Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[B6 AVJ] Problem z tiptronicem
Z tego co rozumiem jest poślizg przy przyspieszaniu, skrzynia z jakiegoś powodu nie trzyma ciśnienia- najpierw do sprawdzenia olej- czy nie jest spalony, czy nie ma za go mało. Jeżeli brakuje to czy skrzynka i jej okolice są suche i czy nie wywala oliwy w układ chłodzenia bo się chłodnica oleju rozszczelniła. Możliwe też, że uszkodzone jest sprzęgło hydrokinetyczne. Jeżeli olej będzie przepalony to skrzynka jest do rozebrania i remontu, albo niech Kolega szuka drugiej. Dłuższa jazda w tym stanie tylko wykończy skrzynię.
-
[ALL B5] Jak zlikwidować bardzo mocne parowanie szyb
Różnica jest taka, że w dużym stopniu filtruje zapachy dochodzące do kabiny z zewnątrz, spaliny itp.
-
[B5 ADR] Jak szybko w waszych niuniach robi się ciepło?
To chyba nie jest powód do zmartwień :gwizdanie: ? Ciepłe powietrze zaczyna lecieć już gdy temperatura płynu wynosi ok 30 stopni, więc przy sprawnym termostacie w plusowych temperaturach to nic dziwnego. Jeżeli jest webasto to na pewno masz gdzieś sterownik, a piec znajdziesz pod maską, prawdopodobnie przy lewej podłużnicy.
-
[ALL B5] Jak zlikwidować bardzo mocne parowanie szyb
Osobiście doradzałbym filtr kabinowy z węglem aktywowanym, jest różnica na plus w stosunku do zwykłego
-
Audi a2
Różnie to z nimi bywa, zwłaszcza że Kolega nie napisał ile to auto ma nalatane, a widziałem już A2'ki z przebiegami sporo powyżej 200 tys km. Ja podejrzewam bezpiecznik ale mogę się mylić.
-
Audi a2
Sprawdźcie bezpiecznik, jeżeli to nie to to pewnie szczotki silnika dmuchawy.
-
[ALL B6] Skrzynia automatyczna - migający komunikat
Tryb awaryjny, lepiej nie próbuj wtedy jechać bo będzie kiszka.
-
Street Kill's czyli pojedynki "na trasie"
Jeżeli idą do piachu sami to nie mam nic przeciwko, ale jeżeli zabierają ze sobą osoby postronne- dziewczyny/ żony, dzieci i innych uczestników ruchu to wtedy szkoda gadać
-
[A4 Avant B5 TDI] Automat
Automaty w tych rocznikach masz 4- biegowe i 5- biegowe tiptronik, spotykane najczęściej od 98 roku wzwyż, są różne oznaczenia tych skrzyń, ale generalnie nie trzeba w to wnikać. Lepszym wyborem jest tiptronik z racji "piątki" i możliwości ręcznej zmiany przełożeń jeżeli chcesz się pobawić ale trudniej spotkać zwłaszcza w "gołych" wersjach. Zadbane skrzynie są raczej bezawaryjne, przy kupnie warto dopytać się o ostatnią wymianę oleju i wymienić po zakupie jeżeli to konieczne bo przestrzeganie wymian oleju to jeden z kluczowych elementów bezawaryjnej eksploatacji. Z typowych usterek chyba najczęstszą i w zasadzie pewną przy przebiegach ok. 200- 250 tys km jest zużyte sprzęgło hydrokinetyczne- drgania w przedziale prędkości 60- 80 kmh, szarpanie, nie chce pełzać na D po puszczeniu hamulca. Mogą pojawić się drobne problemy z osprzętem elektrycznym w rodzaju padniętego czujnika prędkości czy usterki wybieraka, jest tego trochę opisane na forum, ale generalnie nic strasznego. Jeżeli uda ci się kupić auto z niezmarnowaną skrzynią i będziesz poświęcał choć minimum uwagi na jej obsługę to przejeździ jeszcze wiele tys km
-
[B5 ADR] Jak szybko w waszych niuniach robi się ciepło?
Jeżeli termostat jest uszkodzony i otwarty to w czasie jazdy nie ma szans zagrzać silnika do 90 stopni bo cały czas podaje płyn chłodniczy na duży obieg przez owiewaną pędem powietrza chłodnicę, na postoju dopóki nie ruszy wiatrak od biedy może złapać 90*, ale podczas jazdy szybko spadnie do ok. 70.
-
[B5 ADR] Jak szybko w waszych niuniach robi się ciepło?
Termostat to nie są duże koszty, byle był oryginalny żeby nie robić podwójnej roboty gdyby zamiennik był wadliwy
-
[B6 AMG] Grzeje jak w piekle
Zwróćcie jeszcze uwagę na czujniki temperatury w kabinie.
-
[B5 ADR] Jak szybko w waszych niuniach robi się ciepło?
U mnie ciepłe leci już po kilometrze dwóch jazdy, ale silnik inny. Z tego co piszesz Koleżanko to u siebie masz do wymiany termostat.
-
[ALL B5] Terkocze nawiew/klima
Możliwe również, że szczotki tak terkoczą.
-
[ALL B5] Smarowanie prowadnic foteli
Litowy będzie ok wazeliną czy towotem od biedy też można smarować, ale litowy lepiej się sprawdzi- jest skuteczniejszy pod obciążeniem.
-
[ALL B5] Smarowanie prowadnic foteli
Trochę zakręciłem :gwizdanie:
-
[ALL B5] Smarowanie prowadnic foteli
Tu chodzi o to, żeby ten smar trzymał parametry i faktycznie smarował w dość niesprzyjających warunkach w szynach foteli.
-
[B5 ABC] ASB nie wrzuca biegów.
Jeżeli woda dostała się do środka auta to prawdopodobnie będzie zalany sterownik.
-
[ALL B6] Parktronic - dziwne piski
Musi być jakiś błąd w systemie, bez podłączenia VAG-a się nie obejdzie.
-
[ALL B5] Smarowanie prowadnic foteli
Myślę, że najlepszy do tego będzie smar litowy.
-
[ALL B6] Parktronic - dziwne piski
jak wrzucisz wsteczny bieg i staniesz za autem czujniki słychać mniej więcej jako bardzo wysokiej częstotliwości cykanie świerszcza. Objawy, które podałeś wskazują że któryś czujnik jest niesprawny.
-
[ALL] Od kiedy w montowana była skrzynia DSG?
Montują w najnowszym A4 jako S-tronic i w A3.
-
[B5 AHU] Skrzynia automatyczna a szarpanie?
Kolego MichałK, a po co marqsowi nowy sterownik? Objawy, które opisał z pewnością nie pochodzą od kłopotów ze sterownikiem.
-
[B5 AHU] Skrzynia automatyczna a szarpanie?
Jeżeli masz zwykły automat to są 4 biegi, wrażenie piątki możesz mieć z powodu załączenia sztywnego sprzęgła przy prędkości ok 70- 80 kmh. Poziomu oleju nie sprawdzisz od góry, gdyż nie ma bagnetu, tylko przez śrubę kontrolną na kanale przy określonej temperaturze oleju w skrzyni. Jeżeli skrzynia nie ma wycieków (nie powinno żadnych być) i nikt nie zmieniał nigdy oleju to poziom jest prawidłowy. Jeżeli nie wiesz czy ktoś zmieniał olej to prawdopodobnie nikt tego nie robił i obligatoryjnie wymiana, olej o oznaczeniu LT71141, nie pamiętam ile tam na wymianę wchodzi. Do wymiany oleju poszukaj warsztatu wyspecjalizowanego w automatach, ASO zazwyczaj ani nie jest fachowe w tej kwestii, ani tanie, samemu bez doświadczenia ciężki temat i trzeba mieć/ zbudować sobie przyrząd do uzupełnienia oleju po zlaniu starego.
-
[ALL B5] Brak podświetlenia pokręteł ogrzewania/nawiewu na panelu centralnym
http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t16229.0.html;highlight=podświetlenie+nawiewu w tym temacie jest odpowiedź, na przyszłość