Treść opublikowana przez roman_tyk
-
Projekt AntyTheft - blokada uruchomienia nie do zlamania
Witam Od paru miesięcy pracuje nad systemem blokady uruchomienia silnika na sterowniku silnika do 1.8T. Co jest unikalne dla mojego rozwiązania? jest nie do złamania bez znajomości sekwencji uruchomienia. Złodziejowi pozostaje jedynie możliwość podstawienia lawety bądź podmiany komputera co w przypadku b6/b7 jest bardzo kłopotliwe ze względu na występowanie blokady anty-tuningowej na komputerze sterującym, zdjęcie pokryw, zdjęcie wycieraczek, uruchomienie szlifierki kątowej itd. Co to jest: - nowa funkcjonalność dodana w oprogramowaniu sterownika Bosch me7.5, uruchamiana tylko gdy silnik jest wyłączony Charakterystyka: - niemożliwe odpalenie silnika nawet z kluczykami - brak ingerencji w układ elektryczny samochodu, licznik czy tez immobiliser, żadnego dodatkowego przewodu, włącznika, płytki, puszki, boxa itp - odporny na jakiekolwiek urządzenia złodziejskie wpinane w złącze OBD, linie KKL, wyłączanie IMMO, zakłócanie protokołu itd - odporny na podmianę licznika bądź jego wypięcie Jak to działa: - przed uruchomieniem pojazdu, o systemie powiadamia nas migająca kontrolka Check Engine/EPC - wymagane jest użycie sekwencji z użyciem pedałów i przycisków tempomatu, czas odblokowania to jakieś 1-3sekundy w zależności od trudności sekwencji - po odblokowaniu kontrolka Check Engine przestaje migać, można uruchomić silnik - obecnie przygotowanych jest kilkadziesiąt wersji tego zabezpieczenia, aby wprowadzić unikalność sekwencji i wygodę obsługi Możliwości i funkcje: - w przypadku uszkodzenia któregokolwiek z czujników użytych do sekwencji, istnieje możliwość odpalenia awaryjnego - algorytm wykluczenia zgadnięcia sekwencji System obecnie przeszedł testy na paru samochodach. Parę pierwszych osób zainteresowanych z forum uzyska system ode mnie za darmo w celach wyrażenia opinii i testów. Osoby zainteresowane montażem systemu info na @PW 1. Cinkers - 1.8T BFB B7 - done. 2. Imhohet - 1.8T BFB B6 - done. 3. Leon - 1.8T - done.
-
[B6 APB]2.7 BiT Quattro Shadow Line,S-line,RNS-E Złoto S4 SPRZEDAM
czujnik sprzegla na pewno poprawnie podlaczony?
-
A4 B7 2.0TFSI QUATTRO BPG USA K04-064 355HP@467NM - Powered by gregor10.pl| SPRZEDAM !
oz superlegger w 17calach wazy 7kg, wlasnie kupilem
-
[B6 AVJ] 1.8 T+ K03RS6 - QUATTRO Film 25 strona
szkoda robocizny
-
Zmiana z eibach pro kit na 1BA
jakby co to tez mam zestaw 1ba na zbyciu, wagoowo powinno pasowac http://allegro.pl/zawieszenie-sprezyny-amortyzatory-audi-a4-1-8tq-i5842846031.html
-
1BV wymiana amorów + sprężyn (?)
ja dzis odkrecilem czujnik zenoneow, odkrecilem lacznik stabilizatora oraz amortyzator niestety na podnosniku po silowym obnizeniu wahacza nie ma najmniejszego luzu aby wcisnac ta podkladke nad sprezyne. Sciagaczem sie nie dojdzie, jak wy to zakladaliscie? trzeba rozpiac raczej caly wahacz mam pomysl wychodzi na to ze w wahjacz dolny od spodu jest otwor w ktory mozna wlozyc dluga srube i skompresowac prawie wszystkie zwoje sprezyny uzywajac jakiegos talerza od gory albo plaskownika z otworem na srube, jest dostep; http://postimg.org/image/f8b7oe1xx/
-
[B7 BFB] Niepozorne 1.8T quattro
conti 5 na nowy sezon juz w garazu, czas szukac alufelgen Dzis zalozylem bilstein b6 na przod:)
-
Co poza 235/45 17r na taką felgę można założyć?
Moze jak wlepe zobaczy to uwierzy haha: b6/7 http://s1215.photobucket.com/user/gavsman/media/18tyrepressure.jpg.html b8 http://smg.photobucket.com/user/rogersewell/media/TyrePressSticker.jpg.html
-
Co poza 235/45 17r na taką felgę można założyć?
sa na kapciach 205/60 wersje 143ps w klekocie dla tych ktorzy nie chcieli doplacic do 17cali 235/45/17 w standadzie montowala fabyka w 1.8TQ w b6/7 163/190ps w slinie.
-
Co poza 235/45 17r na taką felgę można założyć?
mondeo, passat w klekocie 2.0tdi potrafi miec 235/45/17 Nowe auta takie jak audi a4 b8 maja minimum 240 opony nie bez powodu Nowa opone 205/55/16 w tak ciezkim aucie jak b7 jestem w stanie zajechac w 1.5 roku Nie po to producent rekomenduje 235/45 Jak nie chcecie stracic osiagow po przesiadce na szeroka opone 17 to kupcie sobie ultra lekkie felgi co waza 7kg i bedzie prawie tak samo. Kolo ori 16 z opona 205/55/16 wazy kolo 17kg Sama opona 235/45/17 wazy okolo 11kg. Ori felgi waza od 11-15kg, dobre felgi waza od 7kg-9.5kg
-
[B7 BFB] Niepozorne 1.8T quattro
Na razie wpakowalem 19 000zl wiec moze jeszcze troche
-
Wymiana płynu do wspomagania A4 B6 B7
50zl/1litr w ASO audi kupowalem pare dni temu.
-
Odboje od B6 do B7
sek w tym ze nie widzialem takiego w sprzedazy 66mm, chyba trzeba zamiennik uciac pilka....o pare zwojow tutaj sa ale jedynie na 77mm http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3130203013161-SAS2656009-odboj-amortyzatora,scr_dItems.html http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3120161722211-IMP37222-odboj-amortyzatora,scr_dItems.html SAS2656009 IMP37222 MEYLE 1004120030
-
Polecane amortyzatory o obniżonym skoku do springów -30mm
Panowie czy orientuje sie ktos czy sa krotsze odboje niz te 77mm? https://kayaba.istore.pl/pl/odboj-vw-amort-p-passat-a4-96-meyle-1004120030.html?partner=1992 potrzebuej czegos do eibacha -40
-
Odboje od B6 do B7
znalazlem informacje ze odboj 1BV ma 66mm, czy ktos wie jaki kupic najlepiej do obnizonego zawieszenia zeby byla gitarka? albo zwykly ktory ladnie sie skroci i zeby dalo sie nalozyc oslone
-
[B6 AVJ] 1.8 T+ K03RS6 - QUATTRO Film 25 strona
niepotrzebnie montujesz k03rs2 ale zapewne grzesiu cie uswiadamial ze lepiej isc w k04-64
-
drgania napinacza nie pomogla jego wymiana i sprzegielka alternatora
ktos juz zna przyczyne tego? U mnie po czesci wibrowalo kolo pasowe na wale, okazalo sie ze mechanik od rozrzadu nie dokrecil go i jedna sruba sie wykrecila calkiem a druga do polowy i stad wibracje. tak czy siak wymienione sprzegielko alternatora, napinacz i tak skacze pare milimetrow
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
do 315ps jak mocno podlany
-
[B7 BFB] Niepozorne 1.8T quattro
2.7bit bylo po dobrym sofcie na 300ps, a7 mialo sportowy wydech i 320ps
-
[B7 BFB] Niepozorne 1.8T quattro
podnioslem boost od 4.5tys, obecnie w dolocie do 30stopni, wiecej z tego seetupu juz sie nie ugra. Jedzie konkretnie, na razie zadowolon. Ostatnio koledzy z a7 3.0biturbo, oraz 2.7bit sie zdziwili
-
[B6 AVJ] 1.8 T+ K03RS6 - QUATTRO Film 25 strona
to kiedy wskakuje k04-064 w to auto?
-
Masa felg audi 17' vs OZ/AEZ/DOTZ itp
Panowie ktos wazyl z Was felgi ori audi 17 cali z opona 225/45/17 albo 235/45/17 ?z tej palety: http://www.original-felgen.com/17zoll/ Szukam czegos lekkiego, myslalem o OZ racing 17x8 http://measurespeed.com/oz-rims-wheel-weight Prosze o opinie
-
1BV wymiana amorów + sprężyn (?)
duzo roboty zeby je podlozyc? trzeba rozpiac stabilizator? Jak scisnac sprezyny? raczej nei ma tam dostepu ze sciskaczem
-
Wydech z S4 B6 do 1.8T
tak bylem u kolegi, kolega niezadowolony, auto sporo buczy bez rasowego podzwieku. dopiero jak zatkal klapy to jest tak jak seria, mod chyba nie warty
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Panowie pytanko: Auto w oryginale sedan 1.8T quatrro b7 1BA Przod OYK - kategoria 10 Tyl OJJ - kategoria 9 Zeby zrobic z tego 1BE (obnizenia do -30) powinienem szukac sprezyn do b7 o kategoriach 1BE Przod - kategoria 8 Tyl - kategoria 8 (butla lpg+smietnisko w bagazniku) ?? Mam eibach pro kit i chce chyba wrocic do oryginalnego obnizonego zawieszenia gdyz to co mam lezy -45mm