Treść opublikowana przez Koalakm
-
Znaczne zużycie oleju w fabrycznie nowym Audi A4 B9 2.0 TDI
niestety zawsze moga sie powolac na zapisy - pamietam takie wpisywali - ze moze silnik pobierac do 1l na 1000km.... choc takie rzeczy raczej nie maja miejsca, jednak zabezpieczenie maja... Skoro komunikatu nie otrzymujesz o za niskim stanie, byc moze pojezdzij i zobacz kiedy faktycznie Ci pokaze ze nalezy dolac... moze nigdy...
-
Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020
na moje to nie dziala tak zero - jedynkowo - przynajmniej u mnie. Mam manetke wycieraczek na auto. Przy wtecznym czasami tylko wlacza tylna wycieraczke - nie jestem pewien w jakich sytuacjach ale byc moze jak pada deszcz i automat tez wlacza przednia... nie wiem dokladnie ale dziala to "inteligentnie" i na pewno nie wlacza mi przy kazdym wlaczeniu wstecznego - zdecydowanie czesciej nie wlacza.
-
Przestawione koło, a prawidłowa geometria w A4 B8 Allroad
Dobre ?
-
Przestawione koło, a prawidłowa geometria w A4 B8 Allroad
Skoro auto zostalo uderzone i kolo w wyniku tego zostalo przesuyniete, to jezeli podjeli sie naprawy to powinno byc jak w oryginale Niech Ci dadza na pismie z czego wynika przesuniecie, ze jest to niemozliwe do naprawy hehe - nie dadza czegos takiego na pismie bo to bedzie przyznanie sie do zlej naprawy itp, ale tak ich mozesz podchodzic.... Dodatkowo przeciez mozna zrobic pomiary kol, po przekatnej itp i wtedy wyjdzie ze cos jest nie tak
-
Lampy UK w klapę bagaznika
w wielu miejscach, poszukaj najblizej siebie...
-
B8 czy B9? ~65k~
dokladnie jestem tego samego zdania
-
B8 czy B9? ~65k~
jak najbardziej warty uwagi uwazam. Najwazniejsze kogos wziac czy porzadnie poskladane, czy wszystko dziala itp. Takie rzeczy sie zdarzaja, a wymiana maski, lamp , chlodnic to nic nadzwyczajnego.
-
B8 czy B9? ~65k~
poczytaj sobie najlepiej, moze tu: Tak zmieniło się Audi A4 Avant. Zobacz porównanie dwóch generacji B8 i B9 - Super Express - wiadomości, polityka, sport WWW.SE.PL Choć nowe Audi A4 B9 wizualnie bardzo przypomina pożegnaną pod koniec 2015 roku generację B8, to tak naprawdę ze swoim poprzednikiem nie ma zbyt wiele wspólnego... W B8 mozna sie tych silnikow obawiac - z uwagi na problemy z pobieraniem oleju. W B9 tego problemu juz nie ma. Nie wiem dlaczego odradzaja... i kto? Moze z uwagi na spalanie? bo tu cudow nie ma, nigdy nie spali tyle co diesel
-
B8 czy B9? ~65k~
Mimo wszystko szedlbym w B9. Natomiast sam zakup to najlepiej z kims kto podlaczy pod kompa (dpf, adblue, wtryski, przebieg itp) sprawdzi + czujnik lakieru + stacja diagnostyczna i sciezka podstawowa + zeby wejsc pod spod zobaczyc choc jak wyglada. Pierwsza z linku ma fajne wyposazenie. Cena nie jest wysoka (ma quattro, nawet radary) - no chyba ze jest jakis powod... dlatego sprawdzac jak napisalem powyzej. Ostatni link to B8 - za 74k... (spora cena) to naprawde wolalbym kupic B9 (nawet jezeli trzeba bedzie wsadzic 5 - 10k) - oczywiscie jezeli auto jest ogolnie zadbane, udokumentowane rzeczy porobione - kiedy rozrzad robiony? kolo dwumasowe? Roznica pomiedzy B8 a B9 jest bardzo duza, tehnologicznie takze. Automat s-tronic dziala bardzo ladnie, to szybka mocna skrzynia - ale cudow nie ma, jak ktos dba tak ma.
-
Wypalanie filtra DPF w Audi A4 B9
ahh oki, czyli wszystko jasne. Dlatego najlepiej faktycznie weryfikowac przebieg skrzyni i tego co jest na liczniku
-
Wypalanie filtra DPF w Audi A4 B9
Nie do konca rozumiem, czy pytasz czy twierdzisz? Twoim zdaniem na zegarach moze byc 90k a w skrzyni 180k i to bedzie ok? nie wiem z czego to wynika, ale rozmawialem z mechanikiem ktory dziala w vcds to tak mi powiedzial. Ze moze byc roznica ale mala (kila tys. max) - natomiast oczywiscie nie moze to byc 20 tys km roznicy bo to znaczy ze krecone cos bylo.
-
Wypalanie filtra DPF w Audi A4 B9
na samych godzinach pracy skrzyni nie mozna absolutnie polegac. Mozna tam odczytac przebieg - ten moze nieznacznie roznic sie z tym na liczniku i to normalne - ale mowimy tu o nieznacznych roznicach max kilka tys km.
-
Audi A4 B9 TFSI Quattro 2022/2023
Moge odpowiedziec na niektore zagadnienia ale w B9 przed liftem: Moim zdaniem nie ma. Jest to naprawde akceptowalne. Nie jestem pewien czy tak mozna. U mnie ogolnie na manetce mozesz wylaczyc calkowicie albo wlaczyc. Tak da sie, najlepiej montujac maly modul ktory robi to automatycznie -koszt jakies 50 zl na ali Tak zapamietuje tryb wybrany (comfort, dynamic itp).
-
Wypadanie zapłonu w Audi A4 B9 2.0TFSI
co masz na mysli? Wgrywales jakis niestandardowy soft?
-
Wysokość składki OC za A4 B6
Sprawdz pakiet ACmini+OC moze wyjdzie taniej
-
Wysokość składki OC za A4 B6
kluczowe sa znizki, brak szkod z Twojej winy i wiek...
-
Wysokość składki OC za A4 B6
ja za B9 mam 570... masz jakies znizki?
-
Wysokość składki OC za A4 B6
caly czas wszystko w gore niestety, ale popatrz na porownywarkach, jak rankomat, punkta
-
Problem ze skrzynią S-tronic 0CL w A4 B9 2.0 TDI
dokladnie moim zdaniem to tak jak blad wskazuje problem z komunikacja z wybierakiem wlasnie, obstawiam tez pier**le jakas... no ale poczekamy az kolega dostanie diagnoze z dobrego warsztatu
-
Problem ze skrzynią S-tronic 0CL w A4 B9 2.0 TDI
no i bardzo dobrze robisz. Nie ma opcji moim zdaniem ze cos sie stalo skrzyni (mam na mysli czesc mechaniczna). Dlatego z problemami ze skrzynia nalezy jechac do firmy ktora sie tym zajmuje + ma dobre opinie w google.
-
Problem ze skrzynią S-tronic 0CL w A4 B9 2.0 TDI
omg przy 100 tys skrzynie trzeba wymienic. Czy to jest zaklad zajmujacy sie glownie automatycznymi skrzyniami? Sry ale nie wiem co by tam musialo sie stac zeby cala skrzynie trzeba bylo wymieniac. Co najwyzej na moje mechatronika - i to uwazam ze cos w mechatronice, zawor moze czujnik...
-
Kodowanie lamp Matrix w Audi A5 8W
no dlatego tez napisalem ze kolega powinien to zlecic, bo to jest troche do zrobienia i kodowania, ale oczywiscie jak to mowia nie ma rzeczy niemozliwych... jednak niektore sa niewarte zachodu
-
Problem ze skrzynią S-tronic 0CL w A4 B9 2.0 TDI
no to faktycznie bardzo dziwne. Bo komunikat jakby nie jest bledem tylko informacja - jest szary, blad powinien byc wyswietlany jako zolty (ostrzezenie) lub "czerwony" (blad) Chyba nie udalo Ci sie odpisac na to gdzie i kto wymienial olej....
-
Problem ze skrzynią S-tronic 0CL w A4 B9 2.0 TDI
Gdzie zmieniales olej? Na jaki zostal zmieniony? Filtry zmienione? Bardzo bardzo mi to dziwnie wyglada, przy takim przebiegu nie mozna nagle wlaczyc biedu... i to 5k to po wymianie oleju w skrzyni....
-
Problem ze skrzynią S-tronic 0CL w A4 B9 2.0 TDI
no ale jak Ci sie pojawia ten komunikat i wcisnij hamulec i ponownie wybierz D, pusc hamulec i daj gazu to nie rusza?