Treść opublikowana przez wiki
-
nie wyświetlanie się na wyswietlaczu in1
może i masz rację z tym przestawieniem ale w końcu musi się pojawić sprawdzę na kompie przy okazji jakiejś diagnostyki czy ktoś przy tym nie grzebał swoja drogą to spokój po co mi to, co jak co ale o oliwie to się raczej powinno pamiętać
-
nie wyświetlanie się na wyswietlaczu in1
przejechałem swoją niunią 12 tyś wymieniałem olej już dwa razy jak kupiłem no i po przejechaniu 10tyś i jeszcze nie pojawił mi się komunikat in1 na wyświetlaczu w Niemczech helmut też tam zrobił kilka tyś. po wymianie oleju więc sumarum powinno już mi się meldować in1 a nic nie ma, moje pytanie to jak nie ma to już nie będzie czy lada chwila się pojawi
-
Pedał sprzęgla - czuć jakby pracę silnika na pedale.
tez tak mam ale strasznie mnie wkurza skrzypiacy pedał sprzegła trza to w koncu popsikac jakims ustrojstwem tylko tyle ze tam jest ta cholerna osłona i nie wiem jak sie do niej zabrac bo zadnych srubek nie widze witam miałem też ten problem próbowałem to załatwić głośną muzyką ale ile można tak mnie to zirytowało że już nie wytrzymałem normalnie jak w trabancie ! więc zdjołem maskownicę-półkę odkręcając cztery śruby ( dwie pod pokrywą bezpieczników i dwie po lewej i prawej stronie kierownicy) powstrzykiwałem drobną igłą olej silnikowy : na tłoczek, na tuleje, pod tuleje, i na łożysko łapy tłoka bo tam trzeszczało jak w samochodzie było gorąco dziwne ? ale prawdziwe. No i od tego czasu ciszaaaaaaaa
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
miałem na aucie mnóstwo zarysowań po myciu, wycireaniu no i zastosowaniu pasty tempo która usuneła zadaną ryse ale po sobie zostawiła setki tak setki innych na masce i klapie wyglądało to ochydnie, panowie i panie pojechałem do fachowców z Meguiars i zostałem fachowo obsłużony doradzono mi zastosowanie Deep Crystal Paint Cleaner plus aplikator (okrągła gąbka wysokiej jakości), i efekt oszołamiający lakier jak lusterko znikneły zmatowienia i rysy od poprzednich środków, lakier nabrał świeżości. Jeszcze nigdy w życiu nie doczyściłem tak żadnego auta jak tym środkiem fakt umycie, polerka i wosk 6h charówa niesamowita ale dla tego efektu naprawdę warto. Jeszcze jedno środek ten nie zostawia jak innne tego typu okrągłych śladów poprostu lusterko bez śladu kierunku tarcia. Koniecznie musi być użyty tan aplikator gdyż niesamowicie się nim pracuje i oszczędza emulsję o 60% a po wszystkim płukanko w wodzie z mydłem czy proszkiem i jak nowa. Następna konieczność to pożądna ściereczka mikrofibra bo trzeba na bieżąco ją polerować. Na koniec dodam że środki tej firmy nie są tanie ale i nie są drogie a jakość jest suuupeer! pierwszy raz użyłem tej firmy i przy niej już zostanę! sukcesywnie na wypłatkę po jednym środku i uzbieramy komplecik pozdrawiam fachowców Meguiars z Konina dzięki chłopaki ! :mrgreen:
-
Czarna A4 nowe fele
piękna, idealna poprostu cudo czarniutka jak moja no i w super stanie zazdroszszszczę a i radyjko bajeczka
-
[B5 1.9 TDI AFN] Kolejna zwykła czarna B5 w klubie
skromna, czarniutka zrobiona ze smakiem poprosta ładniutka :mrgreen:, a co wy z tymi lusterkami przecież w tym mniejszym wszystko widać no chyba ze wyglad no ale ja nie wiem co VW/AUDI miałna myśli robiac jedno mniejsze ?
-
czy orginalny silnik?
ile :shock: :shock: :shock: no ja jeszcze nie próbowałem ale za dwa tygodnie bedę na autobanie więc sprawdzę choć mam stracha bo jak coś pier**l..e to kaplica w Niemczech chodzi o koszty i takie tam no ale dotychczas każde auto testowałem na prędkość MAX więc i teraz nie omieszkam ale 215 km/h to chyba jak huragan Katrina mnie dopadnie :mrgreen:
-
klocki hamulcowe
polecam REMSA czytaj DELPHI :mrgreen: sprawdzone nie piszczące firmowe klocki ale czy do twojej niuni się zmieścisz w 200 zł to nie jestem pewien musisz się dowiedzieć :???: ale ATE też jest gut mam takie na tyle nówki bo helmut w Niemczech musiał zmienić tuż przed stłuczką :mrgreen: w każdym bądź razie zadnego rzemiosła nie kupuj bo to oszczęność paru złoty a pisku więcwj niż hamowania no i wymiana szybsza
-
Do sprzęgła jest linka czy jakaś pompa albo coś takiego??
u mnie to samo bieze od 3/4 wyciśnięcia koszt sprzęgła SACHS 400- 500 zł zalezy gdzie no i wymiana 180zł tez to będe robił bo ja lubię kak 1/4 wycisnięcia jest
-
Zmiana oleju
W ksiazce jest 3.4-4 . Weszlo dokladnie 3.910 , poziom jest oki, tylko ta inspekcja sama zgasla, why ?? :shock: :shock: to ja juz nie wiem o co lata z tym olejem te same silniki o tej pojemności u ciebie 3,9l u mnie 3,3l i jest wszystko gicio? u mnie w instrukcji jest około trzech coś tam-3,5l tak samo jest w tej ksiażce obsługi od A4 ale małego se nie dam uciać bo jestem na urlopie i nie pamiętam dokładnie ale dwa tygodnie temu wymieniałem olej więc to jest dla mnie świezy temat więc którys z nas ma coś nie tak, niech się wypowiedza tez inni z tymi silnikami jak jest u nich :???:
-
Zmiana oleju
ile :shock: 4l to grubo za duzo niz instrukcja podaje bez wzgledu na oznaczenie silninka max 3.5 l ja mam 1,6 ADP i wlazło 3,3 l i jest prawie max ( dobre 3/4 poziomu) sprawdz koniecznie prawidłowo poziom ! :shock:
-
różnice w jakości części do aut audi, vw, seat, skoda :)
cudo poprostu cudo no i cenowo super jak na komlpetna zawieche no i jeszcze DELPHI :shock:
-
różnice w jakości części do aut audi, vw, seat, skoda :)
a tu się w pełni zgadzam w końcu jest różnica w cenie aut pomiędzy AUDI - VW - Skoda i na czymś sięto musi odbić a nie na czym innym jak na jakości materiałów no ale tam już żądzą księgowi wię skoda to taka namiastka Audi dla ubogich :mrgreen: nie urażając włascicieli skód bo SUPERB jest Extra
-
różnice w jakości części do aut audi, vw, seat, skoda :)
[ wiki, ja nie porównuje tego co idzie do fabryki z tym co idzie na pólkę tak więc nie odpowiadaj na posty jak ich nierozumiesz nikt tu się nie kłóci tylko wyjaśniamy :mrgreen: a mi oto chodzi od początku tego tematu który poruszylem ja i to wy zle to zaczeliście interpretowac myśle ze sie teraz rozumiemy
-
różnice w jakości części do aut audi, vw, seat, skoda :)
:mrgreen: hehe jasne i oto chodzi na tym forum uszanowanko obojgu i niech prawda nam sluzy trzeba się nawzajem uswiadamiać a mi chodzi o to że jak ma się taki wybór jak w temacie to trzeba wybrac optymalnie i nie dać się w walka robić zwlaszcza ze koszty te same - prawie :mrgreen: spadam bo nadaję na GPRS w robocie a to kosztuje!
-
różnice w jakości części do aut audi, vw, seat, skoda :)
wybacz kolego ale jakość i twałość wielu elementów takich samych które pasują czy to do audi czy to do seata jest taka sama przykładem masz powyższą aukcje te same świece pasują do vw i do seata i jest cała masa części wpółpasujących których jakość jest taka sama bez znaczenia na marke pisz ze zrozumiemiem :twisted: nadal nie rozumiesz chodzi oto na przykadzie tych świec że te które trafiają do fabryk VW seat skoda audi i jakie tam se chcesz są lepszej jakości niż te na pólce sklepowej ogólno dostępnej nawet jeśli jest to wciąż produkt NGK !! :twisted: i nie klócić mi sie
-
różnice w jakości części do aut audi, vw, seat, skoda :)
jak to sie mowi : czytaj ze zrozumieniem! nie chodzi ze pasuje, chodzi o jakosc i trwalosc!! polac mu :mrgreen: wie o co chodzi a chodzi o to zdeniu że tan sam towar który trafia do fabryki a towar na sklepy jakieś tam jest różny pod względem jakości pomimo że ten sam producent :twisted: wiem bo sam za to jestem k...a odpowiedzialny po części oczywiście w ypadku klijenta mniej ważnego parametry towaru są sztucznie śrubowane co nie może się zdazyć dla Valeo itp. gdyż oni mają swoje ośrodki badawcze i tak to sprawdzą :???: pozdro chyba mnie wyleją bo za dużo gadam ale to chlopaki do waszej wiadomości
-
jak czesto myjecie swoje auto?
jak sonko świeci to raz w tygodniu i często przecierane wilgotną szmatka z kurzu mycie kompletne w środku i na zewnątrz za każdym razem warstwa plastmalu to okolo 4-5h az sie u mnie w domu śmieją no ale ja tak nie potrafie samą wodą i szmatą jak mój teściu :mrgreen: . w zimie jeżdże na myjkę ręczną + karcher bo mam czarną niunię i wszystki widać a ja lubię jak byszczy i te spojrzenia :mrgreen: :mrgreen:
-
Ile oleju w silniku ??
ja wymieniałem u siebie ten plastik bo miałem poklejony i przez "oszczędność" wlałem do silnika 4,5l oleju i pozim był dopiero na 3/4 jakiśczas tak jeżdziłem ale nie dawało mi to spokoju kupiłem w ASO ten plastik i się zagłowę złapałem ponad litr oleju za dużo w silniku! :shock: więc kupuj takie rzeczy tylko w oryginale bo nie ma z tym żartów więc do silnika 1,6 oleju wchodzi 3,3l i tak powinno być! a wogóle to temat oleju na tym forum jest bardzo powielany sam założyłem kilka dni temu wcześniej :twisted:
-
Zmiana oleju
Niewiem :razz: Chce kupic syntetyk, tylko niewiem ile dokladnie 4 l , 5 l ?? Ile wystarczy, czy zmiana samemu jest jakas skomplikowana ? w zupełności wystarczy półsyntetyk polecam Mobil1 w ilości 3,5l za świat wystarczy i na dolewkę ewentualną zostanie faktycznie do 1,6 wchodzi 3,3l i poziom jest na 3/4 miarki(na ciepłym silniczku oczywiście) . także bańka 4litrowa bądż luzem ale zaufane pochodzenie. Tydzień temu ja wymieniałem wszystkie filtry wraz z olejem około 210 zł : filtr paliwa, powietrza, oleju, kabinowy wszystko FILTRONA i bańka 4l Mobil1 półsyntetyk bo takim miałem zalewanym u helmuta w serwisie BOSH (książki serwisowe). a co do wymiany samemu to po co ręce brudzić jak wymiana jest w cenie oleju i co zrobisz z starym olejem :mrgreen: pozdrawiam
-
ilość oleju w silniku 1.6 ADP
różnica po pomiarze w ten sposób jest taka że jest na 3/4 całej działki więc jest OK a byłem przekonany że pozim oleju należy spradzać najlepiej rano jak wszystko zleci i wtedy powinien byc pożądany poziom :shock: Dzięki człowiek się uczy całe życie
-
ilość oleju w silniku 1.6 ADP
witam mam problemik otóż wymieniałem dziś olej w silniku według oryginalnej instrukcji Niemieckiej załączonej do mojego autka powinno być potrzebne około 3,3l oleju w silniku 74kW cztery cylindry, w polskiej wersji tej instrukcji jest napisane że 3,5l (jest trochę nowsza), ale o co chodzi natomiast po wlaniu około 3,3l oleju i sprawdzeniu po 4 godzinach poziom oleju w silniku mam w polu A tzn. MAX :shock: czy tak mogę zostawić czy wyssać ze dwie setki tak do 3/4 poziomu górna granica pola B tak byłoby najbezpieczniej chyba, za dwa tygodnie jadę w trasę 700 kilometrów w instrukcji wspominają że przy takich cieżkich warynkach jak autosrada latem czy ciągnięcie przyczep lub jazda w górach to wskazany jest stan MAX. to jak jest wtych instrukcjach podają ilości do maksymalnego poziomu chyba ale nie chce mi się wieżyć że 3 litry to umnie 3/4 pozoimu. sorki za długi post ale myślę że ciekawy jak to z tymi olejami jest ?
-
Moja Audi A4 (w plenerze...)
przepiękny i ten plener nic tylko czerpać przyjemność z jazdy!
-
[ALL B5] Demontaż tunelu- zepsuty uchwyt .....
hej zobacz tu http://img205.imageshack.us/img205/4323/1fi9.jpg generalnie wg mnie to siedzi na srubach, moze juz ktos grzebał u Ciebie i masz bez srub, jesli sie to czesto psuje to jest w tym sens zeby dac bez srub, pytam bo nie chce mi sie zciągac całego tunelu. .....jak pociągne za srodek uchwytów - to mtsle ze zostaną mi w rękach - napisz dokłądnie za co ciągnąć pozdr no wiesz całkiem to tego nie wyciągałem tylko pociągłem za to no iwyszła ta strona i wsadziłem ją ponownie i jest ok a tak wogóle to po co to używać to tylko imitacja uchwytów no może na postoju
-
[ALL B5] Demontaż tunelu- zepsuty uchwyt .....
:shock: demontaż tunelu ? mi ostatnio szwagierka popsuła to poprostu go wyciągłem do góry i wsadziłem zpowrotem i jest gicio . Ciągniesz od srony tj. srodka obu uchwytów