Treść opublikowana przez Falcone
-
bicie przy hamowaniu
Witam, Mam problem z biciem przy hamowaniu, bicie pojawia się tylko na pedale, na kierownicy nie, występuje raczej powyżej 90km/h i co dziwne mam wrażenie że raz jest większe a raz mniejsze...? Hamulce mam po swapie na 320/288, tarcze i klocki nowe ferodo, przejechane na nich około 5 tys km, dziś jeszcze raz zmierzyłem bicie na tarczach i największe jakie występuje to na jednym kole 0,04mm, reszta poniżej więc wydaje mi się że w normie. Przednie zawieszenie w październiku wymienione na nowe, łącznie z drążkami i końcówkami, opony nówki założone w kwietniu, felgi proste... Co może być przyczyną? Dziś przy okazji pomiaru bicia zauważyłem rozwaloną osłonę na przegubie wewnętrznym z lewej strony i jest na nim trochę luzu, to by się zgadzało bo od niedawna mam drgania na całej budzie na 4 i 5 biegu przy przyśpieszaniu ale czy to by powodowało również drgania na pedale hamulca? Chyba że jeszcze prowadnice na zaciskach? Przed swapem wymieniałem wszystkie gumki ale prowadnice zostawiłem bo wyglądały ok? One się zużywają jakoś? Proszę o jakieś rady bo trochę kasy włożyłem w to auto jak widzicie i to hamowanie mnie już dobija ? Pozdrawiam
-
Jak się przygotować do wizyty w BRK TUNING.
jak wymienisz wtryski to znowu na korektę programu trzeba będzie jechać
-
Luzy półosi - video.
A akumulator masz przykręcony?? Wiem że to głupio brzmi ale było już kilka takich przypadków że właśnie nieprzykręcony akumulator powodował takie uderzenie podczas gwałtownego hamowania albo skręcania
-
Zamówienie grupowe zestaw montażowy FMIC 1.8T, 2.0TFSI
daj link do zestawu do 1.8t
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Witam, przymierzam się do wymiany przegubu wewnetrznego od strony kierowcy i tak sobie myślę że jak już wyciągnę półoś to bym przy okazji wyczyścił zewnętrzny i naładował nowego samaru, to samo z drugą stroną. Ma to sens czy lepiej nie zawracać sobie głowy??
-
Problem po wymianie uszczelki pod głowicą [AHL]
czyli jeśli głowica nie była sprawdzona na szczelność to nie była też planowana?
-
malowanie proszkowe zacisków tył 288mm
do malowania proszkowego trzeba rozebrać zaciski na części pierwsze, uszczelnia po takim zabiegu raczej do nieczego by sie nie nadawały...
-
Bfb jak wymienić poduchy silnika
Witam, Przymierzam się do wymiany poduszek pod silnikiem i mam kilka pytań: -z tego co patrzyłem to chyba trzeba będzie odkręcić drążek stabilizatora i potem dolne łapy od poduszek żeby je wyciągnąć, czy może jest jakiś prostszy sposób? -w którym miejscu najlepiej podeprzec silnik od spodu? -czy jeżeli mam podniesiony przy wymianie przód auta a tył nie, czyli auto stoi pod skosem to nowe poduchy dobrze się ułożą? Pozdrawiam
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
chętnie zakupię uszkodzony (tzn ori który został wymieniony) napinacz łańcucha 1.8t. chyba nie muszę pisać że jak poszukuję uszkodzonego to liczę na rozsądną cenę jak coś to pw proszę sorry za offtop
-
A4 b7 1.8t bfb bierze olej
też mam bfb i mi na 10tys ucieka jakieś 0,5l oleju, tylko że ja raczej nie latam na wyższych obrotach, tylko przy wyprzedzaniu pociągnę go trochę wyżej a tak to prędkości przelotowe do 120km/h. taki mały offtop. Gdzie Wy kupujecie auta z takimi przebiegami??? ???
-
Żarówki LED H7, czy warto ?
a żeby wam tak pozabierali dowody za te wszystkie ledy, hidy i inne dziadostwa...
-
Polecane opony letnie
Na oponeo są dwie wersje rainsport 3 dla rozmiaru który mnie interesuje, 91y (615kg) i 94y (670kg) więc nie taka mała ta nośność.
-
Polecane opony letnie
W takim razie za te pieniądze (289zł/szt)to chyba najlepszy wybór
-
Polecane opony letnie
Co do szybkości scierania się bieżnika to nie słyszałem takich opinii, ale chyba wytrzyma 3 sezony po 15k km normalnej jazdy?
-
Polecane opony letnie
Witam, Szukam opon w rozmiarze 225/45 r17. Mój faworyt to póki co Uniroyal Rainsport 3. Inne opcja to: tańsze Barum Bravuris 3 i droższe Hankok Ventus Prime 3. Zależy mi żeby dobrze "kleiły" i niebyły zbyto głośne do prędkości 130 km/h bo szybciej to rzadko kiedy latam. Co byście wybrali?
-
Przegląd w nowym wydaniu... Kto już był ?
Witam, ostatnio przy okazji przeglądu rozmawiałem z diagnostą na temat tych nowych przepisów itp i mówił że w planach na ten roku jest jeszcze wprowadzenie obowiązkowej kontroli emisji spalin to mnie trochę zmartwiło ponieważ przymierzałem się żeby coś pogrzebać przy moim 1.8t a wiadomo że trzeba zacząć od wyrzucenie katalizatora... Czy ktoś coś słyszał na ten temat? Co o tym myślicie?
-
1.8t termostat
Wielkie dzięki
-
1.8t termostat
Ale to suwmiarka pokazałeś średnicę zewnętrzna oringu czy rowku w który on wchodzi? Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
-
1.8t termostat
Jakbyś mógł sprawdzić to było by super Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
-
1.8t termostat
A masz może możliwość sprawdzenie jaki jest rozmiar oringu na grzalce? Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
-
STAG przełęcza się samoczynnie czasami na benzyne
Nie, to nie jest wina gazu, problem leży gdzie indziej, ja ma na gazie przejechane 150k km i nigdy nie miałem masła na bagnecie. Na początek dobrze było by podpiąć się pod vaga i sterownik gazu i zobaczyć co się dzieje.
-
[B6 AVJ] Termostat czy cos innego ? 2 post od dołu
sorry za odkop ale zna ktoś może wymiary tego małego oringu?
-
1.8t termostat
Witam, Z racji że mój silnik potrzebuje ok 7km na osiągniecie właściwej temp przymierzam się do wymiany termostatu. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, czemu wszyscy polecają wymianę całego termostatu łącznie z obudową (ok 180zł), gdy dostępny jest sam termostat (ok 30zł) a obudowa wygląda na w pełni rozbieralną. Czy jest jakiś problem z wymianą samego termostatu? Pozdrawiam
-
Tani polecany kurier
Ja korzystałem z allekurier.pl. Zamawiałem dpd. Nigdy nie było żadnych problemów, także mogę polecić Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
-
zakupiony samochód - problem lpg
No ja też mam gaz w aucie założony 3 lata temu, ale reduktor i wtryski już były wymieniane na nowe i są inne niż wpisane w książce, a że instalacja już jest po gwarancji to jakoś nie widzę w tym problemu, ciekaw jestem na jakiej podstawie gazownik stwierdził że instalacja ma 4 lata a nie 2? Po prostu trzeba patrzeć na to co jest pod maską a nie w papierach. Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka