Treść opublikowana przez Armi
-
[B5 AFN] Pompa się kończy (uszkodzona sekcja)? Proszę o ocenę logów
Tak pisałem w innym wątku mam problemy z rozruchem auta (i na ciepłym i na zimnym). Vag wywala błąd nastawnika. Wymieniłem sprężynki w pompie ale mechanik mówił, że uszkodzona też jest sekcja. Mechanik, który wymieniał sprężynki powiedział, że można zmienić mapę wtrysku (wgrać program) i auto znów będzie dobrze "odpalać". Drugi mechanik mówił, że jeśli uszkodzenia są zbyt duże to remapping nic nie da. Nie wiem komu mam wierzyć. Czy ktoś po tych logach jest w stanie określić jak bardzo jest zły stan pompy (sekcji)? Statyczne: 000 001 003 004 007 008 010 011 013 023 Dynamiczne: 000 001 003 004 BS: 000 003 004 011
-
Spoty LRY - odwołane
Chcesz być L5 BIGOS ?
-
[B5 ADP] Moje szare wozidełko.
To tak jakby do dobrego garnituru założyć gumowce zamiast pantofli. Jest taniej ale jest też festyn. Tak samo jest w przypadku chromu na metry.
-
[B5 AFN] Zmiana dawki rozruchowej - jak?
Jestem kompletnie zdezorientowany. Jeden mechanik mówi, że zmiana mapy wtrysku załatwia sprawę uszkodzonej sekcji, inny mówi że nie. Mogę wstawić logi, jeśli da się z nich odczytać odpowiedź na moje pytanie. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? _________________________________________________ Mechanik, który wymieniał sprężynki twierdzi, że sekcja jest "przytarta" ale, że on przesunie o ileś tam pierścień i będzie dobrze. Daje na to gwarancje. Więc chyba przy tym zostanę. W tym wątku wkleiłem logi (jakby ktoś chciał spojrzeć): http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_pompa_sie_konczy_uszkodzona_sekcja_prosze_o_ocene_logow-t131020.0.html
-
[B5 ADP] Moje szare wozidełko.
Załamka totalna
-
[ALL] Rysy i magiczna kredka
Odnośnie obijaczy. Pomalowałem prawie cały samochód bo był porysowany, odebrałem w sobotę a w niedziele jakiś palant bach w moje drzwi. Dobrze, że jeszcze byłem w aucie. Na szczęście nie zrobił wielkich szkód. Ale się gość się wystraszył bo wyskoczyłem do niego z takim impetem jakbym za chwile miał go kijem bejsbolowym okładać. Po roku czasu, stwierdzam że malowanie auta tylko dlatego, że są ryski mija się z celem. Odpryski i wgniotki od kamieni są na progach, masce, tylnym zderzaku. Jak woskowałem ostatnio auto to prawie się załamałem. Ale mam już zestaw naprawczy do lakieru i będę walczył Wracając do tematu to kredka jak i pasta koloryzująca nic nie da na dłuższą metę.
-
[B5 AFN] Problemy przy rozruchu
Sprawdz vagiem kody błedu. Dla pewności lepiej zrobić pełne logi. Słyszałem już od kilku speców od pomp wtryskowych, że często vag krzyczy nastawnik a okazuje się, że to usterka w pompie.
-
[B5 AWT] Moje brzydkie kaczątko 1.8 T :)
To audi S4. Opcją przy zakupie b5 był pakiet sport np. zawieszenie 1be, kubełkowe fotele, trójramienna kierownica etc.
-
[B5 AWT] Moje brzydkie kaczątko 1.8 T :)
Ja kupiłem po gradobiciu i też musiałem malować ale warto było bo przebieg oryginalny i bezwypadkowe auto. Ładne felgi, lekka gleba, xenon i będzie Btw, w b5 nie było pakietu s-line.
-
[B5 AHU] Gleba czy wtryski, prośba o poradę
Też mi się tak wydaje. Lepiej dozbierać kasę na graty typu wtryski, fmic, może turbo i dopiero jechać na program.
-
[ALL] Jakie felgi
Uwielbiam mechaników rodem z PRL-u i samozwańczych znawców motoryzacji gadających takie bzdury :>
-
[B5 ABC] Czarna Perła 2,6 V6 by Arturo86r
Podejrzewam, że tyle samo. Ja płaciłem 200zł za wymianę sprężyn i amorków.
-
Spoty LRY - odwołane
Na normalnej drodze nie zawrócisz na 3 razy. Promień skrętu ciężarówki. A elektronika i jej usterki w tym aucie to też osobna bajka :gwizdanie: Tak poza tym to fajne przestronne auto ale bez charakteru.
-
[B5 ABC] Czarna Perła 2,6 V6 by Arturo86r
Pewnie dlatego, że nie jest to powód do dumy W LRY są dwie osoby, które mają seryjne amorki i krótsze sprężyny i trochę narzekają, że zaczepiają. Ja mam większą glebę i nie marudzę. Po prostu muszą ostrożniej a czasem bardzo ostrożnie jeździć.
-
[B5 ADR] moja czwóreczka nowe foty
Poduszki kierowcy, dziwnie odstaje (sądząc po zdjęciach). Ściągaj te pokrowce, lepsze zniszczone siedzenia niż to coś. Gdzieś widziałem, przeróbkę tylnych lamp polegającą na zamalowaniu sprejem na czarno, tego górnego pomarańczowego paska. Na czerwonym aucie wyglądało bardzo fajnie ale nie wiem jak na ciemnym.
-
Spoty LRY - odwołane
Jak pozna ceny części zamiennych i zwrotność tej krowy to zmieni zdanie
-
[B5 ADR] moja czwóreczka nowe foty
Wywal te pokrowce bo to wioska Możesz ściągnąć znaczki z tylnej klapy, polakierować klamki, kupić welurowe dywaniki, poprawić atrapę poduszki (bo odstaje) etc. Najlepiej popatrz sobie na auta w dziale moja b5 i na pewno szybko znajdziesz inspirację
-
[B5 ADR] moja czwóreczka nowe foty
Widzę, że kolega z .eu do nas zawitał. Nie doczekałeś się na odpowiedz czy lampy będą pasować? Pamiętam jak kiedyś tam napisałem, żebyś wywalił te alu-dekle. Teraz jest dużo lepiej
-
[ALL] Mrugająca kontrolka od świec co to może znaczyć ???
To odpal jeszcze raz. U mnie na początku było tak, że kontrolka mrygała raz na jakiś czas a później co drugie uruchomienie silnika. A teraz mryga cały czas. I podepnij pod vaga. Bez tego ani rusz.
-
[B5 ABC] Czarna Perła 2,6 V6 by Arturo86r
Niezależnie od tego czy jest -30 czy -60 na sportowych amorkach wjedziesz wszędzie. Auto zachowuje się tak samo jak na seryjnym zawieszeniu. Nie jest konieczne zwalnianie do zera na progach, krawężnikach etc. Przykład: wczoraj jechałem w 5 osób (każda po 80kg wagi) i bagażnik pełen walizek i nic. Normalna jazda. Jak założysz skrócone sprężyny do zwykłych amortyzatorów to przód "kłapie" wszędzie, wystarczy delikatna nierówność i zaczepiasz dziobem. Zapakujesz samochód, zapomnij o jeździe przez tory, krawężniki. Dodatkowo tworzy się głupie przekonanie, że obniżony samochód nie nadaje się do normalnej jazdy. Ja moim parchem wjeżdzam do lasu, polne drogi i nie boję się, że coś uszkodzę czy urwę. Przekonasz się jak kupisz amortyzatory o krótszym skoku
-
[B5 AFN] Audik Armiego - koniec przygody - SPRZEDANE
Te które kupiłem są jak poliftowe tylko, że ledy. Ostatnio tak popatrzyłem na moje obecne lampy i powiedziałem sobie: że przód wygląda ładnie ale tył gorzej, więc kupuje ledy żeby była równowaga
-
[B5 AFN] Audik Armiego - koniec przygody - SPRZEDANE
Te co wszyscy Nosb, Dawids, Mcm. http://allegro.pl/item1007023223_lampy_nowe_audi_a4_94_00_red_led_diody_tuning_w_wa.html Wcześniej chorowałem na takie: ale jak zobaczyłem je na żywo (na aucie) to mi się odechciało. Piękne są tylko na zdjęciu z aukcji. _________________________________________________ Oświetlenie wnętrza mam ukończone w połowie bo nie pasują mi wszystkie żarówki. Poza tym, wywala bezpieczniki i wczoraj nieświadomie jeździlem bez świateł stop
-
Youngtimer'y, auta z duszą, kultowe klasyki
Koleżanka miała ciemno - brązowe Audi 4000S. Niestety rozbiła go jakiś rok temu. Szkoda, chętnie bym je odkupił. Szczególnie, że było w świetnym stanie. Niewtajemniczeni mylili to auto z polonezem :doh1: Wyglądało mniej więcej tak: ,
-
BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE - "PUŁAPKI"
Krajowa siedemnastka to nic w porównaniu z tzw. Nadwiślanką 801 (Warszawa - Puławy). Momentami są ładne odcinki ale generalnie Ładne widoki i nic poza tym. Dziura na dziurze, słynna nawierzchnia z płyt. Jak kiedyś tamtędy jeździłem to cały czas miałem wrażenie, że słyszę jęki aluminiowych wahaczy
-
[B5 AFN] Audik Armiego - koniec przygody - SPRZEDANE
Fotkę przejściową zrobię w nocy. Siuśki będą jak ogarnę tę pompę bo próbowałem zmieniać dawkę rozruchową ale nic to nie dało. Dalej kiepsko odpala, i w ogóle te dawki paliwa nie chcą się zmieniać. Wstyd straszny, parkuję gdzieś - ludzie się patrzą na auto (myślą - fajne). Wracam, chce odpalić - budą telepie, odpala po 10s, ludzie myślą - ale grat.