Treść opublikowana przez lewiatan1989
-
Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7
Sprawdziłem u siebie i białe lampki zapalają się po otwarciu drzwi - nie zapalają się po włączeniu światła ręcznie. Jeżeli to jest pin drugi - tak - możesz sprawdzić miernikiem czy pojawia się masa po otwarciu drzwi. Z tym plusem to: Zacisk 30 to duża śruba za skrzynką bezpieczników na ścianie grodziowej - jest tam dużo grubych czerwonych przewodów - tam się wpinasz i dajesz stały plus. Wtedy ten kabel możesz sobie pociągnąć do bezpieczników jak chcesz a jak nie to dajesz bezpiecznik na kablu (zależy czy lubisz druciarstwo czy nie). I potem ciągniesz kable do lampek Pozdrawiam, Darek
-
Problem z zamykaniem drzwi.
W przypadku gongu nie musiały być szyby zbite... Sprawdź zamek, wkładkę, sprawdź też zawiasy - swoją drogą wd to kiepskie smarowidło do takich rzeczy.
-
Wibracje po włączeniu trybu ECON
Jeżeli masz zwinne palce możesz zdjąć pasek osprzętu i odpalić silnik, jeżeli nie będzie wibracji to masz diagnozę, że któraś rolka/sprzęgiełko/napinacz. Ja stawiam na sprzęgiełko klimy skoro na econie są wibracje. Ale oczywiście jeżeli nie wiesz jak sprawdzić to lepiej niech mechanik sprawdzi. Oczywiście to jest tylko możliwość - nie gwarantuje, że to jest trafna diagnoza.
-
Wibracje po włączeniu trybu ECON
Do sprawdzenia sprzęgiełko klimatyzacji.
-
Radio Android
No własnie muszę to sprawdzić, może być tak, że uprawnienia zostaną - sprawdzę - bo przecież wcześniej tak działało Mimo wszystko dzięki za zaangażowanie
-
Radio Android
Więc chyba ogarnąłem przynajmniej działa ale jeszcze muszę pokopać. Obecnie przypisałem yanosika jako domyślną aplikację nawi w ustawieniach. I komunikaty są wszędzie nawet podczas słuchania radia. Z map Google też są komunikaty. Tylko przed tymi wszystkimi zabawami przycisk nawi na radiu otwierał mi mapy Google a nie yanosika i komunikaty z yanosika były. Teraz otwiera yanosika i są komunikaty zarówno z niego jak i z map Google.
-
Radio Android
Ok. Moje radio to ownice c500
-
Radio Android
Z poziomu ustawień jest ok. Gdy radio FM nie gra lub gdy słucham coś innego niż radio to dźwięk jest z komunikatów Yanosika. Tak TTS sprawdzałem instalowałem też inne syntezatory efekt ten sam. W ustawieniach Yanosika też sprawdzałem wszystko co związane z dźwiękiem jak również zmiany kanałów. Tak jak zaznaczyłem brak komunikatów tylko gdy słucham radia, gdy muzyka leci z innego źródła komunikaty są. Mam jeszcze jedną wizję ale dopiero jutro ja sprawdzę. Masz u siebie yanosika? Mógłbyś zrobić zdjęcie ustawień dźwięku? Jaki kanał itp? Z ciekawości bym porównał. I zdjęcie ustawień głośności w systemie też
-
Radio Android
Panowie i ja potrzebuję teraz pomocy ... ręce mi opadają... Więc zacznijmy od początku... stacja ownice c500 Kilka dni temu zachciało mi się zaktualizować apki ze sklepu play i to był błąd ... Po aktualizacji wszytko niby hulało ale podczas uruchamiania wyskakiwało okno "optymalizowanie aplikacji 1 z 1" i strasznie długo radio startowało - problemem okazała się aplikacja "google" - odinstalowałem radio wstawało szybko, potem bawiłem się u ustawieniach i skończyło się na tym, że musiałem wrzucić nowego ROMa (ekran mi zawisł) - zainstalowałem firmowego ownice ale nowszego pobrany z XDA wiki dla mojej stacji- wszystko hula jestem zadowolony - zainstalowałem część z aplikacji (te najczęściej używam) no i się zaczęło... problem był z czymś bez czego już ciężko mi jeździć czyli z yanosikiem - polegał on na tym, że po komunikacie dźwiękowym radio nie wracało do standardowej głośności tak jakby się wyciszało o ponad połowę i wgl dźwięk słaby. No dobra bawiłem się, bawiłem, zainstalowałem "google zmiana tekstu na mowę" pobawiłem się kanałami w ustawieniach yanosika i już byłem zadowolony z siebie wszystko działo ... no jak się dziś okazało prawie wszystko... Problem jest następujący: gdy słucham muzyki z np. youtube/ youtube premium, spotify, CD, USB - wszystko działa - są komunikaty z yanosika delikatnie przycisza muzykę na czas komunikatu potem wraca do normalnej głośności - tak być powinno, otóż nie sprawdziłem jak to działa pod aplikacją radia ... no i tu jest problem. Gdy z głośników leci radio to brak komunikatów z yanosika - zero- ba nawet jak ustawiłem aby było słychać "dotknięcia" to też cisza. Oczywiście gdy gra radio działa np. nawigacja google i z niej komunikaty są. Gdy zamknę radio(całkowicie) są i komunikaty z yanosika dźwięk dotknięć itp. ... no dramat normalnie - wcześniej wszytko działało a teraz taka kaszanka. Jutro spróbuję przeinstalować aplikację radio - mam plik apk znaleziony na XDA. Ewentualnie jeszcze wrócę do starszego ROMa... Czy może ktoś z Was miał jakiś taki problem? Jakieś pomysły na rozwiązania?
-
Na wyłączonym zapłonie, podczas postoju, zapalają się same światła stopu lub światła tylne
Coś słabo rozumiem to zdanie: Czy jakieś błędy w MCE są?
-
Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7
Masz tu schemat z którego ja korzystałem. Działa. Tylko nie włącza się po włączeniu lampki ręcznie (chociaż sprawdzę ale wydaje mi się, że nie). Tylko przy otwarciu drzwi. U siebie mam jeszcze diody ambient Tak to u mnie świeci:
-
AUDI A4 B6 problem z elektryką w drzwiach
Stawiam, że przecięły się kable w przelotce między drzwiami a słupkiem. Ściągnij harmonijkę i sprawdź.
-
Ładowanie aku
Tak jak Jawor pisze sprawdź ładowanie bo może być problem po stronie alternatora. Mogło zdechnąć sprzęgiełko, szczotki mogły się skończyć itp. Sprawdź ładowanie. Jak niskie to altek na stół i trzeba sprawdzić go na stole.
-
[B7 BRB] Pokrywa zaworów
A cieknie bezpośrednio spod pokrywy czy spod Egr? Jeżeli chodzi o sprawdzenie odmy i separatora to możesz to łatwo zrobić sam. Demontujesz wąż z separatora, odkręcasz korek i dmuchasz w kierunku pokrywy. Przepływ powietrza powinien być swobodny bez oporu, jakbyś dmuchał coś pustego. Jeżeli będzie opór to będzie oznaka separatora. Tak samo możesz dmuchnąć w sam wąż ale tam powinno być bez problemu.
-
Static A4 B7 2.0 TDI
No i coś w tym może być jak mówią. Bardziej symetrycznie to lepiej wizualnie - w moim odczuciu także gdy opona nie chowa się w błotniku.
-
S4 B7 by M0zart
Coś wspaniałego ??? Świetna robota
-
Wymiana wiazki drzwi kierowcy - uszczelka "harmonijka" a wilgoc w aucie
Przejrzyj jeszcze raz tą wiązkę - bo w niej coś mi nie gra --- tak sądzę. MK masz pod wykładziną fotela kierowcy. Odkręciłeś sobie dolną obudowę filtra aby zweryfikować czy tamtędy się nie leje? Bo ja też myślałem, że to nie stamtąd a jednak uszczelnienie tego miejsca załatwiło sprawę i w samochodzie sucho. Wiesz przy obecnej temp. dywaniki mega długo będą schły - są dość grube z gąbki która mega chłonie wodę.
-
Audiczka b7 1.8t quattro - 244Km - 359Nm by Misieqq7
Widzę, że czarny grill wrócił No i środki lamp czarne - teraz jest klasa ! A co do parowania to ja już faktycznie głupi jestem :/ może faktycznie jak @kamil-vag pisał zależy to czym pomalowana od środka jest ... że niektóre farby czarne są mniej lub bardziej porowate i w nich siedzi wilgoć.... wuj go wie... u mnie raz zaparowała delikatnie po montażu ale później już ani razu, a teraz pogoda nie rozpieszcza i sprzyja parowaniu. Swoją drogą jeżeli teraz uszczelniłeś, to śmignij jakąś większą trasę z całkowicie zdjętym dekielkiem z tyłu i załóż po wygrzaniu porządnym lamp.
-
Audiczka b7 1.8t quattro - 244Km - 359Nm by Misieqq7
No no brawo A co dziś tam podziałałeś? Ile zestaw samopoziomowania Ciebie wyszedł?
-
A4 B6|Woda na dywaniku pasażera
Aby testować wodą to uwierz trzeba lać punktowo i bardzo powoli. Ja też byłem przekonany, że nie filtrem - ba prędzej obstawiałem nieszczelną szybę byłem nawet na sprawdzeniu jej szczelności. A jednak okazało się, że ciekło spod dolnej obudowy filtra sączyło się po ściance od wentylatora i lało się do środka. Ale skoro jesteś pewny... to pozostaje wywalić schowek, półkę wykładzinę, lać wodę punktowo po szybie i szukać skąd cieknie jeden leje punktowo, drugi w samochodzie patrzy gdzie się woda pojawi. Wstaw zdjęcie to się zobaczy co to, bo w grodzi są przelotki ale z reguły są czarne... ja u siebie nawet wszystkie przelotki uszczelniłem silikonem zanim namierzyłem, że to spod filtra.
-
A4 B6|Woda na dywaniku pasażera
Sprawdź jeszcze czy nie cieknie przez filtr kabinowy. U mnie jakiś czas temu też było bardzo mokro od strony pasażera. Też wszystko odepchane i uszczelnione a się lało. Okazało się że woda dostawała spod dolnej obudowy filtra. Jest tam uszczelka gumowa i gąbka, obie tracą z wiekiem swoje właściwości. Mi pomogło odtłuszczenie wszystkiego i uszczelnienie dolnej obudowy czarnym klejem montażowym do szyb samochodowych. PS. Jak wykładziny są mokre to przy obecnej pogodzie będzie to schło bardzo długo...kilka miesięcy.
-
Wymiana wiazki drzwi kierowcy - uszczelka "harmonijka" a wilgoc w aucie
Jeżeli chodzi o odpływy to są dwa w podszybiu. Jeden pod ECU drugi pod akumulatorem, najlepiej wyjąć oba elementy i giętkim drutem je przepchać - ja to robię zawsze grubym kablem od rca głośnikowego - jest giętki a twardy i ładnie przepycha odpływy. Poza tym warto sprawdzić czy w obudowie ecu nie brakuje śrubek i czy jest dobrze skręcona. Co do wody w samochodzie to jak już będziesz przy podszybiu to sprawdź czy nie masz luźnej obudowy filtra kabinowego (dolna cześć) - mi jakiś czas temu lała się woda do samochodu własnie spod obudowy filtra. tam jest taka gąbkowa i gumowa uszczelka,która niestety straciła swoje wszelkie właściwości, pomogło uszczelnienie obudowy filtra klejem do szyb czarnym (kupionym w firmie zajmującej się montażem szyb samochodowych) - od tamtej pory sucho - u mnie było tyle wody po ulewie, że wciskając wykładzinę podłogi po stronie pasażera było widać wychodzącą wodę. Oczywiście suszenie wyglądało tak, że zdemontowałem fotele, plastiki, tunel i wyjąłem cała wykładzinę i zostawiłem na 3 dni na słońcu (środek lata - mega długo i wolno to schnie i strasznie wilgoć trzyma). Woda z drzwi powinna uciekać - wydaje mi się, że powinny tam być dziurki na spodzie drzwi. Jakie błędy pokazuje? bo skoro się pali to błąd musi być...
-
Programowanie stałego podświetlenia nóg
Jeżeli masz u siebie podświetlenie nóg to napisałem Ci od kogo wziąłem moduły led. Moduł charakteryzuje się tym, że ma dodatkowe kable dla czerwonego oświetlenia, które podpinasz pod dowolne kable od iluminacji - wtedy czerwone ledy świecą się tylko gdy masz włączone światła.
-
Programowanie stałego podświetlenia nóg
Nie ma... Masz podświetlaną przestrzeń nóg? Jeżeli tak możesz sprawić sobie ledy od @Tomnik U mnie tak to wygląda:
-
Zgubiony pilot
Jeżeli po przekręceniu tego co Ci zostało nie zapala się kontrolka od IMO to pastylka imo jest zakodowana - można odpalać . Teraz tylko pilot. Jeżeli chcesz mieć pewność to tak jak pisali podpinasz kabel i sprawdzasz jaki masz moduł komfortu, z podpiętego Gregorio wątku odczytujesz jaka częstotliwość i jaki pilot - kupujesz kodujesz go w MK i powinno hulać