Treść opublikowana przez chris.lkr
-
[ALL B5] Jakie felgi + opony do B5 - wygląd + zachowanie komfortu
Obecnie latam na 205/60/15 ale skrupulatnie odkładam "dutki" na 225/45/17
-
[ALL B5] Jaki kolor płynu do wspomagania?
Ja u siebie zalałem ORI płyn i nic się nie dzieje. Jest tak jak było. Może następnym razem zakupię Febi i zobaczymy czy będzie wszystko w porządku.
-
[ALL B5] Ładowanie akumulatora problem z wyświetlaczem
będzie lepiej jak zrezygnujesz z porad tego mechanika :gwizdanie:
-
[ALL B5] Regulacja i ustawianie równych szczelin karoserii
Bodajże w książce "Sam naprawiam" są podane wymiary szczelin ale jak auto jest po dzwonie to z reguły nie pozostaje nic innego jak ustawienie szczelin "na oko".
-
[ALL] Czyszczenie turbo - Ile ?
Ja u siebie sam wyczyściłem turbinkę. Szczotka druciana, nafta, papier ścierny (600, 800), mały pędzelek (tzw. "picasso") oraz kompresor. Nie jest to bardzo skomplikowana czynność. Mając przynajmniej minimum zdolności manualnych można ją wykonać samemu lub poprosić co bardziej kumatego ziomka o pomoc. Tym bardziej biorąc pod uwagę cenę jaką trzeba zapłacić za czyszczenie turbo w jakichś zakładach to po prostu jest makabra. Najważniejsze to się nie bać za to zabrać bo jest to "czysta mechanika". Nic nie trzeba regulować, ustawiać itp. tylko rozebrać, wyczyścić i złożyć. Pozdrawiam.
-
[ALL B6] Plamy ropy na kanapie
Jeśli ropa głęboko wsiąkła w gąbkę to pozostaje jedynie pranie za pomocą odkurzacza. Natomiast gdy jest to tylko powierzchowne zabrudzenie tapicerki to można spróbować środkiem Vanish Oxi Action Intelligence Plus.
-
[B5 AFN] Tylny most
Witam Zacznę od tego iż ostatnio coś mnie naleciało aby sprawdzić stan oleju w skrzyni biegów. Po sprawdzeniu okazało się że poziom oleju jest w normie więc przy okazji cofnąłem się do tyłu auta aby oblukać jak się sprawy mają z olejem w tylnym moście. I oczom moim ukazał się taki oto widok : Na zamieszczonym zdjęciu widoczny jest konkretny wyciek oleju z lewej półosi zaraz przy moście . Nie znam się na tym za bardzo ale podejrzewam że puścił tam jakiś simering albo coś w tym rodzaju. Czy wymiana tego simeringa jest bardzo skomplikowana? Co trzeba rozebrać aby się do niego dostać? Poproszę także o numer tego simeringa bo wolałbym go najpierw kupić a później zabrać się za jego wymianę. Jak już "przełknąłem" ten wyciek to pomyślałem że skoro wycieka to pewnie jest go tam niewiele. I tu kolejne rozczarowanie :wallbash:: Po odkręceniu tego korka nagle wypłyną olej (co widać na zdjęciu). Wypłynęło 100 może 150 ml. Zaciekawiła mnie też jego barwa (taka jakby czerwona) bo w skrzyni biegów olej miał barwę żółtą. Czy to normalne aby w moście było zalane aż tyle oleju? I co to może być za olej? Przeszukałem forum aby coś się dowiedzieć na dręczące mnie problemy ale nic sensownego nie znalazłem. W książce "Sam naprawiam" też odnośnie tylnego mostu jest tyle "co kot napłakał". Wszystkim z góry Bardzo Dziękuję za jakąkolwiek pomoc!!! Pozdrawiam
-
Petycja - zabójstwo husky
i ja też się podpisałem.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
U mnie od ponad trzech lat siedzi pod maską Banner P74 05 12V 74Ah 700A (EN) i powiem szczerze że jak do tej pory to nie mam co na niego narzekać. Daje rade
-
[B5 AHU] Jakiej marki świece żarowe
Ja osobiście polecam Beru ale i Bosch to bardzo dobre świece.
-
Gdzie macie ubezpieczony samochód ?
InterRisk. Wcześniej PZU.
-
Spotkania na drodze
dzisiaj, starachowice (okolice majówki), zielony sedan b5, stał na parkingu, z tyłu naklejka klubowa
-
[B5 AFB] Wymiana przewodów podciśnienia
Gdy ja się zdecydowałem na zmianę tych przewodów w swoim AFN to skorzystałem z oferty tego sklepu http://www.re5pect.pl/index.php Co do średnic to w AFN występują 4 i 5 mm. Rozgałęźniki (tak jak to opisał przedmówca) musisz sam ocenić bo jak nie są zniszczone (popękane itp.) to nie jest konieczna ich wymiana. U mnie przy wymianie też nie było specjalnych problemów (schodziły dosyć gładko) ale z tego co pamiętam to chyba tylko dwa przewody musiałem nacinać aby je zdemontować. Pozdrawiam.
-
Jakie imię dla psa?
Mój piesek (Cane Corso ) miała na imię "Kleber". Tak na marginesie dodam że są to rewelacyjne psy.
-
[ALL] Zmieniać już na zimówki?
Ja u siebie zmieniłem już tydzień temu. W sumie to mogłem jeszcze poczekać ale w zeszłym roku zaskoczyły mnie intensywne opady śniegu :polew: :polew:
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Zamówienie u Marcina złożyłem w niedzielę a olej wraz z kompletem filtrów dotarł do mnie dzisiaj około godziny 11.00 :notworthy: Wielki SZACUN dziku :good:
-
[B5 AFN] Jak uszczelnić chłodnicę ?
Najlepszym wyjściem jest kupno nowej lub używanej. Jeśli używka to tylko od sprzedawcy, który udzieli gwarancji rozruchowej bo z tymi chłodnicami to bywa bardzo różnie. Co do spawania to nie jest to najgorsza opcja ale musi to zrobić ktoś kto się na tym zna bo w innym przypadku nic z tego nie wyjdzie. Odradzam różnego rodzaju środki w proszku czy też w płynie bo może i jest to dobre ale tylko jak mamy awarie na trasie lecz na dłuższą metę się to nie sprawdza. Pozdrawiam :>
-
Płyta indukcyjna - opinie
Witam Zacznę od tego iż zaczynam powoli kompletować sprzęty do nowej kuchni lecz nie jestem pewien czy kupić płytę indukcyjną czy gazową Najbardziej interesują mnie opinie osób, które zamieniły płytę gazową na indukcyjną (czy rachunki są dużo wyższe po zmianie na indukcję?). Jakich producentów sprzętu AGD do kuchni (lodówka, zmywarka itp.) możecie polecić? Z góry wszystkim dziękuję Pozdrawiam :>
-
Przysłowia motoryzacyjne.
BMW = Bolid Młodzieży Wiejskiej
-
[B5 AFN] Jaka temp. oleju??
u mnie przeważnie jest w granicach 90 stC
-
[B5 AFN] Sprytny przyrząd dzwoni wtryskiwacz sterujący co dalej?
ten przyrząd :polew: to od wielu lat trik starych mechaniorów
-
Ceny paliwa marzec 2026
Starachowice Statoil - ON 4,51 Bliska (dawny SKY) - ON 4,55 Bliska (na wylotówce do Ostrowca Św.) - ON 4,51
-
[B5 AFN] Wężyki od sterowania podciśniniem ( jaki , gdzie kupujecie)
o tych wężykach to już było parę tematów poruszanych
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Z tą wymianą oleju to lepiej jeć do ASO. Tak jak sam napisałeś, będziesz miał ciągłość w książce serwisowej co może zaowocować przy późniejszej sprzedaży auta.
-
Boks zawodowy w Polsce i na Świecie...
Moim zdaniem, Diablo Włodarczyk był dobrze przygotowany kondycyjnie do tej walki Najważniejsze jest to że mamy Mistrza Świata Federacji WBC :notworthy: