Treść opublikowana przez Mateuszek1001
-
Co wymieniać przy okazji wymiany rozrządu ?
pompe wody to raczej oczywiste,
-
Audi B5 1.8T nie odpala. Pomocy
jak lejesz samostartem i nie odpali to nie ma zapłonu albo jest w nieodpowiednim czasie, do sprawdzenia czy wgl iskra jest, czujnik położenia wału jak i samo ECU.
-
Brak ssania na zimnym silniku
Czujnik G62, znajduje sie od miedzy silnikiem a ścianą grodziową. dokładnie w króćcu który jest przykręcony do głowicy. dochodzą do niego 4 kable
-
Tłoczek nie chce się schować
musi sie dać schować, w przednich kołach sie wciska a w tylnych wciska wkręcając. a i zawsze kiedy cofasz tłoczki odkręć zaworki.
-
s4 b6 4.2 V8 nierówna praca silnika
A robiłeś logi na wypadające zapłony ?
-
Problem z zamykaniem i otwieraniem z pilota
Jak ci na fisie odwrotnie pokazuje, to albo to był angol i źle zrobili przekładkę albo co
-
Przelot w 2.0 lat
Jak dla mnie to możesz jeździć na samym kolektorze, jeśli nie przejmujesz sie konsekwencjami to śmiało wycinaj środkowy. Bedzię głośniej
-
Grzanie się płynu chłodniczego
No jeśli chodzi o rzeczywiste gotowanie i wywalenie płynu to wiadomo że problem leży albo w termostacie, uszkodzonej pompie bądź zatkanej chłodnicy
-
Uszczelniacz wałka rozrządu PTFE
na forum ktoś już mówił o tym sposobie co napisałeś i niby było okej
-
Grzanie się płynu chłodniczego
G62 to czujnik temperatury cieczy, ma on dwie funkcje, jedna to wskazania temp dla ECU a druga na deske rozdzielczą. O błąd nie chodzi raczej a o sprawdzenie jego parametrów czy nie świruje.
-
[BPW] a wycięcie dpf
To zależy ile dmuchniesz w silnik, przy samym dolaniu paliwa bez odpowiedniego doładowania bedzie puszczał kocura. Jak zrobi to ktoś kumaty to bedzie bez dymu
-
Grzanie się płynu chłodniczego
Proponuje najpierw przejechać sie do kogoś kumatego i sprawdzić czujniej G62. możliwe jest że on świruje, jeśli wykluczy sie jego uszkodzenie, trzeba przyjrzeć sie termostatowi a na końcu pompie. Tak będzie najtaniej
-
Przelot w 2.0 lat
Największe znaczenie ma początek układu, niektóre wolnossące silniki potrzebują odpowiedniego ciśnienia w układzie wydechowym, w przypadku turbo jest całkowicie odwrotnie. Tak samo jak w wolnossącym układ dolotowy ma bardzo ważną role i pseudo tjuning typu filtr stożkowy bardziej zaszkodzi niż pomoże. Podobnie jest z układem wydechowym, dlatego chociażby zastosowanie różnych średnic rur wpływa na prace silnika. Proponuje poczytać na temat strojenia układu wydechowego chociażby na tej stronie http://grabowski.info.pl/?page_id=27 Układy dedykowane firm takich jak magnaflow czy borla są odpowiednio liczone według przeznaczenia, nie mówie tu o samych tłumikach a całych układach od kolektora aż po wydech końcowy.
-
Przelot w 2.0 lat
Osobiście odradzam robienie samemu wydechu do silnika wolnossącego, wydech w takich silnikach jest liczony odpowiednio, wiec ingerencja w niego bedzie skutkować obniżeniem mocy. Chyba że jest to zestaw dedykowany konkretnego producenta. Co innego w silniku turbo, tam wydech może kończyć sie na turbinie.
-
Wymiana przewodów hamulcowych
Co mechanik to inna teoria na temat wszystkiego od przewodów hamulcowych, po używane tarcze hamulcowe po wlewanie 20w60 do silnika który bierze olej, no cóż . Ja jeśli miałbym wymieniać wszystkie dał bym ori stalowe. Gdy tylko jedną rurke to wtedy miedz.
-
Analiza logów 1.8T BFB - proszę o pomoc
Czyli swiece nowe na początek i program do zrobienia ejszcze raz
-
Wymiana przewodów hamulcowych
jak chcesz mieć ładnie zrobionone to lepiej gotowe. Ori stalowe po pewnym czasie szlak trafi, ruda szmata zje. Za to miedziane są odporne na to zjawisko. Sporo ludzi twierdzi żeby wystrzegać sie dawania miedzi bo sie poddaje ciśnieniu, i zamiast całe ciśnienie kierować na tłoczki, to rurka sie poddaje. Nie wiem ile w tym prawdy, ale dla siebie jeśli jedną rurkę miałbym do wymiany to dałbym miedź lecz jeśli wszystkie to ori stalowe.
-
Blokady BBK
W inter carsie wypożyczają narzędzia, może będą mieć
-
Analiza logów 1.8T BFB - proszę o pomoc
Na moje to tak jakby 4 cewka lub świeca trochę wypadała
-
karta pomiaru podwozia
Cieżko bedzie coś takiego znaleźć, chyba że podpytać w jakimś dobrym warsztacie blacharskim,może mają takie coś. Bo z aso raczej wątpie. chyba ze byłby ktoś na forum kto tam pracuje bądz ma jakieś wtyki.
-
karta pomiaru podwozia
Jest taki program jak Autorobot, można z chomika zassać to i jest tam większośc aut. Program pokazuje wszystkie odległosci. Może to pomoże
-
[1.6 ADP] - poprawne ustawienie i paramtery zapłonu.
Ja bym to ustawił normalnie lampą i tyle. Skoro strzelał w tłumik to za pózny załpon troche. Podłącz lampę na pierwszy cyl oczywiście, obok aparatu powinien być otwór jeśli dobrze pamiętam i jest tam wycięcie na kole, wiec musisz tak kręcić aparatem żeby swieciła akurat na punkcie i powino hulać
-
Znaczna utrata mocy po włączeniu klimatyzacji - pomocy
Może sprężarka sie zaciera i taki opór stawia.
-
1.8T AWT 2001r panewki czy napinacz?
Najpierw sprawdz ciśnienie oleju, jeśli będzie niskie to micha w dół i patrzeć na smok,
-
Fis i manetka
Tak manetkę zakodować w module kierownicy A tak racja, to b5