Treść opublikowana przez kapete
-
[ALL B5] 1.9 czy 2.5?
Uczciwie powiem, że przydało by się pare koni więcej, auto dopiero w zakrętach i na śliskim pokazuje na co je stać. Na suchym niestety trochę brakuje. Chociaż krótka skrzynia trochę rekompensuje brak mocy. Na temat silników 2,5 nie będę się wypowiadał. Sam też chciałem 2,5 ale poczytałem i stanęło na kultowym 1,9.
-
[B5 ATJ] Czujunik położenia wałka rozrządu?
VAG 2 razy wyrzucił mi błąd czujnika położenia wałka rozrządu. Wykasowałem i jeżdżę. Odkąd pamiętam mam nieprawidłowość w grupie 4 poz. 2 - kąt początku wtrysku rzeczywisty wynosi 0,61 zamiast od 1 do 2. Obroty biegu jałowego pływają ponad 900 powinny być poniżej. Wszystkie pozostałe wartości dla biegu jałowego w normie. Kąt synchronizacji oscyluje wokół 0. Przy zimnym silniku czasami nie chce zapalić. Ciepły od dotknięcia.Czy to oznacza, że pada mi czujnik położenia wałka rozrządu? Od dwóch dni przeszukuję forum, ale prawie wszyscy rozpisują się o czujniku wału korbowego. Zarzucałem pytanie w diagnostyce, ale bez odpowiedzi. Tutaj też kiedyś podczepiałem się pod podobny temat, ale dyskusja poszła w inną stronę i nic sie nie dowiedziałem. Nie mogę również odczytać grupy 13 - praca wtryskiwaczy. .
-
[B6 AVB] Wskaźnik temperatury - dziwne zachowanie
Zarzuć test elementów wykonawczych. Wszystkie wskazówki powinny stanąć w pionie. Tez tak miałem. Nowa tablica z woltomierzem i temperaturą oleju wyszła mnie tyle ile naprawa starej.
-
[INNE] Niska temperatura płynu chłodzącego
Tylko termostat.
-
[B5 AJM] Kąt synchronizacji
Dzięki wypoewiedziom mądrzejszych ode mnie ustawiłem kat synchronizacji na 0. Faktycznie to pływa wokół zera. Silnik ucichł i to jest jedyna rzecz którą zauważyłem. O przepraszam, zauważyłem również, że poczatkowy kąt wtrysku (odczyt VAG grupa 4 pozycja 2) jest 0,61. Wg danych zdobytych w necie powinno być 1-2. Co z tym zrobić? Czy może tak ma być? Rzeczywisty kąt wtrysku zczytany w grupie 0 jest 129 czyli dokładnie w środku zakresu.
-
[B5 AJM] Kąt synchronizacji
Dzięki. W środę biorę się do roboty.
-
[B5 AJM] Kąt synchronizacji
Jeżeli się nie mylę to regulacja kątu wtrysku jest na wałku rozrządu.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Wszelkie dyskusje w temacie zawieszenia są trochę dziwne. Jeżeli ktoś chce mieć jakis czas spokój to zaklada to co najlepsze czyli Lemfordera. Jeżeli kogos nie stać to zmienia co rok i po 5 latach wydał więcej niż na wymieniony wyżej towar. A ile sie przy tym narobi? No chyba, że lubi lub musi płacić mechanikom, ale "bogatemu" wszystko wolno.
-
[B5 AFN] Nie działa sterowanie łopatek w turbinie
Węże podciśnieniowe między N75 a turbiną sprawdziłeś?
-
[B5 AFB] Brak mocy i dymienie - objawy padnięcia VP 44?
A przejrzyj sobie dokładnie przewody powietrzne te od podciśnienia między N75 a regulatorem podciśnieniowym kierownic turbiny. Ja też byłem na etapuie wymiany turbiny, gdy znalazłem całkowicie sparciały wężyk długości ok 7 cm. Po wymianie znowu mogę wyprzedzać Cieniasy.
-
[B5 ATJ] Pulsowanie pedału hamulca
Z innych źródeł mam informacje, że przyczyna może leżeć w regulatorze siły hamowania kół tylnych.
-
[B5 ALL] Quattro - jak rozmieszczony układ napędowy w %
Pewnie za mało się znam, więc proszę żebyś mi wyjasnił wpływ bezpiecznika od ABS na przeniesienie napędu.
-
[B5 ATJ] Pulsowanie pedału hamulca
Zaczęło się od tego, że pedał hamulca po wciśnięciu powoli, ale równo wpadał w podłogę. Została wymieniona pompa hamulcowa. Wydaje mi się, że solidnie odpowietrzyliśmy układ, ale przy delikatnym dohamowywaniu mam uczucie pulsujacego pedału hamulca. Jakby włączał się ABS tylko słabiej. Przy mocnym hamowaniu ok. Na przeglądzie hamowanie przedniej osi ok 4000 tył ok 2000 kg.VAG twierdzi, że nie ma błędów.
-
[B5 ALL] Quattro - jak rozmieszczony układ napędowy w %
No i jest wypowiedź z którą się nie zgadzam. Przetestowałem w realu, tył uniesiony, 1 bieg i kręciły się koła tylne, auto nie drgęło.
-
[B6 AWX] "Używanie" turbosprężarki
Pozwolę sobie dołączyć się do tematu. Nigdy nie zszedłem poniżej 5,5 (wtedy jeździłem jak moja własna ciotka) średnio jest od 6,5 do 7 i za cholerę nie da się mniej przy normalnej jeździe: miasto, trasa - dość dynamiczne dokręcanie do 3-3,5 i później 120-140 w trasie. Zaznaczam że dane pochodzą z czasów gdy nie używałem klimy. OT
-
[B7 BPW] Spalanie na trasie...... nie za duże?
Inny silnik, inny napęd, ale ja mam tak w standardzie.
-
[B5 ATJ] Czym się kierować co do mocy silnika
Na 99 % masz 115 lub jak w wielu miejscach sie spotkałem 116 kM, a że w dowodzie masz inaczej? Jakiś mądry diagnosta w czasie piewrszego przeglądu nie znalazł tego silnkia i wpisał cokolwiek. Miałem tak w Fordzie.
-
[B5 AEB] Nie działa wskażnik temperatury cieczy chłodzącej
zrób Vagiem test elementów wykonawczych w liczniku może umarł wskaźnik tak jak u mnie
-
[ALL B5] Przeróbka angielskiego licznika?
W moim niedawno nabytym aucie występuje problem ze wskazaniami temperatury i ilości paliwa. Po sprawdzeniu VAGiem wychodzi, ze uszkodzone są elementy wykonawcze czyli wskaźniki. Przeszukałem Allegro i jezeli dobrze doczytałem to goście za taka naprawę chcą 300, liczniki z anglików są po 100-200 - tylko wszyscy piszą, że licznik do przerobienia. Na czym polega przeróbka takiego licznika? Czy lepiej bawić sie w przerabianie, czy jechać odrazu do fachowców?
-
[A6 4B AYM] Świece się nagrzewają, ale i tak ciężko pali
Ja bym stawiał na NGP, używałem normalnych świeczek w benzynie, później żarowych tej firmy - moim zdaniem dobry towar.
-
[ALL TDI] Jak palą Wasze klekoty w te mrozy?
cholera sami farciarze, moja po pierwszym grzaniu świec nie chce palić nawet przy 7, jeżeli przelecę 2-3 cykle grzania odpala, ale po jakichś 3-4 sekundach kręcenia i nie ma znaczenia czy jest -7 czy -17
-
[B5 AJM] Niedogrzany silnik
Nie bądź pan głąb praw fizyki pan nie zmienisz. Sorry za drobny żart. Słuchaj ludzi jak Ci dobrze radzą. Tylko termostat jest winny niedogrzaniu silnika - po prostu płyn chłodzący jest w dużym obiegu.
-
[ALL B5] Proszę o opinię i porady - TDI 110 czy 116 ?
Kolego, jeżeli nie będziesz oszczędzał na paliwie, olejach to teoretyczna żywotność pompowtryskiwaczy może dojść do 500kkm.
-
[B5 AFN] Naprawa maglownicy za pomocą zestawu naprawczego. Pomocy.
Kolego męczyłem się z maglownicą jeszcze gdy jeździłem Sierrą. Krótko mówiąc narobiłem się, wydałem sporo kasy na uszczelniacze, a po 3 miesiącach kupiłem nową przekładnię. Podobno komuś się udało, ale sa to przypadki dość rzadkie.
-
[B5 ATJ] Zamienność czujników cofania
W ASO ceny zaczynają się od 250.