Treść opublikowana przez Daimos
-
[B5 AJM] Problem z odpalaniem rano
przy obecnych temperaturach powietrza świece nie mają wpływu na odpalanie, sprawdziłbym też układ paliwowy czy jest szczelny i się nie zapowietrza oraz pompę tandem pod kątem wytwarzanego ciśnienia
-
F1, Rajdy i Motorsport
jeszcze dłużej mogli go przetrzymywać w boksie ;(
-
[B5 AHU] Skrzypiący wentylator chłodnicy
Jeżeli chodzi Ci o dodatkowy wentylator elektryczny to najczęściej zużyte łożyska są źródłem hałasu.
-
[B5 AJM] Drgania lewarka skrzyni biegów
myślę, że nie ma się czym przejmować, u mnie też przy gwałtownym przyspieszaniu lewarek porusza się delikatnie przód-tył, a wibracje na wolnych obrotach zlikwidowałem wymieniając plecionkę na nową
-
[B7 BLB] Chwilowy brak ładowania i brak wspomagania kierownicy
sprawdź też napinacz paska, czy dobrze napina
-
[B5 AFF] Jak sprawdzić czy mam 90 KM?
podjedź na hamownie i będziesz wiedział ile masz pod maską
-
[ALL B5] Problem z działaniem climatronica - działa jak chce?
musisz podłączyć VAG'a i zobaczyć czy nie ma błędów, zakładając, że poprawnie posługujesz się klimatronikiem
-
[B6 AVF] Plamy pod autkiem po postoju. Skąd ten wyciek?
może to po prostu skropliny z klimatyzacji
-
[B5 ADR] Czy końcowe tłumiki są dzielone ?
jeżeli są ori od nowości to nie są dzielone
-
[B5 AFB] Podłączenie wentylatora klimatyzacji
poszukaj na allegro, jest tego pełno zwróć tylko uwagę jakiego masz typu tzn z wtyczką okrągłą czy owalną
-
[B5 AVV] Hamowanie przy zgaszonym silniku
Oczywiście, że będzie działał, tylko jak nie pracuje silnik to nie działa wtedy wspomaganie i nacisk na pedał hamulca wymaga większej siły.
-
[ALL] Castrol Magnatec/Motul/Liqui Moly ?
Nie rozpoznasz
-
[B5 1Z] Mgiełka a kratek nawiewu
może to być też spowodowane rozszczelnioną nagrzewnicą
-
[B5 AFB] Podłączenie wentylatora klimatyzacji
wtyczkę od wentylatora znajdziesz pod osłoną obok zbiorniczka płynu do wspomagania (z przodu po prawej stronie), idą dwa przewody dość grube, do czerwonego dajesz plus a do brązowego minus, jeżeli wentylator nie zadziała to albo czeka Cię jego naprawa, albo wymiana na nowy
-
[B5 AFN] Wentylator kręci się po przekręceniu kluczyka
ale nie o ten czujnik chodzi :gwizdanie: tylko o G62 wg schematu wynikało, że wentylator uruchamia włącznik termiczny w chłodnicy i presostat klimatyzacji czyżbym się mylił?
-
[B5 AFN] Wentylator kręci się po przekręceniu kluczyka
znajduje się na dole chłodnicy, odłącz wtyczkę i zobacz czy wentylator dalej będzie pracował
-
[B5 AJL] Jakie rodzaje tylnych mostów?
oczywiście, że są różne rodzaje tylnych mostów, różnią się przełożeniem w zależności od silnika i mocy
-
[B5 AFN] I znowu jakieś stukanie (podobne do zużytych szklanek)
raczej to nie popychacze, bardziej wygląda na stuki z układu tłokowo-korbowego, np panewka lub sworzeń tłoka
-
[ALL B5] Teoretyczne zmiany mocy, EGR, katalizator
możesz wspawać do środka rurkę a na temat egr można poczytać tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t62664.0.html;highlight=usuni%C4%99cie+egr
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
193tyś km potwierdzone w ASO
-
[ALL B5] Naprawa tylniej wycieraczki avant
Wynika z tego, że rurka spryskiwacza zapiekła się w osi ramienia wycieraczki (korozja) i jak rozbierzesz silniczek to się pewnie okaże, że jest ukręcona. Czeka Cię albo regeneracja wg powyższego opisu, albo wymiana silniczka na sprawny.
-
[B5 AJM] Po wymianie głowicy
sprawdź poprawność połączenia przewodów podciśnienia a konkretnie EGR/klapa gasząca
-
[ALL B5] Naprawa tylniej wycieraczki avant
A spryskiwacz stoi nieruchomo, czy obraca się razem z wycieraczką?
-
[B5 AFN] Problem ABS i drgania kierownicy
po prostu rozłącz wtyczkę od każdego z czujników i sprawdź czy styki nie są zaśniedziałe ewentualnie potraktuj je odpowiednim środkiem (u mnie był taki problem), sprawdź też czy czujniki są dobrze dociśnięte do koronek a w ostateczności podmień czujniki na nowe w kole którego dotyczy błąd
-
[ALL B5] Teoretyczne zmiany mocy, EGR, katalizator
U siebie jak wywaliłem kata przy 193tyś przebiegu to zauważyłem, że lepiej się zbiera przy wyższych prędkościach przekraczających 100km/h. Natomiast odłączania EGR nie zaleca się, powoduje to twardszą pracę silnika, wydłuża czas jego nagrzewania oraz zwiększa podobno spalanie (o ekologii nie wspominam ) dlatego darowałem sobie ten zabieg.