Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wojtek79

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wojtek79

  1. wojtek79 odpowiedział(a) na cipiur80 temat w 1.8
    Przepływomierz czysty?
  2. Ja jak kupiłem śruby do głowicy to potem jeszcze kupiłem do nich klucz bo stare śruby miały inny łeb niż nowe i klucz nie pasował. Kupiłem takie śruby: Klucz do nich jest taki: Kupiłem je w 2008 roku.
  3. Musisz ustawić wałki tak aby znaki pasowały do strzałek. Tak: Potem zostaje do ustawienia rozrząd. Zapłonu nie ustawiasz.
  4. Nie, ustawiłem koła zębate tak aby się pokrywały punkty i bez zakładania blokad zdjąłem pasek.
  5. Pasek rozrządu musisz ściągnąć. Masz tu zdjęcia, zobaczysz jak to wygląda:
  6. wojtek79 odpowiedział(a) na wojtek79 temat w 1.8
    Na VAG-u czysto, przepustnica czysta i adaptuje się bez problemu. Też myślałem właśnie że może gdzieś jakaś nieszczelność wężyków skoro właśnie przy hamowaniu się pojawia falowanie ale jak na razie nic podejżanego nie znalazłem.
  7. wojtek79 odpowiedział(a) na spawacz1 temat w 1.8
    Nie wiem czy to coś pomoże ale kiedyś pytałem w serwisie audi o oznaczenie literowe po numerze części. Co prawda rozmowa dotyczyła regulatora ciśnienia paliwa ale gość powiedział że ważny jest numer a nie litera ponieważ litera oznacza jakby lata produkcji i skoro numer się zgadza to musi pasować. Dlatego myślę że ta przepustnica ci podejdzie. Mój stary regulator był 078 133 534 A, natomiast teraz mam założony 078 133 534 C. Po prostu regulator z literą C jest młodszy od tego z literą A. Dla ciekawości powiem ci że ja też mam przepustnicę o numerze takim jak twoja 058 133 063 lecz nie mam na końcu żadnej litery a auto jest z roku 95. Uważam że ty masz literę H a ta z literą N jest taka sama tylko młodsza.
  8. Wygląda to na uszczelkę bo skoro po odpaleniu wypływa ciecz chłodząca że zbiornika wyrównawczego to tak jakby kompresja z tłoków szła w układ chłodzenia i wypychała płyn ze zbiornika. Weź troch tego płynu ze zbiornika, powiedzmy szklankę i oddaj do jakiegoś warsztatu żeby zrobili test na zawartość spalin w płynie chłodzącym.
  9. Pomalutku, coś mi się wydaje że kolega bystry_p się trochę rozpędził. Ja w swoim 1,8 ADR jak wyciągam alternator to najpierw odpinam akumulator, następnie wyciągam kolektor ssący i wtedy alternator jest praktycznie na wierzchu. Wtedy zrzucam pasek wieloklinowy (najpierw trzeba sposobem zluzować i zablokować napinacz paska), potem odkręcam przewody od alternatora( jeden na klucz 13 a drugi cienki bodajże na klucz 7) i wtedy dopiero odkręcam dwie śruby które mocują alternator. Dolna śruba (ta długa) przy wyciąganiu opiera mi się o rurkę miarki oleju więc ją troszkę odchylam. Węża od chłodnicy nie odpinam bo nie trzeba.
  10. wojtek79 opublikował(a) temat w 1.8
    Wiele jest na forum o falowaniu wolnych obrotów i ewentualnych wskazówek też. W moim przypadku jest jednak troszkę inaczej. Silnik na wolnych obrotach pracuje ładnie i nie mam mu nic do zarzucenia, natomiast w czasie jazdy już jest coś nie w porządku. Chodzi o to że jak dojeżdzam np. do skrzyżowania czy do świateł, naciskam hamulec, potem sprzęgło aby zredukować bieg to silnik nie może się zatrzymać na te 840 obr/min tylko skacze 600-1200 obr/min. Wystarczy jednak że lekko nacisnę pedał gazu i od razu zaczyna pracować normalnie. Gdy natomiast jadę a następnie wrzucę na luz to też ładnie zejdzie do wolnych obrotów i nie skacze. Wygląda to tak. że jakby falowanie występowało wtedy jak się hamulca używa. Jak odłączę akumulator na noc to potem wszystko jest OK ale tylko przez około 30-40 km a potem znowu robi się to o czym pisałem wcześniej.
  11. wojtek79 odpowiedział(a) na wojtek79 temat w 1.8
    Przeczytałem ten wątek ale wężyk który wymieniłeś to wężyk długości około 14 cm i on łączy przepustnicę z regulatorem podciśnienia paliwa (na zdjęciu zaznaczyłem go kolorem żółtym) Mnie natomiast chodzi o ten wężyk który zaznaczyłem na niebiesko wychodzi z przepustnicy i biegnie przez ścianę grodziową do wnętrza pojazdu.
  12. wojtek79 opublikował(a) temat w 1.8
    Interesuje mnie do czego jest ten cienki wężyk który jest między wężami od nagrzewnicy.Wychodzi gdzieś z wewnątrz i jest on wpięty do kolektora ssącego. Co prawda podejżewam do czego on służy ale chciałbym się upewnić czy dobrze myślę.
  13. Czy to potrzebujesz?
  14. Zobacz tu: Żarówki samochodowe
  15. Odepnij kostki od żarówki i sprawdz jakie jest napięcie w kostce na pracującym silniku, powinno być powyżej 14v. Może gdzieś coś przyśniedziało i żarówki mają za małe napięcie. Sam mam Osram Night Breaker Plus i świecą na biało.
  16. Jak wyżej, nie zobaczę nie uwierzę. A jak masz 5v w gnieździe zapalniczki to ile wtedy jest bezpośrednio na klemach przy akumulatorze? Jak możesz to zrób zdjęcie jak to podłączyłeś lub zrób prosty rysunek z opisem i wrzuć tutaj to się może coś zobaczy. O wszelkich diodach zapomnij.
  17. Tu coś jest na ten temat: http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-kierunkowskazy-przednie-stylu-amerykanskim-186934/
  18. Moim skromnym zdaniem to raczej nie za bardzo by to pasowało i np. u siebie bym nie założył. Zresztą miałem kiedyś założone takie światła w Audi 80 tylko że w tylnym zderzaku. Pewnego razu zatrzymała mnie policja i jeden z funkcjonariuszy zainteresował się tymi obrysówkami. Na nic były moje przekonywania go w tym temacie. Wyjął z radiowozu jakieś papiery o warunkach technicznych pojazdu i pokazał mi takie zdanie: "Dopuszcza się montaż bocznych świateł obrysowych w pojazdach których szerokość przekracza 1,8 m." Chciał zabrać dowód ale poszedł na ugodę, pozwolił mi je odłączyć i jechać dalej. Na koniec dodałem że VOLVO fabrycznie zakłada obrysówki w autach osobowych ale otrzymałem odpowiedź że jak wyjeżdza fabryki to jest homologowane razem z obrysówkami. Widać trafił mi się "służbista".
  19. Niestety to nie te same elementy. Te 6 sztuk jest metalowe a kołki o które Ci chodzi są plastikowe. Sprawa wygląda tak: A kupić można tu: Kołek mocujący osłonę silnika, nadkole - ORYGINAŁ - 4A0 805 121 A - AUDI / SKODA / VW :: MOTOPLATFORMA.COM
  20. Jaki dałeś ten pasek? U mnie jest 11 x 528 i siedzi idealnie.
  21. co nie oznacza że jest sprawna.
  22. Z opisu usterki wynika że na wolnych obrotach nie ma obiegu cieczy chłodzącej a na wysokich obrotach coś tam jeszcze pompuje. Albo masz luźny pasek napędzający pompę cieczy chłodzącej albo oberwany wirnik pompy przy czym raczej stawiam na to drugie. Prawdopodobnie niedługo w czasie normalnej jazdy nie będzie ogrzewania a płyn się zagotuje.
  23. Może tu coś znajdziedz: jak uzupelnic numer VIN
  24. A tak wygląda w aucie:
  25. Ściąg kanapę i porozglądaj się, jak nie ma to pewnie jest na podłodze.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.