Treść opublikowana przez jaro4444
-
[B7 BLB] Propozycja zbiorowego zapytania, a poźniej pozwu przeciw Audi
Spójrzcie na datę tego opisu - kwiecień 2008 r. Wtedy jeszcze było to koło w sprzedaży. Od sierpnia 2008 r. nie ma go w ofercie.
-
[B6 AVF] Tajemniczy zbiornik/tłumik w układzie SMIC
Usunąć Przy DSMIC nie ma tego czegoś.
-
[ALL B7] Jaki silnik wybrac do mocy ok 200 KM w 2.0 TDI
Z tego co się orientuje to brać
-
[AFN] Co sądzicie o tym wykresie mocy?
Skoro tak to nie ma uwag
-
[AFN] Co sądzicie o tym wykresie mocy?
Pompa niedomaga - zapewne regulator ciśnienia wewnętrznego, pompa podająca albo nastawnik kąta wtrysku - dlatego następuje załamanie mocy przed 4000 obr.
-
[B7 BRD] Jeździłem na "zatkanych" wtryskach, problem z tuningiem
Pojedź na hamownie obciążeniową i do kogoś kto ogarnia DPF czyli np. Rogala, Aligatora, Mirassa.
-
[B6 AWX] Dual IC w B6
Dawcą na FMIC idealnym do B6 jest Mitsubishi Outalnder ostatnich wypustów (rdzeń 46x17,5x6,5 cm, alu boki, łatwy do przespawania, mieści się idealnie pod belkę). Orurowanie dobrze i estetycznie zrobi Dobry Grześ Wawa z forum Octavia Club Polska.
-
[B6 AWX] Dual IC w B6
Poziek W B6 osobiście bym robił FMIC, w B7 bardziej go widać dlatego wybrałem opcję DSMIC. Zmieściłem FMIC w B5 FL to dałbym radę i w B6
-
[B6 AWX] Dual IC w B6
Zapytaj w ASO bo będzie na pewno mniej jak 3000 zł. Gwoli ścisłości ja mam drugi IC z 2.0 TDI BRD lub 2.0 TFSI. IC z 3.0 są absolutnie inne!!!
-
[ALL] Passat B4 AFN po 300 kkm by MR Motors
Czasem uda się coś znaleźć na Allegro, czasem przez szwagra z Niemiec.
-
[ALL] Passat B4 AFN po 300 kkm by MR Motors
Spanky - nie nowa. Leżała u Szwaba w piwnicy z 10 lat, pochodziła z jego Golfa 3 AFN. Gość miał stłuczkę i ułamało zawór nastawnika kąta wtrysku. Więc ją zdjął i założył nową pompę na koszt ubezpieczalni. Ta miała minimalny przebieg, dostała nowy nastawnik i była sprawdzona na stole próbnym przez Bogdana Podkowińskiego z Nadarzyna. Najlepsze, że za tą pompę zapłaciłem równowartość 100 zł
-
[ALL] Passat B4 AFN po 300 kkm by MR Motors
Wóz mojego ojca. Stary kibel, ale doprowadzony do idealnego stanu technicznego. Mody: - turbo GT1749VA, - 216 wtryski, - kolektor dolotowy z Sharana ASZ, - wybity kat, - świeża pompa AFN - nowe popychacze zaworowe - świeże filtry - olej Motul 8100 X-Cess - jednomas i sprzęgło G60 - mod lajtowy na max by MR Motors (turbo ładuje tylko tyle co AFN po modzie czyli 1.2 bara ) Zero dymu, bardzo dynamiczny, pięknie zbiera się od dołu i pali w trasie 5.5 l/100 km przy 120 km/h
-
[B5 AFN] Nowa turbina - co o tym myślicie ?
Dzwoniłem wczoraj do gościa - turbina jest nowa, włoska i GT1749VA. W tej cenie to bardzo dobra propozycja bo tańsza jest od rumunek A to daje GT1749VA pracujące na absolutnych wakacjach (1.2 bara). Wóz mojego ojca po 300 kkm. Dymu zero nawet na hamowni, na drodze nie ma szansy nic zobaczyć w lusterku, wóz zapierd trala lala jak wściekły , pali przy 120 km/h ok 5.5 l/100 km w trasie:
-
[ALL B7] Co sądzicie o tym sprzedawcy i tej turbinie ?
Jak dobrze pójdzie to może będę miał nową fabrycznie BRD do odstąpienia taniej jak na Allegro. Wiadomości na PW.
-
[B5 AFN] Nowa turbina - co o tym myślicie ?
Ludzie podesłałem Wam linka. Czy coś Wam oczy szwankują? Trzeba szukać, a nie ślepo powtarzać jak mantrę "Nie da się". Moim zdaniem jest to turbina nowa, nie regeneracja. Za tyle to mogę Ci odstąpić fabrycznie nową BRD
-
[B5 AFN] Nowa turbina - co o tym myślicie ?
Jak nie potrafisz odróżnić naprawdę nowej od regenerowanej to proponuje nie porywać się na zakup. Allegro jest tak samo dobrym miejscem jak inne tylko szukać trzeba z głową. Przejściówki: http://www.allegro.pl/item574788136_574788136.html A turbina: http://www.allegro.pl/item602713326_turbina_1_9_tdi_nowa_vw_audi_seat.html Na 99% jest to GT1749VA i to włoska tylko gość nie wie co sprzedaje.
-
[B5 AHU] Czarny dym i notlauf po zmianie końcówek
Kto robił te wtryskiwacze? Jakie ustawił ciśnienia? Jaki masz statyczny kąt wyprzedzenia wtrysku po zmianie wtryskiwaczy?
-
[B5 AFN] Nowa turbina - co o tym myślicie ?
Ta turbina jest nowa. Tylko za 1400 zł kupisz GT1749VA (nie koniecznie AWX) + przejściówkę od Kowicza i masz wszystko P&P.
-
[B7 BLB] Jak wygląda sprawa z przeglądem ?
Będzie wyglądało dobrze i czysto, a nie jak po Castrolu LL jakby to niemowle jakieś obrobiło w środku
-
[B7 BLB] Jak wygląda sprawa z przeglądem ?
BLB nie ma DPF i wymaga normy 505.01 przy przeglądach co 15 kkm lub LL 504.00/507.00 przy przeglądach co 30 kkm. Piero 505.01
-
[B7 BLB] Propozycja zbiorowego zapytania, a poźniej pozwu przeciw Audi
Do BRB pasuje kompletne sprzęgło od AWX z dwumasem i łożyskiem wyciskowym. Koszt ok. 1500 zł za całość.
-
[B7 BKE] Problemy z porannym rozruchem
A jakie konkretnie szklanki założyli? Przypuszczam, że za wysokie i nie domyka zaworów.
-
[B6 AWX] Brak luzu na pompowtryskach
Generalnie jak przeregulujesz zgodnie z procedurą to nie powinienieś patrzeć na luz w martwym punkcie krzywki. Ważny jest odpowiednio ustawiony skok w punkcie pracy.
-
[B6 AWX] Brak luzu na pompowtryskach
Zapoznać się Koledzy z procedurą regulacji pompowtryskiwaczy podaną przez Musashi i nie pisać bzdur.
-
[ALL B7] Kolejne zmiany w BRB
Nowa coś ok 800-850 zł. Jak coś to zawsze -15% mam w jednym ASO. Turdzi lae belka od 2.0 TFSI to przeciętnie 200-250 zł + pół godziny roboty z migomatem i szlifierką kątową. Uwierz mi nawet nie ma śladu, że coś było robione.