Treść opublikowana przez nadybek
-
[BRD] Parametry DPF
Najlepiej sprawdzić drutem z miga na jaka głębokość wchodzi w kilku dziurkach. Sprawdza sie zaraz po wypaleniu wtedy jest prawie sam popiół. Zrob logi cisnienia po czyszczeniu.
-
Szarpanie na zimnym w Audi A4 B7 2.0 TDI BPW
Spusc troche paliwa z filtra do szklanki i pokaz jakas fotke. Pewnie bedzie metne/czarne. Najlepiej jak juz bedzie rezerwa.
-
Problem z pompą wspomagania
Sprawdz czy sitko w zbiorniczku siedzi na swoim miejscu.
-
Hałasujące wspomaganie po wymianie pompy wspomagania
Czesto przyczyna wycia jest sitko w zbiorniczku. Pieni sie plyn i zapowietrza uklad. Pompa wyje wtedy po chwili od odpalenia i na wyzszych obrotach. Jaki kolor masz plynu? Moze jakas fotka?
-
2.0tdi bpw
Przy okazji wyczysc egra.
-
Stuki w kolumnie magiel do regenaracji ?
Jak drazki i koncowki 100% sprawne to moze stukac sam rozdzielacz hydrauliczny w maglu. Ewentualnie zle ustawiony luz na samej przekladni- luz na zebach.
-
[BRD] Parametry DPF
Szczerze to w 16V nie mam pojecia czy wyjdzie gora. W 8V wychodzi dolem po odkreceniu polosi i jej oslony.
-
[BRD] Parametry DPF
Dpf jest zapchany. Jezdzilem a3 2.0tdi tydzien po wymiane dpfa z aso. Cisnienie na pelnym bucie od 1000 do 4000obr na 3 biegu nie przekraczalo 150mBar przy zapelnieniu sądzą kolo 20%. Jak nigdy nie bylo przygody z olejem w dpfie czyli powaznego uszkodzenia turbo to polecam czyszczenie. Mechanicznie nie jest raczej uszkodzony bo jak mowisz wydech czysty.
-
[BRD] Parametry DPF
Turbo tnie dawke. Moze byc tak, ze czujnik roznicy cisnien jest ok i to dpf jets zabity popiolem co ogranicza orzeplyw spalin. Jak dostaniesz czujnik to zrob loga dynamicznego roznicy cisnien na starym czujniku i na nowym czujniku po ustawieniu offsetu cisnienia( adaptacja poprzez codingII w vcdsie jesli dobrze pamietam). Jaki przebieg ma auto?
-
Szarpanie na zimnym w Audi A4 B7 2.0 TDI BPW
Nieszczelnosc na oringach PD, na pompie tandemowej, na zaworku na filtrze paliwa, na chlodnicy paliwa pod podloga. Oleju nie przybywa?
-
Problem z pompkami, w poszukiwaniu mocy
Szukasz dziury w calym. Po regeneracji moze byc gorzej niz przed. W BPW tak jak w 1.9 podstawa to stan walka rozrzadu, szklanek, uszczelnien PD i brak wżerów w gniazdach PD. Do tego broki w walkach PD na swoim miejscu. Regeneracja to 99% przypadkow sciema. Poprawa po regeneracji spowodowana jest nowymi uszczelnieniami a nie sama regeneracją. Zrob logi 001+008+011 to sie zobaczy jak ten program smiga. Edit: masz tam coś z AWXa? Numer sterownika mowi ze to edc16 BPW.
-
BRE szarpanie
Podlacz kompa i sprawdz co sie po tej jednej minucie dzieje. Moze to moment otwarcia egra.
-
[BRD] Parametry DPF
Cisnienie duzo za duze. Na postoju powinno byc od 0 do 3mbar. Na poczatek do podstawienia czujnik roznicy cisnien. Koniecznie oryginał moze byc uzywka. Po wymianie po kilku odpaleniach ecu samo sobie ustawi offset nowego czujnika lub mozna go skalibrowac przez vcds. Odglos przy puszczaniu gazu to turbo- zwiazane z praca zmiennej geometrii. Mozesz zrobic logi. Pewnie przeladowuje przez za krotka sztange. Wydech czysty czy czarny od sadzy?
-
Wtryskiwacze
Popusc wszystkie dzwigienki o jeden obrot. Wrzuc 6 bieg i ciagnij za pas przedni. Bedzie widac kiedy dwigienka naciska na PD. Moment maksymalnego nacisniecia to trwa chyba 40 stopni obrotu walka wiec dokladnie widac ze pompka jest nacisnieta do konca i juz wiecej nie zjezdza w dol. Dokrec imbusem do lekkiego oporu, cofnij o 180st. i kontruj. Tak postępuj z każdą pompką. Beda naciskane w kolejnosci 1-3-4-2. Oczywiscie dla nieobeznanego w temacie najlepiej jest sprawdzac czujnikiem zegarowym czy pompka jest maksymalnie nacisnieta. Jak mechanik nawet tego nie potrafil wykonac to mialbym pewne obawy... Sprawdzales chociaz synchronizacje rozrzadu? Korekcje i czasy PD? Porada dotyczaca EGRa nadal aktualna.
-
Wtryskiwacze
Z tego co widac na zdjeciu mozna powiedziec ze sa zamontowane w glowicy- wszystkie 4 wiec droga dedukcji nie brakuje zadnego. Wniosek: nikt zadnego nie ukradl. A tak na serio: Co bylo robione? W jakim stanie szklanki? Edit: 2100 powiadasz? Zaslep na probe egra. Dwumas nie halasuje czy cos?
-
Dziwny hałas na niskich obrotach.
Sprawdzales skad dochodzi ten dzwiek? Nie z przodu silnika?
-
Dziwny świst
Pierwszy diesel z turbo w Twoim posiadaniu? Szukasz dziury w calym.
-
A4 b6 2.5 tdi 180ps tiptronic - nie odpala
No dobra przyznaje racje. W a6c5 od 2003r w ake i bau wystepowaly pompy 106L. Oczywiscie jak pompa ma to samo oznaczenie to nie wazne z czego pochodzi i musi smigac.
-
A4 b6 2.5 tdi 180ps tiptronic - nie odpala
Blad nie blad a6c5 180km (ake) w tipie powiniem miec pompe z koncowka 106e ktorej nie da sie dopisac do a4.
-
Błąd wtrysku Przerywa
A nie lepiej najpierw podoginac styki w konektorkwch pompowtryskow?
-
A4 b6 2.5 tdi 180ps tiptronic - nie odpala
Pompa z a6 nie bedzie dzialac. Tam komunikacja jest po k-line Pierwsza pompa do naprawy. Pewnie wymienili tranzystor dawki tylko a trzeba naprawic komunikacje.
-
BLB egr pytanie
Zaslepienie wody czy spalin na chlodnice? Zaslepienie spalin wywali blad po chwili ale nie powoduje zadnego spadku mocy itp. jak masz dziurawa chlodnice lub chcesz sprawdzic czy to ona jest przyczyna ubytku płynu to musisz zrobic bypass plynu i zaslepic egra bo te egry nie sa przystosowane do wysokich temperatur spalin.
-
sprawdzenie logów
Wrzuc na jakąś tunezilla czy cos to moze ktos zerknie.
-
Zsuwająca się rura?
Hahahaha. Sprawdzales wodomierz ile już nabił m3? Ktos wywalil chlodnice egr metoda na hydraulika.
-
[B6 AVF] 17965 - i brak mocy
Jest lepiej- pewnie wypaliles troche sadzy ale przywiechy geometrii nie byly powodem przeladowan. Podejrzewam, ze jakbys zrobil ladnego loga na 4 biegu od 1500 do 4000 obrotow z butem w podlodze to bedzie grube przeladowanie. Jak cos to opcja ze sztanga nadal aktualna.