Treść opublikowana przez Peterka
-
[B6 BFB] Logi do oceny 1.8T BFB
Witam, Porównując te wartości z innym też mi sie tak zdaje. No i chyba powinno być cos około 120g/s przy 5000 obrotach. Filtr powietrza został wymieniony. Masz pomysł co przytyka autko? Czy może przepływka jest walnieta? Pozdrawiam p.s robiłem też log na benzynie i wartosci mierzonego powietrza wzrosly o 2-3 punkty wzwyz.
-
[B6 BFB] Logi do oceny 1.8T BFB
Witam, tymi logami chciałem sprawdzić działanie turbo i przepływomierza. Poniżej logi grup: 002, 003, 115 http://img801.imageshack.us/img801/6509/beztytuuum.jpg Pozdrawiam
-
[B6 BFB] Logi do oceny 1.8T BFB
Witam, Proszę luknijcie na logi. Auto logowane na LPG. http://img197.imageshack.us/img197/4424/logsq.jpg Dzięki
-
[B5 ABC] Wyciek oleju nad miską oleją
Witam, Dokładnie przerobiłem temat wycieków w ABC. Oczywiście troszkę metodą prób ale miałem wyciek w podobnym miejscu. Wymieniłem: - misę olejową, uszczelkę dolna i górna (z wymianą tej górnej jest troszkę zabawy) - uszczelniacze wałków rozrządu - uszczelniacze pokryw zaworów No i dalej coś delikatnie ciekło. Sciągnałem pas przedni (odchyliłem troszkę) i wstępnie znalazł się winowajca - uszczelniacz wału korbowego - został wymieniony - było lepiej ale jeszcze coś... Okazało się ze cieknie zza pompy olejowej za wałem korbowym. Wystarczyło dokręcić wszystkie śruby wokół pompy i sucho. Więc stawiam u Ciebie na uszczelniacz wału lub coś wokół pompy. pozdrawiam
-
[B6 BFB] Prośba o ocenę moich pierwszych logów.
Witam, Proszę o ocenę tego co autko wypluło. Dzieki
-
[B6 BFB] Audi A4 B6 1.8Turbo Quattro ;) Felga 18'', foto str 1
W kole zapasowym we wlepce, jest kod który mówi że wersja na Polske.
-
[B6 BFB] Audi A4 B6 1.8Turbo Quattro ;) Felga 18'', foto str 1
Witam, ASO w Opolu tak napisało albo ktoś inny bo to samo jest w książce serwisowej. Myslałem własnie o zmianie tych dekorów na coś z aluminium, do tego moze lusterka in pro (ale nie wiem czy to bedzie pasować). Zmiana felg oczywiscie, ale znów dylemat 17'' czy 18'' A jeżeli chodzi o gaz to moje 3 autko z LPG, drugie A4 B5, które jeszcze mam zrobiło na LPG 80 tys bez zająknięcia. Zobaczymy jak będzie - czas pokaże. Na razie w mieście (Opole) nie spalił mi więcej jak 13,7 LPG. Pozdro
-
[B6 BFB] Audi A4 B6 1.8Turbo Quattro ;) Felga 18'', foto str 1
Witam, Nastąpiła u mnie mała zmiana tzn nabyłem od cioci mojej żony Audi A4 1.8 turbo quattro 2003 rok. Autko kupione w salonie Lellek w Opolu, na dojazdy do pracy - jestem drugim właścicielem . Autko serwisowane tylko w ASO Opole do przebiegu obecnego tj. 127.000 Autko 100% pewne nie malowane itd. Założyłem sekwencję LPG w związku z tym, że jestem zwolennikiem tego paliwa. Po testach spalanie LPG 11-13 l/100 km. Z wyposażenia: - el szyby x 4 - el lusterka + podgrzewanie - 6 x airbag - chromowane ramki wokół szyb - ori xenon z samopoziomowaniem - siedzenia welurowe sportowe - manualna skrzynia biegów - kierownica i mieszek obszyte skórą - FIS - i jakieś inne pierdoły Poniżej fotki, liczę na jakieś opinie - sugestie. Witam, Udało mi się dokonać kilku zmian w aucie tzn felgi 18'' MAM, chlapacze out, zawieszenie s-line, ale tył chyba nie siadł az tak mocno Poniżej zdjęcia - proszę o sugestie. Mała sesja: Pozdrawiam
-
[ALL B5] 2.8 quattro na gaz???
Witam, Jeśli chodzi o gaz mogę powiedzieć o dwóch instalkach. Miałem w 1.6 Stag300 bardzo fajna instalka, tania, zero problemu, ale nie przejechałem na niej dużo bo sprzedałem auto. Obecnie użytkuje autko 2.6 ABC z gazem PRINS, najdroższe instalacje ale moge z czystym sumieniem polecić. Przejechane 70tys km i zero problemu. (tu poczytaj sobie na temat tej instalacji http://www.a4-klub.pl/smf/abc_instalacji_lpg-t9236.0.html) Jeżeli chodzi o zakłady to mogę polecić zakład z wrocka http://www.abart.com.pl/ - kumpel z forum do 2.8 zakładał tam gaz PRINS. I zakład w Opolu w którym do mojego auta był montowany również PRINS. Pozdrawiam
-
[B5 AAH] A4 B5 Quattro tylne zawieszenie
Witam, Mozna wymieniac tuleje: Najpierw obrazki dla tych, których jeszcze tych rzeczy nie rozbierali: Górny wahacz: 8D0505185A x 2 sztuki 8A0505172B 1 sztuka Dolny wahacz: są dwie tulejki dwuczęściowe tzn numer 2 (ta przy zwrotnicy - patrz obrazek) oraz numer 7 (patrz obrazek) Numer 2 - 8D0505171 (2 tulejki) - 62 zł sztuka x 2 Numer 7 - 8D0511247 (2tulejki) - 58zł sztuka x 2 Numer 8 - 8D0511523 - 97zł sztuka Do wymiany konieczna prasa. Pozdrawiam
-
[B6 AVF] SPRĘŻYNY OD V6 DO R4?JAK OGARNĄĆ OBCIĄŻENIE OSI PRZY DOBORZE?
Witam, Kolego co prawda w modelu B5 ale jeżdze na Bil B8 - przyznam jest twardo, ale dla mnie jest ok. Autko lepiej sie trzyma drogi. Polecam B8 i w razie wypadku serwis w zerkopolu. Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Pytanie o geometrię
Witam, Kąty pochylenia można ustawić tylko z tyłu i tylko w quattro. Pozostałe modele sama zbieżność. Pozdrawiam
-
Auto na wesele - szukam na 18 września
Też się zdecydowałem Chrysler 300C:D http://www.allegro.pl/item972800785_auto_chrysler_300c_hemi_5_7l_do_slubu_wesele.html
-
[ALL] Kiedy zakładacie letnie opony ?
Witam, Już jakiś czas na letnich, choć śnieg zrobił mi raz psikusa...lecz dało rady. Mimo to muszę przyznać że z hamowaniem było bardziej kiepsko...
-
[ALL B5] Osłony i odboje amortyzatorów.
Witam, A propo również przodu, etka podje to co poniżej: Osłony : 4D0 412 137C Odbój: 4D0 412 131 F - dla zawieszenia sportowego 77mm Pozdrawiam
-
Ile pali Wam gazu?
Witam, Ostatni pomiar Pacjent; A4 2.6 Q LPG prins Zatankowano: 54l Przejechano: 425 km 50% trasa, 50% miasto (Opole) - jazda dość spokojna biegi zmieniane do 3,5 tys obr Wynik: 12,7/100km Pozdrawiam
-
[B5 AJL] Łożyska na tył-jaka marka najlepsza?
Witam, Zgłoś się do TOM77 on Ci pomoże. Łożyska na tyle w quattro wymieniałem w sobotę marki SKF VKB1355. TOM77 z forum dobrał mi łozysko z przesyłką koszt 145PLN. Pozdrawiam
-
[B5 AEB] Wymiana simerbloków w quattro
Witam, Wymieniałem wszystkie tuleje tego wahacza. Żeby go wyjąc trzeba odkręcić: 1) Śrubę do przegubu 2) Mocowanie dolne na zwrotnicy (uwaga tam się ustawia pochylenie koła) - trzeba jechać ponownie ustawić 3) Mocowanie dolne amortyzatora 4) Trzeba odkrecić dwa pozostałe mocowania wahacza 5) wyciągnąć ręczny bo linka przechodzi przez wahacz Do wymiany raczej jest konieczna prasa do wyjęcia tulejek szczególnie tej jednej pojedynczej no i trzeba nowe tulejki wprasować. Jak coś pisać może coś pomogę. Pozdrawiam
-
[B5 ABC] Dzwoni na wyższych obrotach - Problem rozwiązany
Witam, Problem rozwiązany - okazało się że winny był dolna część kolektora ssącego w której są kierownice powietrza nieruchome. Cała dolna cześć składa się z dwóch elementów, który uległ wyrobieniu i dostał luzów. Po naprawie silnik jest cichutki. Pozdrawiam
-
[ALL B5] PRO-KIT EIBACH - opinie i porady 1.8T QUATTRO
Witam, Ja jeździłem na tych sprężynach. Autko mi siadło dużo niżej niż 30mm, choć amorki mam skracane Bilstein B8 Sprint. Moja opinia na temat komfotu nie będzie obiektywna, bo u mnie bardzo twarde amorki odgrywają duża rolę na niekorzyść komfortu. U mnie w tym połączeniu i felgach 17' było dość twardo, w zakrętach prowadził się bajecznie, ale jak wjechało się w serie dziur w drodze to troszke taczka. Fotki mojej A4: http://www.a4-klub.pl/smf/b5_abc_a4_26_quattro_kilka_modow-t92604.0.html Pozdro
-
[B5 AEB] Do wymiany tuleje czy cały wahacz ?
W dziale warsztat bodajże nie ma fotostory. Przy wymianie trzeba sie pobawić i do jednej dolnej tuleji przydaje sie prasa hydrauliczna. Trzeba poprawić po tym zabiegu zbieznosc kol tylnych. Pozdrawiam
-
[B5 ABC] Zamiana 2.6 na 2.8 30V
Witaj, Jeżeli masz pojęcie o mechanice i elektryce. To kompletny silnik elektryka (nie wiem czy skrzyni biegów nie trzeba przełożyć) i do roboty. Pobawisz się z tym kilka dni napotkasz mase problemów ale może przełożysz na 30V i będziesz pionierem w tym temacie:D
-
[B5 AKN] Stuki układu kierowniczego-co może być przyczyną?
Witam, A wywalona końcówka drążka albo drążek? Moze to stuka. Pozdrawiam
-
[B5 ARJ] Wymiana tylnych sprężyn w quattro
Witam, Odkręcasz mocowanie amorka w wahaczu, poźniej 4 śruby w nadwoziu i wyciągasz amorek wraz ze spreżyną. Zakładasz ściągacze na sprężynę sciągasz i odkręcasz górne mocowanie amorka i po bólu.
-
[B5 AHU] Jak dorezać spryskiwacze lamp
Witam, Nie mam regulacji czasu pracy wycieraczek. A powiedz czy nie mając tego przekaźnika będę mogł zrobić Twoj układ sterowania, ktory pokazujesz w innym temacie?? Pozdrawiam