Treść opublikowana przez Elhape
-
słabe hamulce, delikatnie trzymają na luzie
Nie trzeba od razu wymieniać zacisków z powodu problemów z odkręceniem odpowietrznika. Oczywiście trzeba kupić nowe odpowietrzniki i trochę się pomęczyć Ale dla chcącego nic trudnego.
-
DEZENT TR // ALUTEC IKENU
Może nie mój samochód ale proszę do wyboru do koloru Alutec Dezent
-
Fotele elektryczne - funkcja ustawienia lędźwi
Wychodzi na to, że czerwone gniazdo jest zasilaniem do lędźwi więc miedzy pinami w tej wtyczce powinno być jakieś napięcie, skoro nie ma go w obu fotelach to chyba trzeba skupić się na szukaniu bezpiecznika chociaż wszędzie piszą, że to nr.3 w czerwonej listwie. Reszta elektryki w fotelu działa ?? I czy kiedyś wcześniej działały Ci te lędźwie ??
-
słabe hamulce, delikatnie trzymają na luzie
Nie ubywa Ci płynu ?? Bo to, że pedał się zapada jak piszesz w pkt.3 to oznaka nieszczelności. Kolejna sprawa ciekawe jak mechanik wymienił płyn jak nie odkręcił odpowietrzników w tylnych zaciskach, warto było by porządnie odpowietrzyć układ i wtedy zobaczyć co i jak. Oczywiście mogą być zapieczone prowadnice w zaciskach.
-
Czujnik obrotów silnika 16705
Czujnik położenia wału jak najbardziej może mieć wpływ na problemy z odpalaniem. Może wystarczy przeczyścić może trzeba wymienić ale na pewno trzeba go sprawdzić.
-
Polecane opony letnie
Ja na 7j zakładam opony 205.
-
Felfi 18 audi a4 b5
W intercarsie są po 500zł ale np. na oponeo zostały tylko 2 szt i cena jest jak wyżej. Ale kompletnie żadnych informacji o nich nie mogę znaleźć.
-
Fotele elektryczne - funkcja ustawienia lędźwi
Jak dla mnie to Ty powinieneś mierzyć napięcie nie prąd Przełóż czerwony kabel w mierniku w niższe gniazdo i przełącz zakres na 20 V=. Po naciśnięciu guzika przy fotelu możesz mierzyć ale wydaje mi się, że lepiej żebyś czarny przewód przymocował do masy/karoserii a drugim szukał po pinach + zasilania.
-
Niedogrzany silnik, termostat ? - logi temperatury
Coś mi się wydaje, że taka ilość "masła" nie ma prawa się zrobić nawet gdybyś do pracy jeździł 500m. Także no coś chyba nie poszło przy remoncie bo jak dla mnie to ewidentnie problem z uszczelką pod głowicą albo samą głowicą.
-
brakujący wieszak tlumika koncowego 1.6 avant 1999r.
Jeśli to jest wieszak najbliżej zderzaka to ten 4B0253144J
-
Problem z doborem uszczelki tylnej wycieraczki audi a4 b7 avant
Hmmm https://auto-plus.pl/make.asp?t=16&numer=8D9955758A https://allegro.pl/oferta/uszczelka-tylnej-wycieraczki-8d9955758a-vag-8936830235
-
SWAP brembo 6 tłok 18z
Zmartwię Cie, kiedyś dobrali mi źle tarcze w sklepie i zamiast 21mm grubości miały 19mm( w danym modelu występowały 2 różne rozmiary a ja nie sprawdziłem tylko szybko zamontowałem) i po paru tygodniach wypadły mi klocki z jednego zacisku ale fakt tłoczek nie wypadł tylko płyn zaczął wyciekać
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Nie tego przypadkiem szukasz ?? 8E0498201A Lobro 305123 SPIDAN 24864
-
Stuki przy skrecaniu.
Może być to wina przegubu, też mi szarpało kierownicą lewo/prawo za nim zostałem uziemiony na zakręcie po tym jak przegub rozleciał się na kawałki.
-
B8 TrOOOOp
Osłona ściany grodziowej ewentualnie wygłuszenie ściany grodziowej.
-
Wtyczki manetki
Często wystarczy wyczyścić styki w środku ewentualnie z tych co Ci nie pasują może da się te styki przełożyć, ogólnie poczytaj tutaj może coś pomoże. https://a4-klub.pl/topic/11352-regeneracja-przełącznika-świateł-drogowych/
-
Ceny paliwa marzec 2026
Szkoda tylko, że to co tanio kupili potrafili drogo sprzedać
-
Smary używane motoryzacji i nie tylko - JAKIE I DLACZEGO TAKI?
Ja wszystkie śruby w zawieszeniu smaruje smarem do przegubów MOBILGREASE SPECIAL i jestem mega zadowolony. Czoła piasty nie smaruje się niczym ani tam gdzie przylega felga ani tam gdzie przylega tarcza.
-
B8 TrOOOOp
8T0919070A - ok.22€ 8T0919069A - ok.45€ 8K0998068A - ok.9€ Mniej więcej tyle pokazuje mi w etce online, że kosztuje w Niemczech ale na ile to prawda to już nie wiem. Na allegro są podobne ceny za niby oryginały ale po komentarzach są to tanie podróby. Sądzę, że jak napiszesz maila do najbliższego ASO to chętnie Ci odpowiedzą dokładnie ile kosztuje ta przyjemność
-
B8 TrOOOOp
Numer zestawu naprawczego 8K0998068A
-
B8 TrOOOOp
Te pokrętła porostu wyciągasz do góry i zakładasz nowe żadnej instrukcji Ci nie potrzeba Także odpowiadając na Twoje pytanie : tak, można w aso i można samemu Jak się nie mylę to można nawet osobno ten sam czarny środek wymienić .
-
Pompa wspomagania głośno pracuje
Tak to wycie pompy to na pewno wina oleju zamiast płynu. Teraz tylko pytanie czy wystarczy go wymienić czy przy okazji pompa i magiel do regeneracji https://a4-klub.pl/topic/215753-olej-silnikowy-zamiast-płynu-a-skrzypienie-maglownicy/
-
elektryczne szyby przód nie działają
Każdy jest osobno a co lepsze one są rozbieralne więc spora szansa, że wystarczy go w środku przeczyścić i działa. Tutaj opisane są różne patenty https://a4-klub.pl/topic/58574-naprawa-przycisków-podnoszenia-szyb/
-
elektryczne szyby przód nie działają
Pewnie przełącznik w drzwiach, od niego trzeba by zacząć.
-
Obroty - 2.0 alt a4b6
Jak dobrze patrzę to Twój silnik ma 195 Nm przy 3300 obr./min czyli przy takich obrotach ma najlżej i najmniej pali czyli zmiana biegu poniżej 3000 obrotów nie ma żadnego sensu a w drugą stronę spokojnie do 4 tyś możesz kręcić i też spalać jakoś więcej nie będzie. Po za tym po to ktoś wymyślił odcięcie zapłonu przy czerwonym polu obrotomierza aby nie popsuć silnika jak się nie pilnuje obrotów