Treść opublikowana przez kajmanovsky
-
Sprężarka klimy, sprzęgło
czyli wyciągając sprężarkę nie idzie jakoś zatrzymać czynnika i trzeba ponownie napełnić klime tak?
-
[B5 AWT] Czerwona seria Pro Line Sport - Siemin
Piękny kolor! Pokaz ten satynową obramówkę bo też mam zamiar u siebie taką wstawić
-
[B5 APR] Avant Quattro 2.8 V6
mechanizm torsen jest zaraz za skrzynia biegow nad taka metalowa oslona, a z tylu masz dyfer aha i tu i tam tez wymień olej, bedziesz pewny ze wszystko dziala jak nalezy poci ci sie pewnie przez zuzyte simerringi, ja tak mialem w tylnym dyfrze
-
[B5 APR] Avant Quattro 2.8 V6
Przeglad skrzyni zrob napewno od razu, radzilbym tez wymiane rozrzadu i oleju w silniku. Obejrzyj sobie podwozie - torsena, dyfry, amorki polosie - moze cos cieknac Ładna jest, szczególnie w środku, oglądałem ją i miałem okazję też jeździć
-
Klima słabo chłodzi po nabiciu
Zdarzył mi się taki przypadek, że klima była sprawna a mimo to słabo chłodziła - powodem był silniczek krokowy który steruje nawiewem zimno - ciepło więc też bym to sprawdził jeśli reszta sposobów zawiedzie
-
Wyrwany przewód
polecam katalog części http://etka.cc/audi
-
Sprężarka klimy, sprzęgło
To sprzeglo jest na wieloklinie tylko czy sa jakies dodatkowe zabezpieczenia? Chce sie za to zabrac w weekend i chce sie przygotowac
-
B5 Avant // 2.8 AMX Q+T // H&R //
I jak wrażenia, czuć te V6?
-
Falujące obroty + wypadający zapłon
Dokładnie jak wyżej, nalej sobie do spryskiwacza do szyb wody i popsikaj w okolicach fajek, jak zobaczysz iskrzenie no to masz przebicie. Czasem w nocy też to widać, nawet nie trzeba psikać.
-
Cóż to takiego?
Hm no na to wygląda, albo jak masz czujnik zapięcia pasów to może to jest jakiś tensometr. Numerów żadnych nie masz?
-
1.9 AFN słaba moc ,tryb awaryjny ,turbo słabo dmucha
Miałem identyczny problem a był nim pęknięty gumowy przewód ciśnieniowy od turbo. Na początku go nie było słychać a potem jak już bardzo syczał to aż ludzie się obracali
-
Audi A4 B5 2.8 v6 1999 rok automat? czy manual?
Nie jezdzac nigdy automatem nie myslalem ze bedzie az taka bieda. Mialem wczesniej 1.9 AJM i bylo tak samo szybkie a prawie 2x slabsze
-
Dziwne zachowanie sprężarki, czy to już jej końcówka?
No to u ciebie sytuacja jest klarowna U mnie dzwięk się zmieniał nawet przy kręceniu kierownicą. W tym samochodzie wiele rzeczy jest orginalnych fabrycznych np. wahacze co teraz robilem to byly fabryczne wiec zapewne to sprzegielko. Kolo pasowe napedzane jest przez pasek a wlaczajac klime walek sprezarki zostaje zasprzeglony z tym kolem. Sprezarka nie hula non stop
-
Dziwne zachowanie sprężarki, czy to już jej końcówka?
Hej kolego mam identyczny problem w mojej A4 2.8. Po odpaleniu silnika bez klimy piszczy niesamowicie, natomiast po zalaczeniu klimy dzwiek sie zmienia nieznacznie, byla juz u mechanikow ale niestety jakichs niezbyt ogarnietych i tylko kupe pieniedzy wyrzucilem w nowa pompe wspomagania. Teraz jak jest nowa to pozostaje jedynie sprezarka klimy albo wentylator bo chyba jedno i drugie jest napedzane tym samym paskiem. Stwierdzilem ze koniec oddawania samochodu w rece patalachow i na dniach sam sie zabieram za wymiane, prawdopodobnie sprzegielka.
-
B5 Avant // 2.8 AMX Q+T // H&R //
Dzieki Gdzies tu na forum wyczytalem ze automat z quattro powinien w ok 8s sie zbierac wiec bede szukal tych 2 sekund. A swoja droga to przy serwisie skrzyni wyszlo, ze filtr oleju mial date produkcji samochodu czyli pochodzil z 2000 roku heh... olej tez tragedia ale odziwo jezdzi calkiem dobrze, no ale ten slaby wynik moze wlasnie jest przez ASB. I tu sie zastanawiam powaznie bo naszla mnie ochota na swap na 2.7 biturbo z A6C5 z K04 i wtedy wpadnie manual razem z nowym silnikiem
-
Szarpiecie przy dodaniu gazu
Hm tak we wlasnym zakresie to polecalbym sprawdzic ci polosie czy nie maja luzow, ew uklad zaplonowy i przeplywomierz. A jak rozkrecasz do wysokich obrotow i gwaltownie puszczasz gaz to tez szarpie? Im wiecej wykluczysz problemow to latwiej ci bedzie potem to naprawic i taniej bo nie sztuka wymienic pol auta tylko trafic dokladnie tam gdzie boli
-
B5 Avant // 2.8 AMX Q+T // H&R //
kilka prób i zawsze w okolicach 10sek :c moze uda mi sie ze ktos mnie przewiezie tym samym silnikiem tylko z manualem to bym mial lepsze porownanie jak tylko odloze cos to pewnie wpadnie manual tak czy tak ;D
-
[B5 APR] Black Avant Fresh&Clean V6
wow w takim razie jestem pelen podziwu, bardzo ladnie sie zgrywaja z kolem
-
Automat 4biegowy problem
podobne objawy mial znajomy w a6 z 5biegowym tiptronic nie chce cie straszyc ale u niego skonczylo sie to wymiana skrzyni bo poszlo sprzeglo, kosz i plyta sterujaca
-
[B5 APR] Black Avant Fresh&Clean V6
no wlasnie jak na zwykle to troche zbyt ladnie wyglada
-
[B5 APR] Black Avant Fresh&Clean V6
masz ori 1be? wyglada na nim calkiem spoko jak dla mnie
-
Szarpiecie przy dodaniu gazu
rozwiązałeś ten problem?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
witaj
-
Piłka nożna
Ten słupek... heh w tych mistrzostwach nie ogladalem meczu w ktorym nie byloby dogrywki
-
Piłka nożna
bardzo niesprawiedliwe byloby gdyby portugalczycy to wygrali bo slizgaja sie przez caly turniej