagrzeje to śmierdzi, a nawiew zaciąga to do środka, miałem coś takiego jak uszczelka pod deklem się pociła.
-
[ALL B5] Rozbieranie oparcia kanapy
Witam. Zmieniłem w aucie siedzenia na poliftowe i oczywiście oparcie tylnej kanapy ma inne mocowania. Myślałem żeby przełożyć mechanizm blokujący ze starego oparcia do nowego, ale nie wiem jak zdjąć tą płytę z tyłu oparcia czy są tam jakieś zatrzaski, czy zamontowana jest na sztywno i trzeba rozdzielać siłą, a wolę nie działać na ślepo żeby nie narobić sobie kłopotów. Macie może jakieś pomysłu albo doświadczenie w tym temacie ? Jeżeli nie uda mi się tego zrobić to kupię po prostu rygle oparcia z modelu poliftowego i założę zamiast starych.
-
[ALL] Zaparowane szyby ,ale od połowy auta
Przeczytałbyś posty powyżej i wiedziałbyś, że to normalne
-
[B5 AHU] Sprężarka klimatronika wymiana oleju
Jak w serwisie klimy mechanik podłącza do auta maszynę do obsługi klimy to ona najpierw odsysa olej i czynnik z układu i potem podaje nowy olej i czynnik chłodzący.
-
[ALL B5] Porysowane szyby
Tzn. co miałeś na myśli Kolego :gwizdanie: ?
-
[B5 AAH] Problem z fisem...
powszechna przypadłość, temat nieraz wałkowany
-
[ALL] Zaparowane szyby ,ale od połowy auta
I to jest najlepsze podejście przy tym parowaniu tyłu to robi robotę i fizyka i to, że kubatura kabiny jest mniej- więcej dwa razy taka jak w sedanie, a system wentylacyjny ten sam więc wiele pomóc nie można.
-
[ALL B5] Porysowane szyby
Szyby czołowej w polu widzenia kierowcy się nie poleruje, pozostaje wymiana.