Treść opublikowana przez Armi
-
[B5 AFN] Zmiana dawki rozruchowej - jak?
Czyli tak jak podejrzewałem. Próbowałem vagiem ale pompa nie bardzo pozwala na zmiany, stukałem też młotkiem w nastawnik i nic (dawka na wolnych obrotach nie chce zejść poniżej 6,2) Po wymianie sprężyn w pompie dalej jest błąd i dalej ciężko odpala (może trochę lepiej niż przed wymianą sprężyn). Czyli co, generalnie szukać kogoś kto zmieni dawkę startową w sofcie za mniej niż 500zł?
-
[B5 AFN] Zmiana dawki rozruchowej - jak?
Historia przedstawia się następująco: Na desce rozdzielczej mryga mi kontrolka świec żarowych, vag pokazuje błąd nastawnika. Samochód opala ciężko, czasem nawet bardzo. Oddałem wiec pompę wtryskową do naprawy. Mechanik wymienił sprężynki ale powiedział, że uszkodzona jest również sekcja. Mówił, że opcje są 2: wymiana (1200zł) albo zmiana dawki rozruchowej (500zł). Mam pytanie, czy jestem w stanie zmienić tę dawkę sam i czy rzeczywiście po zmianie auto będzie odpalało na dotyk?
-
[B5 AFN] Audik Armiego - koniec przygody - SPRZEDANE
Update: Pakiet diodowego oświetlenia (zrealizowany w połowie) Czerwone zaciski hamulców LEDy na tył kupione
-
[B5 AFN] Granatowa Czwóreczka po małych zmianach-nowe foto str1:)
To niedużo Ja szmelc z allegro miałem za 100zł :doh1: ale już nie mam bo paskudnie to wyglądało. U Ciebie super
-
[B5 AFN] Granatowa Czwóreczka po małych zmianach-nowe foto str1:)
Gruby (oryginalny) chrom super wygląda Jeszcze lekka gleba i będzie Ile zapłaciłeś za chromy?
-
[B5 TDI] Achatgrau + svart-matt pakke, SESJA Z SUZI :D (str. 4)
Zdjęcia nie oddają ich uroku. Jak brat kupował 18 to też mówiłem, że wyglądają jak kołpaki. A na żywo, robią wrażenie
-
[B5 ABC] Czarna Perła 2,6 V6 by Arturo86r
No nic, z tymi chromami, od razu widać, że allegro ale jak Ci się podoba ok. Też takie miałem i teraz mi wstyd, że byłem na tyle głupi by je przykleić. Gorzej ze sprężynami, może i fajnie się jeździ po gładkiej drodze ale każdy kto chociaż na chwilę jechał autem z amortyzatorami o skróconym skoku powie, że nie ma porównania. Zresztą nie bez powodu Audi do zawieszenia 1be (tylko -2cm) montowało amortyzatory o zupełnie innej charakterystyce. Wiem co mówię bo sam miałem obniżone auto tylko samymi sprężynami (takie już kupiłem )
-
[B5 ABC] Czarna Perła 2,6 V6 by Arturo86r
Lipa z tymi chromowanymi listewkami z allegro Jak zerwiesz będzie lepiej, a jeszcze dasz ramkę grilla na czarno to auto nabierze charakteru Lampy tył też do zmiany, postarzają samochód i obowiązkowo białe kierunki w błotniki. Obniżanie samymi sprężynami - szkoda gadać.
-
[B5 TDI] Achatgrau + svart-matt pakke, SESJA Z SUZI :D (str. 4)
Mój brat ma identyczne 18' Na żywo wyglądają lepiej. Gdyby miały rozstaw śrub pasujący do audi to pewnie bym mu zabrał :gwizdanie:
-
[B5 1Z] A4 TDi
To dziwne,że mnie tu jeszcze nie tu nie było Zawsze podziwiam ludzi, którzy mają własne pomysły na mody :oklaski:
-
[B5 AFN] Audik Armiego - koniec przygody - SPRZEDANE
Sprężynki w pompie wymienione. Trzeba jeszcze zmienić dawkę rozruchową, pali lepiej ale nie idealnie (chyba, że odepnę czujnik temperatury, wtedy pali na dotyk).
-
[B5 AFN] Audik Armiego - koniec przygody - SPRZEDANE
Minęło troszkę czasu.... Pod względem mechanicznym, dwie zmiany: naprawa pompy wtryskowej (wreszcie AFN jedzie jak AFN ) wymieniony kompletny rozrząd + chłodnica Pod względem wizualnym: woskowanie i polerka Po przygodach z mechanikiem partaczem, zmiana opon z 215/50/17 na 225/45/17. Tył poszedł trochę do góry ale za to felga wydaje się wizualnie większa. Ogólnie jestem zadowolony
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
Testowałem wczoraj z bratem. Ja uniden 520xl i sirio ml-145. A on harry II i antena missouri. W odległości 4km ledwo było słychać. Musiałem praktycznie wyłączyć rf-gain. Nie wiem skąd ludzie biorą opowieści o tym, że mają zasięg 15km Żeby nie było, kupował zestaw w sklepie i płacił za montaż i strojenie. A teraz narzeka, że wydał 900zł na zestaw CB, który ma dużo gorsze parametry od mojego za połowę jego ceny. Coś czuje, że sprzeda tę antenę i kupi Floridę.
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
To jest chyba najgorsza antena z jaką się spotkałem Zasięg 2-4km. W pogodny dzień, na terenie równinnym.
-
Spoty LRY - odwołane
Ojciec Dyrektor, był widziany w okolicy Biedronki :gwizdanie:
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
Taaak to zwykle wygląda Jak ścieżka na ...? ...czysto... Mobilki, jak ścieżka na ...? ...czysto... Powie mi ktoś jak ścieżka na...? ...przecież już 2 razy mówili, że czysto... Dzięki, szerokości. Sytuacja z wczoraj, i komentarz kierowcy tira, że pewnie ma antenę długości 40cm. Rzeczywiście w trasie (zależy też jakiej) wystarcza ( ), tylko powoduje irytację innych kierowców, którzy często już nie chcą odpowiadać bo ciągle ktoś pyta o to samo. A wystarczy mieć troszkę dłuższą antenę i wie się wszystko.
-
[AW B5] Moja Audi a4
Nie wiem co dodać ale wiem co wyrzucić: brewki i ten paskudny grill. Nie widzę jak wygląda wydech i tylny zderzak (cały) ale podejrzewam, że też do wywalenia. Lampy przednie i tylne na ori poliftowe i będzie miazga _________________________________________________ Brewki wywalaj dziś bo to straszny obciach z nimi jeździć.
-
[B5 AFN] Obniżenie zawieszenia
Mogę potwiedzić, bardzo szybko będziesz wracał do seryjnego zawiasu bo nie da się jeździć. Każdy krawęrznik, podjazd, dołek powoduje bujanie jak na statku. To nie prawda, że seryjne amortyzatory zaraz siądą. Prawda jest taka, że jazda na seryjnych amortyzatorach z glebą -40mm jest niebezpieczna. Chyba, że chcesz jeździć z prędkością max 60-70 km/h i dalej modlić się o to żeby nie bujnęło albo żebyś nie zawadził.
-
[B5 ADP] Moja perłowa Malinka :)
Cameleon, nie wrzucaj chromów. Masz bardzo ładny kolor a4 i niestety chromy trochę zginą. Na czarnym wyraźnie rzucają się w oczy. Tutaj masz ciekawe przeróbki: http://www.a4-klub.pl/smf/b5_16_w_koncu_wystawiam_swoja_furmanke-t9657.0.html;all=
-
[B5 Sedanik] Moja ADUSIA :)
O gustach się dyskutuje To co robisz na forum dyskusyjnym, którym notabene jest "moja a4" ? Chyba nie po to prezentujesz auto, żeby nikt nic o nim nie napisał, ewentualnie potwierdził Twoje zdanie?! Przedstawiając swój samochód, zgadzasz się na dyskusję na jego temat i przy okazji Twojego "sweetaśnego" gustu. Mi tam się Twoje auto nawet podoba bo to polift, ale i tak pierwsze co się rzuca w oczy to .eu i królowa, auto jest gdzieś tam dalej. Dlatego, komentarze są jakie są.
-
[B5 Sedanik] Moja ADUSIA :)
:gwizdanie: Tylko na eu napiszą: super furka, fajne fele, rzeczywiście królowa U nas napiszą Ci prawdę: ładna ale bez rewelacji. Tym te kluby się różnią. U nas nikt nie wciska kitów.
-
[ALL B5] Jakie boczne kierunki ?
Tylko białe.
-
Uszkodzone opony - niedpotrzanie mechanika - SPRAWA ROZWIĄZANA
Ja też się cieszę ale wiadomo mam obawy o to ile będzie chciał mi zapłacić za opony. Opona dotykała do blaszanego kołnierza, który jest tylko przy tylnych amortyzatorach. To metalowe kółko, które leży na lewo od amortyzatorów, w folii.
-
Uszkodzone opony - niedpotrzanie mechanika - SPRAWA ROZWIĄZANA
Ten mechanik nie jest taki porządny bo jeszcze wczoraj się upierał, że wszystko sprawdzał i nawet jeździł autem i nic nie ocierało. A dziś wystarczy, że założył oponę to zobaczył że osłona amortyzatora dotyka do opony.
-
Uszkodzone opony - niedpotrzanie mechanika - SPRAWA ROZWIĄZANA
Sam już nie wiem. Mechanik zakładał mi komplet: sprężyny i amortyzatory(nowe). Dobrane do tego samochodu. Nic mi nie odradzał, nic nie mówił że mogą być jakieś problemy. Równie dobrze ja mogę się spytać czy jakbym przywiózł koło od traktora to też by próbował mi je zamontować. Przecież to on jest mechanikiem a nie ja.[br]Dopisany: 12 Kwiecień 2010, 00:17_________________________________________________Mechanik oczywiście się wyparł wszystkiego. Powiedział, że jeździł i sprawdził że nic nie ocierało. To dziwne dlatego, że jedyna opona jaka nie ociera to 15. 205/45/17 czy 225/45/17 ociera o osłonę amortyzatora. A wystarczyło podnieść tą osłonę i nic by nie tarło.[br]Dopisany: 12 Kwiecień 2010, 14:55_________________________________________________ Na szczęście nie miałeś racji. Mechanik podpisując kartę gwarancyjną poświadczał, że usługa została wykonana poprawnie. I nie było ku niej żadnych przeciwwskazań. Jeśli uważał, że takowe były np. zła opona czy niesprawny/nieodpowiedni amortyzator nie powinien się podejmować montażu lub zamieścić adnotację, że były jakieś niezgodności. Tak stwierdził rzeczoznawca. A sprawa wygląda tak, że pojechałem do mechanika jeszcze raz, zamontował przednie (nieuszkodzone) opony na tył, podniósł samochód i stwierdził, że rzeczywiście obciera. Jutro poprawi położenie osłony amortyzatora i odda pieniądze za opony. Myślę, że świadomość tego że dam się nastraszyć i nie ustąpię zrobiła swoje. Plus to, że w małym mieście wszyscy wszystkich znają i o klientów trudno.