Treść opublikowana przez wrestling1000
-
1.8T AVJ Odpala po 2-3 przekręceniu stacyjki jak postoi
skoro jak juz zapali jest dobrze to raczej nie pompka zakrec lpg sprawdz rano jaka temperatura na vcds moze czujnik temp walniety
-
1.8T AVJ Odpala po 2-3 przekręceniu stacyjki jak postoi
Zakręc LPG może wtryski puszczają
-
Błąd 17511 Oxygen sensor lamda - mała wydajność grzałki
tez walczyłem z tym błędem w kme nevo u siebie i rozwiązaniem było wyłączenie funkcji cut-off upuszczanie ciśnienia.
-
Błąd 17511 Oxygen sensor lamda - mała wydajność grzałki
kolego kiedy zalacza sie ten bląd 17511. jezeli tylko na lpg to wiesz gdzie jest problem. jaki sterownik lpg?
-
Błąd 17511 Oxygen sensor lamda - mała wydajność grzałki
17511 na pb czy lpg. Jak na LPG to jaki sterownik gazu. Logi wrzuć na vaglog i podaj link
-
Króciec wodny 1.8T
Jeżeli masz z tyłu mokro to raczej króciec lub połączenia króćca np czujnik temperatury lub jego oring. Jak skrzynia mokrą lub widać że na bloku z tyłu mokro to raczej króciec. Inne miejsca to mokro w okolicy termostatu albo nasady rurki bagnetu to wtedy zaślepka bloku.
-
silnik 1,8T mocno kopci na niebiesko podczas dodawania gazu
Miałeś luzy podłużne? Oleju może nie być bo zanim wyjmiesz turbo to się spali bo idzie na stronę wydechu. Skoro się wirnik zatrzymał to na jego części ślizgowej jest smola. Jaki olej masz zalany i jaki był wcześniej?
-
silnik 1,8T mocno kopci na niebiesko podczas dodawania gazu
Przez turbo przepływa olej chłodzi i Oliwi zarazem, u ciebie już niestety jest tam zapewne wyciek i dlatego masz takie ubytki. Turbo na stół i regeneracja jam masz błędy katalizatora to tym też się od razu zajmij
-
DV, gdzie on jest?!
Rozpinaj rozchylając śrubokrętem. Jak nie zdewastuje szybko zbytnio to do powtórnego użycia się nada
-
Prosze o pomoc
Uszczelniacze i pierścienie to już ostateczność. Sprawdziłeś luz wirnika, masz olej w icku. Pierwsze co się kończy w naturalny sposób to turbo.
-
Pomiar spalin - lambda nie zgodna z lambdą ECU
LPG do regulacji powinno być w przedziale od -5 do 5 ty masz 12,5 czyli trochę ubogo mało gazu. Nie ma błędów także nie szukaj dziury w całym. Na LPG to nawet bez kata przechodzi test spalin. Może w Niemczech inne normy
-
Pomiar spalin - lambda nie zgodna z lambdą ECU
Jak bym miał emisję to byś miał czeka z drugiej sondy o niesprawności katalizatora. Nie wydaje mi się że diagnosta podłączał się do ECU bo niby po co, wsadza w rurę sondę i widzi czy auto przekracza emisje
-
Pomiar spalin - lambda nie zgodna z lambdą ECU
Co to za parametr 1.2, jeżeli to korekta długoterminowa określona w procentach to wszystko w normie wręcz wzorowo
-
Pomiar spalin - lambda nie zgodna z lambdą ECU
To na przeglądzie ci powiedzieli że przekracza emisję spalin? Kata nie da się naprawić tylko wymiana no a skoro Niemcy to pewnie Ori kata wsadzili. Tak po 10 km zrób fote potem skasuj bledy engine nawet jak ich nie ma żeby korekty się skasowały. Jak chcesz to możesz też zrobić logi dynamiczne 02 , 33, 20
-
Pomiar spalin - lambda nie zgodna z lambdą ECU
Błedu od kata nie masz? Ta dziura o ile jest za katalizatorem to nie ma żadnego negatywnego wpływu oprócz tego że jest głośniej. Nie patrz na napięcie sądy tylko na procenty. Skasuj błędy i przejedź się ok 10km na będzie najlepiej trasa. Zapisz 32 i 33. Znowu skasuj i daj na LPG i to samo. A może nie masz już katalizatora i to by wtedy wszystko klumaczylo z tymi spalinami
-
Prosze o pomoc
Nie kombinuj turbo do sprawdzenia czy ma luz wirnika
-
Prosze o pomoc
Najczęściej chyba turbo jak nie widać wycieków pod maską z odmy albo pokrywy zaworów. Zdejmij dolot i zobacz luz wirnika. Dobrze pompuje?
-
Pomiar spalin - lambda nie zgodna z lambdą ECU
Ile jest w bloku 32 i 33. Dziura za kątem nie wpływa na nic.
-
Ubytek oleju
Jeżeli faktycznie wziął 0.5 litra na 150 km to jak się zatrzymałeś na światłach to kopcił jak parowóz oraz straszny smród. Najszybciej to turbo padlo jak wycieku nie ma. Obejrzyj odmę sprawdź czy w filtrze powietrza nie ma oleju. Zobacz czy z icka się nie wyleje
-
Specjalista od 1.8T lubelskie Lub mazowieckie, Siedlce i okolice
Przy odpaleniu po postoju to najczęściej łańcuszek słychać ale to tylko 2-5 sekund. Jakie błędy były, zasysał korek wlewu oleju? Jaka cena daj link ogloszenia
-
1.8T rozrząd INA made in china?
Mam ten sam zestaw tylko pasek CONTI i jest spoko
-
a4 b6 1.8 t 163 km wywala płyn, gotuje wode
Będzie się zapowietrzał podczas stygnięcia, długo przerabiałem ten temat. pozdro
-
Check Engine/Błąd zbyt ubogiej mieszanki
przepływa pokazała by więcej jakbyś pociągnął do odciny czyli 6800. Nie czyść jej bo tylko uszkodzisz a wydaje mi się ze jest w miarę w porządku. masz za ubogo wiec jest za mało paliwa. filtr pompa paliwa. Sprawdź dla pewności szczelność dolotu. Kiedy wymieniany filtr paliwa, jakie korekty długoterminowe z kanału 32 tak po ok 100km jazdy?
-
Wyciek oleju
Płyn to plastikowego króćca z tyłu głowicy pewnie 200 przejechane to standard do wymiany. Jeżeli olej to z pokrywy zaworów ale najpewniej z uszczelnienia łańcuszka rozrządu z tyłu silnika
-
a4 b6 1.8 t 163 km wywala płyn, gotuje wode
króciec z tyłu glowicy zaslepka przy termostacie dasc ciezki dostep. jezeli z krócca leci to powinienes miec mokro na skrzyni jakis osas biały mokro lub wrecz czerwono od płynu. jak z okolicy zaslepki to przy bagnecie bedzie wilgotno