Treść opublikowana przez pawelwor
-
[ALL B5] Problemy przy skręcaniu w prawo
Fortamaciek, jak doszedłeś do tego, że to tłumik walił? Już nic nie stuka?
-
[B5 AFN] Głośne stuki z tyłu
Z tyłu tylko łożyska wymienione, reszta nieruszana od dwóch lat, wcześniej nie wiem, bo poprzedni właściciel z tego się nie spowiadał.
-
[ALL B5] Problemy przy skręcaniu w prawo
U mnie podobnie przy skrecaniu w lewo wali coś z tyłu - im szybciej w zakret, tym mocniej wali (czyli im większe obciążenie na to koło ). Z tego co widze to ma na pewno związek z quattro, tylko co... I na pewno nie łożysko, bo dopiero co wymieniałem.
-
[B5 AFN] Głośne stuki z tyłu
Zawieszenie standartowe, quattro. Przy szybszym skręceniu w lewo (90*) stuka, jakby ktoś młotem walił, dochodzi to z tyłu. Oczywiście w trakcie takiego manewru auto troche sie wychyla na takim zawieszeniu... Im szybciej sie wchodzi w zakręt tym mocniej i głośniej stuka. Przy skręcaniu w prawo to nie wystepuje. Czy na podstawie takich objawów można stwierdzić co jest nie tak?
-
[B5 1Z] Nie odpala po umyciu silnika (pompa)
Po dłuższym kręceniu zawsze wkońcu się zapali wykrzyknik Pod komputer podłączałeś? Jakieś błędy?
-
[B5 AHU] Metaliczny dźwięk
Dp sprawdzenia popychacze hydrauliczne, u mnie metaliczny dźwięk wydawała jeszcze pompa wtryskowa (zawór n108), ale nie był on tak mocno słyszalny..
-
[B5 AFN] Wzrost spalania
Więc fakt, że rezerwa zapaliła się przy 650km nie jest niczym dziwnym?
-
[B5 AFN] Wzrost spalania
Ponawiam pytanie, czy wzrost spalania do ~8l/100km (trasa) jest spowodowany padającą pompą wtryskową? Wtryski wymienione i działąją (wkońcu...)
-
[B5 AJM] Brak mocy , jakby turbina nie działała
U mnie błędów też nie było, a zaworek nie działał poprawnie
-
[B5 AJM] Brak mocy , jakby turbina nie działała
Obstawiam zawór N75
-
[B5 AFN] Wzrost spalania
http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t57270.0.html;highlight=świece+podgrzew ale następnym razem proponuję skorzystać z szukajk Wielkie dzięki, nie bardzo wiedziałem czego szukać EIDT : Cholera, wciąż nie wiem gdzie one się znajdują, nie mogę tego nigdzie znaleźć Bo ich zapewne nie masz, nie każdy to miał...
-
[B5 AFN] Wzrost spalania
Jak duży wpływ na zwiększone spalanie ma pompa wtryskowa i wtryskiwacze z silnika 1z lub ahh (~96r.)?? Na trasie przy umiarkowanej jeździe (120-130km/h) wyszło ponad 8l/100km
-
[B5 AFN] Dużo pali, zapieczone kierownice, "twarda" praca silnika
Max jest 62l..
-
[B5 AHU] Szarpnięcia przy dodawaniu gazu
Jesteś pewien, że nowe poduszki są takie jak powinny być?
-
[B5 AHU] Nie chce odpalić, ale rozrusznik jest OK - reaktywuję temat
Nie wierze, że przez przestawiony kąt w ogóle nie odpaliłby silnik... U siebie sprawdzałem przy różnych ustawieniach kąta i zawsze odpałał (lepiej i gorzej)
-
[B5 AFN] Problem z rozruchem na ciepłym i zimnym (audio)
Pomóżcie, już nie mam pomysłów, problem dalej wystepuje Byłem w warsztacie, żeby sprawdzili rozrusznik - dobry, pompy były dwie sprawdzane, kąty wtrysku różne - bez zmian. O kij chodzi? Ktoś się z czymś takich spotkał już?
-
[INNE] TT ( 19" 8.5j /10j / Gwint KW V3 INOX / Audio ) fotki str 46
Tak z ciekawości, to komfortowo do jakiego wzrostu jest TT ?
-
[B5 AHU] Problem z lusterkiem od strony pasażera
Mata grzewcza musiała się przepalić. Jest jeden bezpiecznik na oba lusterka. Żeby zdjąć: lustro maksymalnie do góry i od dołu pociągnąć do siebie, powinno zejść + ew. połamane mocowania plastykowe :gwizdanie: Bezpieczniejsze od tego to w lusterku od spodu odkręcić ten czarny plastyk (jedna śrubka) i od wewnątrz wypchnąć lustro - tym sposobem nie da się połamać mocowań
-
[ALL B5] Śmierdząca dmuchawa
To ma sens. Szwagier w swojej polówce nigdy nieodgrzybiane miał, a gdy zastosował ozonowanie to po jakimś czase waliło mu octem z nawiewów
-
[B5 AFN] Proszę o analizę - brak mocy w pełnym zakresie obrotów
Na podłączonym n18 było to samo piszczenie. Próbowałem już odłączać wężyk i się praca nie zmienia. Przyjrzałem się i ten dźwięk na jałowym pojawia się jak jest sztanga skierowana w stronę gruchy. Co do czyszczenia turbiny to czy po rozebraniu nie trzeba jej wyważać, czy coś tam? Tak słyszałem. Zostaje mi wymiana turbiny, ale coraz coś wymieniam/naprawiam, a problem zostaje. Jak to nie będzie to to chyba go spale.........
-
[B5 AFN] Proszę o analizę - brak mocy w pełnym zakresie obrotów
Wyczyściłem N75 i wymieniłem wszystkie wężyki gumowe. Sprawdziłem czy gdzieś w dolocie ucieka powietrze, ale nic nie znalazłem. Jednak gdy włączyłem grupę 011BS i byłem pod samochodem to przy zmianie na On czy OFF było słychać od turbiny jakieś metaliczne piszczenie czy jak to tam nazwać... Znaczy to że i turbo mi się sypie??
-
[B5 AFN] Problem z rozruchem na ciepłym i zimnym (audio)
Logi są zrobione w innym temacie Kąt wtrysku przestawiał na różne sposoby i zawsze ten problem był. Błędów brak. Co do wymiany pompy: Chciałem wymienić tylko zawór magnetyczny n108, bo nie pracował poprawnie (logi), mimo że błędów nie wyrzucało. Zaworek steruje przestawiaczem (znajduje się za zaworkiem, jest w poprzek pompy, wygląda jak walec), który się zatarł, tj. były rysy na korpusie pompy, tak tarło, przez co nie mógł poprawnie się przestawić. Początkowo próbował te rysy papierem ściernym potraktować, wstawił nowy zaworek n108 (zresztą całą pompą się zajął od środka), zamontował i troszeczke się poprawiło, ale nadal nie to co powinno być, powymieniał jeszcze jakieś inne zaworki (poza n109) i dalej nic. Wstawił używaną pompę żeby sprawdzić jak to będzie chodziło i czy na pewno to przez pompę i odrazu poprawa, inaczej chodziła, inny dźwięk, taki jak powinien być. Postanowiłem ją zostawić i pozbyć się paru stówek... Dowiedziałem się, że taki problem z odpaleniem i dźwięk przy rozruchu może być spowodowany przez za słaby/uszkodzony rozrusznik. Czy to prawda? Jakie są objawy padniętego rozrusznika? Wychodziłoby na to, że stara pompa była już strasznie słaba i rozrusznik nie potrzebował zbyt dużej siły do ruzruchu
-
[B5 AFN] Proszę o analizę - brak mocy w pełnym zakresie obrotów
To chyba dobrze, albo kata mam wybebeszonego A co do tego grubego głosu silnika, to jakieś propozycje? Jeśli jutro nie znajdę żadnej dziury w dolocie, to czego jeszcze mam szukać?
-
[B5 AFN] Proszę o analizę - brak mocy w pełnym zakresie obrotów
Ale u mnie słychać to też bez podpięcia komputera
-
[B5 AFN] Proszę o analizę - brak mocy w pełnym zakresie obrotów
To tak: Sprawdziłem układ podciśneinia, okazało się że coś nie tak z N75, bo ciśnienia nie dawał na turbinę. Wykręciłem go i okazało się, że sparciały przewód się ukruszył i zatkał jedno z wyjść zaworka (co gorsza nie mogę tego wyjąć, więc narazie jest podpięte pod N18). Na tym zaworku turbina już chodzi (w BS widać jak sztanga ładnie pracuje) i pytanie nowe... Czy na jałowym biegu powinien być słyszalny lekki świst turbiny? Czy podczas przyśpieszania, jeśli dosyć grubo chodzi silnik tzn. że jest gdzieś nieszczelność w dolocie, czy to coś innego? Tego narazie nie mogę sprawdzić, bo kanału nie mam, spróbuję jutro u szwagra