Treść opublikowana przez kixi4
-
Problem z odpalaniem 2.0 tfsi
Jesli nie ma bledow, a silnik ma problemy z odpalaniem na zimnym i na cieplym to obstawiam na sterownik pompy paliwa, ktory znajduje sie przy zbiorniku paliwa. Znajdziesz go demontujac siedzisko tylnej kanapy pod ktorym znajdziesz zaslepke na 3 srubki. Pod nia jest dojscie do pompy i filtra w zbiorniku, a obok na wierzchu jest ten sterownik. Warto odczytac z niego numer czesci jaki tam jest zamontowany i pod ten numer zamowic nowy np w IC z pierburga.
-
Problem z odpalaniem 2.0 tfsi
A czy zdarza sie, ze podczas jazdy np nierowno pracuje, albo traci moc?
-
Niskie ciśnienie oleju na biegu jałowym
Zostaja walki wyrownowazajace, ale mialem 2 przypadki, ze podczas wymiany oleju mechanikom gdzies wyskoczyla taka wklada spod filtra oleju i tez brakowalo cisnienia, znajduje sie w gwincie filtra w podstawie filtra, taka plastikowa wkladka ze sprezyna i oringami..
-
Niskie ciśnienie oleju na biegu jałowym
Czesc. Z doswiadczenia wiem, ze przyczyn niskiego cisnienia oleju moze byc kilka w tych silnikach, ale warto zaczac od sprawdzenia faktycznego cisnienia oleju manometrem, ale uwaga najlepiej to zrobic dwoma manometrami, bo w tej chwili dostepne manometry, nawet niby lepszych firm sa produkowane w chinach i mialem juz przygode, ze nowy manometr pokazywal zero, a po podniesieniu obrotow 3bary, a cisnienie okazalo sie ze bylo prawidlowe 1.3 bara na jalowym na "sprawdzonym" manometrze, wiec tu tez trzeba tez zachowac ostroznosc... jesli bedzie niskie cisnienie faktycznie to na poczatek trzeba sprawdzic pompe oleju..
-
S4 B8 - Czy tak powinien działać STRONIC?
Na zimnym np rano jak wrzucasz wsteczny to rusza ok czy szarpie, albo rusza na dwa, trzy razy?
-
Korek wlewu oleju zasysanie
Musi zasysac, na wolnych obrotach w tym silniku musi byc podcisnienie.
-
Jak sprawdzić poziom oleju w MMI Audi A4 B8 1.8 TFSI?
Sprobuj na zagrzanym, otworzyc maske i wlacz zaplon, po minucie mmi powinno sie zrssetowac, a poziom oleju powinien rowniez wyswietlic sie na malym wyswietlaczu pomiedzy zegarami.
-
Błąd po wymianie rozrządu
Nie ma roznicy i jak dobrze pokombinujesz to idzie ja nawet wymienic zdejmujac tylko miske olejowa, wiem bo juz tak robilem... trzeba tylko przytrzymac czyms napinacz, on jest na sprezynie...
-
Wymiana termostatu 2.0TFSI CDNB
Sprawdzalem te termostaty i one zamykaja sie, z tym ze poprostu za wczesnie sie otwiera, w nizszej temperaturze. Ceny sa rozne, zalezy od mechanika, miasta itp
-
Wymiana termostatu 2.0TFSI CDNB
Nie odkrecisz termostatu bez demontazu calej pompy, jedna sruba schowana jest gleboko i blok silnika uniemozliwia dojscie do niej. Ze wzgledu ze byly rozne modele pomp i termostatow nie kazdy bedzie pasowal i szczerze z doswiadczenia polecam wymiane calej pompy, cala obudowa jest z plastiku i po kilku latach pracy w ciezkich warunkach robi sie on kruchy i lubi peknac np cieniutki rant od uszczelki i wypycha uszczelke co powoduje natychmiastowy wyplyw plynu chlodniczego. Bardzo czesto nieszczelnosc jest samego wirnika pompy. Nowe modele maja wirnik aluminiowy.
-
Błąd po wymianie rozrządu
Wg serwisowki cisnienie powinno wynosic na biegu jalowym na rozgrzanym silniku (temperatura oleju min 80stopniC) od 1,2 do 2.0 bar, z doswiadczenia wiem ze przewaznie jest to 1.2-1,4 bar, zdarza sie, że ciut spada do 1.1-1.2 bara jesli olej ma temperature np 95stopniC. Czujnik cisnienia oleju w 1.8 i 2.0 tfsi zalacza sygnalizacje ostrzegawcza od 0.7bara w dol.. Problemow z cisnieniem oleju w tych silnikach jest kilka, glowne dwa to albo pompa oleju (np porysowana wewnatrz), lub przytarte walki wyrownowazajace przez ktore zaraz za pompa przechodzi glowne cisnienie oleju i jesli sa przytarte to ucieka tamtedy cisnienie.. mialem tez przypadek zlej obrobki gornej miski olejowej do ktorej przykrecana jest pompa, powierzchnia miski byla jakby frezowana na dwa razy i po srodku styku z pompa byla szpara okolo 0.2mm, po przefrezowaniu powierzchnii na gladko cisnienie wrocilo i wzroslo o 0.4bara.. takze sa rozne przypadki.
-
2.0tfsi CDNC - rozciągnięty łańcuch
Roznie z tym bywa, ale przewaznie sie zgadza.. slychac moze byc tylko raz niestety...
-
2.0tfsi CDNC - rozciągnięty łańcuch
kolego ja zajmuje się naprawą tych silników od kilku lat i było już bardzo wiele awarii ze względu na to że łańcuch przeskoczył nie z winy napinacza a z winy po prostu wyciągnięcia się łańcucha polecam jak najszybszą wymianę na oryginał łącznie z drugim łańcuchem ponieważ często o nim ludzie zapominają A zdarza się że obciera blok Bo również jest tak wyciągnięty oczywiście przy okazji wszystkie ślizgi i do sprawdzenia podpora wałków rozrządu można również pokusić się o wymianę łańcucha i napinacza pompy oleju
-
Spalanie na postoju w Audi A4 B8 2.0 TFSI
A skrzynia chodzi ci dobrze to znaczy na przykład na zimnym jak cofasz nie szarpie biegiem wstecznym lub nie zdarza się że wysprzęgla na hamulcu, albo nie zasprzegla po puszczeniu hamulca? Bo zdarza sie w tych skrzyniach ze np nie wysprzegla do konca i dlatego zawyza spalanie bo silnik ma obciazenie.. jesli cos sie dzieje ze skrzynia to mozna wymienic duzy zestaw naprawczy mechatroniki i przewaznie to pomaga..
-
Spalanie na postoju w Audi A4 B8 2.0 TFSI
0.8L/h to norma na rozgrzanym ale bez klimy i na neutralnym biegu... na klime podbija do 0.9-1.2L/h na D moze jeszcze wiecej.. a jaka masz skrzynie?
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Oczywiscie ze turbina tez moze byc zuzyta.. jaki masz przebieg? Odrec waz z intercoolera na dole od strony kierowcy i sprawdz ile tam oleju, powinno byc wilgotne od oleju, a jesli poleci kilkanascie ml to turbo, jesli odme miales nowa..
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Bylo ok i tak nagle zaczal polykac olej w takich ilosciach? Byc moze pekl tlok, porownaj cisnienia sprezania... mialem juz kilka takich silnikow z peknietymi tlokami i to nawet w poliftach na fabrycznych tlokach poprawionych, z lat 2013, 14 i przy przebiegach 130-180tys a to ze tloki od nagaru z gory to standart, jest to spalony olej, ktory dostaje sie z odmy przez kolektor..
-
2.0T USA jaka MOC ?
Oj to jeszcze troche, w tych silnikach jakis pobor zaczyna sie przy przebiegu 130-150tys km.
-
2.0T USA jaka MOC ?
Nie do konca.. szerokosc jest ok, ale pierscien olejowy jest z malutkimi otworami do odprowadzania oleju i z czasem lubia sie zatykac i wtedy zaczyna sie jakis pobor oleju.. a jaki masz przebieg?
-
2.0T USA jaka MOC ?
Cpma byl produkowany w roczniku 2013, cpmb 2014-2016 i podniesiona moc do 220KM.. oby dwa silniki dostosowane w usa do stosowania paliwa flex fuel E85
-
Dziwne błędy i zachowanie samochodu
To musisz miec odme 06H103495AK czyli po stage 1.
-
Dziwne błędy i zachowanie samochodu
Wejdz vcdsem w silnik i spisz kod strownika.. np 8k2907115p itp.. jak mi podasz to powiem ci jaka odma powinna byc..
-
Dziwne błędy i zachowanie samochodu
Odmy sa w tej chwili dostepne 2 wersje, z koncowka AK do auta po stage 1 lub po 11roku produkcji lub z koncowka AH do aut bez zmiany softu od roku produkcji 2008 do 2010... odme najlepiej jest dobrac tak, ze odczytujemy numer sterownika silnika vcds'em i dobieramy odme.. posiadam wykaz jaka powinna byc, moge pomoc..
-
2.0T USA jaka MOC ?
Obawiam sie ze mozesz tam miec silnik z kodem CPMA, co prawda posiada on juz zmieniony kolektor ssacy i dolozony jeden polwtrysk paliwa, ale remontowalem juz kilka takich silnikow na pobor oleju i mam jeszcze z 2 sztuki takie umowione..
-
Przejście w tryb do 4000 tyś. obrotów, EPC
A masz dokladny numer bledu moze? Bo w tfsi jest rowniez przelacznik cisnienia i nie wiem blad ktorego ci wyrzuca..