Treść opublikowana przez DivaynEays
-
Wymiana hamulców przednich na 312mm
no jak sie zmienia z ubitych 288 na nowki 312 no to fakt, roznica bedzie odczuwalna w innym wypadku roznica praktycznie znikoma. 320 tak samo miesci sie w felgach 16", a swap nie jest jakis mega drogi, zaciski przod dorwiesz juz za 200 zl + klocki i tarcze i czujesz, ze masz hamulce, a nie spowalniacze.
-
Wymiana hamulców przednich na 312mm
swap na 312 mija sie z celem. Jezeli juz to 320 wrzucaj od razu, i nie, nie bedzie problemu wzgledem tylu
-
FMIC 180mm
starczy, ja u siebie mam 550x180x65 przy 300 z hakiem, narazie ogarnia. Jeszcze zobacze jak sie sprawuje w konkretne upaly w lato
-
FMIC 180mm
jak to jest max jaki planujesz to wkladaj 550x140x65 i bedzie i tak z zapasem jeszcze
-
Ile kosztuje 250koni ?
no jezeli chcesz 250 na kolach to musisz zrobic wieksza moc ogolnie. Jak duza to juz zalezy od napedu, czy oska czy quattro (ten drugi ma baardzo duze straty na napedzie)
-
Ile kosztuje 250koni ?
chodzilo o moc na silniku lub na kolach. Wiadomo, ze przez straty na napedzie na kolach jest znacznie mniejsza niz generowana bezposrednio przez silnik
-
FMIC 180mm
Bierz bezposrednio z fmic.pl . A co do rozmiaru to jaka moc ma on obslugiwac docelowo?
-
Jak się przygotować do wizyty w BRK TUNING.
tak pasuje p&p, sporo tansze od bexowych i wydajniejsze za razem
-
Jak się przygotować do wizyty w BRK TUNING.
pod ta moc co celujesz to wrzuc wtryski z saaba 2.3T (150 komplet z listwa) no i drugi smic, z bexa, z 2.0T jak mowiles lub 2.5 TDI. Wrzucajac DP przy tym setupie (o ile turbo zdrowe) dasz rade zrobic okolice 210-215. Co do ceny no to ciezko cos powiedziec, co wchodzi w sklad uslugi? Rozpietosc cenowa w Polsce jest dosyc spora bo 500-1500 za program w 1.8T (i cena nie rowna sie jakosc) Poza tym warto pomyslec o swapie hebli na 320 z przodu (tyl moze zostac seria) z tego wzgledu, ze seria heble 288 czy 312 po prostu nie hamuja ten rozmiar jest dobry do golfa, ktory jest znacznie lzejszy od a4.
-
Jak poprawnie dbać o turbinę w 1.8T?
Poza tym co bylo powiedziane, to lac paliwo na jakim bylo strojone (bex juz zapewne latal na 98, wiec takie lac) bo cyrki z EGT sie robia, a potem turbo sine w srodku
-
Fmic do A4 b6 1.8t 280 KM
fmic z fmic.pl, orurowanie itp ogarnial juz tuner i montowal takze on (custom zestaw, nie gotowy kit)
-
Fmic do A4 b6 1.8t 280 KM
550x180x65, ewentualnie 550x230x65. U mnie osobiscie bez rzezby w belce i zderzaku 230 by nie wszedl (co prawda nie cabrio) wiec zrezygnowalem. Jak narazie daje rady przy pomcy 300+, zobaczymy jeszcze jak lato calkiem sie zacznie
-
Ile kosztuje 250koni ?
Quattro dorzucic to nie problem w b6/b7 i koszta nie sa tak duze jak mogloby sie zdawac co do kosztow utrzymania to smialo mozna powiedziec, ze sa 3-4 razy wieksze niz 1.8T w tej budzie, bo cokolwiek chcialbys zrobic musisz wyjmowac silnik, a to generuje koszty same w sobie. A 3.0 TFSI, motor fajny, jest tanszy w utrzymaniu niz 2.7BT, ale swoje tez kosztuje
-
Ile kosztuje 250koni ?
No hamulce to podstawa, tym bardziej, ze seria 288/312 nie hamuja wcale nawet w serii. To dobry zestaw do a3 czy golfa IV, a nie b6, ktory jest o pare setek ciezszy.
-
Swap
silnik z osprzetem to 3-4 tys, do tego podstawowy serwis(rozrzad, oleje, plyny, filtry itp) minimum 2 tys. Doliczyc wiazke i robote za swap i wychodzi minimum 7 tys. Serio w tym wypadku lepiej pogonic tego alta i kupic 1.8T od razu
-
Ile kosztuje 250koni ?
no jak chcesz swapowac 2.7BT i przygotowac pod mody to licz 20 tys i w gore.
-
Podniesienie mocy bfb
plan minimum to wtryski i drugi smic + mapa, zeby to bylo w miare stabilne 200ps
-
Ile kosztuje 250koni ?
w 5 tys sie zmiescisz w temacie. I nie nie trzeba ruszac ani glowicy ani dolu silnika. Oczywiscie przed rozpoczeciem modow diagnostyka silnika, musi byc w pelni sprawny, jak cos kuleje to najpierw doprowadzasz do stanu prawidlowego, a potem bawisz sie w tuning.
-
Swap
bez roznicy, ktory 1.8T. Kazdy z nich to ten sam silnik. Co do instalacji gazowej - nie bedziesz musial wymieniac pod warunkiem, ze jest wystarczajaco wydajna, zeby obsluzyc 1.8T(jak by nie bylo moc wieksza niz w alt). A co do silnika, to na pewno potrzebujesz kompletny silnik z osprzetem, wiazke i kompa.
-
Podniesienie mocy BEX Q.
kolega chce 250, wiec seria wystarczy. Ewentualnie moze atakowac silikon, bo sztywny to juz 2x takie koszta.
-
Podnoszenie mocy w ASN
z k03s tez nie zrobisz 250PS. Przerabiasz swoje na hybryde, a poza tym opcji z turbo jest masa. A kupowanie bexa, za ktorego trzeba doplacic kilka tys wzgledem AVJ/BFB i robic mody jest totalnie bez sensu.
-
jakie Wtryski z BAM czy SAAB 2.3??
Bierz z saaba 2.3T (czerwone) masz za 150zl komplet razem z listwa, a i tak dopiero na robienie programu je wrzucisz
-
Podnoszenie mocy w ASN
Jezeli chcesz zrobic 250PS z 1.8T (i nie, nie kupuj bexa, szkoda przeplacac za cos co i tak wymienisz) DP 300-400zl fmic 1200-1500 wtryski saab 2.3T(czerwone) 150zl razem z listwa wtryskowa 300-500 (mowa o silikonie), sztywny ok. 800 sprzeglo 250~ obicie kevlarem Twojego, (ewentualnie wrzucenie kompletu wzmacnianego z AWX 800 zl) + targanie skrzyni (300zl) Turbo ok 1000-1300 (najlepiej u Geremiego jak ktos wyzej juz wspomnial) program 500-1500 (cena nie znaczy jakosc, takze sie tym nie sugeruj) Do tego trzeba doliczyc wszystkie niespodzianki jakie wyjda, typu walniety zaworek, sparciale wezyki, cewki, swiece itp. No i warto pomyslec o zrobieniu hamulcow od razu, seryjne hamulce w b6 nie hamuja wcale i strach tym jezdzic nawet w serii. Mozesz zrobic sam przod 320mm, a tylu nie ruszac nic to nie szkodzi. Koszt zaciskow i jarzm na przod to 200-250 zl (2.0 tfsi, 3.0tdi a4 b7) + tarcze i klocki (z wyzszej polki to koszt 500-700 zl)
-
Tuning b7 z LPG
instalacja LPG zwroci sie w TFSI po 25 tys km, takze przelicz czy Ci sie to oplaca. Wracajac do glownego pytania, tak setup jest jak najbardziej mozliwy. Cena takiej zabawy zrobiona z glowa (wliczajac juz koszt instalacji LPG) to okolice 10 tys + wszystkie niespodzianki.
-
Zawieszające się turbo
turbo zapewne wpada w tryb zawaryjny. Podlacz kompa i zobacz co go boli nie bedzie trzeba polowy osprzetu trzepac.