Treść opublikowana przez michalm320
-
[B5 AFN] Po wymianie sprzęgła, szarpie przy ruszaniu.
Ja mam do wymiany sprzęgło i też się zastanawiam na zestawem Valeo z jednomasem. Gadałem ze swoim mechanikiem i odradza z powodu wibracji. W dwóch 1.8T kładł i było kiepsko. Twierdzi że jak nie mam typowych objawów zużycia dwumasy to żebym nie kombinował i wymienił tylko docisk i tarcze. Kurde a tak bym chciał mieć jednomas
-
Falowanie obrotów
Nie wydaje mi się żeby producent dał za słabe cewki bo od wyjazdu z salonu byłby wibracje a ktoś kto wydał na auto ok 100tyś zł nie przepuścił by tego. Wg mnie mniej są odczuwalne wibracje na paliwie 98 (szczególnie z BP). W ogóle silnik spokojniej pracuje, ciszej, i lepiej czuć moment załączenia się turbo. Kilka razy zatankowałem Ultimate na BP a teraz wlałem zwykłe 95 z BP i różnica jest znacząca. Większe wibracje i mułowate auto. A jak raz wlałem 95 z Statoil 1-2-3 to ledwie turbo było czuć.
-
Pisk po uruchomieniu silnika
Tu jest katalog w PDF: Auto Świat Katalog - Silniki Do Kontroli 2-2013 - `PDF'y - bir00 - Chomikuj.pl Od 7s. jest o naszych silnikach. Ogólnie rzecz biorą to te silniki mają sporo kosztownych usterek.
-
Ciśnienie oleju, jaka może być przyczyna ?
Odnoszę wrażenie że największą pomyłką producenta była zalecana wymiana oleju co 30tyś km. To zabija te silniki dlatego sam zastanawiam się nad zrobieniem płukanki żeby ale czy ten silnik to wytrzyma...
-
Pisk po uruchomieniu silnika
Ostatnio przeglądałem Katalog Auto Świat - Silniki do kontroli. I był opisany 1.8T. I między innymi była opisana usterka tzw. efekt odkurzacza. Czyli usterkowa pompa recyrkulacji (tak to chyba było napisane). Podejrzewam że właśnie chodzi o pompę SAI. Poza tym na tym filmiku ona się ponownie załącza kilkadziesiąt sekund po uruchomieniu (podobnie jak u mnie) tyle tylko że u Ciebie piszczy a u mnie buczy jakby była dziura w wydechu.
-
Klekotanie z silnika (filmiki) Rozwiązanie str. 4
Mam wrażenie że to klepie z przodu silnika a nie z tyłu. Więc chyba raczej to nie będzie napinacz łańcucha czy łańcuch
-
tylne amor w s-line(wymiana)
Rozumiem że to są amortyzatory o charakterystyce zbliżonej do fabrycznych z zestawu 1BE?
-
tylne amor w s-line(wymiana)
A jakie zamienniki amorów do 1BE kłaść?
-
Buczy przy porannym odpaleniu
Brzmi jakby napinacz
-
Zatkana odma i wyciek oleju w Audi A4 B6 1.8T
Jeśli obroty są stabilne i da się odkręcić korek wlewu oleju na pracującym silniku to można domniemać że odma skrzyni korbowej jest czysta i można póki co odpuścić sobie rozbiórkę i czyszczenie? I jeszcze jedno: czy jak wyczyszczę bądź wymienię eżektor to czy zassany wężyk ze zdjęć nie będzie zassany?
-
Falowanie obrotów
Ale ja nie mówię że podczas kręcenia tylko że jak skręcę kołami i obroty się ustabilizują to mniej czuć te wibracje
-
Falowanie obrotów
Zaobserwowałem dwie rzeczy: pierwsza to taka że od jakiegoś czasu jeżdżę na paliwie 98 i wibracje są jakby mniejsze, ogólnie silnik lepiej pracuje i jest żwawszy, szczególnie to było odczuwalne jak raz wlałem 95 na stacji 1-2-3 Statoil... żenada, zero przyspieszenia, nawet turbo nie było czuć. Dopiero jak zjeździłem to gówno i zalałem 98 z BP i przejechałem ok 100km to wróciło wszystko do normy. A druga sprawa to taka że jak skręcę kołami w lewo lub w prawo to wydaje mi się że wibracji prawie nie czuć. Wiec sprawdziłem poziom płynu do wspomagania: po nocy jest na minimum a na rozgrzanym silniku miedzy min a max. Nie wiem czy to dobre wskazania czy nie i tak się zastanawiam jeszcze nad zmianą płynu do wspomagania.
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Ok. A jeśli wyjdzie że amor to jakich zamienników szukać do 1BE?
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
A czemu akurat amor a nie sprężyna?
-
1.8T AMB halśliwa praca po zmianie oleju
A tego Motula to oryginalnego wlałeś? Bo niestety ale Motul jest często podrabiany i trafić na bubla to żaden problem
-
Felgi do oceny
Te felgi mi się kojarzą z Fordem
-
tylne amor w s-line(wymiana)
A na szarpakach byłeś sprawdzić amory? Ja bym od tego zaczął bo się okaże że nowe założysz i nadal będzie pochylony.
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Ja to mam coś popieprzone z tym zawiasem. Przód jest ok bo na 205/55/16 jest ok 66cm. Natomiast tył: od strony kierowcy ok 63,5cm a od strony pasażera 62cm...
-
Falowanie obrotów
U mnie plecionka jest porwana.
-
Falowanie obrotów
Ja mam nowe świece ale nadal czuć mrowienie. Po długiej trasie czuć znacznie mniej ale jak jest zimny to bardzo są odczuwalne. Może to dwumasa
-
Wybór polerki
Chyba błąd: K2 Pro
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
A masz może foto przed montażem tych podkładek?
-
Zassany wężyk
Czym grozi jazda z niedrożnym eżektorem?
-
Zassany wężyk
Dlaczego ten wężyk na wolnych obrotach jest zassany? Czerwona strzałka wskazuje który to. Jak się doda gazu to wraca mu pierwotny przekrój. Tak powinno być czy coś jest nie tak?
-
Koło dojazdowe
Do A4 B6 z 1.8T 150KM koło dojazdowe 15 cali nie wejdzie na zacisk. Przerabiałem temat. Minimum 16 cali jeśli chcesz dojazdówkę. Zwykła stalowa 15 cali pasuje bez problemów. Podejrzewam że z A6 jest podobnie.