Treść opublikowana przez jaro4444
-
[B7 BRD] Zakup turbiny do BRD
Pasuje bo to to suszarka BRD.
-
[B6 AVF] Wkońcu się udało - do oceny wykresik
Wykres ładny - mocny dół, fajna góra. Tylko wykres to nie wszystko, bo ten sam rezultat można osiągnąć różnymi drogami i z różnym zagrożeniem dla silnika. Dlaczego fabrycznie tak nisko się kręcił?
-
[B5 AJM] Jakie ma przyspieszenie silnik AJM ?
Powinno być to samo, bywa parę KM więcej, szczególnie jak wymianę połączysz w wybiciem kata i czyszczeniem kolektora dolotowego.
-
[ALL B7] Montaż sportowej chłodnicy oleju
No Patryk ładnie Nie chcę nieskromnie pisać kto Cię namówił na takiego moda
-
[B7 BRD] Zakup turbiny do BRD
Czy Wam coś główki uciska? Gdzie jest napisane. że to turbina do A4? To jest suszarka od A3 2.0 TDI 170 KM CR
-
[B7 BRD] Zakup turbiny do BRD
Maciejski nie zapomnij o opowiedzeniu wszystkich faktów o Automaxie-72, bo dopiero wówczas ma się pełne pojęcie o tym jak działał kiedyś, a jak teraz.
-
[B7 BRD] Zakup turbiny do BRD
Koledzy nie wierzcie bezkrytycznie we wszystko co ludzie piszą i mówią, a szczególnie Ty Migdałek co chwila walniesz jakiegoś babola niepotwierdzonego. BRD + AL + FMIC + program = ok. 200 KM. Ta suszrka nie pasuje: http://moto.allegro.pl/item659993069_vw_audi_seat_2006r_2_0_tdi_170_km_turbo_turbina.html
-
[B6 AWX] Wymiana turbosprężarki AWX/BRD - ceny
A ma to, że wiekości tych turbin i wydatki można uszeregować tak: GT1749VA<GT1749VB<BRD<GT22V Więc skoro da się ładnie obudzić GT22V to tym bardziej BDR P.S. Nie czytaj bezkrytycznie bzdur z SR
-
[B6 AWX] Wymiana turbosprężarki AWX/BRD - ceny
Maciejski coś Ci więcej powiem - pełne GT22V z E-klasy 2,7 CDI ma przy 2000 obr już 300 Nm i jest to tylko o 10 Nm mniej niż turbina GT1749VB z silnika ARL w tym samym pojeździe. Więc albo coś miał ktoś spierdzielone mechnicznie, albo zmnienić czas dawcę softu...
-
[B6 AWX] Wymiana turbosprężarki AWX/BRD - ceny
Tak, no rzeczywiście BRD to straszne wiadro :>, Jak widzisz masz w 2.0 TDI 16V, już przy 1800 obr masz ponad 300 Nm, a przy 2200 ok 370 Nm: Albo w 1.9 TDI masz przy 2000 obr. skromne 330 Nm, 2200 obr. 360 Nm i rośnie do 412 Nm:
-
[ALL] Passat B5 po SWAP-ie silnika na 2.0 TDI + mody komfortowe (ex Rogalowe wozidło)
Wycięta praktycznie cała tylna ścianka poza jednym żebrem usztywniającym i zastosowana kierownica powietrza z A4 B5 lift (jest zdecydowanie lepsza od tej z Passata bo prawie 3x większy ma chwyt powietrza). Program tak liźnięty, że nie mogę zmusić parcha do zakopcenia na drodze, nawet jak się staram - czyli naprawdę lajcik bo to dla starszego Pana nie ściganta
-
[B5 AJM] Jakie ma przyspieszenie silnik AJM ?
Szanowny Kolego znajdź gdzie to napisałem Proszę nie siej niepotwierdzonych informacji.
-
[ALL] Passat B5 po SWAP-ie silnika na 2.0 TDI + mody komfortowe (ex Rogalowe wozidło)
BGW - motor 2.0 8V z Passata B5 FL roczniki 2003-2005 r., seryjnie miał DPF i 136 KM, nie ma wałków wyrównoważających i zabieraka pompy oleju, czyli jest to taki AWX powiększony na 2.0 Dobra roboty zakończone, wóz wystrojony. Wyszło jak dobrze pamiętam 163 KM 367 Nm absolutnie bezdymne Silniczek chodzi jak szwajcarski zegarek - chciałbym, żeby mój 2.0 16V w A4 tak pracował ;( Chłopaki z MR Motors odwalili jak zwykle kawał porządnej roboty. Samochodem po złożeniu (w zasadzie stworzeniu od podstaw ) i przetestowaniu go na hamowni pojechałem w trasę 1200 km i powróciłem bez przygód Ciekawostka - wóz bezpośrednio po złożeniu miał 138 KM, po trasie 142 KM, po leciutkim modzie ma 163 KM. Oto i wykresik: Przerobiona kratka z kierownicą powietrza od A4 B5 FL: Brudas w całości: Motorownia: Banan do lansu: Dawca banana (a może Rogala) :
-
[B5 AJM] Jakie ma przyspieszenie silnik AJM ?
Określiłbym to tak: - seryjny AJM ledwie się odpycha od jezdni, - AJM + chips - zaczyna trochę jeździć, - AJM + suszarka GT1749VA + chips - już jeździ, - AJM + AL + suszarka BRD + FMIC + chips = FUN
-
[Golf 4 ALH] Odchwaszczanie & tuning Gofla, seria 90PS
Problemy ze zrozumieniem słowa pisanego? Pisałem o wężach do płynu chłodzącego Chłodnica jest z mocniejszych PD.
-
[Golf 4 ALH] Odchwaszczanie & tuning Gofla, seria 90PS
Ty masz na 99% taką: http://moto.allegro.pl/item660532070_chlodniczka_oleju_obudowa_filtra_a3_a4_a6_b5_1_9.html Więc ta co podałeś podejdzie P&P po przerobieniu węży od płynu chłodzącego (ucięcia ostatnich kolanek albo kupienia od mocnego PD).
-
[B5 AFN] Wtryski do AFN-a ?
Prawie 300 funciaków za 216 to naprawdę żadna okazja. Za 1200 zł masz w Polsce 230. A jaką moc chcesz osiągnąć? Bo istnieją jeszcze 210 od silnika 2,5 TDI 143 KM z A6 C4 2.5 TDI 5R - tańsze jak 216, a mocniejsze jak 205 seryjne.
-
[Golf 4 ALH] Odchwaszczanie & tuning Gofla, seria 90PS
Jak masz małą ale grubą chłodniczkę to śruba idzie ta sama. Jak cienką to trzeba dłuższą śrubę. Zmierz jaką masz wysoką to Ci powiem czy trzeba dłuższą. Od 2.0 TDI np. BPW jest identyczna ja w AWX. Mocal jak już to np 13 rzędowy.
-
[B5 AJM] Bezpieczna granica dla silnika ?
:polew: Niestety to wymiana gołego motoru.
-
[B5 AJM] Bezpieczna granica dla silnika ?
Tzw. "słupek" albo Short Block lub też silnik bez osprzętu (goły) to wszystko co się mieści pomiędzy pokrywą zaworów a miską olejową czyli: - kompletna głowica, - układ tłokowo-korbowy, - blok silnika, - pompa oleju, smok, ... - miska olejowa, pokrywa zaworów, - rozrząd, pompa wody.
-
[B5 AJM] SWAP na 312mm i pytanie o układ hamulcowy
Druga sprawa to nowe klocki i tarcze. Hamuje się delikatnie przez pierwsze 200-300 km i po hamowaniu nie trzyma wciśniętego pedału. Na razie będą kiepsko hamować, dopiero po dotarciu zaczną łapać mocniej.
-
[B5 AJM] SWAP na 312mm i pytanie o układ hamulcowy
Układy z ABS odpowietrza się na włączonym zapłonie lub pracującym silniku. Odpowietrz jeszcze raz cały układ.
-
[B5 1Z] Jak uzyskać 150PS ?
Zakład w Nadarzynie prowadzi Bogdan Podkowiński. Polecam Zapytaj Cowboya jakiej produkcji jest tłokorozdzielacz...
-
[B5 1Z] Jak uzyskać 150PS ?
Niekoniecznie - roboty tak naprawdę to masz tylko z przelutowaniem kostki i wytoczeniem większej dziury we wsporniku pompy (albo kupieniem wspornika od AHH). Jak zdjąłem z Leona pompę (86kkm, sam montowałem 11) i założona została do 1Z to dostał takiego pierdolnięcia, że poezja Możesz też odkręcić wspornik i zawieźć go z pompą do pompiarza. Przykręcasz najpierw pompę do wspornika, a dopiero potem on zakłada Ci piastę. Taki komplet montujesz wtedy na silniku.
-
[B5 1Z] Jak uzyskać 150PS ?
W ASV masz kąt wtrysku regulowany kołem napędzjącym pompę, w AFN przestawianiem całej pompy. Piasta koła napędowego w ASV wymaga założenia na stole u pompiarza i jest na stożek, ta od AFN jest na klin i sam ją zakładasz. Dlatego we wsporniku trzeba większą dziurę wytoczyć, by przeszła piasta od pompy ASV i dodatkowo dokupić koło napędowe z regulacją na fasolkach..[br]Dopisany: 10 Czerwiec 2009, 21:37_________________________________________________ Pompa ASV zewnętrznie jest identyczna jak 11 z AHH. Kostkę też ma taką samą - czyli na 10 pinów. Trzeba więc przelutować kostkę w aucie albo przy pompie i połączyć tam dodatkowe przewody. Rogal tu komuś tłumaczył, nawet kolorami, jak to zrobić.