Treść opublikowana przez DivaynEays
-
Logi z myślą o chip'ie :)
na 95 czy 98 jezdzisz?
-
Plan - zwiększenie parametrów z BFB na BEX
Wtryski z saaba dorwac idzie juz za 100 zl + wysylka, downpipe (mam namiar) za 350 zl + wysylka, prawy IC z bexa to 500 + montaz(duzo taniej idzie kupic z 2.5 TDI lub 2.0 TFSI, tylko lekko kolanka trzeba przerobic ). No i seria turbo max 210-215 przy zdrowym turbo i motorze, ale to absolutny max jaki mozesz z niej wykrzesac, z k03s 230-240. Cos wiecej to juz hybryde trzeba ladowac i pare innych rzeczy A program tak jak Bartez zauwazyl 500-1500, cena nie znaczy jakosc i trzeba po prostu opinie czytac
-
Logi z myślą o chip'ie :)
Siema, zdrowa seria kiedy uklad zaplonowy byl zmieniany? bo troche zaplon cofa na kazdym cylindrze, szczegolnie na 3. A poza tym to git
-
Piszczące hamulce po wymianie
powinno dobrze przygotowac powierzchnie, wszystko elegancko wyczyscic i powinno byc dobrze
-
Plan - zwiększenie parametrów z BFB na BEX
z ktoregos volvo tez pasowaly ale aktualnie nie pamietam z ktorego silnika, gdzies tu na forum na pewno bylo to opisane
-
1.8T AVJ Analiza logów na LPG i PB
nieszczelnosc, nie trzymajacy DV, problem z grucha/wg, n75 nie dziala do konca jak powinien lub po prostu turbo wyeksploatowane lub popekane, ale tym sobie glowy nie zawracaj narazie
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
pytasz o felge a podales parametry opony 320mm wejdzie na pewno i 345 na 99% tez
-
1.8T AVJ Analiza logów na LPG i PB
Czerwone turbina z goraca to norma w seryjnych 1.8T, zeby sie tego pozbyc to trzeba odetkac wydech i ogolnie z EGT powalczyc ale nie tu problem. Reszta parametrow wyglada okej, choc turbinka dosyc dlugo wstaje szczegolnie, ze katalizatora juz nie ma. Narazie to trzeba ta sonde ogarnac, najlepiej ori ewentualnie ori uzywke (tego typu rzeczy uwazam, ze tylko oryginaly)
-
1.8T AVJ Analiza logów na LPG i PB
Kunia to jest blisko 190 mniej wiecej niestety sonda pokazuje jakies glupoty, takze najpierw sprawdz co z nia jest, czy wiazka cala itp. Tak samo widac, ze cofa Ci zaplony, szczegolnie w gornej partii obrotow, ale to moze byc problem z sonda, ktora nie dawkuje mieszanki odpowiednio
-
Plan - zwiększenie parametrów z BFB na BEX
023 lub 012 koncowka No i zdecydowanie logi, bo hamownia to tylko kreski
-
Piszczące hamulce po wymianie
hamulce piszcza tylko i wylacznie od zlego montazu lub zuzytej piasty.
-
1.8T AMB 170KM
Innych jak uszkodzonych aut nie oplaca sie sprowadzac z USA bo wyjdzie po prostu duzo drozej niz europejczyk kwestia tylko jak mocno uszkodzona, bo co innego wymieniony przod a co innego dospawany dach i dwie cwiartki
-
2.0 TFSI Q proszę o analizę logów
Auto ma okolo 245-250 koni, specem od 2.0 TFSI nie jestem, ale widac ewidentnie, ze gdzies cisnienie ucieka powyzej 4.5 tys obrotow wiec albo DV, albo nieszczelnosc w dolocie albo turbina popekana i nie trzyma, poza tym dosyc dlugo wstaje turbo ale podejrzewam, ze katalizator na miejscu stad i to zjawisko. Aha no i w momencie kiedy zaczyna brakowac boosta to korekty paliwowe glupieja i leci na ubogo straszne no i zaplon Ci cofa w calej partii obrotow (na jakim paliwie jezdzisz?) chociaz w tej kwestii nie jestem pewien jak to dziala do konca w tfsi i czy tak ma byc
-
1.8T AMB 170KM
AMB byl tylko USA, a co do czesci zalezy ktore BFB z tego co kojarze jest 1;1 taki sam jak AMB, ale AVJ ma inna budowe odmy poza tym to to samo
-
Jak się przygotować do wizyty w BRK TUNING.
no coz, ktos slabo diagnozowal auto i wychodzi teraz wszystko pokolei =/ ewentualnie mapa slaba..
-
Audi a4 b6 1,8t bfb Logi do analizy
Na benzynie non stop leci na ubogo, z kolei na LPG cyrki gaz do regulacji na pewno. Poza tym warto, zebys pomyslal o dolozeniu smica drugiego lub fmica, bo masz taki piekarnik w dolocie to nie ma co oczekiwac, ze bedzie ta "deklarowana" moc
-
Prosze o ocene doładowania
turbo wstaje nawet ladnie, trzyma doladowanie itp. moim zdaniem jest okej na pewno strojenia trzeba bo to juz nie jest seria turbinka i troche inaczej bedzie dzialac i sie zachowywac. A przeladowania pojawiaja sie na pewno ze wzgledu na brak strojenia.
-
Dziwny przebieg momentu obrotowego
no to po mapie lepiej na 98 sie przerzuc
-
Dziwny przebieg momentu obrotowego
no przydaloby sie zrobic cos z temp w dolocie bo szkoda sie meczyc jezdzac w takie temperatury logi wygladaja w porzadku, poza lekkimi cofkami zaplonu. Na jakim paliwie jezdzisz?
-
1.8T BEX Tuning Mechaniczny
do 270 idzie to w normalnych pieniadzach zrobic potem zaczynaja sie koszta mnozyc, i sa turbiny ktore to ogarniaja. A z 17 tys to ktos polecial po bandzie ja za 300+ zaplacilem "pare" tys mniej
-
A4 b7 1.8t bfb turbo późno wstaje.
nie pamietam rozmiaru, a co do logu to jakies gowno wyszlo, szukaj tej nieszczelnosci i turbo do kontroli (grucha, wg i pekniecia)
-
A4 b7 1.8t bfb turbo późno wstaje.
bezposrednio nie sprawdzisz, jedynie posrednio - w taki sposob jak teraz to robimy
-
Plan - zwiększenie parametrów z BFB na BEX
Logi ja moge ogarnac, tyle, ze jestem z Ostrołęki. Poza tym kup sobie wtryski z saaba 2.3T (dostac idzie juz za 100 zl), a wydajnosc maja praktycznie taka sama jak te z bam (369cc zamiast 380cc). Poza tym kolego masz pod nosem bardzo dobry zaklad tuningowy (WWE Tuning). I co do IC to naprawde warto bo z tej mocy duzo nie zostanie szczegolnie w takie temperatury jakie mamy teraz. Poza tym drugi smic z bexa to nie jedyne rozwiazanie, mozna zalozyc z 2.5 tdi lub 2.0 tfsi, ktore sa znacznie tansze, a wydajnosc ta sama (lub lekko lepsza, a montaz to naprawde nic trudnego(szczegolnie tego z bexa bo w zasadzie tylko wkladasz go i podpinasz bez zabawy zadnej). A co do turbo to jak zdrowe to da rade nawet 210-215 wydmuchac
-
Audi a4 b6 nawiew i nieprzyjemny zapach
Po pierwsze kup sobie izopropanol, zdemontuj schowek i potraktuj parownik tak konkretnie, czynnosc mozesz powtorzyc kilka razy. Druga sprawa to mozesz kupic sobie te "granaty" do odgrzybiania klimy, ewentualnie udac sie na ozonowanie (tylko poczekaj az temperatura spadnie, bo powyzej 20 stopni to sie mija z celem bo nie dziala) lub tez udac sie na ultradzwieki A co do spalania, no to im mniej obciazony kompresor(i mniej obciaza silnik) to i spalanie bedzie mniejsze. *jednorazowe czyszczenie itp nie zawsze pomaga
-
A4 b7 1.8t bfb turbo późno wstaje.
mozesz zrobic tak jak piszesz, albo mozesz po prostu wziac spryskiwacz (taki jak masz w plynie do mycia szyb) nalac wody wymieszac z mydlem i psikac na dolot jak bedzie lewe powietrze to na pewno zauwazysz, ze gdzies cos ucieka. A "niski" przeplyw mialem na mysli to, ze seryjne BFB powinno miec 130g/s~ z tego wychodzi, ze masz slaba serie (ale to rownie dobrze moze byc dlawione z innych przyczyn np zatkanego kata ale mniejsza o to narazie). Co do n75 to sprawdzic szczelnosc wezykow no i odpiac go i zrobic logi bez niego (w sensie odpiac wtyczke nie wezyki )