Treść opublikowana przez Doman13
-
Spociki w Kielcach
popatrz co znalazłem: http://www.autogielda.pl/czesci_audi_coupe,audi_80_b2_coupe,II97MHYEA.html
-
[B5 AFN] Nie świeci oświetlenie kabiny przy otwarciu drzwi kierowcy
???? uwaga miny??? A co do oświetlenia to możliwe że krańcówka w drzwiach kierowcy nie jest podłączona do alarmu. można to sprawdzić otwierając drzwi z kluczyka bez dezaktywowania alarmu. (nie wchodzić w pole czujek ruchu)
-
[ALL B5] Śnieżynka na klimatroniku a sprężarka
acha to dzięki przestaję się nad tym zastanawiać. dzięki
-
Spociki w Kielcach
parę gratów z kabiny (mocowania dywaników i końcówki szyn foteli) zgadam na GG ps. ubite zdrowo, aż szkoda patrzeć...
-
[ALL B5] Śnieżynka na klimatroniku a sprężarka
Witam Zauważyłem dziś rano, jak włączyłem rozmrażanie szyby że zaświeciła mi się na wyświetlaczu klimatronika śnieżynka. Zdziwiło mnie to bo wiem iż sprężarka nie załącza się poniżej 5 stopni a tymczasem dziś tych stopni było 3. Czyżby zapalenie śnieżynki oznaczało co innego niż załączenie sprężarki (gdy temp jest <5stopni)?
-
[ALL B5] Wymiana tulei tylnej belki
wymieniałem tą tuleję i wyszła mi dopiero wtedy gdy się na nią wkurzyłem... 3 "zdrowe" uderzenia młotka w rurę którą nałożyłem na gumę w tulei dały jej radę... z włożeniem było łatwiej ale miałem skonstruowany na szybkości przyrząd do wciśnięcia tulei (nie wolno jej wbijać młotkiem) aha i nie odkręcałem do tej operacji koła (operacja z kanału)
-
odzyskiwanie danych z dyskow
R-studio tym programem odzyskuje dane z dysków na których padły tablice partycji. do znalezienia na torrencie...
-
[ALL B5] różne wysokości bieżnika w oponach- dlaczego? i czy mozna tak jeździć.
Witam Pomierzyłem dziś opony zimowe i wyszło mi ze na oś przednią obydwie (alpin 1) mają po 5,5 mm (mierzone nie do znaku) natomiast opony na tył (dunlop jakieś tam) jedna ma 5 a druga ma 4 mm. Wcześniej te opony były na tych samych osiach na które teraz je założę. Teraz pytanie: Dlaczego dunlopy mają nierówne starcie i różnica w bieżniku jest ok 1 mm? Czy na takim zestawie można jeździć? jeżdżę z reguły po mieście i na tych oponach nigdy nie miałem problemu nawet poza miastem na nieodśnieżonych drogach.
-
Spociki w Kielcach
Ja też będę i wezmę z sobą Domana i A4 jeśli Tadziku pozwolisz vi
-
[ALL B5] Gumowe Korki w podwoziu. Gdzie sa ?
musisz podnieść podłogę i wtedy zobaczysz korki. Jeśli zobaczysz dziury to trzeba je zatkać. Nie wiem czy można te korki dokupić. Nie stosuj do tego silikonu. Można użyć uszczelniaczy lub taśm uszeczelniających, lub takie ustrojstwo używane przez hydraulików (nazwy nie znam ale jak w budowlanym zapytasz o taki czarny uszczelniacz jak plastelina to będą go mieć) Temat w sumie do ogarnięcia samemu.
-
[B5 AFN] Wymiana tylnych amortyzatorów - jak, jakie itp
amorki monroe padły po 200km (jeden zaczął stukać) po wymianie na bilstein i przejechaniu 4 tyś - OK
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
raport zużycia MS: Zawieszenie MasterSport- 4 tyś po naszych drogach i cisza. będą następne raporty...
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
czy do 1-Zeta da radę dołożyć takie świece? Z tego co pamiętam to na króćcu jest tylko zaślepione miejsce na czujnik temp.
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
:co: pierwsze słyszę o takim wynalazku. mnie w temp -10 zaczyna wiać ciepłem po 10 minutach jazdy. Myślę ze chodzi Ci o webasto - ogrzewanie postojowe
-
[B5 1Z] Problem z włączaniem 5-ego oraz 3-go biegu, po wymianie zawieszenia
synchronizator Ci wypadł więc trzeba go (nowego włożyć) czeka cię remont skrzyni bo te latające części synchonizatora mogły uszkodzić inne elementy. Trzeba skrzynię rozebrać i wyremontować.
-
Spociki w Kielcach
Pożegnanie z grillem? Jak z grillem to się piszę na 101% A jak bez to będę tylko na 100. Gdzie i kiedy i jadę...
-
[ALL B5] Pęknięta szybka licznika
obejrzałem to wycięcie pod fisa. Niestety żeby wyciąć większą dziurę trzeba użyć noża. To nie jest zaślepka którą da się wyjąć i włożyć inną. Z odrobiną samozaparcia i dużą dokładnością akcja wycinania powinna zakończyć się powodzeniem.
-
[B5 AFN] Zewnętrzny termometr żle pokazuje temperaturę
W takim razie ktoś mi wyjaśni skąd mój licznik wie jaka jest temperatura w momencie gdy chwilowo nie mam czujnika temp. za zderzakiem? Klimatronik w związku z tym czujnikiem ma błąd, ale działa
-
[B5 1Z] Auto nie pali przy nowym akumlatorze oraz 3-krotny sygnał przy odpalaniu
sterownik silnika ma błędy (3 razy bip) trzeba to zdiagnozować najlepiej jedź na spota a tam się wszystkiego dowiesz a pewnie będzie ktoś kto zvaguje auto. DIESLA NIGDY NIE ODPALAMY NA POPYCH - można autku zaszkodzić.
-
[ALL B5] Pęknięta szybka licznika
przypadkiem mam licznik od benzyny i w sumie to przymierzam się do wystawienia go na allegro. Popatrz jakie tam są ceny a ja mogę Ci sprzedać ten licznik poniżej nich z klubowym upustem.
-
[B5 AFN] Bardzo dziwny problem z hamulcami
Rany, chłopie rób gruntowny remont hamulców. A na pewno wymieniaj przewody hamulcowe, wszystkie gumy...
-
Spociki w Kielcach
grzanek, przytargasz na spota czujnik dla mnie? I napisz mi od razu ile kapusty mam przytargać za niego.
-
[B5 AVG] Dzwoniące klocki
kupiłem raz klocki (według katalogu) i okazało się że nie wchodzą mi w jarzma potem pojechałem do sklepu i kupiłem klocki ATE i te po prostu weszły. Może problem tkwi w klockach...
-
[B5 AFN] Bardzo dziwny problem z hamulcami
jak ja wymieniałem gumę na cylinderku (trzeba było rozebrać zacisk) to dopiero drugie odpowietrznie poskutkowało. Z tym że nie dopuściłem do spłynięcia płynu z układu przez zatkanie przewodu hamulcowego. Moim zdaniem to trzeba pojeździć i co dzień odpowietrzać układ. O odpowietrzaniu pompy ABS nie słyszałem.
-
[ALL B8] Problem z tarczami
Carlos jak dla mnie to należy Ci się inne auto. To ma skopane hamulce i to jeszcze w fabryce. Nie podejrzewam tarcz. One przecież przechodzą kontrolę w fabryce a jakby były zwalone to czułbyś to od razu po wymianie. Chłopaki piszą mądre rzeczy, najprawdopodobniej źle jest osadzone jarzmo i zewnętrzny (lub wewnętrzny, ale obstawiam zewnętrzny) klocek bardziej (wcześniej) naciska na tarcze. I ta sytuacja te tarcze masakruje.Aż strach jeździć. Żądałbym wymiany zacisków i jarzm albo całego samochodu. I oczywiście auta zastępczego. Dla mnie to niepojęte. Wydajesz na auto ponad 120 tyś. a ono ma takie problemy?!!! Toż to skandal..