Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

nadybek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nadybek

  1. nadybek odpowiedział(a) na FreeStylePL temat w 2.0TDI
    Najlepiej sprawdzić drutem z miga na jaka głębokość wchodzi w kilku dziurkach. Sprawdza sie zaraz po wypaleniu wtedy jest prawie sam popiół. Zrob logi cisnienia po czyszczeniu.
  2. Spusc troche paliwa z filtra do szklanki i pokaz jakas fotke. Pewnie bedzie metne/czarne. Najlepiej jak juz bedzie rezerwa.
  3. Sprawdz czy sitko w zbiorniczku siedzi na swoim miejscu.
  4. Czesto przyczyna wycia jest sitko w zbiorniczku. Pieni sie plyn i zapowietrza uklad. Pompa wyje wtedy po chwili od odpalenia i na wyzszych obrotach. Jaki kolor masz plynu? Moze jakas fotka?
  5. nadybek odpowiedział(a) na Karol1999 temat w 2.0TDI
    Przy okazji wyczysc egra.
  6. Jak drazki i koncowki 100% sprawne to moze stukac sam rozdzielacz hydrauliczny w maglu. Ewentualnie zle ustawiony luz na samej przekladni- luz na zebach.
  7. nadybek odpowiedział(a) na FreeStylePL temat w 2.0TDI
    Szczerze to w 16V nie mam pojecia czy wyjdzie gora. W 8V wychodzi dolem po odkreceniu polosi i jej oslony.
  8. nadybek odpowiedział(a) na FreeStylePL temat w 2.0TDI
    Dpf jest zapchany. Jezdzilem a3 2.0tdi tydzien po wymiane dpfa z aso. Cisnienie na pelnym bucie od 1000 do 4000obr na 3 biegu nie przekraczalo 150mBar przy zapelnieniu sądzą kolo 20%. Jak nigdy nie bylo przygody z olejem w dpfie czyli powaznego uszkodzenia turbo to polecam czyszczenie. Mechanicznie nie jest raczej uszkodzony bo jak mowisz wydech czysty.
  9. nadybek odpowiedział(a) na FreeStylePL temat w 2.0TDI
    Turbo tnie dawke. Moze byc tak, ze czujnik roznicy cisnien jest ok i to dpf jets zabity popiolem co ogranicza orzeplyw spalin. Jak dostaniesz czujnik to zrob loga dynamicznego roznicy cisnien na starym czujniku i na nowym czujniku po ustawieniu offsetu cisnienia( adaptacja poprzez codingII w vcdsie jesli dobrze pamietam). Jaki przebieg ma auto?
  10. Nieszczelnosc na oringach PD, na pompie tandemowej, na zaworku na filtrze paliwa, na chlodnicy paliwa pod podloga. Oleju nie przybywa?
  11. Szukasz dziury w calym. Po regeneracji moze byc gorzej niz przed. W BPW tak jak w 1.9 podstawa to stan walka rozrzadu, szklanek, uszczelnien PD i brak wżerów w gniazdach PD. Do tego broki w walkach PD na swoim miejscu. Regeneracja to 99% przypadkow sciema. Poprawa po regeneracji spowodowana jest nowymi uszczelnieniami a nie sama regeneracją. Zrob logi 001+008+011 to sie zobaczy jak ten program smiga. Edit: masz tam coś z AWXa? Numer sterownika mowi ze to edc16 BPW.
  12. nadybek odpowiedział(a) na misiek333 temat w 2.0TDI
    Podlacz kompa i sprawdz co sie po tej jednej minucie dzieje. Moze to moment otwarcia egra.
  13. nadybek odpowiedział(a) na FreeStylePL temat w 2.0TDI
    Cisnienie duzo za duze. Na postoju powinno byc od 0 do 3mbar. Na poczatek do podstawienia czujnik roznicy cisnien. Koniecznie oryginał moze byc uzywka. Po wymianie po kilku odpaleniach ecu samo sobie ustawi offset nowego czujnika lub mozna go skalibrowac przez vcds. Odglos przy puszczaniu gazu to turbo- zwiazane z praca zmiennej geometrii. Mozesz zrobic logi. Pewnie przeladowuje przez za krotka sztange. Wydech czysty czy czarny od sadzy?
  14. nadybek odpowiedział(a) na Klimazz temat w 2.0TDI
    Popusc wszystkie dzwigienki o jeden obrot. Wrzuc 6 bieg i ciagnij za pas przedni. Bedzie widac kiedy dwigienka naciska na PD. Moment maksymalnego nacisniecia to trwa chyba 40 stopni obrotu walka wiec dokladnie widac ze pompka jest nacisnieta do konca i juz wiecej nie zjezdza w dol. Dokrec imbusem do lekkiego oporu, cofnij o 180st. i kontruj. Tak postępuj z każdą pompką. Beda naciskane w kolejnosci 1-3-4-2. Oczywiscie dla nieobeznanego w temacie najlepiej jest sprawdzac czujnikiem zegarowym czy pompka jest maksymalnie nacisnieta. Jak mechanik nawet tego nie potrafil wykonac to mialbym pewne obawy... Sprawdzales chociaz synchronizacje rozrzadu? Korekcje i czasy PD? Porada dotyczaca EGRa nadal aktualna.
  15. nadybek odpowiedział(a) na Klimazz temat w 2.0TDI
    Z tego co widac na zdjeciu mozna powiedziec ze sa zamontowane w glowicy- wszystkie 4 wiec droga dedukcji nie brakuje zadnego. Wniosek: nikt zadnego nie ukradl. A tak na serio: Co bylo robione? W jakim stanie szklanki? Edit: 2100 powiadasz? Zaslep na probe egra. Dwumas nie halasuje czy cos?
  16. Sprawdzales skad dochodzi ten dzwiek? Nie z przodu silnika?
  17. nadybek odpowiedział(a) na Gembuś temat w 1.9TDI
    Pierwszy diesel z turbo w Twoim posiadaniu? Szukasz dziury w calym.
  18. No dobra przyznaje racje. W a6c5 od 2003r w ake i bau wystepowaly pompy 106L. Oczywiscie jak pompa ma to samo oznaczenie to nie wazne z czego pochodzi i musi smigac.
  19. Blad nie blad a6c5 180km (ake) w tipie powiniem miec pompe z koncowka 106e ktorej nie da sie dopisac do a4.
  20. nadybek odpowiedział(a) na Michał99 temat w 1.9TDI
    A nie lepiej najpierw podoginac styki w konektorkwch pompowtryskow?
  21. Pompa z a6 nie bedzie dzialac. Tam komunikacja jest po k-line Pierwsza pompa do naprawy. Pewnie wymienili tranzystor dawki tylko a trzeba naprawic komunikacje.
  22. nadybek odpowiedział(a) na mravel temat w 2.0TDI
    Zaslepienie wody czy spalin na chlodnice? Zaslepienie spalin wywali blad po chwili ale nie powoduje zadnego spadku mocy itp. jak masz dziurawa chlodnice lub chcesz sprawdzic czy to ona jest przyczyna ubytku płynu to musisz zrobic bypass plynu i zaslepic egra bo te egry nie sa przystosowane do wysokich temperatur spalin.
  23. nadybek odpowiedział(a) na autokris temat w 2.0TDI
    Wrzuc na jakąś tunezilla czy cos to moze ktos zerknie.
  24. nadybek odpowiedział(a) na Avari temat w 2.0TDI
    Hahahaha. Sprawdzales wodomierz ile już nabił m3? Ktos wywalil chlodnice egr metoda na hydraulika.
  25. nadybek odpowiedział(a) na infi temat w 1.9TDI
    Jest lepiej- pewnie wypaliles troche sadzy ale przywiechy geometrii nie byly powodem przeladowan. Podejrzewam, ze jakbys zrobil ladnego loga na 4 biegu od 1500 do 4000 obrotow z butem w podlodze to bedzie grube przeladowanie. Jak cos to opcja ze sztanga nadal aktualna.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.