Treść opublikowana przez Bogumił
-
[ALL B5] Dziwne wskazania termometru
Nic się nie pojawia, po prostu gaśnie.
-
[ALL B5] Dziwne wskazania termometru
Podłączę się do tematu, bo u mnie od czasu do czasu po przekręceniu kluczyka w stacyjce pokazuje się temperatura, ale kiedy przekręcę na rozruch to podczas kręcenia wskazanie znika i już się nie pokazuje gdy silnik pracuje. Ale jak zgaszę silnik i ponownie odpalę to temperatura się pojawi. Z czym to może być związane?
-
[ALL B5] Xenony w reflektorach zespolonych po II lifcie - montaż żarówek i przetwornic
Nigdy nie wyciągałem świateł to nie wiem ile tam jest miejsca, ale skoro tak jest jak piszecie to dzięki za info. Bo moje pytanie było z tym związane, że prawa lampa jest nad IC i zastanawiałem się czy wszystko będzie w porządku.
-
[ALL B5] Xenony w reflektorach zespolonych po II lifcie - montaż żarówek i przetwornic
A czy przetwornica (zestaw HID) typu slim zmieści się pod reflektorem Valeo (przed liftem-dzielony)? Chodzi mi o to czy jak wyciągnę cały reflektor i jakoś zamontuję przetwornicę pod lampą, czy ją bez problemu wsadzę na miejsce? Bo nie chcę, aby przetwornica był "widoczna" po otworzeniu maski.
-
[B5 AMB] Problem po chipie z gazem-pomocy
Wracając do tych zdjęć. U mnie wtryski są umieszczone pod kolektorem, żadnego rżnięcia plastików tylko ładnie "schowane" przed wzrokiem laików. Widziałem na forum już kilka "możliwych miejsc" usytuowania wtrysków, czy w związku z tym jest jakaś zasada ich montażu, czy tylko to wszystko zależy od fantazji instalatora?
-
[ALL B5] Prośba o segregację info dotyczacych zmiany kierownic
I o to chodziło nie mogłem na forum uzyskać jasnej odpowiedzi. Dzięki.
-
[ALL B5] Prośba o segregację info dotyczacych zmiany kierownic
Mam pytanie do formy nazewnictwa. W modelu b5 były "dokonane" dwie zmiany. Stwierdzenie "polift" dotyczy zmiany I czy II? Bo ja mam rocznik 98 (czyli wersja I) i za bardzo nie jestem w stanie "sklasyfikować" swojej kierownicy do panującego nazewnictwa (do przeróbki modelu)- i teraz nie wiem jaki jest w moim roczniku wieloklin i jaka poducha?
-
Ile pali Wam gazu?
Ale o ile się nie mylę to mieszanka "powietrzno-gazowa" nie powinna być za "uboga" w zawartość gazu. Więc z tą regulacja to bez przesady - gaz za drogi nie jest więc dążenie do uzyskania małych spalań za wszelką cenę jest niepotrzebny (oczywiście jeżeli koszt przejechania 100km na gazie i na benzynie będzie taki sam to należy dokonać regulacji instalacji).
-
[ALL B5] Silnik dziwnie cyka
bialy986 a w jaki sposób ty pozbyłeś się problemu? Czyściłeś, czy wymieniłeś pompę na nową ("Po zabiegach tj.wymiany wszystkiego silnik ucichł" - wymiana wszystkiego(?))? A tak na marginesie gdzie ta pompa jest umiejscowiona?
-
Ile pali Wam gazu?
No bo w lato tą temperaturę 25*C uzyska znacznie szybciej niż w zimę. W zimę przy temperaturze zewnętrznej -10*C różnica temperatur między wymaganą temperaturą to 35*C a jeżeli temperatura powietrza zewnętrznego będzie się podnosiła to i różnica temperatur będzie się zmniejszała, co za tym idzie płyn szybciej się nagrzeje. I w tym tkwi różnica między zimą a latem.
-
[ALL B5] Silnik dziwnie cyka
A jak tylko napinacz "terkocze", to coś się może stać?
-
[ALL B5] Silnik dziwnie cyka
A przez chwilę załóżmy, że tak terkocze napinacz łańcucha rozrządu - czy jazda z takim napinaczem może spowodować jakieś szkody? Dajmy na to szybsze "zużycie" (względnie wydłużenie się na ogniwach) łańcucha? Czy może dojść w związku z takim jeżdżeniem do zerwania łańcucha rozrządu?
-
Ile pali Wam gazu?
Nie łyknie Tobie mniej bo w lato będziesz na benzynie przejeżdżał krótsze odcinki zanim przełączy się na gaz.
-
[B5 AMB] Problem po chipie z gazem-pomocy
Ale co ma gaz do tego, że cewki Tobie poleciały? A próbowałeś zacząć "od początku", to znaczy poszukać przyczyny przy sposobie chipowania? A czy gazownicy po zamontowaniu instalacji przejechali się z Tobą przy podpiętym kompie? I czy na podstawie tego "skalibrowali" instalację? Kiedyś też miałem problem ze swoja instalacją, ale jak instalatorzy odpowiednio połączyli przewody przy reduktorze to problem sam się rozwiązał. Ale, żadnych problemów z elektroniką nie miałem przez źle skonfigurowany gaz.
-
[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz
Panowie było zabawnie pośmialiśmy się ale nie odchodźmy aż tak daleko od tematu. Każdy ma prawo do własnych przemyśleń i osądów - czasami błędnych, ale to nie znaczy aby po nim jechać od dłuższego czasu jak po łysej kobyle. Proponuję uciąć temat tępym nożem (czystym, bądź zakrwawionym) i powrócić do wątku, ewentualnie można chyba część tych przemyśleń przelać do odpowiedniego działu.
-
[B5 ADP] Dziwne mruczenie silnika
A przy zwiększaniu obrotów to dźwięk się nasila (częstotliwość dźwięku wzrasta)?
-
[B5 ADP] Dziwne mruczenie silnika
Eeee.. to nie wina mrozu. Jakby jakieś łożysko? Wymieniałeś rozrząd? Nie wiem czy w 1,6 jest (ale raczej tak) może rolka napinacza. Może łożysko alternatora?
-
[B6 ALT] Czy wymienia się łańcuszek rozrządu
A tak na marginesie, jaki może być koszt wymiany łańcucha rozrządu (materiał + robocizna)?
-
[B5 ADP] Terkot w silniku
Kolega lango w wątku "Co to za tykanie?" poruszył ten problem i też nagrał dźwięki dochodzące z pod maski - spróbuj się z nim skontaktować może rozwiązał już problem. Tylko chyba coś tamten temat "umarł" bo po kilku wypowiedziach nie postawiono jednoznacznej "diagnozy".
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Przez "banan", rozumiesz to jako łącznik stabilizatora - takie małe coś. Koszt elementu niewielki.
-
[B5 ANB] Nowa instalacja BRC-auto jakby mniej żwawe
te wężyki z wtryskami .... niech ich chudy byk!! No żeby rąbać obudowę po to aby zamontować listwę - .Tych rzeźbiarzy to miałeś z jakiegoś pewnego źródła (polecenia) czy na chybił trafił tam pojechałeś? Na tym drugim zdjęciu z godziny 19:54 to domyślam się, że jest to jednostka sterująca przy akumulatorze? Jeżeli tak, to w moim przypadku gazownik zadbał o to aby nie mogła się dostać do niego woda i dokładnie przed montażem zawinął go w jakiś materiał z pcv.
-
[B5 ANB] Nowa instalacja BRC-auto jakby mniej żwawe
To nie dostałeś do tej instalacji książki gwarancyjnej z wykazem przeglądów okresowych? Tam powinny być wyszczególnione po jakim okresie masz zrobić pierwszy przegląd (1000km) a później 15000 - z wymianą filtrów, sprawdzeniem szczelności itd.
-
[B5 AEB] Co to za tykanie??
A ja stawiam na szklanki, podobnie miałem co prawda w Mazdzie 323. Czasami wystarczyło, że mocniej przygazowałem pukanie ustępowało, albo wyłączałem silnik i ponownie odpalałem. Czy tak by głośno "tłukł" zawór? Eeee.. chyba nie.[br]Dopisany: 10 Luty 2010, 20:29_________________________________________________Jaki masz poziom oleju?
-
[B6 AVF] Czy warto zakupic 1.8T
W modelu B7 do rocznika 2005 były jeszcze silniki 1,8T (zwykłe 1,8T).
-
[B5 AEB] Co to za tykanie??
Szklanki Tobie się "obijają".