Treść opublikowana przez lukaszek13ns
-
[B5 ADP] Obroty powyżej 3000- spada temp co jest ????
jakiej firmy termostat zalozyles bo jesli nie orginal to na pewno jego wina, jeszcze moze byc cos z wiskoza ale raczej termostat
-
[INNE] Szarpanie - diagnostyka mechanika
dokladnie jesli twoj model posiada kolo dwumasowe, to szarpanie i trzesienie buda moze byc od niego, ale nie koniecznie. Napisz jeszcze czy szarpie caly czas czy tylko na zimnym lub cieplym silniku.
-
[B6 AWX] Luz na tarczach hamulcowych
Tylko gdzie w piascie macie otwory na sruby mocujace tarcze, sa tylko na szpilki.
-
[B5 AEB] Płyn do chłodnicy G11
no co ty do to swinstwo lac, gdybys mial starego poloneza to tak :bicz3: Lepiej dolozyc te pare zlotych i lac to co ma byc, z koncentratu mozesz osiagnac nawet do -50 C
-
[B5 AML] Co ile wymiana oleju ?
pelen syntetyk co 20tys. lub rok pol syntetyk co 15 tys. lub rok mineralny co 10 tys. lub rok Nie ma na tym co oszczedzac lepiej wymienic wczesniej ni jest zalecane.
-
[B5 AEB] Płyn do chłodnicy G11
3 litry smialo wystarczy koncentratu, nie zapomnij o odpowietrzeniu ukladu chlodzenia.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
dokladnie wachacze maja byc montowane w poziomie, ale nie wielu mechaniką sie chce gdyz jest to czaso chlonne, i przykrecaja je na pałe. A pozatym po montowaniu w poziomie nie skreca ich na gotowo tylko troszke, puzniej stawiamy auto na kola i bujamy nim ze by sie ulozyly, i wtedy dopiero dokrecamy. Nie prawidlowy montaz wachacz skraca ich zywotnosc.
-
[B5 AEB] Ile kilometrow na tarczach
dokladnie wszystko zalezy od stylu jazdy ale przewaznie na tarczach przejezdzisz 3 maksymalnie 4 kaplety klockow.
-
[B5 AEB] [B5 APU] Problem z poziomem oleju - ubywa
winimalne zuzycie oleju to norma mi tyle bierze na 15 tysiecy, ale to przez turbinke, zaczyna sie pocic minimalnie, moze uciebie jest tak samo.
-
[B5 APU] Dziwne odgłosy przy zmniejszaniu się obrotów
jakie koszty takiej zabawy jesli mozna wiedziec
-
[B5 AHL] Co jaki czas wymienia się pasek klinowy ?
ja mam napisane w ksiazce serwisowej ze sprawdza sie je po 120 tysiacach, ale nie pisze co ile wymieniac, ale wymieniaj razem z rozrzadem, ja tak zawsze robie, nie zapomnij rowniez o napinaczach. ze by sprawdzic pasek od klimy w jakim jest stanie musisz nie stety wejsc pod auto, gdyz z tamtad jest najlepiej widoczny.
-
[B5 AEB] Po wyjęciu termostatu nadal się grzeje, ale mniej.
Wystarczy uzyc opcji szukaj na forum bylo mase tematow podobnych do twoich a nawet takich samych dotyczacych za wysokiej temperatury silnika, duzo mozesz sie z nich dowiedziec. orginal termostat kosztuje 85zl a jest naprawde dobry, a zreszta to roznie jest nie jeden sie przejechal na nie orginalnym termostacie pieniadze wyrzucone w bloto.
-
[ALL] Jak samemu sprawdzić całe zawieszenie w domowych warunkach ?
bylo na forum nawet sam pisalem jak sprawdzic zawieszenie musisz poszukac, jak najbrdziej sprawdzisz to w warunkach domowych, na szarpakach nie zawsze wychodzi, ale dajesz diagnoscie na flache i wszystko wiesz.
-
[B5 ADR] Wymiana płynu hamulcowego
plyn hamulcowy z reguly wymienia sie co dwa lata, gdyz ma wlasciwosci higroskopijne czyli pochlania wilgoc, i chłonie wodę z otoczenia,Płyn hamulcowy zawiera w swoim składzie dodatki przeciwkorozyjne utrzymujące układ hamulcowy w sprawności. Jednak z czasem dodatki te tracą swe własności i w układzie, szczególnie w cylinderkach może rozwijać się korozja. Dodatkowo, woda zawarta w płynie obniża jego temperaturę wrzenia i w skrajnych przypadkach, podczas ostrego długotrwałego hamowania, mogą tworzyć się korki parowe przyczyniając się do złego funkcjonowania hamulców. Wymiana nie jest zkaplikowana odkrecasz wszystkie odpowietrzniki niech plyn zcieka miedzy czasie caly czas dolewasz nowego ze by w zbiorniczku nie zabraklo i tak az przelejesz przez uklad 2 litry, zakrecasz odpowietrzniki i dla pewnosci odpowietrzasz kazde kolo zaczynajac od prawego tylu, lewy tyl, prawy przod, lewy przod. I gotowe powinnes sobie poradzic sadze ze zykly mechanik wezmie okolo 50 zl za ta usluge w aso okolo 140zl. plynu ci potrzeba ze 3 litry
-
[B5] Audi 1,6 98 - wymiana sprzęgła
cena rozsadna za sprzeglo i wymiane tylko jakos pierwszy raz slysze o takiej firmie, mam nadzieje ze dlugo wytrzyma, ciesz sie ze nie masz kola dwumasowego wtedy bys musial wybulic drugie tyle. pozdrawiam
-
[B5 AEB] Po wyjęciu termostatu nadal się grzeje, ale mniej.
sprawdz temperature na klimatroniku i na VAg-u, zostaje jeszcze pompa wody ktora moze juz nie domagac albo wiskoza, a odpowietrzales uklad po wymianie termostatu moze jest zapowietrzony i sie grzej, popatrz czy w okolicach pompy nie cieknie plyn.
-
[B5 APU] Silnik przerywa po wymianie świec
Dokladnie takie platynowe i tylko NGK do 1.8t a ty pewno zalozyles inne i to moze byc przyczyna koszt takich swiec to mniej wiecej okolo 200zl, mozesz zapytac kolegi misiora bo cos mowil ze posiada takie swieczki w swej ofercie za okolo 120zl, napisz jeszcze czy caly czas przerywa czy nie czy na zimnym czy na cieplym, moze cewka ci pada, ale zacznij od swiec.
-
[B5 ADR] Świece najtańsze
Na tym si nie oszczedza, bo puzniej bedziesz pisal ze cos ci sie dzieje z silnikiem np. szarpie nie wchodzi na obroty slaby jest itd. Wcale nie chce z ciebie zedrzec o ile mnie pamiec nie myli to do zwyklego 1.8 musisz miec swiece platynowe longlife, nie pamietam oznaczenia dokladnie z ngk, a one kosztuja od 27 do 43zl za sztuke.[br]Dopisany: 02 Lipiec 2008, 22:36 _________________________________________________poprawka platynowe to do mojego zakladalem, sprawdzilem dokladnie do twojego ADR 1.8 ngk BKUR6ET-10 cena od 14 zl za sztuke w zwyz zalezy gdzie kupujesz. troszke duzo chce ten mechanik moze z montazem ci juz policzyl, ale na tym nie oszczedzaj Właśnie taki link zamieściłem koledze są to świeczki 3 elektrodowe i na pewno nie platynowe. Platynki stosowano w 1.8T dokladnie tak pomieszalo mi sie z moim 1.8t
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
napisz jak sie sprawuja Lemfoldera wachacze ile przejechales bo tez planuje sie na nich przezucic.
-
[B5 ADR] Dziwne tarcie przy hamowaniu
najlepiej bedzie zciagnac kolo i zobaczyc w jakim stanie sa te klocki, a jakiej firmy zakladales, i ile na nich przejechales.
-
[B5 ABC] Drgania sprzęgła i problemy z ruszaniem
wyslij numer nadwozia na priva to sprawdze ale raczej na 99,9% posiadasz
-
[B5 ADR] Świece najtańsze
Na tym si nie oszczedza, bo puzniej bedziesz pisal ze cos ci sie dzieje z silnikiem np. szarpie nie wchodzi na obroty slaby jest itd. Wcale nie chce z ciebie zedrzec o ile mnie pamiec nie myli to do zwyklego 1.8 musisz miec swiece platynowe longlife, nie pamietam oznaczenia dokladnie z ngk, a one kosztuja od 27 do 43zl za sztuke.[br]Dopisany: 02 Lipiec 2008, 22:36 _________________________________________________poprawka platynowe to do mojego zakladalem, sprawdzilem dokladnie do twojego ADR 1.8 ngk BKUR6ET-10 cena od 14 zl za sztuke w zwyz zalezy gdzie kupujesz. troszke duzo chce ten mechanik moze z montazem ci juz policzyl, ale na tym nie oszczedzaj
-
[B5 ABC] Drgania sprzęgła i problemy z ruszaniem
dokladnie jeszcze sprawdz poduszki silnika i skrzyni, bo to tez moze robic robote, ale bardziej wydaje mi sie ze to sprzeglo i kolo, jaki auto ma przebieg, bylo sprowadzane czy nie.
-
[ALL B5] Koszt zrobienia hamulców
To trw i ate nie jest wysoka pólka? ]ale nie najwysza, tu chodzi o bezpieczenstwo wiec lepiej jest zainwestowac pare zlotych wiecej, i byc pewnym
-
[B5 ABC] Drgania sprzęgła i problemy z ruszaniem
jesli to na stowe kolo tak jak pisalem to koszty od 2 do 3 tys. zl, sprzeglo kapletne tarcza docisk lozysko od 800zl do 1200, jeszcze do tego uszczelniacz, i pewno wysprzeglik kolo dwomasowe okolo 1500zl i robocizna okolo 300, 400zl, czy duzo roboty trzeba wymontowac skrzynie z auta wymienic sprzeglo i kolo, i zamontowac z powrotem przy spokojnej pracy, doswiadczonego mechanika jesli nie wystapia trudnosci to powinno zejsc z 5 godzin.