Treść opublikowana przez golfagn
-
Wymiana foteli na sporty A6C6.
Witam, mam pytanie odnośnie wymiany przednich foteli: aktualnie posiadam w nich podgrzewanie, pełną elektrykę wraz z pamięcią po obu stronach. Niestety nie odpowiada mi ich wygląd- są to całe skórzane "zwykłe" fotele. I pytanie jest takie: czy jak kupię takie jakie mi odpowiadają z wyglądu, też grzane i z pełną regulacją ale manualną z wyjątkiem elektrycznych lędźwi to będzie jakiś problem z przełożeniem elektryki do nich? Czy szkielet ma jakieś różnice? Czy na przykład wystarczy gąbki przełożyć z oparciem? Jak się za to zabrać? Czy zostaje mi tylko zakup foteli w pełnej elektryce?
-
Olej ATF do skrzyni tiptronic [JAX] 6HP19 / 6HP19A 3.0 TDI
WAUZZZ4F0AN041181
-
Olej ATF do skrzyni tiptronic [JAX] 6HP19 / 6HP19A 3.0 TDI
Nowy nabytek A6 C6 3.0 TDI 240KM z 2009r Quattro. We wlepce mam model skrzyni KJC. Czyli z tego co rozumiem jest to 6HP19A. Dotąd był wymieniany olej co 60 tyś, a ostatnio był zmieniany 55 tyś temu to dla spokoju wymienię. Pytanie o olej i filtr: są na allegro zestawy ZF samego filtra z uszczelkami i śrubami po 300zł o numerze 1071.298.039 oraz zestaw z olejem ZF LIFEGUARD Fluid 8 7litrów za 700zł. Link Czy takie zestawy pasują? Bo czasami trafiają się sprzeczne opisy aukcji. Czy lepiej filtr za ok 60zł i jakiś inny olej? Niestety nie widzę nic tańszego w zamiennikach. Drugie pytanie odnośnie wymiany: na równym podłożu spuszczamy olej, odkręcamy miskę, wywalamy filtr, czyścimy miskę i składamy z nowym filtrem wymieniając uszczelkę. Potem zalewamy aż będzie się wylewał olej, zakręcamy wlew i nagrzewamy olej do 35-40 stopni po czym sprawdzamy poziom oleju (ma się ulewać i w razie potrzeby dolać). Coś pominąłem? Do takiej wymiany 7 litrów wystarczy? I podczas nagrzewania oleju należy zmieniać biegi? Jak tak to które?
-
Audi A4 B9, a w dokumentach A4 B8
VIN się chociaż zgadza w papierach? W jakim kraju kupiona?
-
Dołożenie pilota do Webasto.
Witam. Pacjent Audi A6 C6 po lifcie. Mam w nim webasto oryginalne i sprawne. Nie mam niestety do niego pilota i nie wiem czy był wcześniej czy nie. Czy zawsze wystarczy dokupić pilota i go przyuczyć czy bywały wersje bez pilota i bym musiał dołożyć radio itp? Jak mogę sprawdzić vag-comem czy jest sterownik do pilota w aucie?
-
Dziwne odgłosy i stuki przy skręcie w lewo
A to nie krzyżak strzela?
-
Opinie na temat zawieszenia pneumatycznego Audi A6 C6.
Niestety lub na szczęście ktoś mnie ubiegł z autem ;(
-
Jak sprawdzić który głośnik jest popsuty
Test głośników na Vag-u.
-
Opinie na temat zawieszenia pneumatycznego Audi A6 C6.
Powiedzmy, że są to dość szybkie przejazdy przez miasto. Pracuję w takich godzinach, że nie ma korków a trasa w jedną stronę to 16km. Z drugiej strony jedyny inny silnik to TFSI 3.0. Ale mało ich takich jak ja chcę w wyposażeniu i w kombi. A spalanie też ma jakie ma. Wersja 240 koni ponoć najbardziej dopracowana i mało awaryjna z tego co czytam po internecie. Jakiś negatywnych opinii nie widziałem. Powiesz coś więcej?
-
Opinie na temat zawieszenia pneumatycznego Audi A6 C6.
Siema, wpadła mi w oko Audica. Wszystko mi w niej pasuje z wyjątkiem zawieszenia pneumatycznego. Obawiam się kosztów obsługi. Na szybko sprawdziłem koszty: tylne miechy 450zł sztuka, przednie ok 750zł sztuka. Blok zaworowy ok 400zł, sprężarka 1250zł. Wymiana i obsługa bardzo prosta, wręcz łatwiejsza jak sprężynowe. Ale jak realnie to wygląda z trwałością? Przebieg auta 370 tyś, silnik 3 litry tdi 240KM. Będzie jeżdżone 80% po mieście. Generalnie poznam każdą opinię.
-
[A4 B6/B7] zamknięte drzwi, padnięty zamek, pilot uruchamia tylko kontrolkę awaryjnych na równo 90 sekund
Odcięcie akku nie gubi pamięci kluczyków.
-
[A4 B6/B7] zamknięte drzwi, padnięty zamek, pilot uruchamia tylko kontrolkę awaryjnych na równo 90 sekund
Jakie kody kluczyków? Nie mam pojęcia o czym mówisz.
-
[A4 B6/B7] zamknięte drzwi, padnięty zamek, pilot uruchamia tylko kontrolkę awaryjnych na równo 90 sekund
Najpierw odepnij akumulator. Może zadziała po tym centralny.
-
[A4 B6/B7] zamknięte drzwi, padnięty zamek, pilot uruchamia tylko kontrolkę awaryjnych na równo 90 sekund
Szyba z dostawą od 30zł na allegro Ale najpierw odłącz akumulator, może błędy się zresetują i otworzysz auto. Żeby otworzyć maskę wyciągnij grill (jest na zatrzaskach, trzeba przesunąć go w skrajną prawą lub lewą stronę i tam gdzie większa szczelina będzie podważyć, potem przez uchyloną kratkę wkładasz rękę i odczepiasz resztę zatrzasków. Łatwe to i szybkie, sam robiłem niedawno). Po wyjęciu grilla masz 3 nakrętki trzymające zamek do maski, odkręcisz je płaskim kluczem (trochę to zajmie, bo miejsca na ruch mało). Resztę już pewnie wiesz co i jak.
-
[A4 B6/B7] zamknięte drzwi, padnięty zamek, pilot uruchamia tylko kontrolkę awaryjnych na równo 90 sekund
A zamek w bagażniku nie działa żeby wejść do środka?
-
Potrzebuje listwy oświetlenia tablicy o numerze oe-8E0827576
Jak coś z A6 pasuje też: 8P4827574. Brakuje tylko otworu na zamek, ale po co to komu.
-
Oświetlenie tablicy - zmiana na LED
Pozostaje tylko pytanie, czy masz do czego zamontować te lampki Bardzo często stare lampki a dokładniej śruby po nich są nie do usunięcia. Sprawdź najpierw stan blendy. Ja ostatnio dla świętego spokoju wymieniłem i wstawiłem nowe lampki do tego. Od A4 kosmicznie drogie są, na szczęście kilka razy taniej znajdzie się ta sama blenda od A6 Tylko nie ma w niej otworu na zamek, ale to dla mnie kolejna zaleta.
-
Zakup Audi A6 c6 benzyna
2.0 i 2.4 to olać. Za małe na taką budę i drogie w serwisie to będzie/trochę awaryjne. Przede wszystkim koniecznie po FL po 2008 roku szukaj 2.8 lub 3.0.
-
Jakość felg po renowacji do oceny.
Może sprzedawca miał praktykanta na warsztacie
-
Kamoka - co to za firma
Kupiłem kompletny zawias Kamoki na przód do A4 B6. Tragedia, rozsypały się wszystkie wahacze i końcówki drążków poniżej 10 tyś km. Tylko łączniki stabilizatora wytrzymały, ale też je wywaliłem dla spokoju.
-
cewka skv co sądzicie?
Jak ktoś wyżej napisał masz gwarancję to czemu nie brać? W końcu masz na podmianę starą część a do wymiany nie musisz wyciągać silnika Co innego, jak sprzęgło itp, czyli części co sama wymiana kosztuje tyle co część. Wtedy warto dopłacić do firmy. W końcu nasze auta mają wartość hmm... pakietu skórzanego w nowym Audi
-
Płyn chłodzący, silnik puchnie, ciśnienie w układzie
Co możemy podpowiedzieć? Masz coś nieszczelnego i tyle. Musisz zlokalizować wyciek, może kapie na wydech lub gorącą część silnika i paruje od razu, przez co nie będziesz miał kałuży pod autem. Będziesz miał w tym miejscu biały nalot. Zlokalizuj i zlikwiduj. Ciśnienie w układzie po zagrzaniu to normalna sprawa, a 102 stopnie mieszczą się w normie. Silnik pracuje w temp 80-120 jak dobrze kojarzę. Magiczne 90 na desce to zaokrąglona wartość.
-
Błędy po założeniu alarmu.
Siema. Założyłem oryginalny alarm: syrenę, przełączniki w drzwi, czujnik przy lampce sufitowej i przeprogramowałem moduł komfortu. Wyskoczyły po tym następujące błędy: 01616; 00962; 01366; 01403. Możliwe, że coś źle podłączyłem? Mniej więcej wiem co to za błędy, tylko czemu 4 na raz? W podsufitce miałem już okablowanie i myślę, czy nie było niekompletne itp. Sygnał zbitych szyb to rozumiem, że albo mam nieodpowiednie szyby albo brak okablowania pod nie.
-
MULTITRONIC wibracje przy przyspieszaniu
Brzmi jak poduszki silnika i skrzyni.
-
Demontaż pasa przedniego a klimatyzacja
Na podstawie B6 mówię, że nie da rady. Ale spokojnie, nic się nie stanie. Daj całemu płynowi zlecieć do końca, pokręć kierownicą, żeby wypchnęło resztę płynu z układu i po zmontowaniu zalejesz wszystko nowym. To, że komuś rozpadła się pompa to kompletny przypadek. Ja po spuszczeniu płynu odpalam dosłownie na sekundę auto jeszcze, żeby z przewodów wypompowało co się da, ale to robię na własną odpowiedzialność.